Autor Wątek: Śliczna, grafitowa 6 letnia królisia Ottusia. Łódź.  (Przeczytany 4049 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

majqa

  • Gość
Śliczna, grafitowa 6 letnia królisia Ottusia. Łódź.
« dnia: Grudzień 06, 2009, 22:00:29 pm »
Aby nie przegapić czegoś istotnego, skopiuję najistotniejsze info z maila, jaki otrzymałam: "Tak jak już wspominałem niestety nie możemy sobie pozwolić na zatrzymanie naszej króliczki Ottusi. Szukamy dla niej nowego bezpiecznego otoczenia. Nasz synek (...) nie daje jej spokoju.(...) Jest z nami od nowości Ma 6 lat (...) Je marchewkę, skórki od jabłek, same jabłka też, kapustę, sałatę, orzechy, różne zboża i wiosną mlecz. Kolor grafit, śmiało można stwierdzić, że metalik. Ma swoją książeczkę szczepień i przed ewentualnym wydaniem zrobimy jej nowe szczepienia. Oczywiście klatka powędruje razem z nią."


Cóż, po raz pierwszy szukam wobec tego nowego domku dla króliczka. Nie komentuję powodu wydania, nie spekuluję, czy i co powinni jej obecni właściciele zrobić byle nie wydawać zwierzęcia. Klamka już zapadła... Wolę pomóc i znaleźć dobry dom niż dowiedzieć się za jakiś czas, że Ottusia trafiła źle. Zresztą, właściciele szukają nowej rodziny dla Ottusi i na własną rękę.





Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Śliczna, grafitowa 6 letnia królisia Ottusia. Łódź.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 06, 2009, 23:36:12 pm »
majka na tej stronie http://forum.kroliki.net/viewtopic.php?t=6826 znajdziesz informacje co zrobić aby przekazać króliczka do adopcji. Przekaż to opiekunom (właścicielom) królinki, może się zdecydują.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

majqa

  • Gość
Śliczna, grafitowa 6 letnia królisia Ottusia. Łódź.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 07, 2009, 00:14:24 am »
Dziękuję serdecznie za informację. To, co trzeba przekażę właścicielom i zacisnę kciuki, by dopełnili procedury.

[ Dodano: Pon Gru 07, 2009 4:16 pm ]
Dopytam obecnych właścicieli, jak pilna (w rzeczywistości) jest ta adopcja i czy w grę, czyli za ich zgodą, wchodziłby dom tymczasowy.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Śliczna, grafitowa 6 letnia królisia Ottusia. Łódź.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 07, 2009, 19:43:12 pm »
Podnoszę :)

majqa

  • Gość
Śliczna, grafitowa 6 letnia królisia Ottusia. Łódź.
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 08, 2009, 11:35:13 am »
Uff...rozmawiałam z panem (rozmowa miła i do rzeczy).
Ottusia nie ma noża na gardle.
Szukamy DS, nie DT. Królisia jest zdrowiuteńka (wolałam jeszcze dopytać).
Pan wie, że puszczę niuni porcję ogłoszeń, podam wstępnie swoje dane kontaktowe, by na siebie wziąć pierwszą selekcję. Ogłoszenia zrobię na Łódź (przy braku odzewu kolejna porcja pójdzie na Poznań, Kraków, W-wę, gdzie mam zaufane osoby, które dobrze sprawdzą mi domek), zamierzam chętne domki (o ile się pojawią) osobiście sprawdzić.
Tyle i...niestety tylko tyle mogę zrobić dla Ottusi.

