Autor Wątek: chleb !!!  (Przeczytany 5668 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline aneczka2939

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 526
  • Płeć: Kobieta
chleb !!!
« dnia: Grudzień 28, 2009, 18:38:54 pm »
Ostatnio czytałam gazetę i natknęłam się na artykuł jednej z wynagradzanych weterynarzy która opisuje odpowiednią dietę dla uszatków
:cytuję:
chleb-powinien znaleźć się w diecie każdego królika i powinno go być jak najwięcej

to miedzy innymi było tam jeszcze wiele głupich rzeczy ale tego juz pisać nie będę bo z krzesła spadniecie :P

no ja bym się zastanowiła nad wręczeniem tej pani jakiejkolwiek nagrody :hmmm  być może siedziała akurat przy komputerze i zerżnęła to z jakiegoś bloga niedoświadczonej osoby lub po prostu chciała się popisać jakiej wiedzy "nie posiada"  :bejzbol
Płotka, Kłębuszka. <33
Robinson
  • ,  Truś

nuka

  • Gość
chleb !!!
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 28, 2009, 18:49:32 pm »
A artykuł nie był o królikach hodowlanych?

Offline aneczka2939

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 526
  • Płeć: Kobieta
chleb !!!
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 28, 2009, 19:05:30 pm »
nuka, nie na pewno czytałam to kilka razy i na pewno o miniaturkach
Płotka, Kłębuszka. <33
Robinson
  • ,  Truś

Offline widelko

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 561
  • Płeć: Kobieta
chleb !!!
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 15, 2010, 21:35:07 pm »
Ja teraz czytam internetowy magazyn weterynaryjny http://www.magwet.pl/index.php?mid=5&menu=2&smenu=2&article=33 a tu:
"W celu ścierania zębów warto podawać kostki mineralne, suchy chleb albo niesłodzone suchary."  No i bądź tu mądry :/
.: zezwierzęconego nie boli człowieczeństwo :.
Galeria Sałatki i Gerarda - http://forum.kroliki.net/index.php?topic=7100.0
Specyfika hodowli królików miniaturowych http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11209.new#new
http://widelko.500px.com/ - moja galeria zdjęć
Zapraszam wszystkich właścicieli psów i kotów z Żywca i okolic www.groomer-zywiec.cba.pl

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
chleb !!!
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 15, 2010, 21:44:45 pm »
Aneczka jaki to wet?Jaka gazeta? jakis kontakt do Niego ?

[ Dodano: Pon Lut 15, 2010 9:52 pm ]
widelko,  jeśli jestes zalogowana to skontaktuj się z kimś i porozmawiaj,aby wycofali złe informacje. ja tego artykułu nie widzę.
SylwiaG

Jovitte

  • Gość
chleb !!!
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 17, 2010, 13:42:01 pm »
Co do suchego chleba- moje uszy są noszone do dra Piaseckiego z Wrocławia- bardzo polecany i rzeczywiście ma ogromną wiedzę na temat uszoli.. Jednak on sam osobiście poradził mi, abym dawała "nie częściej niż raz na tydzień mały kawałek chleba ususzonego na kamień"- właśnie w celu ścierania zębów.. Zaznaczył przy tym, żeby nie traktować tego absolutnie jako coś do jedzenia czy przysmak- po prostu od czasu do czasu podawać na ścieranie ząbków.. O sucharach i innych podobnych nie wspominał.. Ale co do chleba to ja mu wierzę, bo przy okazji pierwszej wizyty dostałam listę polecanych (czyli najlepszych) granulatów, odradzenie mieszanek i absolutny zakaz dropsów czy kolb- czyli z tym chlebem to nie do końca chyba taka lipa..

Nuna

  • Gość
chleb !!!
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 17, 2010, 13:58:19 pm »
Jovitte chleb nawet taki suchy na kamien nie sciera zabkow, wez sobie kawalek do buzi, w celach naukowych. Szybko zrobi sie z niego papka i tyle.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
chleb !!!
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 17, 2010, 14:03:57 pm »
Jovitte, chleb zawiera niebezpieczne drożdze, fermentuje on w żołądku powodująć sztuczne nasycenie królika.

