Autor Wątek: Najlepsze siano dla królika !  (Przeczytany 451320 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline eMu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 125
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #600 dnia: Sierpień 29, 2012, 12:51:22 pm »
To kicha :/ No ale zdarza się...

Offline mania15

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Płeć: Kobieta
  • Uszy przedłużeniem duszy :)
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #601 dnia: Sierpień 29, 2012, 12:53:44 pm »
Wiadomo. P. Robert obiecał przesłać kolejną paczkę, mam nadzieję, że w tej już nie będzie wkładki mięsnej :)
Mania

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #602 dnia: Sierpień 29, 2012, 15:29:14 pm »
nie podawaj...skontaktuj sie z Panem Robertem
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline Dominique_90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1090
  • Płeć: Kobieta
  • Trafił nam się największy skarb...
    • D&P blog
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Semir
  • Za TM: Dżekuniu...tęsknimy za Tobą...pozostawiłeś okropną pustkę w naszych sercach ;(
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #603 dnia: Sierpień 29, 2012, 15:32:09 pm »
To tym bardziej nie dawaj:) ja Ci powiem tak-nie ważne jakiego robaka znajdziesz w sianie, zawsze jest możliwość, że jest szkodliwy. W końcu to żywa istota i ma jakieś bakterie. Ja znalazłam robaki 2 razy jakieś wstrętne białe larwy. Raz znalazłam owocówkę, nie ważne jakie to siano, od razu lądowało w koszu. Ja wychodzę z takiego założenia, po co ryzykować zdrowiem uszaka i później mieć problemy.
https://dpblog.pl -> Fashion, Beauty & Vegan

https://www.instagram.com/dpblogpl/ -> Paris minimalism inspirations

Offline mania15

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Płeć: Kobieta
  • Uszy przedłużeniem duszy :)
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #604 dnia: Sierpień 29, 2012, 17:33:05 pm »
Siano od paru godzin leży w śmietniku i czeka na wywóz, a ja wraz z rudą na nową paczkę z sianem  :lol
Mania

Offline Kamulka84

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4093
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Moje króliki: Natka
  • Za TM: Niuguś, Chrumek, Zgodzia, Niuchenek vel Heniek
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #605 dnia: Wrzesień 15, 2012, 15:28:40 pm »
Moje obecnie zajadają się Siankiem Małopolskim. Prawdziwy szał. Jedna paczka poszła w dwa dni...
Zgodzia była z nami 5 lat 8 miesięcy 2 tygodnie i 6 dni
Heniu był z nami 7 lat 3 miesiące 2 tygodnie i 2 dni
[/url]

Zapraszamy http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11135.new#new

Offline asigo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 318
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #606 dnia: Wrzesień 16, 2012, 16:48:15 pm »

Offline katja

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #607 dnia: Wrzesień 17, 2012, 00:14:40 am »
kurde, ja mam złe doświadczenia z siankiem made in tesco. jakieś łykowate, śmierdzące, nie szło go wyjąć z opakowania, królik za nic w świecie nie chciał go jeść i robił sobie z niego wilgotną podściółkę ;P
teraz kupuję takie małe, sześcienne paczuszki w kakadu i wszystko gra ;)

edit: zuzalę kupowałam przez neta, ale zaczęło mnie denerwować to ciągłe zamawianie, płacenie kosztów wysyłki itd., skoro taki sam efekt osiągam z innym producentem. zdarzyło mi się również znaleźć grudę ziemi.

