Autor Wątek: Najlepsze siano dla królika !  (Przeczytany 451389 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline magda24

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 4418
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Marysia i Frugo, Cynio
  • Na DT: Dzidzia Maczek
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #660 dnia: Kwiecień 24, 2013, 09:15:06 am »
no własnie też myśle o zamówieniu wiekszej ilości niż te sklepowe. Tylko chyba bym umarła gdyby "niespodzianka" tam byla, a ja mam taką fobie, że te małych paczek się boje, bo w suszkach gniazdko pająków znalazłam ;/. No to w końcu siano i wiem, że nikt nie będzie go po ździebełku sortował i tak trzeba sprawdzać wszystko przed podaniem uszakowi... A żywe żyjątka komuś się przytrafiły ??

Offline Ania89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Kobieta
    • Misio
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #661 dnia: Kwiecień 24, 2013, 12:10:57 pm »
Solvieg - dziękuję serdecznie:) to jest doskonała myśl;) Ja się głowiłam skąd takie wielkie pudełko tekturowe dostać, bo tylko to mi do głowy przychodziło;) Do piwnicy może nie dam, ale do teściów wywieść będę mogła na strych - też będzie sucho i przewiewnie;)

Offline szprotka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 215
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #662 dnia: Kwiecień 25, 2013, 20:50:36 pm »
no własnie też myśle o zamówieniu wiekszej ilości niż te sklepowe. Tylko chyba bym umarła gdyby "niespodzianka" tam byla, a ja mam taką fobie, że te małych paczek się boje, bo w suszkach gniazdko pająków znalazłam ;/. No to w końcu siano i wiem, że nikt nie będzie go po ździebełku sortował i tak trzeba sprawdzać wszystko przed podaniem uszakowi... A żywe żyjątka komuś się przytrafiły ??

w sianie herbal pets przyuważyłam. dobrze, że mam nawyk oglądanie paczek z suszkami z każdej strony, bo bym zawału w domu dostała.

Offline Ania89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Kobieta
    • Misio
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #663 dnia: Kwiecień 25, 2013, 23:00:53 pm »
moja paczka dzisiaj przyszła. Straszycie dziewczyny... Nienawidze pajakow;/

Offline królikmanka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 109
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #664 dnia: Maj 15, 2013, 15:49:01 pm »
No a co do siano... z moją Fifi nigdy nie było problemu z jedzeniem siana jadła i te z Zuzzali i te z zoologicznego za 2 zł a ostatnio tylko skubie i te za 2 zł i ęgrowskie i te z zuzali też wyjełam jej do pudełka i też nie jadła może za dużo granulatu muszę przyznać że ostatnio nie trzymałam się "dwóch łyżek" Co o tym śądzicie czy to może kwestia wiosny?

Offline Camonka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 96
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #665 dnia: Maj 17, 2013, 22:40:10 pm »
Mój królik nie przepada wgl. za sianem, podjada je tylko jak nie ma warzyw w miseczce. Nie ważne, czy to siano bez nazwy z zoologa, Vitapol, Zuzala czy też z niezłego ziółka. Rozumiem, że jeden królik lubi np. kalarepę drugi nie, ale królik który nie lubi siana? Wprawdzie czasami w ciągu dnia zje troszkę, ale to mała ilość.  Mam się tym martwić?  :hmmm

Offline Sensej

  • Użytkownik
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubań
  • Moje króliki: Mania
  • Pozostałe zwierzaki: ... mole
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #666 dnia: Maj 18, 2013, 07:22:40 am »
Mój królik nie przepada wgl. za sianem, podjada je tylko jak nie ma warzyw w miseczce. Nie ważne, czy to siano bez nazwy z zoologa, Vitapol, Zuzala czy też z niezłego ziółka. Rozumiem, że jeden królik lubi np. kalarepę drugi nie, ale królik który nie lubi siana? Wprawdzie czasami w ciągu dnia zje troszkę, ale to mała ilość.  Mam się tym martwić?  :hmmm

Jeśli zęby ma zdrowe to przegłodź skubańca, jak będzie miał siano to z głodu nie padnie, po prostu woli coś lepszego, może też być nie takie siano (wystarczy kiepska partia). Moja Mańka na Vitapol nawet patrzeć nie chciała i w cale się jej nie dziwię, jak dostała nadobrzańskie to wcina. Po nasypaniu świeżego siana pachnie w pokoju jak na łące po koszeniu. :D Vitapol niczym nie pachniał chyba że korzeniami , kupa ziemii i korzeni a zapachu ... w cale , jakby 10 lat leżało i się zwietrzyło.  

Jeśli je granulat to nie ma szczególnego powodu do zmartwienia. (jakieś włókno musi jeść).
Sianko potestuj. Dzień głodówki jeszcze nikomu nie zaszkodził - wiadomo że nie całkowitej bo zaszkodzi  :pokoj:
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2013, 07:26:48 am wysłana przez Sensej »

Offline Tuniesław

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Tuniek, Strażnik, Sabinka
  • Pozostałe zwierzaki: Kicia
  • Za TM: Sebastian, Bronchitek, Chomiczek
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #667 dnia: Maj 18, 2013, 13:54:24 pm »
Ostatnio byłem w Kakadu, (nic oprócz siana czasem to nie kupuje) i mieli nowe sianko łąkowe lub z ziołami po 3zł w paczce takiej jak Zuzala chyba 350g w paczce z tego co pamiętam.

Zapach był dobry, dziurki w opakowaniu były aby siano "oddychało" więc postanowiłem spróbować tej wersji "łąkowej" i kupiłem 2 paczki. Tuniek zjadł od razu !! I już obie paczki są puste :D, Sabinka też trochę pojadła ale ona to jest wybredna odnośnie siana... trzeba "Niezłe Ziółko" jej kupować.

Więc myślę że warto spróbować... za 3 zł... czemu nie ??


Offline mimi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4316
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lotta i Gami
  • Za TM: Pusia (02.10.14)
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #668 dnia: Czerwiec 20, 2013, 18:04:56 pm »
Witam,

 Pomóżcie ludziska, też mam problem z niejedzeniem sianka >:( nic tylko granulat (daje około 2 łyżek na 2 króliki i tylko raz dziennie rano) i warzywa (dostaja po południu w ramach obiadu). Przez cały dzień poza tym już nic. Sianko jest cały czas w paśniku, ale nie są zainteresowane. Poza tym od czasu do czasu gałązki i korę wierzby z zuzali zjedzą z chęcią. Ale  jak ich przyciśnie głód to jedzą drewniany pellet z kuwety :/ Gami to regularnie wcina. Próbowałam już różne rodzaje sianka dawać i wciąż to samo :zdenerwowany ktoś ma jakiś pomysł co zrobić w tej sytuacji?

Offline Tuniesław

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Tuniek, Strażnik, Sabinka
  • Pozostałe zwierzaki: Kicia
  • Za TM: Sebastian, Bronchitek, Chomiczek
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #669 dnia: Czerwiec 20, 2013, 18:08:44 pm »
mimi, nasza samiczka też nie lubi siana jeść, ale kupiliśmy siano firmy "Niezłe Ziółko" Mix Eco Ziół to od razu zajadała się i wszystko zjadała !!

Polecam właśnie te sianko, lub może też być siano Zuzala jest w niech wiele ziół !! Może twoje królasy lubią zioła jeść ?? Być może że ich to zachęci do jedzenia sianka.

Zawsze też możesz spróbować siano od "chłopa" jest takie na allegro 5zł za 5kg polecane tutaj na forum, sam kupiłem i z czystym sumieniem polecam !!

