Autor Wątek: Najlepsze siano dla królika !  (Przeczytany 451125 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline poziomkaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #580 dnia: Sierpień 25, 2012, 18:23:33 pm »
Mój królasek uwielbia sianko suszone z trawnika-łączki z działki. ;)

Offline mania15

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Płeć: Kobieta
  • Uszy przedłużeniem duszy :)
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #581 dnia: Sierpień 28, 2012, 19:50:17 pm »
 Otrzymałam dziś siano zamówione u p. Roberta na allegro. Po jego otwarciu zaczęły z niego wychodzić owady wyglądem przypominające małe, brązowe muszki. Czy komuś z Was również zdarzyła się taka sytuacja? Czy w tej sytuacji mogę podawać królikowi to siano, czy też lepiej je reklamować?
Mania

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #582 dnia: Sierpień 28, 2012, 20:15:56 pm »
mania, nic mi się nigdy takiego nie zdarzyło, zadzwoń do Pana Roberta, myślę, ze przyśle Ci nowe


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline eMu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 125
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #583 dnia: Sierpień 28, 2012, 20:20:21 pm »
Na pewno nie nalezy podawac takiego siana. Zadzwon do p. Roberta na pewno bez problemu wymieni Ci sianko na swieze. Sama raz reklamowalam bo zalegly mi sie takie male cmy wygladem przypominajace mole.

Offline mania15

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Płeć: Kobieta
  • Uszy przedłużeniem duszy :)
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #584 dnia: Sierpień 28, 2012, 20:28:34 pm »
Pisałam z p. Robertem i napisał, że prawdopodobnie wraz z kukurydzą przeżyły muszki owocówki. Stwierdził, że nie powinny zaszkodzić zwierzowi. Jakiś dużych ilości ich nie ma, sianko które przeniosłam do kartonu wygląda na czyste nie wychodzą z niego żadne niespodzianki, natomiast z paczki i owszem. :(  Może tak jak pisze p. Robert wystarczy wystawić je na słońce i zwyczajnie przewietrzyć? Jak sądzicie?

Mania

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #585 dnia: Sierpień 28, 2012, 20:36:12 pm »
teraz jest jakiś amagiedon jeśli chodzi o owocówki (zostawiłam koszyczek malin na 5 minut na blacie i miałam zmasowany atak), a kukurydza słodka, więc może rzeczywiście to tylko muszki...
Spróbuj wystawić na słońce, jeśli dziadostwo poleci, to może rzeczywiście wymagało tylko przesuszenia


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline mania15

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Płeć: Kobieta
  • Uszy przedłużeniem duszy :)
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #586 dnia: Sierpień 28, 2012, 20:39:08 pm »
kata_strofa dziękuję za dobrą radę :) Zrobię zgodnie z zaleceniami, oby tylko jutro było słońce. 
Mania

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #587 dnia: Sierpień 28, 2012, 22:26:41 pm »
A moje zajce wypięły się na to siano  :icon_sad
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline mania15

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Płeć: Kobieta
  • Uszy przedłużeniem duszy :)
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #588 dnia: Sierpień 29, 2012, 07:32:40 am »
Jadwinia, który rodzaj siana zamówiłaś? Mój zając odkąd spróbował siana p. Roberta ( to już druga paczka ) nie chce wąchać nawet zuzali. Może to kwestia tylko rodzaju pokosu? 
Mania

Offline Dominique_90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1090
  • Płeć: Kobieta
  • Trafił nam się największy skarb...
    • D&P blog
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Semir
  • Za TM: Dżekuniu...tęsknimy za Tobą...pozostawiłeś okropną pustkę w naszych sercach ;(
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #589 dnia: Sierpień 29, 2012, 08:22:46 am »
Pisałam z p. Robertem i napisał, że prawdopodobnie wraz z kukurydzą przeżyły muszki owocówki. Stwierdził, że nie powinny zaszkodzić zwierzowi. Jakiś dużych ilości ich nie ma, sianko które przeniosłam do kartonu wygląda na czyste nie wychodzą z niego żadne niespodzianki, natomiast z paczki i owszem. :(  Może tak jak pisze p. Robert wystarczy wystawić je na słońce i zwyczajnie przewietrzyć? Jak sądzicie?

Ja bym nie ryzykowała. Jak ostatnio znalazłam jakieś robale w sianie i od razu je wywaliłam. Nie warto ryzykować zdrowiem uszaka:)

Polecam sianko z tesco, Semir je wcina i nie mam już problemu z szukaniem zuzali. Wszelkie inne sianka, które próbowałam po prostu olewał;)
https://dpblog.pl -> Fashion, Beauty & Vegan

https://www.instagram.com/dpblogpl/ -> Paris minimalism inspirations

Offline mania15

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Płeć: Kobieta
  • Uszy przedłużeniem duszy :)
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #590 dnia: Sierpień 29, 2012, 09:52:23 am »
Wydaje mi się, że nie ma co panikować :) Sianko dosycha na balkonie przy pomocy wiatru i słońca. Jeśli nic poza owocówkami w nim nie zaobserwuję to szkoda mi je wyrzucić ( paczka 12 kg ). Jeśli zaś pokażą się nowe "niespodzianki" po prostu złożę reklamację. Taki rzeczy się zdarzają, kiedyś w sianie Zuzali znalazłam dużą bryłę piachu i kamień. Uważam też, że Zuzala jako producent przesadza już z ceną siana, za 300 g 3,83 i to już po rabacie to sporo. A pamiętam jak kosztowało 2,50 zł.... Ponadto zawsze odrobaczam królika po sezonie wakacyjnym, w którym śmiga po trawniku i wsuwa świeżą trawę. Kwestia szczęścia z tymi niespodziankami w sianie ;) Mam go sporo :zdenerwowany

Mania

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #591 dnia: Sierpień 29, 2012, 10:04:23 am »
A moje zajce wypięły się na to siano  :icon_sad
Jadwiniu, bo ty masz królikokrację :)
Moje nadal jedzą z apetytem, kolejna paka napoczęta.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #592 dnia: Sierpień 29, 2012, 11:24:02 am »
Jadwinia, który rodzaj siana zamówiłaś?

Mailowałam z P. Robertem, że chcę dla moich zajców to magiczne siano, którym się tak forumowe króliki zajadają. Mam 2 pokos łąkowy i na próbę wzięłam jeszcze troszkę 1 pokosu. Dostałam tego z 15 kilo  :wisielec:

Królikokracja spożywa wyłącznie to, co im nadworny zielarz na kolanach w pocie czoła nazrywa swymi delikatnymi dłońmi na południowym stoku zielnej doliny.  :icon_rolleyes
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #593 dnia: Sierpień 29, 2012, 11:29:39 am »
Hehehe :diabelek Aleś rozpuściła dziady tymi delikatnymi dłońmi :P
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #594 dnia: Sierpień 29, 2012, 11:34:02 am »
Mój Zefirek także nie przepada za siankiem p. R.

Offline Sowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 297
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #595 dnia: Sierpień 29, 2012, 11:37:07 am »
Moje króliki najbardziej lubią sianko LoLo z Piotra i Pawła. Tescowego zaś nie tkną.
lek. wet. Sowa

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #596 dnia: Sierpień 29, 2012, 11:39:18 am »
Jadwinia, a jedzą ziele zbierane tylko o określonej godzinie? Jeśli im wszystko jedno, to nie są jeszcze dostatecznie rozpuszczone  :diabelek


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #597 dnia: Sierpień 29, 2012, 12:16:03 pm »
Po zastanowieniu: taaaak, wychodzi na to, że zbieram zawsze o tej samej porze  :hmmm hmmm...
tj. "nim wieczorny zapieje kur, gdy trawy są jędrne i soczyste, a podniebienie pieści każdy wonny listek"  :urazony:
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline Dominique_90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1090
  • Płeć: Kobieta
  • Trafił nam się największy skarb...
    • D&P blog
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Semir
  • Za TM: Dżekuniu...tęsknimy za Tobą...pozostawiłeś okropną pustkę w naszych sercach ;(
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #598 dnia: Sierpień 29, 2012, 12:20:00 pm »
Wydaje mi się, że nie ma co panikować :) Sianko dosycha na balkonie przy pomocy wiatru i słońca. Jeśli nic poza owocówkami w nim nie zaobserwuję to szkoda mi je wyrzucić ( paczka 12 kg ). Jeśli zaś pokażą się nowe "niespodzianki" po prostu złożę reklamację. Taki rzeczy się zdarzają, kiedyś w sianie Zuzali znalazłam dużą bryłę piachu i kamień. Uważam też, że Zuzala jako producent przesadza już z ceną siana, za 300 g 3,83 i to już po rabacie to sporo. A pamiętam jak kosztowało 2,50 zł.... Ponadto zawsze odrobaczam królika po sezonie wakacyjnym, w którym śmiga po trawniku i wsuwa świeżą trawę. Kwestia szczęścia z tymi niespodziankami w sianie ;) Mam go sporo :zdenerwowany
Ja zuzalę kupowałam, bo Semir ją bardzo lubił, ale jak przestali ją wysyłać do stacjonarnych sklepów to zaczął się problem. Zamawiałam przez neta, ale jak policzyłam koszty to mi się włos zjerzył na głowie... tym bardziej, że i w tym sklepie internetowym już nie było. Wtedy olśniło mnie, że czytałam o tym tescowym sianku, a byłam w wielkiej potrzebie- wyrzuciłam 2 opakowania siana, bo znalazłam w nich robaki o godzinie 20!!! leciałam szybko do tesco(na szczęście okazało się, że jest niedaleko!). Od tego czasu Semir je tescowe, to już 2 opakowanie i oboje jesteśmy zadowoleni- ja z wyglądu, zapachu i ceny, a Semir zapewne ze smaku:D
https://dpblog.pl -> Fashion, Beauty & Vegan

https://www.instagram.com/dpblogpl/ -> Paris minimalism inspirations

Offline mania15

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Płeć: Kobieta
  • Uszy przedłużeniem duszy :)
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #599 dnia: Sierpień 29, 2012, 12:37:14 pm »
U mnie będzie reklamacja :( Postanowiłam rozpakować cały worek i rozłożyć w pudła na balkonie. Poza owocówkami znalazłam robaki do złudzenia przypominające chrząszcze, larwy, i takie małe brązowe robaczki, zwane wołkiem zbożowym. Wkurzyłam się   :zonka:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2012, 12:41:57 pm wysłana przez mania15 »
Mania