Autor Wątek: Linienie królików  (Przeczytany 133543 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Linienie królików
« Odpowiedź #120 dnia: Lipiec 02, 2010, 14:51:51 pm »
Mam nadzieję, że nie poprzestawialo się. Chyba serduszko jest na miejscu :)

kasiagio

  • Gość
Odp: Linienie królików
« Odpowiedź #121 dnia: Lipiec 02, 2010, 15:53:22 pm »
Mysza mnie się wydaje że on się rozjaśni , to znaczy sierść  ;)  Maki tez tak ma ,że meszek jest bardzo czarny a potem się ciutkę rozjaśnia ;)  Także chyba krowy jednak mieć nie będziesz :D 

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Linienie królików
« Odpowiedź #122 dnia: Lipiec 02, 2010, 15:55:08 pm »
Nie wiem jak to będzie :lol
Obciełam wczoraj część futerka jasnego iwyszedł taki kolor, ale znowu pod spodem jest szary :) no i ten tyłeczek :oh:
Krówka jak nic :D futerko podejrzewam, że się zmieni :)

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Linienie królików
« Odpowiedź #123 dnia: Lipiec 02, 2010, 17:12:17 pm »
niech sie nie zmienia krowka :D

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Linienie królików
« Odpowiedź #124 dnia: Lipiec 02, 2010, 19:08:48 pm »
jakkolwiek by sie nie zmienil i tak bedzie piekny - wiec co za roznica :lol
Bubu moze byc nawet żarówiasty zolty :P uwielbiam jego słodki pysio
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Linienie królików
« Odpowiedź #125 dnia: Lipiec 02, 2010, 21:11:58 pm »
do Trusiaczka się upodabnia :lol
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Linienie królików
« Odpowiedź #126 dnia: Lipiec 02, 2010, 21:29:38 pm »
To taka symbioza chyba jest :P On sie w Trusia przemienia. W trawie z maskowaniem raczej mu to nie pomoże :lol

Offline hugok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 530
    • http://hugok.pl.tl/
  • Lokalizacja: Łaziska Górne
  • Moje króliki: Zorza :) ....i za tęczowym mostem Edzio (*)
Odp: Linienie królików
« Odpowiedź #127 dnia: Lipiec 16, 2010, 12:44:23 pm »
Witaj, Edek też się tak leni, i czeszę go i skubię i zauważyłam wczoraj, ze ma na boku jakby łyse, z tym, ze już ma meszek. Tylko z białego on się zmienia w szaro-beżowego królaska ;)
Dobrze, ze trafiłam na ten wątek, bo zaczynałam się martwic, co mu ta sierść tak wyłazi.

I jeszcze dodam, ze łaciata pupcia strasznie mi sie podoba... wygłaszcz cwaniaki!
Zorza <3 => http://forum.kroliki.net/index.php?topic=18174.new#new

I Edzio (*) => http://hugok.pl.tl/GaLeRiA/kat-20.htm

I moja ulubiona "złota myśl":
"Czy przydarzyło się to, czy tez nie; tego nie wiem, jeśli jednak rozważyć te sprawę dogłębnie wszystko staje się prawdą"
Czarny Łoś

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Linienie królików
« Odpowiedź #128 dnia: Lipiec 24, 2010, 21:30:28 pm »
Futerko Bubu w tym momemencie wygląda jak reszta :) także najpierw kolor był łaciaty, a teraz przechodzi w brąz :)

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Linienie królików
« Odpowiedź #129 dnia: Sierpień 12, 2010, 14:16:32 pm »
No więc, szukam i szukam podobnego tematu od wczorajszego wieczoru i w końcu zakładam nowy, bo nie doszukałam się.
Nie chodzi o samo linienie, a o wszystko co podajemy uszakom żeby zatoru nie było. Od 3 dni dla Karramby siemię jest bee, kiwi nigdy nie było akceptowane, tabletki z ananasa i papai, które dostaliśmy od znajomej są ze złości obsikiwane, kiedyś spróbowałam ananasa ale mała miała wzdęcia, papai nigdzie znaleźć nie mogę   :oh: Kupki coraz mniejsze - łańcuszków na szczęście jeszcze nie widzę.
Jeszcze o czymś zapomniałam co można podawać? Może przez strzykawkę wmusić w nią trochę kiślu (tak to się odmienia  :hmmm) ? Tego akurat wolałabym uniknąć, bo przez kolejne 2dni nie da się dotknąć :/

Druga sprawa to kuper i stopy Makreli. Futerko na nich jest po prostu sfilcowane (na pleckach w okolicy dupki, mimo wyczesywanie podobnie) norma? Jej futro ma jakieś predyspozycje do kołtunienia - Karramba nie ma tam takiej zbitej masy, Truffel też nie miał. No i tak się zastanawiam czy czegoś z tym nie zrobić? Zostawić w spokoju?

