Autor Wątek: Królik na mnie sika!  (Przeczytany 35511 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pszczolkowa

  • Gość
Królik na mnie sika!
« dnia: Listopad 29, 2009, 20:49:47 pm »
Witam wszystkich serdecznie. Chciałabym porozmawiać o pewnej kwestii.
Mianowicie, zawsze, gdy idę oglądać telewizję do drugiego pokoju, biorę Śnieżka ze sobą, jako że w drugim pokoju jest dywan. Co prawda w moim pokoju zawsze ma otwartą klatkę, to niespecjalnie lubi wychodzić, ponieważ ślizgają mu się łapki na panelach.
Dodam, że jak oglądam telewizję lubię sobie rozłożyć kocyk na dywanie, a króliczek sobie skacze na około mnie. Zawsze po prostu skakał, obwąchiwał mnie i tyle. Czasem gdzieś w kącie nasiusiał, ale zauważałam to raczej po chwili, oczywiście nie miałam mu tego za złe.
Raz gdy sobie tak leżałam, Śnieżek strasznie skakał i podczas jednego skoku osiusiał mi nogi. Myślałam, że to jakoś przypadkiem mu się przytrafiło, ale nie! Następnym razem robił to samo, osiusiał mnie tak, podczas skakania, chyba ze trzy razy, także musiałam zejść z dywanu i przenieść się na fotel.
Dlaczego on tak robi? Myślałam troszkę nad tym i, co prawda, mam kilka teorii, ale najpierw chciałabym usłyszeć wasze zdanie.

Jeśli był taki temat to przepraszam i proszę o odnośnik, bo szukałam, ale niestety nie znalazłam.
Pozdrawiam serdecznie.

nuka

  • Gość
Królik na mnie sika!
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 29, 2009, 20:52:06 pm »
mały dojrzewa i znaczy swoją samicę

Pszczolkowa

  • Gość
Królik na mnie sika!
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 29, 2009, 20:54:03 pm »
Ale on ma prawie trzy lata.

nuka

  • Gość
Królik na mnie sika!
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 29, 2009, 21:03:14 pm »
I właśnie teraz postanowił przelać dosłownie swoje uczucia na swoją pańcię. Wcześniej tak przecież nie osikiwał.

Pszczolkowa

  • Gość
Królik na mnie sika!
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 29, 2009, 21:07:10 pm »
Intrygujące. Niby to niespacjalnie przyjemne, a jednak urocze. Dziękuję za informacje :).

Offline Yuuhi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
Królik na mnie sika!
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 02, 2009, 14:20:26 pm »
Ja mam ten sam problem z moją Pysią. Tylko ona jest dziwczynką to czemu też na mnie sika?? :rotfl2  no bo to tak mi trochę nie pasuje :lol  nie zdarza jej się to często, ale mój tata jest pod tym względem przewrażliwiony i ona na niego nasiusiała ostatnio :oh:  :P  ale jakoś to przeżył;]

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Królik na mnie sika!
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 02, 2009, 14:55:09 pm »
W końcu Opiekunowie jako "własność"Pysi też muszą odpowiednio Pysią pachnąć :P

Jovitte

  • Gość
Królik na mnie sika!
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 02, 2009, 15:00:29 pm »
Dobrze dziewczyny mówią, sika, bo oznacza.. Ja się już przyzwyczaiłam, że czasami mogę zostać trafiona sikiem taktycznym (czyli ja w centrum + wszystko dookoła mnie;)).. Albo sterylizacja/kastracja, albo się przyzwyczaić, ja tak uważam:)..

TUSIA555555

  • Gość
Królik na mnie sika!
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 02, 2009, 18:33:51 pm »
a ja z kolei nie jestem obsikiwana...tylko zawsze obobkowana przez moją Tuśkę...czy to też oznacza ze "jestem jej własnością" czy może ustala swoją wyższą hierarchię nade mną? Jak myślicie?

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Królik na mnie sika!
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 02, 2009, 22:22:08 pm »
Yuuhi, mi ktoś kiedyś napisał (chyba Bośniak) że istnieje równouprawnienie :P wiec dziewczynki też mogą sobie siknąć...

TUSIA555555, przy pomocy bobków króliki tez znaczą :) ciesz się że masz obcje stałą a nie ciekłą :P

miaa

  • Gość
Królik na mnie sika!
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 02, 2009, 22:53:01 pm »
a ja gdzieś czytałam, ze jak królik sika na właściciela albo coś co intensywnie pachnie nim (łóżko, ubranie) to nie szanuje go. to prawda?

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Królik na mnie sika!
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 02, 2009, 23:00:25 pm »
kasiek, oj mogą :/ Nala szcza na mnie jak najęta w przerwach między jednym a drugim gryzieniem...

miaa, jeśli to prawda, to ja już nie żyję :/
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Nuna

  • Gość
Królik na mnie sika!
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 02, 2009, 23:06:35 pm »
Nie, to nie zupelnie prawda :) Samiczki obsikuja swoje dzieci, samczyki swoje samiczki i teren wokol. To znaczy , ze przynalezysz do stada lub , ze samczyk sie do Ciebie zaleca lub, ze oznacza swoj teren zeby jakis zablakany krolik wiedzial kto tu mieszka.
Starsze hierarchia zwierzeta oznaczaja te nizej stojace czyli tu troche by sie zgadzalo, ale watpie zeby to sie rozciagalo na opiekuna. Chociaz ...

 bywa i tak, ze zdenerwowany krol jak np. moj Tobi gdy wyrwalam mu biszkopta ukarze wlasciciela sikajac z polobrotu, bardzo celnie zreszta.

