Autor Wątek: Linienie królików  (Przeczytany 133578 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline digoxyna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Kobieta
Odp: Linienie królików
« Odpowiedź #220 dnia: Grudzień 21, 2011, 23:42:50 pm »
Powiedzcie mi dziewczyny, czy to normalne u królika- Gucia ma łyse placki na brzuchu i po wewnętrznej stronie ud- bez żadnych innych objawów (w sensie zaczerwienienia czy świadu) i linieje na potęgę. Ale te placki to niemal łysa skóra... Tak ma to wyglądać?

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Linienie królików
« Odpowiedź #221 dnia: Grudzień 21, 2011, 23:47:26 pm »
Uuuuu... chyba nie bardzo ma to tak wyglądać. Ale przyjrzyj się temu dokładnie, czy tam przypadkiem nie ma takiego meszku czy faktycznie jest całkiem golutkie.

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Linienie królików
« Odpowiedź #222 dnia: Grudzień 21, 2011, 23:54:38 pm »
Niusia raz tak miała ... wyglądała jak po depilacji woskiem.Jeśli samo jej to wypadło to ok ale jak jej to wyrwałaś sama to nie ok :P

Offline digoxyna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Kobieta
Odp: Linienie królików
« Odpowiedź #223 dnia: Grudzień 22, 2011, 00:06:50 am »
Samo jej wypadło, zostawia plamy sierści na dywanie:D

Łyse jest całkiem, dookoła łysego ma sierść krótszą, jakby odrastała, a dookoła tej krótszej- normalną. Wygląda jak przystrzyżone, co mi się kojarzy z grzybicą, ale wokół łysego jest normalna sierść. No i nie swędzi. Przetarłam jej srebrem koloidalnym (ponoć grzyby też zabija). Posmarowałabym kotrimazolem, bo mam, ale... Gunia i tak ostatnio (po sterylce) jest jakaś osłabiona- wciąż jej się coś czepia. Będę z psem u naszego weta, to wezmę Gucisławę ze sobą, niech spojrzy, może ma lampę Wooda czy coś. Dzięki dziewczyny za odpowiedź! :)

Offline justyna2365

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Płeć: Kobieta
Odp: Linienie królików
« Odpowiedź #224 dnia: Luty 18, 2012, 23:56:35 pm »
Mam podobny problem z Elmą (tą białą) na wewnętrznej stronie ud na jakby rzadszą ta sierść i nad ogonem ma spory goły kawałek tylko że jest tam na nim ten meszek. Już raz coś takiego miała tylko że pod szyja i jej odrosła sierść. Staram się jej delikatnie to wyczesywać bo cały czas je te swoje włosy.

Offline Dominique_90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1090
  • Płeć: Kobieta
  • Trafił nam się największy skarb...
    • D&P blog
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Semir
  • Za TM: Dżekuniu...tęsknimy za Tobą...pozostawiłeś okropną pustkę w naszych sercach ;(
Odp: Linienie królików
« Odpowiedź #225 dnia: Kwiecień 07, 2012, 20:42:13 pm »
Semir ma już gładką sierść. Jest młody ok.6 msc. ciekawa jestem czy zmienił już sierć czy nie:)
https://dpblog.pl -> Fashion, Beauty & Vegan

https://www.instagram.com/dpblogpl/ -> Paris minimalism inspirations

Offline digoxyna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Kobieta
Odp: Linienie królików
« Odpowiedź #226 dnia: Kwiecień 13, 2012, 23:34:00 pm »
Zaraz pewnie wyjdę na panikarę, ale...
Gucisława linieje i futerko jej wypada obficiej niż po zmianie na zimowe. Trochę jej zaczęłam wyskubywać, żeby szybciej tą sierść usuwała, staram się też wyczesywać, ale ona za bardzo tego nie lubi.
Dziś zauważyłam, że nad ogonem ma łysy placek- dodam, że wyskubywałam tam trochę sierści i dość dużo jej wychodziło. Przychodzi mi na myśl, że to przez linienie, ale Gucia dostała ostatnio zastrzyk w pobliżu tego miejsca (szczepienie)- to mniej czy bardziej prawdopodobne, że łysinka jest od tego? Tylko mnie tu nie zlinczujcie za takie głupie pytanie, ale poprzednie linienie odbyło się bez łysych placków nad ogonem, więc jestem ciekawa :)

A ta sierść na brzuchu- ponoć niektóre samiczki mają tak po sterylce dłuższy czas. Guńcowi już tam sierść zaczyna odrastać :)

Offline Jltt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 749
  • Płeć: Kobieta
Odp: Linienie królików
« Odpowiedź #227 dnia: Kwiecień 13, 2012, 23:43:46 pm »
hmm.. u moich dziewczynek takie łyse placki przy linieniu to normalka, nawet gdzieś widać w naszym wątku na zdjęciach, może po prostu silnie linieje :)

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Linienie królików
« Odpowiedź #228 dnia: Kwiecień 13, 2012, 23:51:06 pm »
Krispie jest tego przykładem - jego cały tyłek to jeden wielki placek a wyskubałam z niego aż 2 garści kłaków.