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: Linienie królików
« Odpowiedź #130 dnia: Sierpień 12, 2010, 14:44:11 pm »
Spróbuj z kłosami życicy.Może Karrambie posmakuje.
Dori podawała Kicusi jako przepychacz.A kudełki Makreli lepiej wyciąć albo wystrzyc maszynką lub zgrzebłem.

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Linienie królików
« Odpowiedź #131 dnia: Sierpień 12, 2010, 15:07:38 pm »
 a pasta odkłaczająca? a cykoria? u mnie w zasadzie cykoria i koperek dają radę póki co - przy podejrzeniu przytkania zwiększam ich ilość w diecie i wszystko gra.  
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline kasieek99

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 184
  • Płeć: Kobieta
Odp: Linienie królików
« Odpowiedź #132 dnia: Sierpień 12, 2010, 16:00:43 pm »
ja polecam nozyczki :) bazyl ten lnieje i to z dnia na dzien coraz bardziej. dajemy kiwi, siemie, sok z ananasa itp a lancuszki sie zdarzaja. poza tym czesac ile sil starczy.

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Linienie królików
« Odpowiedź #133 dnia: Sierpień 12, 2010, 17:12:26 pm »
no tak, czesanie to podstawa. nie wiem, na ile obcinanie kłaków pomaga na zatory (chyba bardziej na upały), ale częste i dokładne usuwanie martwych włosów jest bardzo pomocne.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline j_j

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 741
  • Lokalizacja: Opole
  • Moje króliki: Dumbo & Pysia, Popo & Nelson
Odp: Linienie królików
« Odpowiedź #134 dnia: Sierpień 12, 2010, 18:39:18 pm »
Oj jak Wam dobrze, moje uszy nie znoszą czesania, jeszcze Dumbo to pozwoli się dotknąć szczotką, ale w przypadku Nelsona i Popoliny to lepiej nie ryzykować bo obraza majestatu na co najmniej tydzień. Dostają cykorię którą uwielbiają i len. A może macie pomysły jak wyczesać niepokornych??

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Linienie królików
« Odpowiedź #135 dnia: Sierpień 12, 2010, 19:29:58 pm »
króle są wyczesywane z częstotliwością raz na dzień/dwa. J_j Fiźka zawsze lubi mnie podgryźć kiedy ją czesze, a Karrambe kładę na stół - po miesiącu mała już się na mnie nie focha, a na niepewnej powierzchni nie ucieka przed szczotką. Moze spróbuj ;)
Cykorie czarnuch tylko podskubuje - ogólnie nie lubi, koperku dałam dziś więcej w nadziei że pomoże. Do past odkłaczających jestem uprzedzona, ale jak nic nie zadziała to kupię.
MAS gdzie można dostać kłosa życicy?
Karrambe nie ma z czego wycinać - krótkowłosa poczwara jest. Jak burza się skończy idę wycinać Makreli wszystkie kłaki, tyle że przy ogonie jest problem bo tam jej się robię coś jak skorupa... jak ją tam ciachnę to będzie łysa  :oh: Na skokach też podciąć filc?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2010, 19:49:05 pm wysłana przez Misokyaa »

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: Linienie królików
« Odpowiedź #136 dnia: Sierpień 12, 2010, 20:57:04 pm »
Podetnij ile się da i gdzie się da.Zycica to jedna z popularniejszych i najczęstszych traw na łące. :lol

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Odp: Linienie królików
« Odpowiedź #137 dnia: Sierpień 12, 2010, 21:04:21 pm »
powycinaj na skokach i tam gdzie ma koltuny...moj Funiol nie linial chyba z 2 miesiace a teraz gubi taki puch...koltunki odstaja i daje sie wyskubac, chodz chyba przyjemne do niego to nie jest..po wyskubaniu.pozostaje lysy placek lub juz na o.5 cm nowej siersci
tego wyczesac sie nie da..tylko wyskubac,moj poprzedni lewek tak nie linial ,a baran poprzedni tez co jakis czas tak gubil siersc
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Linienie królików
« Odpowiedź #138 dnia: Sierpień 12, 2010, 21:35:54 pm »
Renia - da się wyczesać :P ja mam taki trymer:



i kłaki lecą, aż miło :lol
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Odp: Linienie królików
« Odpowiedź #139 dnia: Sierpień 13, 2010, 19:54:43 pm »
no wlasnie kiedys czytalam o trymerze,Jadwinia gdzie go kupilas.?..czy sa jakies rodzaje? na co mam zwrocic uwage kupujac trymer..to taki sam jak do psow?
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein