Autor Wątek: biegunka?  (Przeczytany 22544 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marcia18

  • Gość
biegunka?
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 19, 2009, 14:41:53 pm »
nie mam lakcidu... nawet nie wiem co to bo nie słyszałam o tym jeszcze... ale jak będę szła do weterynarza za niedugo  z psem to zaopatrzę się w niego :) napisz mi co i jak , prosze

nuka

  • Gość
biegunka?
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 19, 2009, 14:49:55 pm »
lakcid kupisz w aptece bez recepty, 10 ampułek (1 opak.) kosztuje ok 10 zł, do tego kup strzykawkę np 2 ml i igłę, wszystko jedna jaką.
Na ampułce jest zazanczone kropką miejsce gdzie trzeba ją złamać. Nabierasz do strzykawki przegotowaną letnią wodę (strzykawka nie musi być pełna), wodę wstrzykujesz do ampułki, potrzasasz żeby proszek sie rozpuścił, zakładasz igłę na strzykawkę, wyciągasz z ampułki lek, zdejmujesz igłę i podajesz uszakowi z boku pyszczka tuż za przednimi ząbkami (jest przerwa). Podaj 2 razy po pół ampułki. Niektórzy dopełniają ampułkę do pełna, ja daję tylko trochę wody i też jest ok.
Uszy lakcid piją ze smakiem, jedyny problem to jak utrzymac zwierzaka w czasie podawania leku.  tu masz cały wątek na ten temat http://forum.kroliki.net/viewtopic.php?t=2314&highlight=poda%E6+lek i jeszcze ten http://forum.kroliki.net/viewtopic.php?t=6434

marcia18

  • Gość
biegunka?
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 19, 2009, 14:52:25 pm »
yyy... mam mu igłą wstrzyknąć? a nie ma innego sposobu na podawane tego ? ja nie dam rady :(

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
biegunka?
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 19, 2009, 14:53:49 pm »
Jezusie, nie igłą! Do pyszczka bez igły.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

marcia18

  • Gość
biegunka?
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 19, 2009, 14:54:06 pm »
a jeszcze jedno... jak ja mam umyć króliczka pod ogonkiem... ma poprzyklejane te bobki miękkie :/ prubowałm mu to papierem zebrać a potem mokrym ręczniczkiem wymyć ale i tak zostało jeszcze troche

[ Dodano: Sob Gru 19, 2009 2:54 pm ]
bosniak, źle przeczytałam.... po co się od razu unosisz?

nuka

  • Gość
biegunka?
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 19, 2009, 14:56:14 pm »
"zakładasz igłę na strzykawkę, wyciągasz z ampułki lek, zdejmujesz igłę i podajesz uszakowi z boku pyszczka"
Mały resztki powinien sam sobie wymyć.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
biegunka?
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 19, 2009, 14:56:47 pm »
Nie unoszę się. Nie chcę żebyś wbiła w króla igłę.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

marcia18

  • Gość
biegunka?
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 19, 2009, 14:58:57 pm »
bosniak, przeczytałam jeszcze raz... nie doczytałam wtedy... już jest ok .
nuka,  to ja potem sprawdzę czy sobie wymył sam... mam nadzieje że mu się to uda...

nuka

  • Gość
biegunka?
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 19, 2009, 15:04:54 pm »
marcia18, zerknij, bo w międzyczasie wstawiłam drugi link do swojego postu z godz. 14:49. Ten drugi temat też przeczytaj.

I wiesz, bośniak czuwa tu nad nami a w zasadzie nad naszymi uszolami. Czasami musi huknąć, ale zawsze robi to po matczynemu i wyłącznie z miłości.  :bukiet I jeszcze jakoś nadmiernie wzburzonej Jej nie czytałam. Zawsze wszystko w  normie  :diabelek

Anucha

  • Gość
biegunka?
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 19, 2009, 15:07:14 pm »
Od kiedy to króliki karmi się kolbami ?  :nie_powiem

marcia18

  • Gość
biegunka?
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 19, 2009, 18:15:08 pm »
przetrzymałam króliczka na granulacie i sianku ... bobki się poprawiły :)  do jutra pewnie będzie ok :) króliś kica już normalnie :P

Offline aga.s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
biegunka?
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 19, 2009, 18:22:45 pm »
Mimo wszystko potrzymaj diete jeszcze ze 2 dni, a w lakcid, espumisan w kroplach i strzykawke i tak sie zaopatrz, bo to podstawa w królikowej apteczce. moje potworki lubia czesto nr z choróbskiem ewentualnym odwalic albo w niedziele wieczorem albo w świeta jakiekolwiek wiec dobrze miec w domu na zaś

marcia18

  • Gość
biegunka?
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 19, 2009, 18:25:21 pm »
to ja go jeszcze tak potrzymam na tym :) kupię to co mi napisałaś ...

Offline aga.s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
biegunka?
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 19, 2009, 18:30:45 pm »
Możesz zaparzyć zwykły rumianek i ostudzony wlać do poidełka. Taka słaba herbatka bez cukru. Ma działanie przeciwzapalne i lekko rozkurczowe, dziewczyny na forum tez polecały, może bedzie chciał maluch pić

marcia18

  • Gość
biegunka?
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 21, 2009, 13:02:44 pm »
mój królik od rana robił twarde normalne bobki...teraz przed chwilą wzięłam go na łóżko i zrobił dużego miękkiego :/ co to może oznaczac?

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
biegunka?
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 21, 2009, 13:21:25 pm »
Duży miękki bobek to zapewne cekotrof. Czym karmisz ślicznotę? I ile króliś ma miesiecy?
Cektorofy królik powinien zjadać, a jak ich nie zjada, to przyczyną jest z reguły przejedzenie królika :) i wtedy radą na to jest zmniejszenie ilości/kaloryczności podawanego pożywienia (wyłączając suszki i sianko - tych nie ograniczamy).
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

marcia18

  • Gość
biegunka?
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 21, 2009, 13:28:27 pm »
to jest duzy miekki ... ten krolik ciagle je i je... i bobkuje...
sianko mu daje i granulat i karme dla juniorów :) no i woda...

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
biegunka?
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 21, 2009, 13:38:42 pm »
Odstaw całkowicie karmę dla juniorów. Granulat: jaki podajesz, ile razy dziennie i w jakich ilościach? (ilość podawanego jedzenia jest związana z wiekiem zwierzaka - ile miesiecy ma Twój żarłoczek?).
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

marcia18

  • Gość
biegunka?
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 21, 2009, 13:45:48 pm »
ma 2 miesiace.. on ma w miseczce caly czas ten granulat i karme... ja mu nie wyciagam w ogole miseczki...

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
biegunka?
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 21, 2009, 13:54:18 pm »
Czy ta karma to mieszanka? Jeśli tak, to w ogóle ją wyeliminuj, nie dawaj królowi, bo mu zaszkodzi.
Granulat wystarczy jak będziesz podawać dwa razy dziennie do syta - 1) rano sypiesz do michy, podajesz królowi, po godzinie zabierasz, 2) przez cały dzień królik ma sianko i suszki i to wcina - nie jest głodny, ale nie jest też zapchany tymi granulkami, przy okazji, przeżuwając sianko, ściera sobie ząbki, 3) wieczorem sypiesz granulat do michy, podajesz i po godzinie zabierasz.

O granulatach jest osobny wątek w dziale Żywienie - zachęcam do przeczytania.
Za jakiś czas przyjdzie pora na wprowadzanie zieleninki i warzyw do jadłospisu urwisa - dobrze by było, żeby do tego czasu układ pokarmowy nabrał dobrych nawyków :)

Powodzenia!
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan