Autor Wątek: sterylizacja czy to potrzebne?  (Przeczytany 3048 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tynka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
sterylizacja czy to potrzebne?
« dnia: Grudzień 04, 2009, 22:14:39 pm »
moja króliczka miała urojoną ciążę i Weterynarz mi powiedziała, że albo sterylizacja albo ją dopuścić.... czy albo to albo to jest konieczne? bo w sumie nie chcę pozbawiać jej kobiecości ;) a z dopuszczeniem hmm...?

nati

  • Gość
sterylizacja czy to potrzebne?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 04, 2009, 22:20:47 pm »
No chyba sobie żartujesz z tym "dopuszczeniem"??
Sterylizacja w tym wypadku jest najlepszym rozwiązaniem. Ona sama nie poczuje różnicy wynikającej z braku macicy i jajników, a spowoduje to brak rujek urojonych i innych związanych z tym problemów.

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
sterylizacja czy to potrzebne?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 04, 2009, 22:23:10 pm »
Dopuszczenie królinki do samca nie zapobiegnie urojonym ciążom w przyszłości,tylko przybędzie następnych nieszczęśliwych maluchów.Samiczkę sterylizuje się,bo burza hormonalna przy częstych rujkach/ciążach urojonych może powodować później ropomacicze,guzy sutek.Ten psio-koci wet chyba się wcześniej zahibernował,bo współczesna weterynaria już się nawet w przypadku psów i kotów wycofała,że urodzenie potomstwa zapobiega chorobom układu rozrodczego.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
sterylizacja czy to potrzebne?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 04, 2009, 22:36:23 pm »
Cytat: "Tynka"
bo w sumie nie chcę pozbawiać jej kobiecości

Uwierz mi ze niekastrowane samice czesto zachowuja sie bardziej jak samce ;) gwalca, obsikuja, chrumcza, odstawiaja tance godowe.
No i nalezaloby zapytac tego weta czy przygarnie maluszki ;)

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
sterylizacja czy to potrzebne?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 05, 2009, 16:41:19 pm »
moim zdaniem jak najbardziej wskazana jest sterylizacja. Królinka będzie się tylko męczyła ze swoim popędem a w przyszłości czeka ją ropomacicze lub podobne przykrości. Moja wetka baaardzo polecała sterylkę widząc moje niezdecydowanie. I wszyscy na tym dobrze wyszli - ja, Muniek i mieszkanie, które podczas rujki było obsypane bobkami i oblane siuśkami ;)

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
sterylizacja czy to potrzebne?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 05, 2009, 17:25:05 pm »
Tynka, dopuszczenie nie rozwiąże problemu... Moja Bisia jest królikiem z forum terrarystycznego... służyła komuś jako maszynka do rodzenia pokarmu ( :bejzbol ). A przed sterylką miała co chwila ciąże urojone :/urodziła wiele razy a ciąże urojone były nadal...

Offline Gunia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 108
  • Płeć: Kobieta
sterylizacja czy to potrzebne?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 05, 2009, 20:21:00 pm »
zdecydowanie sterylizacja!
Nie ma nic gorszego niż pożegnać króliczkę, której rak zaatakował wszystkie kobiece narządy tak, że nie było widać ani kawałka zdrowego :((
Dodatkowo rujki...... masakra. Była bardziej agresywna i terytorialna. Mam teraz dwie samiczki sterylizowane i są dużo spokojniejsze.

megana88

  • Gość
sterylizacja czy to potrzebne?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 05, 2009, 20:26:26 pm »
Ja również opowiem się za strylizacją. Sama wysłałam Karolcię na sterylkę i wszystko się zupełnie pozmieniało. Jest innym królisem (pieszczochem :D )

nuka

  • Gość
sterylizacja czy to potrzebne?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 06, 2009, 07:26:02 am »
Nuka też jest po sterylce. Nie zmieniła się nic a nic, nadal skacze własnymi ścieżkami. Jak ma ochotę przyjdzie podstawić główke do pieszczot, a jak nie to nie. Ale nie ma już urojeń i mam pewność, że nie dopadnie jej ropomacicze i pochodne.

Offline widelko

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 561
  • Płeć: Kobieta
sterylizacja czy to potrzebne?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 07, 2009, 23:20:37 pm »
Cytat: "megana88"
Sama wysłałam Karolcię na sterylkę i wszystko się zupełnie pozmieniało. Jest innym królisem (pieszczochem :D )

moja jest wielkim pieszczochem a sterylkę będzie miała w tym tygodniu...ciekawe jakim pieszczochem będzie po niej xD  :jupi
.: zezwierzęconego nie boli człowieczeństwo :.
Galeria Sałatki i Gerarda - http://forum.kroliki.net/index.php?topic=7100.0
Specyfika hodowli królików miniaturowych http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11209.new#new
http://widelko.500px.com/ - moja galeria zdjęć
Zapraszam wszystkich właścicieli psów i kotów z Żywca i okolic www.groomer-zywiec.cba.pl