Offline Kejt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3330
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Tofcia
  • Pozostałe zwierzaki: kot Milka
  • Za TM: Tuptuś, Aboszek i Amorek
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #670 dnia: Czerwiec 20, 2013, 18:20:45 pm »
Tuniesław.. po co dawać 20zł za pół kilo siana, jak można kupić tańsze i je "napachnić" ziółkami :D ja moje odzwyczaiłam od ekomixa, bo jego cena to jednak trochę przegięcie.. wiem, że "dla zwierzaka wszystko" no ale 100zł miesięcznie na samo siano, to jednak bardzo dużo. Polecam właśnie kupienie jakiegoś zuzalowego, albo innego ładnie pachnącego, dokupić suszonego mniszka, babkę, liście malin.. wymieszać razem, żeby sianko przeszło zapachem ziół i gotowe. Mój Amorek niejadek się przekonał :)

mimi spróbuj też dać siano gdzieś indziej gdzie króliki przebywają.. jakieś legowisko, miejsce zabaw, czy coś w ten deseń, no chyba, że króliki mieszkają tylko w klatce, to lipa :P
Wątek mojej najwspanialszej księżniczki Tosławy - http://forum.kroliki.net/index.php/topic,15125.0.html

Offline izaf

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8675
  • Płeć: Kobieta
  • A ser­ca - tak ich mało, a us­ta - ty­le ich.
  • Lokalizacja: Kobyłka
  • Moje króliki: Kleo, Herbi, Puszkin, Sami
  • Pozostałe zwierzaki: Gilbert, Izma, Mysz Stanisław
  • Za TM: Ala, Gabi, Maciek, Unkas, Nala , Franki, Lusia , Bukfa, Kropcia ...
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #671 dnia: Czerwiec 20, 2013, 18:34:15 pm »
Ja swojej nie daję granulatu i już...A na noc zostawiam samo  sianko i wodę i nie ma wyjścia...
Robię tak samo jak LejdiKeit mieszam sianko z ziołami ,czasami dodawałam jeszcze suszony koperek ,bo to Przysmak Kleo
A jak było żle to w pudełkach miała porozstawiane i tam właziła z ciekawości i trochę jadła...

Offline Sensej

  • Użytkownik
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubań
  • Moje króliki: Mania
  • Pozostałe zwierzaki: ... mole
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #672 dnia: Czerwiec 20, 2013, 18:37:05 pm »
Moja Mańka ma napady na siano, potrafi nie jeść kilka dni a jak się dopadnie to się najeść nie może.
Najwięcej doświadczenia mam niestety z Vitapolem i mówiąc krótko - loteria.
Trafi się pachnące że aż chce się jeść ale korzenie i ziemia też się trafiły  :icon_confused , dodatkowo strasznie dużo pyłu , jak ktoś lubi loterię to w sumie czemu nie , robaków ani pajęczyn jeszcze się nie dopatrzyłem ;)

Offline Ko_meta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Truskawka, Grzybek i Ciastek vel Kudeł
  • Pozostałe zwierzaki: Kaja, Mika, Jinks
  • Za TM: Czaruś (03.10.2016)[*]
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #673 dnia: Czerwiec 20, 2013, 18:48:15 pm »
no ale 100zł miesięcznie na samo siano
O matko :diabelek
Ja wydaje 5zł miesięcznie na samo siano :D
Kupujemy węgrowskie i jedzą je jak już nic innego nie mają. Jadły więcej, jak miały miętowe i melisowe zuzali, ale było za drogie :P

Offline Tuniesław

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Tuniek, Strażnik, Sabinka
  • Pozostałe zwierzaki: Kicia
  • Za TM: Sebastian, Bronchitek, Chomiczek
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #674 dnia: Czerwiec 20, 2013, 19:01:20 pm »
Akurat Sabinka jest królikiem specjalnej troski:) Od zawsze nie je siana :/ a jak ma dłuższą przerwę w niejedzeniu Niezłego Ziółka, to zaczynają się problemy z bobkami i się zatyka. Niestety, wolę wydać więcej na dobre siano ,które mój królik zajada ze smakiem, niż kupować co chwila węgrowskie, które służy jako legowisko:/ Reszta naszych królików je tanie sianko np właśnie Węgrowskie, Dukat, Zuzale, czy z allegro i one nie mają z tym problemów, jednak Sabinka to jest prawdziwa hrabina:) Byle czego nie je;D Nawet zanim zje truskawkę to musi się 5 minut zastanowić czy aby na pewno warto ! ot co, hrabiostwo, jak Paniusia!

Offline magda24

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 4418
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Marysia i Frugo, Cynio
  • Na DT: Dzidzia Maczek
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #675 dnia: Czerwiec 20, 2013, 19:08:57 pm »
To, ze sianko jest tanie nie znaczy ze to byle co - to po pierwsze. Po drugie mozna sprobowac sposobem, czyli spryskac je woda z miodem i wysuszyc nie jeden krolik tak sie przekonal do sianka. Cena nie zawsze idzie w parze z jakoscia...

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #676 dnia: Czerwiec 20, 2013, 19:11:40 pm »
ja (a raczej moje króliki :P ) to tylko sianko pana Roberta uznaję :D Super pachnące z ziołami i niedrogie :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Kejt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3330
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Tofcia
  • Pozostałe zwierzaki: kot Milka
  • Za TM: Tuptuś, Aboszek i Amorek
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #677 dnia: Czerwiec 20, 2013, 19:16:01 pm »
Amor też od zawsze nie jadł (odkąd go kupiłam do stycznia tego roku) i też miewał problemy z brzuchem, ale nie ma rzeczy niemożliwych :P wrzuć do poszewki albo jakiegoś kartonu, niech się pobawi w tym sianie, pokopie trochę i podczas zabawy zacznie jeść. Amorowi jakbym włożyła siano do paśnika, to pewnie znowu przestałby jeść, a tak to sobie może przegrzebać, wybrać najlepsze źdźbła i ma radochę :D poza tym jak kiedyś przestaną sprzedawać ekomixa, to co zrobisz? Za wczasu próbuj kombinować :D

ja (a raczej moje króliki :P ) to tylko sianko pana Roberta uznaję :D Super pachnące z ziołami i niedrogie :)
Ja właśnie po raz pierwszy zamówiłam od niego, mam nadzieję, że gadziny będą żreć :D
Wątek mojej najwspanialszej księżniczki Tosławy - http://forum.kroliki.net/index.php/topic,15125.0.html

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #678 dnia: Czerwiec 20, 2013, 21:19:20 pm »
Ja właśnie po raz pierwszy zamówiłam od niego, mam nadzieję, że gadziny będą żreć
Ja właśnie dostałam od Solvieg w prezencie  ( :przytul ) pudło sianka od pana Roberta i muszę Wam powiedzieć, że moje smoki je jedzą! Nawet Truś, odwieczny wróg siana :) Także bardzo się cieszę, bo nie jest drogie, a widać, ze dobre :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Tuniesław

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Tuniek, Strażnik, Sabinka
  • Pozostałe zwierzaki: Kicia
  • Za TM: Sebastian, Bronchitek, Chomiczek
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #679 dnia: Czerwiec 20, 2013, 21:27:38 pm »
To, ze sianko jest tanie nie znaczy ze to byle co - to po pierwsze. Po drugie mozna sprobowac sposobem, czyli spryskac je woda z miodem i wysuszyc nie jeden krolik tak sie przekonal do sianka. Cena nie zawsze idzie w parze z jakoscia...

Chyba ktoś tu nie zrozumiał żartobliwego tonu... pewnie że cena nie idzie w parze z jakością. Jednak Niezłe ziółko, jest sianem DOBREJ, nawet BARDZO DOBREJ jakości i nie mówię tego tutaj ze względu na reklamę- nie, nie mam nic wspólnego z NZ , oprócz tego, że Sabinka kocha EKO mix ziół :P
Po prostu wątek służy poleceniu dobrego siana, a więc takie polecam. Uważam,że dobre siano to takie, które MÓJ królik chętnie pałaszuje,szczególnie, że jest królikiem "specjalnym". Mój je właśnie NZ i to mu służy, innego póki co nie chce, a wypróbowaliśmy już ho ho!  Sposobów też było co niemiara,ale no nie idzie. Skubnie trochę, ale trochę to w jej przypadku za mało, bo dodatkowo linieje jak szalona, prawie non stop.

A gdyby (nie daj Boże) NZ zaprzestało produkcji ekomixa, będę szukać innego rozwiązania, w ostateczności będę mieszać różnorakie ziółka i tyle.

Co do cen, owszem są wysokie, ale w moim wypadku, jest to niestety nieodzowne. Poza tym czego nie robi się dla swoich zająców,szczególnie, że siano to podstawa ich żywienia.