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Śliczna, grafitowa 6 letnia królisia Ottusia. Łódź.
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 08, 2009, 12:45:49 pm »
majqa czyli opiekunowie zdecydowali się poprzez system adopcji? Jeśli tak, to nic się nie ruszy póki nie zostanie wysłana metryka i kilka ładnych zdjęć. A wierz mi, że naprawdę warto. Ja jestem z Łodzi jak coś mogę pomóc.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

majqa

  • Gość
Śliczna, grafitowa 6 letnia królisia Ottusia. Łódź.
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 08, 2009, 13:38:33 pm »
Dziękuję serdecznie za ofertę pomocy!!!  :bukiet
Pan obiecał (a czy dotrzyma, czas pokaże), że prześle wszelkie dane na podany link. Staram się postępować z panem ostrożnie, bo już przy powiedzeniu dom tymczasowy miałam wrażenie, że prawię o czymś kosmicznym.  :hahaha
Jestem dziś zagotowana sprawami psio - kocimi ale...oczywiście ogłoszę Ottusię z moimi danymi kontaktowymi (wstępna selekcja i moje dmuchanie na zimne, by nikt nie wpuścił pana w maliny). Będę starała się przekonać pana do wersji: stowarzyszeniowej lub fundacyjnej adopcji. Jeśli, a biorę to pod uwagę, pan nie skontaktuje się ze stowarzyszeniem, to kiedy trafi się dom, a ów dom wyrazi zgodę na jego sprawdzenie i
podpisanie umowy, będę starała się do tego przekonać pana i pomogę mu w dograniu umowy adopcyjnej z jednej z łódzkich fundacji. Nie sądzę, by mi odmówiono pomocy. Póki co nie dręczyłam jeszcze sobą dziewczyn fundacyjny, bo do jakiejkolwiek umowy droga  daleka.
Zdecydowanie bardzo by mi odpowiadało, gdyby pan jednak skontaktował się ze stowarzyszeniem, bo wtedy szukanie dobrego domku byłoby dwutorowe.

[ Dodano: Pią Gru 11, 2009 9:27 pm ]
No tego się nie spodziewałam, choć pomimo prześlęczenia przy ogłoszeniach straciłam sporo czasu jestem happy. Ottusia zostaje u swoich właścicieli. Dostałam maila od państwa i... teraz niejako dotarło do nich, co chcą zrobić. Wrzucili w google Ottusię i wywaliło im 55 stron ogłoszeniowych (allegro miało być w weekend). Przedyskutowali sprawę, przepłakali i.... Tak, czy owak...ja się cieszę!!! Ottusia zostaje w swoim domu!!!!!!!!!!!!!!

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Śliczna, grafitowa 6 letnia królisia Ottusia. Łódź.
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 11, 2009, 21:34:26 pm »
No, w sumie dobrze, ale jakoś tak dziwnie..
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

majqa

  • Gość
Śliczna, grafitowa 6 letnia królisia Ottusia. Łódź.
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 11, 2009, 22:11:32 pm »
Myślę, że czasami do ludzi nie dociera, na co się zamierzają (a to i ludzkie i normalne). Ci państwo kochają Ottusię (nie dopuszczali nawet myśli o tymczasie tylko DS) i nagle przejrzeli na oczy, co to oznacza dla nich i dla ich pupilki.

nuka

  • Gość
Śliczna, grafitowa 6 letnia królisia Ottusia. Łódź.
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 11, 2009, 22:16:15 pm »
majqa, super, że Ottusia jest bezpieczna.
Teraz Twój zapał bedzie potrzebny tutaj https://ssl.allegro.pl/item845165832_krolik_domowy_lodz.html
Oferta za 1 zł to zagrożenie ze strony rozmnażaczy albo hodowców węży

majqa

  • Gość
Śliczna, grafitowa 6 letnia królisia Ottusia. Łódź.
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 11, 2009, 23:02:06 pm »
Dodałam ofertę do obserwowanych. Ogłoszenia Ottusi zdejmę za jakiś czas na okoliczność ogłaszania innego zwierzaka. Jeśli zdarzy się odzew zaproponuję to cudo.

nuka

  • Gość
Śliczna, grafitowa 6 letnia królisia Ottusia. Łódź.
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 11, 2009, 23:24:58 pm »
dzięki za pomoc  :przytul