Autor Wątek: Cukrzyca u królika  (Przeczytany 30469 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

nuka

  • Gość
Cukrzyca u królika
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 11, 2010, 18:29:05 pm »
megana88, co u Was słychać? Jak królewna? Jakie postępy w walce z chorobą?

megana88

  • Gość
Cukrzyca u królika
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 11, 2010, 19:31:02 pm »
Mierzę regularnie poziom cukru i nigdy nie przekroczył normy, nie wiem czy to przypadki takie czy co, ale odkąd wróciłam od białego u mnie cukier nie wyniósł więcej niż 131. Dalej cuchnie niemiłosiernie, myję ją codziennie, kuwetę wymieniam 2 razy dziennie, czasem wstaję w nocy żeby wycierać podłogę jak nasika co już rzadziej się zdarza. Zakupiłam produkty obniżające cukier (topinambur, korzeń mniszka, pokrzywa). Je TYLKO cuni complete i siano. Przy kąpaniu rwie się jak dotykam okolic kity. Nie widzę poprawy. Nie wiem co mam robić.

[ Dodano: Wto Sty 12, 2010 8:33 pm ]
A tak to wygląda codziennie:

























Dodam, że w kuwecie ma sucho, w sensie, że nie siedzi na mokrym, bo przesiewam 2 razy dziennie. Z tego co zauważyłam we własnych sikach też nie siedzi.

nuka

  • Gość
Cukrzyca u królika
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 12, 2010, 20:38:25 pm »
O kurcze, brzydko ta dupeczka wygląda. Smarujesz czymś odparzenia?

megana88

  • Gość
Cukrzyca u królika
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 12, 2010, 21:04:17 pm »
Tylko myję, dzień w dzień... takie zalecenia od doktor Lenkiewicz z Białego...

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Cukrzyca u królika
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 12, 2010, 21:30:36 pm »
A Karolcia nie ma problemu z grzybicą/drożdżycą??.Bo u ludzi chorych na cukrzycę,to się zdarza,może w okolicach kitki coś się jej przypętało,skoro nie daje się tam dotknąć.

Tolinka

  • Gość
Cukrzyca u królika
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 12, 2010, 21:37:32 pm »
Biedny krolis to wyglada jakby gnilo,moze sprubuj czegos innego zeby jego dupeczke biedna doprowadzic do wyleczenia

kasiagio

  • Gość
Cukrzyca u królika
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 12, 2010, 21:43:57 pm »
:(  o matko moja jak ta pupcia źle wygląda , megana88, może nie myj ją wodą , spróbuj tych chusteczek nawilżonych bezzapachowych , przemywaj dwa , trzy razy dziennie, matko bidula się męczy na pewno  :(   Wygłaskaj ją czule  :przytul

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Cukrzyca u królika
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 12, 2010, 21:51:28 pm »
A czy ona na pewno nie ma jakiegoś problemu z drogami moczowo-płciowymi? Może kurczę ktoś jeszcze rzuciłby na to okiem...
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Nuna

  • Gość
Cukrzyca u królika
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 12, 2010, 22:09:02 pm »
Cukrzyca wlasnie rujnuje nerki, dobrze by bylo przebadac ja pod tym katem.

nuka

  • Gość
Cukrzyca u królika
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 12, 2010, 22:15:04 pm »
Cytat: "megana88"
Mierzę regularnie poziom cukru i nigdy nie przekroczył normy, nie wiem czy to przypadki takie czy co, ale odkąd wróciłam od białego u mnie cukier nie wyniósł więcej niż 131.
czy na tej podstawie można wykluczyć cukrzycę i rozpatrywać inne przypadłości?

megana88

  • Gość
Cukrzyca u królika
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 13, 2010, 07:46:18 am »
nuka Nie wiem czy można wykluczyć, ale dziwi mnie, że odkąd wróciłam z Białego glukometr nie pokazał zwiększenia cukru nawet o jedną jednostkę ponad normę. A mierzę w różnych sytuacjach, ostatnio mierzyłam nawet przy tym zwiększonym sikaniu i było bodaj 131.

nuna Zbadano nerki, bo przy cukrzycy zachodzi prawdopodobieństwo ich uszkodzenia, ale są ok. Pani weterynarz powiedziała, że filtrowały cukier znakomicie, stąd brak go w moczu.

bosniak Byłam już u dwóch jedynych weterynarek w moim województwie, obie w granicach 100km ode mnie. Nie wiem co mogę jeszcze zrobić :(

kasiagio Chusteczkami się nie da - próbowałam. Nawet wodą czasami jest trudno ją umyć, bo to się skleja i robią się jakby dredy, strońce. Wtedy muszę ją odmaczać pod prysznicem. Ale co zauważyłam, że ten smród nie znika po umyciu. Umyję ją, ma mięciutkie, mokre futerko, a smród dalej jest...