Offline Meg

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 193
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Czopek, Pigułka
  • Za TM: Pasztet
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #608 dnia: Wrzesień 17, 2012, 00:25:03 am »
Pytanie do osób zamawiających sianko od Pana Roberta- który pokos najbardziej smakuje Waszym uszakom?
Muszę podpasować wybór jeszcze pod świnki morskie i dla nich najbardziej pasowałby mi I pokos pastwiskowy/ II pokos łąkowy.
Nasz Czopkowo- świniowo- psi wątek http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13860.0.html ;)

Offline Dominique_90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1090
  • Płeć: Kobieta
  • Trafił nam się największy skarb...
    • D&P blog
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Semir
  • Za TM: Dżekuniu...tęsknimy za Tobą...pozostawiłeś okropną pustkę w naszych sercach ;(
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #609 dnia: Wrzesień 17, 2012, 15:39:45 pm »
katja, ja ostatnio trafiłam na dostawę i perfidnie wybierałam(jak pani wykładająca sobie poszła) sianko z jej wielkiego wózka :D  a Semirek się nim dalej zajada. Ostatnio kupiliśmy 3 paczki, bo 2 okazało się, że poszły w ok. 1,5 tyg. przy dokładaniu co chwilę...
ostatnio Semir znalazł sobie nową zabawę- zrzuca paśnik i wyjada z niego siano jak jest na podłodze, więc śmiem myśleć, że mu smakuje;)
ahhh...gdyby tak siano sprzątało się samo... :niegrzeczny
https://dpblog.pl -> Fashion, Beauty & Vegan

https://www.instagram.com/dpblogpl/ -> Paris minimalism inspirations

Offline asigo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 318
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #610 dnia: Wrzesień 18, 2012, 19:26:09 pm »
Meg moze sprobujesz mojego sianka, to drugi pokos lakowy. Do torebki dodaje szuszone ziola (babka lancetowata i szerokolistna, mniszek, mieta, koniczyna, pokrzywa) mozesz wybrac, ktore ziolka chcesz zebym dorzucila. Przy zakupie co najmniej 3 paczek promocyjna cena 3 zl za sztuke :)... przesylka wedlug cennika Poczty Polskiej (10 zl do 3 sztuk)

 http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14650.0.html

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #611 dnia: Październik 16, 2012, 19:56:52 pm »
Czy uszaki równie chętnie jedzą tegoroczne sianko od Pana Roberta? Czytałam na aukcji, że ze względu na warunki pogodowe, sianko jest "mniej zielone", tańsze, no i nie ma darmowej wysyłki... Choć i tak wychodzi taniej: teraz 30kg z wysyłką wychodzi za 52zł, a zeszłoroczne było za 70zł/24kg.
No i nie ma wyboru, tzn. nie ma już "łąkowego" czy jakiegośtam pokosu.... Tylko jeden rodzaj. Ktoś kupował? Wszystko gra?

a przepraszam, jednak na innej aukcji jest pierwszy pokos 25zł/10kg

Offline Meg

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 193
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Czopek, Pigułka
  • Za TM: Pasztet
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #612 dnia: Październik 16, 2012, 20:01:22 pm »
Ja kupowałam 2 tygodnie temu, ale jeszcze było "normalne"- pokos do wyboru, jest pachnące i zielone. Kicajło i świniaki wsuwają jak głupie.
Pan Robert mi napisał w mailu, że w paczce dodaje trochę tego "gorszego sianka" i prosił żeby ocenić, ale chyba zapomniał albo jest na dole wora i jeszcze do niego nie dotarłam. :?:
Nasz Czopkowo- świniowo- psi wątek http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13860.0.html ;)

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #613 dnia: Październik 16, 2012, 20:02:50 pm »
Proszę Cię sprawdź, bo nie wiem czy kupić.... Kurde, szkoda, że już nie ma darmowej wysyłki  :/ to 30zł/30kg nie wygląda tak źle, napewno lepiej niż sklepowe...