Poczytaj o tym tutaj: http://www.miniaturkabeztajemnic.com/szkodliwe.html

Jovitte

  • Gość
chleb !!!
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 17, 2010, 14:43:25 pm »
Czytałam, zdaję sobie z tego sprawę itd, ale chodzi mi o to, że jeżeli jeden z najlepszych weterynarzy zaleca w NIEWIELKICH ilościach od czasu do czasu podawać, to tak dawkowany nie zaszkodzi.. Ja nie karmię Biśka chlebem- dostaje rzadziej niż raz na dwa tygodnie w małej, bardzo małej ilości..

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
chleb !!!
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 17, 2010, 14:46:56 pm »
Ale po co?
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Jovitte

  • Gość
chleb !!!
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 17, 2010, 15:05:42 pm »
Zawsze jakiś pretekst do odkurzania- na ciemnym dywanie mnóstwo okruchów;)..

Ale tak poważnie- jeżeli ma mu to choć troszkę pomóc przy zębach, to czemu nie?. Ja rozumiem, że jest to problem, jak ktoś daje królikowi kromę chleba dziennie.. Ale my, ludzie, od czasu do czasu też jemy coś, co do zdrowej żywności się nie zalicza.. Wydaje mi się, że tu chodzi o zachowanie rozsądku.. Ale jeśli się mylę, i mała ilość twardego chlebka raz na jakiś czas szkodzi uszom, to zrezygnuję bez zastanowienia.. Szczerze powiedziawszy, nie dawałybym, gdyby nie zachęta lekarza..

Pardon, nie doczytałam posta nuny.. W sumie o tym nie pomyślałam, ale czy przy samym odgryzaniu kawałków, nie mówię o późniejszym żuciu, to też nie pomaga?.

kasiagio

  • Gość
chleb !!!
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 17, 2010, 15:10:06 pm »
Jovitte, wiesz chyba chodzi w tym wszystkim o to ,że raz może nie zaszkodzi , drugi też nie  a za trzecim może coś się stać i dlatego lepiej chlebka unikać ;)

Jovitte

  • Gość
chleb !!!
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 17, 2010, 15:13:45 pm »
W porządku, dla mnie to nie jest żaden problem- myślałam, że w ten sposób pomagam, ale jeśli mam szkodzić, to wolę tego nie robić:)..

kasiagio

  • Gość
chleb !!!
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 17, 2010, 15:15:53 pm »
Jovitte, po to tu jesteśmy ,żeby się dzielić doświadczeniami i pomagać  :przytul  zamiast chlebka `weź gałązki jabłoni , wierzby i niech gryzie do woli :D

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
chleb !!!
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 17, 2010, 15:18:35 pm »
Cytat: "Jovitte"
ale czy przy samym odgryzaniu kawałków, nie mówię o późniejszym żuciu, to też nie pomaga?.

Jest tyle innych, naturalnych przysmaków, na których uszak sobie ściera zęby, że chleb tutaj do niczego nie jest potrzebny :) A może jedynie zaszkodzić.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Jovitte

  • Gość
chleb !!!
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 17, 2010, 15:20:56 pm »
Przysmaków zdrowych to mamy mnóstwo;).. Na nieszczęście obok naszego sklepu zakupów codziennych jest sklep zoologiczny:).. Zawsze wchodzę tam tylko popatrzeć, czy królom niczego nie brakuję, a wychodzę z reklamówką pełną ziółek, sianek, patyczków i innego paskudztwa:P.. Z chlebkiem już się pożegnaliśmy- Bisiek w ramach protestu obgryza wersalkę;)..

ew3la

  • Gość
chleb !!!
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 17, 2010, 21:58:18 pm »
Panie i Panowie a co z suchą bułeczką ? tak samo szkodzi jak chlebek ?

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
chleb !!!
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 17, 2010, 22:07:28 pm »
ew3la, wyrobów piekarniczych nie podajemy pod żadną postacią :)

kasiagio

  • Gość
chleb !!!
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 17, 2010, 22:07:33 pm »
ew3la, a czym się różni chleb od bułki ?? Cyba niczym , to tez pieczywo więc nie podajemy .:)

ew3la

  • Gość
chleb !!!
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 17, 2010, 22:12:01 pm »
W sumie racja. Dziękuję. Swojego czasu podawałam dla Leona od czasu do czasu suchy chlebek lub bułeczkę ale już jakiś czas temu przerzuciłam się na patyczki. Ale zawsze lepiej zapytać :D