Autor Wątek: Wojna krolikow??  (Przeczytany 23483 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Wojna krolikow??
« Odpowiedź #60 dnia: Grudzień 05, 2009, 00:03:12 am »
Nie klikajcie prosze na ten link. Najlepiej go pociac.

ewela0106

  • Gość
Wojna krolikow??
« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 05, 2009, 00:05:35 am »
Dobrze przegielam. A tak nad kastracja mysle i podejrzewam ze za pol miesiaca bede mogla go wykastrowac ale to zalezy od tego jak szybko uda mi sie uzbierac pieniazki.a czy moge teraz jakos linka usunac albo z Was ktos moze??bo ja niebardzo wiem.  A na nastepny raz bede madrzejsza i na  pewno nie bede brala krolika ze sklepu malego tylko z adopcji jesli juz bede myslala o drugim a lasnie czy ktos wie jakie komlikacje moga wystapic w trakcie kastracji i po??czy trzeba przed kastracja jakos przygotowac krolika??i jak nalezy sie zachowywac po kastracji??czytalam o tym ale tam malo wiele bylo

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Wojna krolikow??
« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 05, 2009, 00:10:20 am »
Kliknij na edytuj post w prawym gornym rogu i usun link.
Jest sporo tematow o kastracji wiec czytaj i w razie watpliwosci pytaj w tematach :)

ewela0106

  • Gość
Wojna krolikow??
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 05, 2009, 00:13:24 am »
Dzieki

[ Dodano: Sob Gru 05, 2009 12:35 am ]
No jeszcze 10 funcikow i moge dac Latka na kastracje:)

Offline Zuza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Płeć: Kobieta
Wojna krolikow??
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 05, 2009, 01:03:27 am »
ewela ja tez dopiero bede kastrowac Rogerka :) Po kastracji trzeba uwazac by królik nie wyciagnal sobie szwow. Oczywiscie sa takie króliki ktore nie interesuja szwy a sa takie co sobie je wyciagaja :) Aha i dziękuje za usuniecie linku :)

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Wojna krolikow??
« Odpowiedź #65 dnia: Grudzień 05, 2009, 02:08:35 am »
o Ja cie krece, ale sie dyskusja ruszyla :)
ewela0106, dziewczyno, sa osoby ktore mieszkaja m.in w UK jak ja i BARDZO CHETNIE CI POMOGA W DOSTARCZENIU INFORMACJI NA TEMAT WETOW TUTAJ, czy to w UK, czy w Irlandii:)

Umiesz angielski? Jezeli tak, podesle ci linki na temat wetow.
Podlicz sobie pieniadze jakie ci wyjda na jedzenie(tj. granulat, zielenina, siano, suszonki), klatka, kuweta, zwirek drewniany(wooden pellets, lub rabbit litter), plus wizyta u weta, czyli szczepionki, jedna wizyta to ok 70£...

Przepraszam, ze spytam, moze to nie odpowiednie, ale gdzie pracujesz? Bo napisalas, ze pracujesz za 50£ tygodniowo. Miesiecznie zarabiasz 200£? Robisz 10h tygodniowo? moze jestes na zasilku?

Narazie, skoro Cie nie stac i nie masz stalej pracy to nie kupuj zwierzaka :( naprawde...

sluze pomoca na temat wetow, wiec pisz smialo, jezeli Cie tylko to zainteresuje :)

ewela0106

  • Gość
Wojna krolikow??
« Odpowiedź #66 dnia: Grudzień 05, 2009, 02:28:41 am »
mysza ale nie rozumiem mi babka u weterynarza powiedziala ze mnie wyniesie kastracja 45 funtow ewentualnie 50 wiec mam nadzieje ze tylko tyle bo tyle zdolam uzbierac ale o wiekszej kwocie nie ma mowy:(A ja od 9 tygodni jakos jestem na zwolnieniu chorobowym poniewaz obecnie lekarz nie chce wypisac mi listu dla szefa ze jestem zdolna do pracy a bez tego ani rusz i na dodatek dostalam jeszcze kolejne 4 tygodnie zwolnienia i nie wiem co dalej nie wiem czy to juz moje ostatnie 4 tygodnie mam nadzieje ze tak bo ponad dwa miesiace w domu siedze;/ale tak to jest jak ktos swoje zdrowie zaniedba i  idzie do lekarza jak sie z bolo zwija;/no i za kazdy tydzien chorobowego dostaje 50 funtow a ostatnio cos mnie oszukuja ale to musze juz z szefem wyjasnic bo oszukali mnie na pieniazki;/a angielski wiesz jak gadam z Irolkami duzo rozumiem mowic tez w miare ale jak mam cos czytac to gorzej wiecej rozumiem ze sluchu:(ale jesli mozesz jakos pomoc to chetnie.mam zamiar isc do weterynarza na Malone road w belfascie.A z tymi szfami a co sie stanie jak je sobie wgryzie??i jak dlugo krolik bedzie musial je nosic??

[ Dodano: Sob Gru 05, 2009 2:34 am ]
A jak narazie jedzonko mam dla Latka dosc sporo sianka tez mam no i klatki mam dwie.Pierwsza kupilam kiedy kupowalam Latka a druga kupilam jemu krotko przed tym jak poszlam na chorobowe wiec caly sprzet mam dla krolika ale po prostu przerazilam sie ze przyjdzie dzien kiedy mi zbraknie pieniazkow.No i na ta chwilke moge tylko Latka wykastrowac bo na to udalo mi sie wyszperac kase ale z dalszymi rzeczami chyba moge ciutke poczekac czy przed kastracja trzeba jeszcze cos robic dodatkowego??

[ Dodano: Sob Gru 05, 2009 2:39 am ]
Naprawde nie chcialam wstrzynac z nikim sprzeczki unioslam sie bo od razu mnie tak kazdy ocenil a ja napawde kocham zwierzatka kazde zwierze jakie w zyciu mialam traktowalam jak czlonka rodziny:)A ze nie mialam nigdy krolika to moze mnie to troche przeroslo.No a jeszcze co do rad dalam ogloszenie ze potrzebuje namiary na dobrego weterynarza ktory podejmuje sie kastracji krolikow to odpisywali mi ze moze tak powinnam krolika o zdanie zapytac czy chce byc wykastrowany itp ale zadnych konkretow
A znowu Panie w zoologicznym powiedzialy ze w internecie sa numery do weterynarzy i ze mam zadzwonic i sie dowiedziec i do kazdego do ktorego dzwonilam kastruja kroliki

Nuna

  • Gość
Wojna krolikow??
« Odpowiedź #67 dnia: Grudzień 05, 2009, 11:24:47 am »
Wielu lekarzy nie robi juz szwow tylko klei rane i po sprawie. Po kastracji trzymaj krolika w cieplym miejscu, podaj sianko i suszone ziola, wode koniecznie.

Przed kastracja krolik moze jesc, ale lepiej sianko, granulat moze spowodowac wzdecia.

ewela0106

  • Gość
Wojna krolikow??
« Odpowiedź #68 dnia: Grudzień 05, 2009, 13:35:51 pm »
No chcialam dzisiaj isc do weterynarza umowic sie na wiyzte ale nikt tam nie odbiera wiec pewnie maja zamkniete dla pewnosci ze bedzie otwarte pojde w poniedzialek.A czy wskazane zeby krolik po kastracji lezal na trocinach czy lepiej na ten czas dac jemu jakis kocyk??Dziekuje za wszystkie rady:)

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Wojna krolikow??
« Odpowiedź #69 dnia: Grudzień 05, 2009, 14:03:50 pm »
ewela0106, trocinom mowimy NIE ;)
Po zabiegach dobrze jest posadzic krola na kocyku, reczniku lub jakims podkladzie higienicznym. Do tego w zaleznosci od potrzeby mozna polozyc mu owiniety w cos termofor. Byc moze bedzie chcial dogrzac wychlodzone po zabiegu cialko. Ale nie kazdy krolas ma taka potrzebe.
U nas Jozia siedziala na kocyku z polaru, bo balam sie, zeby nie bylo jej zimno od podlogi. Latem to pewnie wystarczylby recznik.

ewela0106

  • Gość
Wojna krolikow??
« Odpowiedź #70 dnia: Grudzień 05, 2009, 14:06:02 pm »
No akurat mam termofor zawiniety jest w hipopotamka a w kuwetce co musi byc bo wczoraj sie naczytalam ze krolik moze miec problem z zalatwianiem sie do kuwetki ze moze bedzie trzeba go uczyc od nowa ??

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Wojna krolikow??
« Odpowiedź #71 dnia: Grudzień 05, 2009, 14:12:55 pm »

ewela0106

  • Gość
Wojna krolikow??
« Odpowiedź #72 dnia: Grudzień 05, 2009, 14:45:23 pm »
Z tych wszystkich wtereynarzy moge wybrac jednego dlatego ze wiekszosc znajduje sie dsc dlaeko od mojego domu a niestety nie mam samochodu ani nikt z domownikow zeby jechac tak daleko

[ Dodano: Sob Gru 05, 2009 2:59 pm ]
no a do pracy pewnie szybko nie wroce bo 9 tydzien czekam na opinie ortopedy i dopki on mnie nie obejrzy w jakim stopniu mam pekniecie itp itd to nie mam co mowic o powrocie do pracy bo szef bedzie robil pod gorke bo zgode na powrot mam miec napisane od lekarza;/

[ Dodano: Sob Gru 05, 2009 3:02 pm ]
jak moge zdjecie wstawic??

[ Dodano: Sob Gru 05, 2009 3:59 pm ]
Chcialam wstwic zdjecia Latka ale nie wiem jak :(ten sposob opisany juz na forum nie wychodzi mI:(

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Wojna krolikow??
« Odpowiedź #73 dnia: Grudzień 05, 2009, 18:18:35 pm »
Wejdz na imageshack.us i wybierz sobie zdjecie ktore chcesz wstawic, ustaw na 320/240 (for websites and emails) i daj start upload. Pozniej skopiuj gorny link, wstaw go do postu i przed daj i wtedy sie wyswietli.

ewela0106, gdzie pracujesz w Belfascie i czym sie zajmujesz :)?

Ktorego weta wybralas? podaj link, sprawdze ci czy zajmuje sie krolikami.

ewela0106

  • Gość
Wojna krolikow??
« Odpowiedź #74 dnia: Grudzień 05, 2009, 18:26:08 pm »
Pracuje w Subwayu w Polnocnej Irlandii. A weterynarza wybralam Church Road w Belfascie innego nie moge wybrac dlatego ze wiekszosc jest w Antrim badz w Bangor a to daleko od mojego miasta:(

[ Dodano: Sob Gru 05, 2009 6:32 pm ]


[ Dodano: Sob Gru 05, 2009 6:32 pm ]
wyslalam i nic nie widze:(

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Wojna krolikow??
« Odpowiedź #75 dnia: Grudzień 05, 2009, 18:33:46 pm »
Tak, ta mi sie chyba najbardziej spodobala, bo maja wszystko napisane, lacznie z aparatura i personelem. Kastracja ok 45£ - jak za kota, no i wizyta przed to ok 20£.

Czyli w kanapeczkach :D mniam :D

ewela0106

  • Gość
Wojna krolikow??
« Odpowiedź #76 dnia: Grudzień 05, 2009, 18:38:27 pm »


[ Dodano: Sob Gru 05, 2009 6:39 pm ]
Czyli na oko musze liczyc na kastracje ze wszyskim 65 funtow??
ja nie wiem co jest z tym zdjeciami chyba za glupia do tego jestem :oh:

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Wojna krolikow??
« Odpowiedź #77 dnia: Grudzień 05, 2009, 18:41:22 pm »
http://img248.imageshack.us/img248/2645/dscf8021.th.jpg

i na poczatku i jest :)

[ Dodano: Sob Gru 05, 2009 5:41 pm ]

ewela0106

  • Gość
Wojna krolikow??
« Odpowiedź #78 dnia: Grudzień 05, 2009, 18:43:51 pm »
no dalam img i nie ma :(

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Wojna krolikow??
« Odpowiedź #79 dnia: Grudzień 05, 2009, 18:44:29 pm »
Wyjdzie ok 65£...
pozniej dojda szczepienia- jedno na Myxo i VHD (pomor kroliczy). Powinnas je zrobic wczesniej.

Jak dlugo jestes w Irl? Praca w sumie chyba lekka :) gorzej jak zamowienia wymyslaja :]

[ Dodano: Sob Gru 05, 2009 5:47 pm ]
""

usun cudzyslow tylko cudzyslow to wyjdzie. Pokazalam ci jak to zrobic, bo wyslalas jakis smieszny link i musialam z niego wyodrebnic twoje zdjecie :) krolik nie wyglada na malego...