Offline Meg

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 193
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Czopek, Pigułka
  • Za TM: Pasztet
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #614 dnia: Październik 16, 2012, 21:37:46 pm »
Kurczę, ciężko to sprawdzić, bo sianko jest owinięte i mocno ściśnięte folią. Nie mam jak odpakować całości, bo nie mam żadnego tak dużego pudła/ wora, żeby sianko z powrotem w coś wrzucić. :(
Ale obmacałam całość i nie wyczułam dodatkowego opakowania w środku, więc chyba nie mam "innego" sianka w sianku.  :icon_smile2
Nasz Czopkowo- świniowo- psi wątek http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13860.0.html ;)

Offline FankaFrugo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 190
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #615 dnia: Październik 17, 2012, 07:21:15 am »
Zamawiałam sianko w tamtym tygodniu, były wtedy jeszcze pokosy do wyboru. W opakowaniu miałam jakby dodatkową paczkę więc może to to siano, o którym pisze Meg? Nie wiem, bo nie pisałam o tym z Panem Robertem, ale to siano było całe wilgotne :nie_wiem

Offline Robert B.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
    • Oferta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #616 dnia: Październik 17, 2012, 20:25:12 pm »
Co do sianka z koniczyną, to muszę głębiej pogrzebać w stodole - mam parę kostek w dobrym stanie. Jednak jest to z odsiewanych traw i będzie tam mało ziółek.
W chwili obecnej sprzedaję 1. pokos. Jest on dość zróżnicowany - posiada zarówno trawy niskie i miękkie oraz dodatek ziół. Ci, którzy kupili go dla królików - chwalą go sobie :)
Drugi pokos jest niestety zmoczony i trochę stracił barwy. Czekam na opinię z Azylu toruńskiego i sopockiego jak na niego reagują uszaki - będzie to chyba najbardziej wiarygodne ;)
Co do kosztów - najpierw allegro wprowadziło promowanie kosztów wysyłki razem z ceną, a ostatnio podniosło prowizję od sprzedaży. W tym systemie, przy 20 zł kosztów wysyłki dochodzi prawie 1,5 zł prowizji dla allegro - co niestety podnosi cenę. Wolałem z tego zrezygnować i rozdzielić koszty.
@MEG a może króliczki już zjadły, a różnicy nie było widać... ;)
@FrankaFrugo proszę o informację co jest nie tak z siankiem. Zwracam uwagę na wszystkie szczegóły. Ma sianka sporo więc wybieram tylko te najlepsze. Ale czasami bywa, że coś przeoczę lub w czasie przewozu może dość do zepsucia zawartości paczki.
To z drugiego pokosu sprawia wrażenie cięższego czy wilgotnego, ale może faktycznie jest coś nie w porządku?

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #617 dnia: Październik 17, 2012, 20:50:09 pm »
Gustuś to tylko sianko od p.Roberta je, innego nie tknie. U mnie z siankiem było wszystko ok, pchnące, suchutkie, z dużą ilością ziółek :)
Ja też nie miałam dużego wora, więc użyłam starej poszwy na kołdrę :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Robert B.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
    • Oferta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #618 dnia: Październik 17, 2012, 20:58:50 pm »
Sam się martwię, żeby nie zawieźć Państwa zaufania i zaspokoić głód podopiecznych. Ale ten rok był bardzo wyjątkowy - najdłuższy okres bez deszczu to niespełna 3 dni. Na szczęście przelotne mżawki na pierwszy pokos nie zrobiły dużej szkody, to jednak burza na 2. pokos już je odbarwiła :(
Jakość niestety nie zależy ode mnie...
Natomiast proszę przeczytać moje komentarze na allegro - staram się nadrabiać dodatkami :)

Offline Meg

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 193
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Czopek, Pigułka
  • Za TM: Pasztet
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #619 dnia: Październik 17, 2012, 21:45:11 pm »
Możliwe :)) .
U mnie świnie i kicaj wsuwają jak leci  :krzywy2 , świeżynkę zajdły w dwa dni i serdecznie dziękują za ten miły dodatek. Kolby kukurydzy dostają jako smaczki, nawet nie wiedziałam że aż tak im zasmakują!! :icon_biggrin
Nasz Czopkowo- świniowo- psi wątek http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13860.0.html ;)