Offline digoxyna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Kobieta
Odp: Linienie królików
« Odpowiedź #229 dnia: Kwiecień 14, 2012, 09:38:12 am »
Tak jak myślałam, to raczej linienie, skoro i u Waszych króli też są takie łyse placki. Skóra jest niezmieniona, nie swędzi, a ja stamtąd wyskubałam trochę sierści. Może przesadziłam z jej ilością  ]:-> dziękuję za odpowiedzi :*

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Linienie królików
« Odpowiedź #230 dnia: Kwiecień 14, 2012, 10:05:34 am »
Obecnie a jeszcze nie jestr skonczony skubany


Rozne etapty wczesniej



Offline digoxyna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Kobieta
Odp: Linienie królików
« Odpowiedź #231 dnia: Kwiecień 14, 2012, 10:19:51 am »
Tak, ten placek wygląda jak u Pepcia na pierwszym zdjęciu, to już jestem uspokojona :)

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Linienie królików
« Odpowiedź #232 dnia: Kwiecień 14, 2012, 10:57:59 am »
Oł dżizas Pepcio,to ty ?? :mhihi

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Linienie królików
« Odpowiedź #233 dnia: Kwiecień 14, 2012, 11:57:41 am »
Tak, ten placek wygląda jak u Pepcia na pierwszym zdjęciu, to już jestem uspokojona :)
No widzisz:)

Oł dżizas Pepcio,to ty ?? :mhihi
Nikt go nie poznaje :)

Offline justyna2365

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Płeć: Kobieta
Odp: Linienie królików
« Odpowiedź #234 dnia: Kwiecień 16, 2012, 23:43:45 pm »
te zdjęcia są masakryczne. U mnie Elma cały czas w innym miejscu ma gołe placki, ale już się nie przejmuje tym bo za każdym razem jej odrasta ładna nowa. Przy czesaniu są jakieś 3-4 pełne grzebienie włosów, króre wyczesuje bo inaczej je zjada.

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: Linienie królików
« Odpowiedź #235 dnia: Kwiecień 16, 2012, 23:56:01 pm »
Króliki strasznie śmiesznie linieją :D
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline parafka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Kobieta
Odp: Linienie królików
« Odpowiedź #236 dnia: Kwiecień 17, 2012, 01:20:09 am »
kiedys mialam na tymczasie takiego, co jak linial to wygladal jakbym go niemalze golarka przejechala :D Ludzie jak byly u mnie pytali sie po co golisz kolika :D


Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Linienie królików
« Odpowiedź #237 dnia: Kwiecień 17, 2012, 05:31:41 am »
Ja sie za pierwszym razem troche przestraszylam ale teraz juz wiem ze on - i inne kroliki - tak maja :)

Offline rabbit

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Linienie królików
« Odpowiedź #238 dnia: Sierpień 19, 2012, 15:58:58 pm »
Ja mam takie pytanie, bo do tej pory Adam liniał na wiosnę i to nie w jakichś mega ilościach, a teraz jest sierpień i muszę go czesać z 3 razy dziennie. Do tego jak go głaszczę to mam na rękach mnóstwo sierści, a ze szczotki zbierają mi się 2 duże kłęby dziennie. Adaś nie ma zadnych zmian na skórze, je 4 razy dziennie, dietę ma bardzo bogatą (siano, babka, granulat, warzywa <marchew, cykoria, salata rzymska, brokul, natka, koper>), jest energiczny, rozkłada się często na całą długość z zadowoleniem na podłodze. To normalne, że w sierpniu tak intensywnie gubi sierść? Przyda się wizyta u veta?

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Linienie królików
« Odpowiedź #239 dnia: Sierpień 19, 2012, 16:00:27 pm »
rabbit, to normalne, szczególnie jak jest gorąco :) wczoraj sama wyczesywalam moja trójkę i było futra ok.400gram! :)