Autor Wątek: interwencja w pseudohodowli, bardzo dużo królików !!!  (Przeczytany 119313 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
interwencja w pseudohodowli, bardzo dużo królików !!!
« Odpowiedź #140 dnia: Luty 04, 2010, 21:37:56 pm »
Aha i napiszę to co zawsze: wysyłając przelew najlepiej jest wpisać w tytuł "na realizację celów statywowych", bo jeśli będziemy mieli nadwyżkę pieniędzy na leczenie królików to wtedy nie możemy ich przekazać, np. na kastracje czy koszty promocji i administracji (które wbrew pozorom są bardzo ważne dla realizacji celów SPK).

Offline kasia72w

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 895
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Nasze Ujeścisko
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Pozostałe zwierzaki: pies, kot
  • Za TM: Zuzia, Zygmuś, Kulek, Pinio, Misia
interwencja w pseudohodowli, bardzo dużo królików !!!
« Odpowiedź #141 dnia: Luty 04, 2010, 21:41:25 pm »
tajniak,  nie wiem czy SPK bedzie statywy kupować  :P  ale na "cele statutowe" to można i należy w tytule przelewu pisać  :diabelek
Robię dużo za dużo, ale tak się rozpędziłam, że nie mogę przestać.:)

efyra

  • Gość
interwencja w pseudohodowli, bardzo dużo królików !!!
« Odpowiedź #142 dnia: Luty 04, 2010, 21:44:37 pm »
ten drugi, skołtuniony bidulek - może Dante? ;)

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
interwencja w pseudohodowli, bardzo dużo królików !!!
« Odpowiedź #143 dnia: Luty 04, 2010, 22:22:16 pm »
u nas lekki dramat...królik, którego przywiozłam 2 tyg. temu z Gdańska, Manfreda, duży królik ok 4,5 kg...jest najprawdopodobniej w ciąży :( doktor wyczuł dzisiaj płody przy ręcznym badaniu, usg nie potwierdziło, bo nie planowaliśmy usg i króliczka była bardzo najedzona, więc nie było widać, ale generalnie kanał

co do imion, to druga samiczka z Wrocławia miała zostać Kasacją, ale to chyba kojarzyłoby się zbyt negatywnie :P

[ Dodano: Czw Lut 04, 2010 11:06 pm ]
Paulina,

piękne króliki, super, że są zdrowe :*

nasz Mecenas( biały króliczek) je wyłącznie granulat, próbował jeść sianko, ale ma ogromny problem, nie rusza warzyw, ale myślę, że jak tylko zrobimy korektę, będzie lepiej, znacznie



Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
interwencja w pseudohodowli, bardzo dużo królików !!!
« Odpowiedź #144 dnia: Luty 04, 2010, 23:12:49 pm »
Cytat: "papi84"
Może ktoś ma jakieś pomysły na imiona dla tych dwóch króli?? Bo zawsze wydawało mi się, że będę miała milion pomysłów, a jak przyszło co do czego, to mam kompletną pustkę w głowie:/


Kropek i Kudłatek :P

papi84

  • Gość
interwencja w pseudohodowli, bardzo dużo królików !!!
« Odpowiedź #145 dnia: Luty 04, 2010, 23:18:41 pm »
Najbardziej się cieszę, że kudłaty zaczął jeść:) A właśnie myślałam, żeby tego małego nazwać Kropek, bo jest taki malutki i chudziutki...no taki Kropek właśnie;)

Offline Kasiula86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 803
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA
    • adopcje.kroliki.net
interwencja w pseudohodowli, bardzo dużo królików !!!
« Odpowiedź #146 dnia: Luty 05, 2010, 16:20:53 pm »
Cytat: "tajniak"
bo jeśli będziemy mieli nadwyżkę pieniędzy na leczenie królików to wtedy nie możemy ich przekazać


Akurat jeśli chodzi o leczenie królików to chyba trudno tutaj o nadwyżkę biorąc pod uwagę cały rok.

A właśnie Tajniak, w sumie czemu się nie zaangażowałeś w sprawę tych królików "z Twojego miasta"? Nie mówię tutaj o ich zabieraniu, ale od momentu gdy można było już zacząć działać króliczkom potrzebne było na przykład sianko czy karma, jakoś nikt się tym nie zainteresował.

Wiadomo, że każdy robi to co może, ale mimo wszystko ja sobie nie wyobrażam jak można takie coś zignorować.

Offline tyckatychy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Kobieta
interwencja w pseudohodowli, bardzo dużo królików !!!
« Odpowiedź #147 dnia: Luty 05, 2010, 17:21:46 pm »
O boże - jak ja bym dorwała tych ludzi co tak skrzywdzili te biedne króliczki (i w ogolę tych co krzywdzą jakiekolwiek zwierzęta) to bym im  :bejzbol  :bejzbol  :bejzbol
Ale wierze, że wszystko co robimy do nas wraca - i dobro, i zło - oni też kiedyś zapłacą za wszystkie wyrządzone krzywdy!!!