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Królik na mnie sika!
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 02, 2009, 23:08:51 pm »
http://www.kroliki.net/pl/porady/podstawowe-informacje/krolicza-mowa chyba 9... ale tam mowa o poduszce :P trzeba wziąć pod uwagę że na mięciutkim często puszczają zwieracze i nie jest to chyba brak szacunku :)

sonia

  • Gość
Królik na mnie sika!
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 02, 2009, 23:12:44 pm »
Ja tam lubie byc obsikana przez krole :diabelek
Wojtus 9 letni dziadzius nie robi tego, ale inne(sa juz za TM) robily to czasami,zwlaszcza wtedy jak nie mialam czasu je glaskac :PP
Bugs to nawet gwalcil moja glowe :>  :oh:

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Królik na mnie sika!
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 02, 2009, 23:24:39 pm »
Cytat: "miaa"
a ja gdzieś czytałam, ze jak królik sika na właściciela albo coś co intensywnie pachnie nim (łóżko, ubranie) to nie szanuje go. to prawda?

No ja juz tez sie nad tym dlugo zastanawiam... Jozia upodobala sobie jedno miejsce na lozku i szczy tam jak najeta. Zaczelam myslec o tym braku szacunku itd. Nie wiem, moze Darka nie lubi (sika po jego stronie najbardziej  :diabelek ). Ale Tosio tez lal mi na lozko. A spal ze mna, przy mojej glowie czuwal zwiniety w kurke, potem pod kocykiem przytulony do brzucha (pare razy mnie tak osikal) i to chyba nie bylo oznaka braku szacunku. On raczej znaczyl teren, a pozniej to juz chyba popuszczal ze starosci bidulek, jak mu sie cieplo robilo.
Jozka chyba intensywniej sika na lozko, odkad buszuja po nim szczurki.
A Tosio chrzcil zawsze swieza posciel. Malo tego, on uwielbial siadac obok mojej glowy jak spalam i odwalal cala toalete, lacznie z jedzeniem ceko ;) Niezly widok po przebudzeniu :D

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Królik na mnie sika!
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 02, 2009, 23:41:05 pm »
Cytuj
A Tosio chrzcil zawsze swieza posciel. Malo tego, on uwielbial siadac obok mojej glowy jak spalam i odwalal cala toalete, lacznie z jedzeniem ceko ;) Niezly widok po przebudzeniu :D
_________________


taaaa, chrzczenie świeżej pościeli to ja znam aż za dobrze... tylko co z tym zrobić? :oh:
kładę się w czyściutkiej pachnącej pościeli,a rano osiurana :(
jeszcze nie wyczaiłam patternu, bo zajce rzadko załatwiają się na wyro. na pewno na nową pościel. ale czy poza tym siurają z braku szacunku czy z sympatii, to nie wiem. personalnie nigdy nie zostałam zlana :lol
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Królik na mnie sika!
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 03, 2009, 00:02:00 am »
ja nie jestem przekonana o braku szacunku... Bisia generalnie nie sika na łóżko, ale wystarczyła rujka i kałuże robiła... przesiąkało przez gruba kołdrę, przez prześcieradło i łóżko było mokre... teraz po sterylce na razie spokój... wiec to chyba nie brak szacunku tylko hormony...

Jovitte

  • Gość
Królik na mnie sika!
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 03, 2009, 18:15:28 pm »
Ja też myślę, że to nie jest brak szacunku, bo Biszkopt sam przychodzi do nas, łazi za nami po całym mieszkaniu że zabić się o niego można, ale co chwilę robi rundkę po pokoju, wskakuje na łóżko i siura.. A raczej na kanapę.. Może być świeża pościel, nieświeża, kanapa może być złożona, przykryta kocykiem albo nie- zawsze trzeba czyścić:D..

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Królik na mnie sika!
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 03, 2009, 18:25:30 pm »
Jovitte, To u nas tak samo to wyglada. Jozidlo przychodzi juz nawet sama na glaski. Najbezpieczniej sie czuje jak jest glaskana stopa czyli z dala od rak, ktore moga zlapac ;) Darkowi tez daje sie glaskac, sama traca go nosem. A potem budzimy sie rano obobczeni i z kaluza zawsze po tej samej stronei lozka  :diabelek Nie jest tak codziennie, ale czesto. Zostane chyba przy teorii o znaczeniu terenu, bo przykro byloby mi myslec, ze wasata nas nie szanuje :D
Tym bardziej, ze przed zabiegiem sikala podczas kazdej przebiezki po pokoju, zostawiala za soba kropelki moczu, siurala w podskokach itd.  :oh: