Autor Wątek: Najlepsze siano dla królika !  (Przeczytany 451146 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Gozdziu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #700 dnia: Czerwiec 26, 2013, 19:56:29 pm »
Witam, zamierzam kupić w jakimś sklepie internetowym większą ilość żarełka dla mojego królika. Obecnie je sianko węgrowskie, niby ładnie pachnie itd, ale królik strasznie dużo wyciąga z paśnika do klatki i się marnuje. Kupiłem także sianko "jaśkowe", ładne opakowanie, zachwalane w zoologicznym. W paczce smród i wilgoć, od razu wywaliłem całość.  - nie polecam

Polecicie jakieś tanie i wydajne sianko?


Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #701 dnia: Czerwiec 26, 2013, 21:12:06 pm »
W każdym sianku może się zdarzyć wilgoć albo nieprzewidziane dodatki w postaci ususzonych żyjątek. W każdym mogą się zalegnąć mole, jeśli będą miały dostęp. Tego się nie uniknie jeśli ma to być naturalne żarełko, można ograniczać możliwości, ale sam transport w obecną pogodę może przyprawić o zawilgocenie.

Najtaniej to wychodzi albo kupić sianko u rolnika w kostce i z nim wymieszać trochę zakupionych ziół, albo kupić tylko dobre siano (Pan Robert już ma aukcje na allegro z tegorocznego pokosu - moim smakowało i tą opcję wybierałam), takie z ziołami i dodawanie ziół sobie darować, ew. leczniczo podawać.

Węgrowskie jest OK, ale jak w każdym sianie to zależy od pory roku - te późne pokosy, jeszcze odstałe miesiącami w magazynach będą żółte i zapylone.

A co do wyciągania z paśnika, to niestety większość królików tak robi - one po prostu wybierają, co lepsze a resztę przeznaczają na kuwetę czy legowisko. Można to minimalizować podając do paśnika mniej, a częściej albo dobierając paśnik, w którym będzie im ciężko grzebać, ale w naturze królika jest leżeć na sianku (oznaczonym, że jego :P).

Pan Robert sprzedaje po 5, 10 lub 20 kg, ale na pewno po kontakcie wyśle, ile kto sobie zażyczy http://allegro.pl/show_item.php?item=3346269725 nasze już jedzie :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2013, 21:17:31 pm wysłana przez Eni »
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline i16

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 183
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #702 dnia: Czerwiec 27, 2013, 01:54:31 am »
dobierając paśnik, w którym będzie im ciężko grzebać

ja wiem, że off top, ale BŁAGAM wyjaśnij, co konkretnie masz na myśli!

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #703 dnia: Czerwiec 27, 2013, 12:58:21 pm »
Cytat: Eni on Wczoraj o 21:12:06
dobierając paśnik, w którym będzie im ciężko grzebać

ja wiem, że off top, ale BŁAGAM wyjaśnij, co konkretnie masz na myśli!
W zależności od upodobań królika do jedzenia siana może on np. lubić jeść sianko w pozycji pół leżącej, a nad paśnikiem stawać i z góry wykopywać (miała takiego - wtedy pomaga paśnik z klapką- tzw. w sklepie półeczką do siedzenia, kupny czy zrobiony). Są takie uszy, co namiętnie rozkopują przez szczebelki i tu trochę pomógł gęściejszy paśnik. Niektórzy używaja kuli smakuli albo rolek od ręczików papierowych, żeby królik jadł sianko, a nie tylko roznosił z paśnika. A jak królik namiętnie kopie i roznosi siano, a je tylko z podłogi, to warto się zastanowić nad przesiewową kuwetą i w niej umieścić sianko - ja tak mam aktualnie, choć tak naprawdę to mam nakładkę z gęstej siatki na kuwecie i na to kładę siano, uszy mają frajdę przekopując to, jedzą dużo, a jak nasiusiają, to ja nie mam obaw, że siano w tym stoi (siuśki lądują pod spodem na żwirku).
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #704 dnia: Czerwiec 27, 2013, 13:24:44 pm »
Dobry pomysł z tą kuwetą przesiewową na sianko! muszę wypróbować :D
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #705 dnia: Czerwiec 27, 2013, 13:33:54 pm »
Czyli można skrzynkę plastikową po warzywach wstawić z siankiem w kuwetę ze żwirkiem i ok?
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #706 dnia: Czerwiec 27, 2013, 17:12:49 pm »
Czyli można skrzynkę plastikową po warzywach wstawić z siankiem w kuwetę ze żwirkiem i ok?

Próbowałam ze skrzynką plastykową, ale Jasiek też... próbował :D Więc przeszłam na drewnianą z dnem z siatki. Wiecie, królik w naturze też siusia na swoje sianko - żeby zaznaczyć "moje, nie rusz" i raczej od razu od tego nie umiera. Ja tam widzę, że one mają radość w tym siedzeniu w sianie i tylko nie chcę, żeby ono śmierdziało i leżało w sikach. I tak trzeba wymieniać, ale choć mam ciut więcej poczucia, że robię, co mogę, żeby sobie nie zaszkodziły.

Właśnie dostałam paczkę siana od Pana Roberta - dla mnie niby zwykłe siano, ot trawa i gdzieniegdzie listek, fakt, pachnie w całym pokoju, ale... jak rzuciłam królikom na siatkę, to poszły szamać, jakbym je głodziła. Naprodukowały dowodów i zadowolone leżą :P
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Kejt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3330
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Tofcia
  • Pozostałe zwierzaki: kot Milka
  • Za TM: Tuptuś, Aboszek i Amorek
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #707 dnia: Czerwiec 27, 2013, 18:42:07 pm »
Do mnie jeszcze dzisiaj przyjedzie sianko od pana Roberta, mam nadzieję, że moje łajzy też się na nie rzucą :D chociaż znając te dwie wybredne istoty, to nie robię sobie wielkiej nadziei.. :D
Wątek mojej najwspanialszej księżniczki Tosławy - http://forum.kroliki.net/index.php/topic,15125.0.html

Offline miedzynarodowa92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #708 dnia: Czerwiec 27, 2013, 20:15:00 pm »
Czyli można skrzynkę plastikową po warzywach wstawić z siankiem w kuwetę ze żwirkiem i ok?

Próbowałam ze skrzynką plastykową, ale Jasiek też... próbował :D Więc przeszłam na drewnianą z dnem z siatki. Wiecie, królik w naturze też siusia na swoje sianko - żeby zaznaczyć "moje, nie rusz" i raczej od razu od tego nie umiera. Ja tam widzę, że one mają radość w tym siedzeniu w sianie i tylko nie chcę, żeby ono śmierdziało i leżało w sikach. I tak trzeba wymieniać, ale choć mam ciut więcej poczucia, że robię, co mogę, żeby sobie nie zaszkodziły.

Właśnie dostałam paczkę siana od Pana Roberta - dla mnie niby zwykłe siano, ot trawa i gdzieniegdzie listek, fakt, pachnie w całym pokoju, ale... jak rzuciłam królikom na siatkę, to poszły szamać, jakbym je głodziła. Naprodukowały dowodów i zadowolone leżą :P
Eni kupowałaś to zielone sianko od Pana Roberta ?:)

Offline Kejt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3330
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Tofcia
  • Pozostałe zwierzaki: kot Milka
  • Za TM: Tuptuś, Aboszek i Amorek
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #709 dnia: Czerwiec 27, 2013, 21:16:13 pm »
Muszę się dołączyć do dobrych opinii na temat siana od pana Roberta. Właśnie odebrałam sianko, od razu dałam moim paskudom.. i wcinają oboje, a Amor do największych fanów siana nie należy :D więc to znak, że sianko jest super! Zapach jest nieziemski, czuję się jak na łące :D
Wątek mojej najwspanialszej księżniczki Tosławy - http://forum.kroliki.net/index.php/topic,15125.0.html

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #710 dnia: Czerwiec 27, 2013, 21:22:08 pm »
Eni kupowałaś to zielone sianko od Pana Roberta ?
Zielone, nie półzielone. To z aukcji w linku, który wstawiłam - z tego rocznego pokosu. W całym pokoju mi pachnie sianem, hmmm. Królików odpędzić od sterty nie mogłam.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline miedzynarodowa92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #711 dnia: Czerwiec 27, 2013, 21:42:13 pm »
Eni kupowałaś to zielone sianko od Pana Roberta ?
Zielone, nie półzielone. To z aukcji w linku, który wstawiłam - z tego rocznego pokosu. W całym pokoju mi pachnie sianem, hmmm. Królików odpędzić od sterty nie mogłam.
więc też się muszę na nie skusić... mam nadzieję że moje wybredne bestie będą chciały je wcinać.... bo tym z zeszłego roku od Pana Roberta do tej pory się zajadają

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #712 dnia: Czerwiec 28, 2013, 13:08:24 pm »
dziewczyny Pan Robert ma juz tegoroczne siano?....moje wcinaja tegoz siano juz 2 rok....chodz w zeszlym roku byly problemy z suszeniem i nie bylo tak dobre ale i tak tylko ten rodzaj siana sie liczy :P
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline Bbutterfly

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Amsterdam (Tczew)
  • Za TM: Pixie
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #713 dnia: Czerwiec 28, 2013, 13:10:17 pm »
dziewczyny Pan Robert ma juz tegoroczne siano?....moje wcinaja tegoz siano juz 2 rok....chodz w zeszlym roku byly problemy z suszeniem i nie bylo tak dobre ale i tak tylko ten rodzaj siana sie liczy :P
Jest już dostępne tegoroczne :)
Mój kochany Pixie.
Kicaj szczęśliwie za Tęczowym Mostem
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=13007.new#new

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #714 dnia: Czerwiec 28, 2013, 13:19:48 pm »
dziekuje...w takim razie bede zamawiac
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline Robert B.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
    • Oferta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #715 dnia: Czerwiec 30, 2013, 17:08:18 pm »
Witam ponownie :)
Zanim zdążyłem dołączyć do dyskusji to już sporo zostało tu omówione  :icon_biggrin
W ub. roku - faktycznie miałem problem z zebraniem siana - był problem z pogodą umożliwiającą zebranie dobrej jakości siana. To półzielone bylo z drugiego pokosu - niestety nieco wypłukane deszczem, a przez to traciło na wartości. Także drugi pokos jest bardziej "cienki" więc i mniej smakuje królikom.
W tym roku mam już spore zapasy. Były dwa "okienka" pogodowe i udało mi się zebrać pachnące slońcem i ziołami sianko.
Przy zamawianych ilościach (rzędu 10-20 kg) są to pełne kostki - więc skład jest uzależniony od dużej dozy szczęścia w losowaniu  :jupi Staram się wybierać, te z dużą ilością ziół, ale niestety trawy były koszone w pełni kwitnienia (wtedy mają największą wartość pokarmową), ale ich ilość znacznie przewyższyła drobne zioła podszyciowe - mniszek, krwawnik, babki.
Dodatkowo w tym roku królikom oferuję koniczynę czerwoną (wysłaną już na próbę niektórym  :lol ), która przypadła do gustu Waszym podopiecznym. Wkrótce aukcja pojawi się na allegro.
Ale zawsze można pisać na PW - będzie taniej o prowizję.
Także wszelkie zakupy z forum idą na konto współpracy z Azylem w Toruniu - więc w taki sposób również dokładacie cegiełkę do poprawy króliczego losu  :DD

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #716 dnia: Czerwiec 30, 2013, 17:14:02 pm »
Ja i moje dziewczynki czekamy na sianko od Pana :)
Już nie mogę się doczekać :)

Offline Kejt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3330
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Tofcia
  • Pozostałe zwierzaki: kot Milka
  • Za TM: Tuptuś, Aboszek i Amorek
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #717 dnia: Lipiec 01, 2013, 08:51:34 am »
Ta koniczyna z siana od pana Roberta uzależnia :D jak przynoszę nową partię siana, to najpierw się dokopują do koniczyny, a później dopiero resztę jedzą :D
Wątek mojej najwspanialszej księżniczki Tosławy - http://forum.kroliki.net/index.php/topic,15125.0.html

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #718 dnia: Lipiec 01, 2013, 20:13:40 pm »
Ta koniczyna z siana od pana Roberta uzależnia icon_zeby jak przynoszę nową partię siana, to najpierw się dokopują do koniczyny, a później dopiero resztę jedzą icon_zeby
uzaleznia..uzaleznia i to nie tylko konczyna
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline Kejt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3330
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Tofcia
  • Pozostałe zwierzaki: kot Milka
  • Za TM: Tuptuś, Aboszek i Amorek
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #719 dnia: Lipiec 02, 2013, 15:15:09 pm »
reniaw - ale mamy podobny awatar :D i nawet króliki w podobnych kolorach i w tym samym układzie hahah :D
Wątek mojej najwspanialszej księżniczki Tosławy - http://forum.kroliki.net/index.php/topic,15125.0.html