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
interwencja w pseudohodowli, bardzo dużo królików !!!
« Odpowiedź #148 dnia: Luty 05, 2010, 20:52:38 pm »
Kasiula86 zastanawiałam sie nad tym samym co Ty :]

A przy okazji również tutaj chciałabym prosić wszystkich tych którzy mają możliwość zapewnienia domu tymczasowego lub stałego dla któregoś z tych wrocławskich króliczków - tych które są już pod naszą opieką albo tych ktore nie długo się urodzą. Robimy co możemy, ale sytuacja w przeciągu kilku dni bardzo nam się skomplikowała (straciliśmy w Toruniu jeden zaufany dom tymczasowy z którym świetnie nam się współpracowało i którego będzie nam brakować... z resztą nie tylko domu ale przede wszystkim osoby która jest zmuszona zrezygnować z dalszej pomocy).

Musimy znaleźć nowe domy dla 5 przebywających tam uszatków + wrocławskich króliczków.

Bardzo prosimy o dalszą pomoc :bukiet

Offline Hordra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1119
  • Płeć: Kobieta
interwencja w pseudohodowli, bardzo dużo królików !!!
« Odpowiedź #149 dnia: Luty 05, 2010, 23:06:49 pm »
A ja mam pytanie w związku ze sprawą - co z resztą zwierzaków ? Co z szynszylami, koszatniczkami i innymi zwierzakami ? :)

Akemi

  • Gość
interwencja w pseudohodowli, bardzo dużo królików !!!
« Odpowiedź #150 dnia: Luty 06, 2010, 01:35:55 am »
hordra,  ja mam myszy, koleżanka szczury i chomiki, koszami zajęli się ludzie z degu, świnkami ludzie z caviarnii, a szynszyle z tego co się orientuję wszystkie mają domy

nuka

  • Gość
interwencja w pseudohodowli, bardzo dużo królików !!!
« Odpowiedź #151 dnia: Luty 08, 2010, 04:55:23 am »
Cytat: "tajniak"
Trzymam kciuki za uchole z mojego miasta.
szkoda, że tylko za te wrocławskie ... tym bardziej, że Toruń teraz bardzo potrzebuje każdego wsparcia.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
interwencja w pseudohodowli, bardzo dużo królików !!!
« Odpowiedź #152 dnia: Luty 09, 2010, 12:03:33 pm »
idąc za ciosem, nasze króliki robią nam coraz więcej 'niespodzianek'

badanie kału wykazało u niego liczne kokcydia
po czwartkowym zabiegu zabierzemy się więc za walkę z kokcydiozą



Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
interwencja w pseudohodowli, bardzo dużo królików !!!
« Odpowiedź #153 dnia: Luty 09, 2010, 12:46:47 pm »
Cytat: "Kasiula86"
A właśnie Tajniak, w sumie czemu się nie zaangażowałeś w sprawę tych królików "z Twojego miasta"? Nie mówię tutaj o ich zabieraniu, ale od momentu gdy można było już zacząć działać króliczkom potrzebne było na przykład sianko czy karma, jakoś nikt się tym nie zainteresował.
Na forum wewn. wytłumaczyłem to dokładnie, w skrócie dla forumowiczów: Po fakcie się dowiedziałem, poza tym nikt się nie kontaktował ze mną w tej sprawie.

papi84

  • Gość
interwencja w pseudohodowli, bardzo dużo królików !!!
« Odpowiedź #154 dnia: Luty 09, 2010, 13:37:42 pm »
Olu, jeśli dobrze zrozumiałam to u Mecenasa wykryto kokcydia? A jak pozostałe z interwencji? Zdrowe?

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
interwencja w pseudohodowli, bardzo dużo królików !!!
« Odpowiedź #155 dnia: Luty 09, 2010, 13:53:09 pm »
papi

dziewczyny miały również badanie kału i jest ok, są czyste

nie wiem jak to wygląda z Waszymi królikami w Poznaniu, ale pomyślcie o badaniu kału, żeby się upewnić



Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
interwencja w pseudohodowli, bardzo dużo królików !!!
« Odpowiedź #156 dnia: Luty 09, 2010, 13:53:35 pm »
Ola_19, a duży z gdańsk w ciąży?? Dopiero przeczytałam, masakrę tam macie :/
Trzymam kciuki za Mecenasa :)
papi84, a Twoje interewencyjne jak?? Twój Kropek jest cudny :)
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

papi84

  • Gość
interwencja w pseudohodowli, bardzo dużo królików !!!
« Odpowiedź #157 dnia: Luty 09, 2010, 15:43:27 pm »
Badanie na pewno będę robić, jutro postaram się zanieść próbki do badania. Ale pocieszające jest, że nie wszystkie są chore:))
Moje szaleją po domu, jak wypuściłam je pierwszy raz, to dosłownie nie mogły ogarnąć tej przestrzeni;))

nuka

  • Gość
interwencja w pseudohodowli, bardzo dużo królików !!!
« Odpowiedź #158 dnia: Luty 12, 2010, 04:38:16 am »
Ola_19, jak wczorajsze zabiegi?

Macie jeszcze zapasy jedzonka?

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
interwencja w pseudohodowli, bardzo dużo królików !!!
« Odpowiedź #159 dnia: Luty 12, 2010, 09:45:52 am »
wczoraj wyszliśmy w nocy od doc po 4,5 h...:P jak zawsze były niespodzianki i poślizg

Mecenas nie był najłatwiejszym pacjentem, ale został wykastrowany i miał korektę zębów, w środku- jak powiedział doktor- kaszana, stracił dwa zęby, poza tym korekta trzonowców i siekaczy, doc stwierdził, że powinnam zrobić zdjęcie:], do jakiego stanu można doprowadzić zęby królika
od dzisiaj zaczynamy też 7 dniową terapię w walce z kokcydiozą

poza tym była sterylizacja

był Homer, który nadal ma niedowład w łapce, trzeba robić ćwiczenia, 100 razy machać łapką, ale generalnie powinien wrócić do normy, tylko wiadomo, że to trochę potrwa

przy okazji była Manfreda, tym razem dobrze przygotowana do usg, głodna:] wtedy była zbyt najedzona i miała mnóstwo gazów, robiliśmy usg, przy okazji macica wygląda dobrze, tak czy inaczej Manfredę będziemy sterylizować, ale na szczęście nic niepokojącego się tam nie dzieje

i ku mojej wielkiej radości

nie zostaniemy babciami :P

poza tym

Apelacja jest króliczką, którą koniecznie trzeba umieścić w spokojnym DT, jest mniej ufna od Mecenasa, ale nie jest źle, nie jest agresywna, tylko bardziej bojaźliwa

nasza mama( jeszcze bez imienia) czuje się dobrze, jeszcze nie urodziła, podobno ma super charakter

poza tym dzisiaj zawiozę Pita i Jagodę do nowego domu- króliczki adoptuje Pani polecona przez doktora Krawczyka

jutro muszę zabrać 4 pozostałe króliki z naszego byłego DS/DT, termin egzekucji i tak przesunął się do soboty:], ale może może będę miała DT dla Manfredy- to również efekt wczorajszej wizyty u doktora :P

co do jedzenia, tak mamy zapasy:), za które jeszcze raz serdecznie dziękuję :*

dodatkowo dziękujemy madziIguciowi za paczkę, która dotarła do nas wczoraj :*

[ Dodano: Pią Lut 12, 2010 9:57 am ]
Cytat: "Ola_19"
wczoraj wyszliśmy w nocy od doc po 4,5 h...:P jak zawsze były niespodzianki i poślizg

Mecenas nie był najłatwiejszym pacjentem, ale został wykastrowany i miał korektę zębów, w środku- jak powiedział doktor- kaszana, stracił dwa zęby, poza tym korekta trzonowców i siekaczy, doc stwierdził, że powinnam zrobić zdjęcie:], do jakiego stanu można doprowadzić zęby królika
od dzisiaj zaczynamy też 7 dniową terapię w walce z kokcydiozą

poza tym była sterylizacja, ale musieliśmy wysterylizować Fruzię( Negrę), która wcześniej dostawała lek hormonalny, bo miała permanentną ruję i doc sprawdzał jej jeszcze wole( miała guzy), które szczęśliwie okazały się tłuszczakami i i tak zostały usunięte

był Homer, który nadal ma niedowład w łapce, trzeba robić ćwiczenia, 100 razy machać łapką, ale generalnie powinien wrócić do normy, tylko wiadomo, że to trochę potrwa


przy okazji była Manfreda, tym razem dobrze przygotowana do usg, głodna:] wtedy była zbyt najedzona i miała mnóstwo gazów, robiliśmy usg, przy okazji macica wygląda dobrze, tak czy inaczej Manfredę będziemy sterylizować, ale na szczęście nic niepokojącego się tam nie dzieje

i ku mojej wielkiej radości

nie zostaniemy babciami :P

poza tym

Apelacja jest króliczką, którą koniecznie trzeba umieścić w spokojnym DT, jest mniej ufna od Mecenasa, ale nie jest źle, nie jest agresywna, tylko bardziej bojaźliwa

nasza mama( jeszcze bez imienia) czuje się dobrze, jeszcze nie urodziła, podobno ma super charakter

poza tym dzisiaj zawiozę Pita i Jagodę do nowego domu- króliczki adoptuje Pani polecona przez doktora Krawczyka

jutro muszę zabrać 4 pozostałe króliki z naszego byłego DS/DT, termin egzekucji i tak przesunął się do soboty:], ale może może będę miała DT dla Manfredy- to również efekt wczorajszej wizyty u doktora :P

co do jedzenia, tak mamy zapasy:), za które jeszcze raz serdecznie dziękuję :*

dodatkowo dziękujemy madziIguciowi za paczkę, która dotarła do nas wczoraj :*