Nie wiem co robić :(

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Cukrzyca u królika
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 13, 2010, 08:02:27 am »
megana88, nie za bardzo wiem, jak ci pomóc, ale może być spróbowała skontaktowac się mailowo z dr Wojtyś albo dr Lewandowską? Może one podpowiedza ci, co dalej?

megana88

  • Gość
Cukrzyca u królika
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 13, 2010, 08:13:24 am »
Kontaktowałam się, napisałam bodajże do 6 lekarzy, których maile dostałam tu na forum, praktycznie każdy od razu twierdził, że to zapalenie pęcherza. Mocz czysty - badałam 2 razy.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Cukrzyca u królika
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 13, 2010, 08:24:42 am »
megana88, a badania robiłaś w jednym miejscu? Może byś spróbowała w innym laboratorium, żeby mieć pewność, że wyniki moczu są wiarygodne na 100%. Wiesz, zdarzają się pomyłki nawet w laboratorium..

megana88

  • Gość
Cukrzyca u królika
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 13, 2010, 08:28:19 am »
Robiłam w dwóch różnych.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Cukrzyca u królika
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 13, 2010, 08:30:29 am »
megana88, no nie wiem :( ja na twoim miejscu bym pojechała do Wawy do króliczego weta, zeby obejrzał królinkę i zbadał ją dokładnie od a do z. Moze zaleci jakies dodatkowe badania..

megana88

  • Gość
Cukrzyca u królika
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 13, 2010, 08:38:07 am »
Kitty27 Naprawdę zrobię wszystko co konieczne tylko, że ja zostałam z tym sama, koszt tego wszystkiego już dawno spokojnie przekroczył 1000zł z tym wszystkimi dojazdami, lekami i badaniami... Nie mogę na nikogo liczyć, bo sam wyjazd do Białego to zdaniem moich najbliższych szaleństwo. O cenach nie mówię, bo ich zdaniem powinnam ją zostawić albo uśpić. Życie jest najważniejsze, ale to kosztuje tyle, że naprawdę przez moment pomyślałam o najgorszym :( nie chcę wybierać, ale pomału zaczyna po prostu nie starczać na jej leczenie i obawiam się, że przyjdzie taki moment, że trzeba będzie rzeczywiście dokonać wyboru. Rezygnuję z wielu rzeczy, bo może to głupie, ale prędzej zawiozę ją na badanie niż sama pójdę do lekarza. Nienawidzę bezradności!  :(   :(   :(   :(   :(

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Cukrzyca u królika
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 13, 2010, 08:45:30 am »
megana88, zawsze mozesz zapytać lekarza, czy zgodziłby się, żebys za leczenie płaciła w ratach. Może poprosisz kogoś, kto mógłby przetransportować króliczka do weta i ktoś by w twoim imieniu chodził do weta, tak jak było w przypadki Funii od Beaty.

Nie trać jeszcze nadziei. A poza tym Karolcia ma apetyt? Bobkuje? Bryka po pokoju?

megana88

  • Gość
Cukrzyca u królika
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 13, 2010, 09:49:18 am »
Zachowuje się normalnie, jak pies :) Wita mnie, skacze, chce na kolana, zjada mi kapcie, żadnych zmian pod względem zachowania. Co do jedzenia to jest na diecie i je tylko cuni complete, pokrzywę, topinambur, korzeń mniszka, owies i oczywiście siano. Nic poza tym. Apetyt ma jak zawsze ogromny.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Cukrzyca u królika
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 13, 2010, 11:47:32 am »
Megana, rozważaliście z wetem opcję zapalenia skóry?
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan