Autor Wątek: Zostawić czy nie?  (Przeczytany 3069 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

michal81

  • Gość
Zostawić czy nie?
« dnia: Styczeń 01, 2010, 12:03:02 pm »
Witam jestem nowy tutaj i mam pytanie: mam króliczka (samiczka) już ponad 2 lata ma 7 tygodniowe maluchy i tak się zastanawiam czy można by było zostawić samiczkę (w jednej klatce) bo drugi to samiec, czy nie będą w przyszłości gryźć się albo coś takiego czy będą się lubić tak jak teraz czy też nie proszę o radę bo za tydzień będę oddawał.Z góry dziękuje i życzę wszystkiego dobrego z Nowym Rokiem.

Nuna

  • Gość
Zostawić czy nie?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 01, 2010, 12:07:40 pm »
Nie bardzo rozumiem, dwie samiczki w jednej klatce ?
Jesli tak , to oczywiscie mozesz je zostawic, pod warunkiem , ze maja duzo miejsca. W okresie dorastania mlodsza samiczka moze zaczac walke o dominacje z mama, ale to nie jest regula.

nuka

  • Gość
Zostawić czy nie?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 01, 2010, 12:12:21 pm »
Jeśli bedziesz oddawał maluchy za tydzień, czyli gdy już skończą 8 tyg. to bąblaki do tego czasu moga zostac z matką. Nie powinno być agresji między nimi .  Oczywiście zakładam, że:
1. matka i dzieci maja możliwośc swobodnego biegania po mieszkaniu
2. samiec nie ma kontaktu z dorosłą samicą
3. oddasz do dobrych domów wszystkie maluszki, żeden nie pozostanie z samicą dłużej niż do skończenia 3-go miesiąca życia. (sprawdziłeś, że małe nie trafią do rozmnażacza albo jako karma dla węża??????!!!!!!!)

I mam nadzieję, że rozważasz kastrację/sterylizację dorosłych aby uniknąć kolejnych ciąż.  A do czasu zabiegu dorosłe króliczki bedziesz wypuszczał osobno.

Również dla Ciebie wszystkiego dobrego w tym roku

Griffe

  • Gość
Zostawić czy nie?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 01, 2010, 14:39:46 pm »
Cytat: "michal81"
czy można by było zostawić samiczkę (w jednej klatce) bo drugi to samiec


Jak zostawisz samiczkę z samcem w klatce to będą z tego młode. Musisz oddzielić różne płcie i wykonać sterylizację samicy lub/i kastrację samca. Dopiero potem mogą biegać, mieszkać (jeśli się będą lubić) razem.

michal81

  • Gość
Zostawić czy nie?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 01, 2010, 16:17:20 pm »
Troszkę może źle napisałem opiszę to inaczej :mama ma dwoje małych samiczka i samiec ojca nie ma bo był brany od brata a chce sobie zostawić małą samiczkę a samczyka oddam (oddaje do sklepu zoologicznego już rozmawiałem) mam dużą klatkę szer. 53cm,  dł. 97 cm,wys. 44cm.Teraz są ciagle w jednej klatce jedzą śpią i biegają razem i jest wszystko ok.Takie to słodkie więc się właśnie zastanawiam czy nie zostawić sobie samiczki więc pytam znawców o radę bo pytałem w sklepie to mówili że problemów by nie było.

Nuna

  • Gość
Zostawić czy nie?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 01, 2010, 16:19:29 pm »
Moze to sie zmienic w okresie dojrzewania malej, ale nie musi. Niestety, na pewno to nikt tego nie wie :)

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Zostawić czy nie?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 09, 2010, 02:48:17 am »
michal81, Ojciec był brany od brata w celu kopulacji?
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3