Autor Wątek: Królicza apteczka  (Przeczytany 13217 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jovitte

  • Gość
Królicza apteczka
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 26, 2010, 11:24:44 am »
Czytałam gdzieś, że w czasie linienia warto podawać siemię lniane lub kiwi.. Tylko nie wiem, czy to jest na wzmocnienie sierści czy na usuwanie kłaczków z jelit?.

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Królicza apteczka
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 26, 2010, 11:28:58 am »
Jovitte, na usuwanie kłaczków. Z tego co pisała Nuna siemie powinno się gotować i robić kisiel. Ja do tej pory podawałam szczyptę surowego dziennie, ale zauważyłam, że Karramba dalej ma bobki malutkie, więc będę musiała się zastosować (:

Jovitte

  • Gość
Królicza apteczka
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 26, 2010, 11:46:06 am »
Ja chyba też będę robić kisiel- Bisiek nie był zachwycony kiwi, trochę pociamkał i na tym się skończyło.. Siemieniem posypywałam śniadanie co parę dni, żeby nie przedawkować i zjadał:).. Zobaczę, czy będzie różnica:)..

Offline misia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 240
Królicza apteczka
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 26, 2010, 12:13:30 pm »
Najlepsza jest PAPAYA w okresie linienia. Jak pisałam wyżej są specjalne "tabletki" z wyciągiem z soku PAPAI które rozwiązują ten problem:

http://www.oxbowanimalhealth.com/products/type/detail?object=1702

Naprawdę skuteczne i co ważne w 100% bezpieczne i zdrowe dla króliczka.

Cytuj
"Papaya tablets are a great way to not only treat your bunny, but encourage healthy gut function! Bunnies ingest hair as they groom. Unlike cats, they cannot gather and expel hairballs. Papaya contains an enzyme that deconstructs proteins, breaking down the strands of hair in the bunny's digestive system so it can pass easily without gathering together with other stomach contents to contribute to blockages."


Papaya zawiera enzymy które rozkładają struktury białkowe w kulach włosowych, dzieki czemu króliczek może wydalić łatwo takie włosy i kule włosowe bez żadnych zatorów i problemów z układem trawiennym.

Pozdrawiam

Misia