Autor Wątek: Najlepsze siano dla królika !  (Przeczytany 451139 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline FankaFrugo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 190
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #560 dnia: Maj 10, 2012, 10:35:46 am »
Już się Pan Robert ujawnił ;) Ja naprawdę polecam. Hasan siedzi cały czas przy paśniku  :D

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #561 dnia: Maj 10, 2012, 10:36:29 am »
Jeśli Pan Robert tu zagląda - mamy nadzieję, że trawa i chwasty ładnie rosną i będzie za jakiś czas nowe siano, tak samo smaczne jak zeszłoroczne  :lol
(ze sprawdzonego źródła wiem, że na północnym-wschodzie  niestety susza  :/ ale przecież będzie też lipiec, miesiąc z największą liczba opadów na metr kw. w ciągu całego roku ;) )
Moje króliki od grudnia na sianie od Pana Roberta - zajadają z takim samym apetytem, nie znudziło się nic a nic, a futerka piękne, produkcja bobków odchodzi pełną parą, ząbki w porządku. Żadnych ziół suszonych już nie dokupuję.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Robert B.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
    • Oferta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #562 dnia: Maj 10, 2012, 10:45:20 am »
Jakoś pogoda i Bóg sprzyja, że na razie wszystko ładnie rośnie - a najbardziej mniszek ;) na razie jest żółto  :icon_biggrin
Na razie trochę popadało więc mocno się nie kurzy - mam nadzieję, na jeszcze trochę wody, żebym nie musiał konewką ze stawu nosić  :icon_confused
Lepiej żeby na sianokosy z tydzień takiej pogody przypadło jak była na początki maja...

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #563 dnia: Maj 10, 2012, 14:00:32 pm »
Jeśli Pan Robert tu zagląda - mamy nadzieję, że trawa i chwasty ładnie rosną i będzie za jakiś czas nowe siano, tak samo smaczne jak zeszłoroczne  lolek
(ze sprawdzonego źródła wiem, że na północnym-wschodzie  niestety susza  kwasny ale przecież będzie też lipiec, miesiąc z największą liczba opadów na metr kw. w ciągu całego roku oczko )
Moje króliki od grudnia na sianie od Pana Roberta - zajadają z takim samym apetytem, nie znudziło się nic a nic, a futerka piękne, produkcja bobków odchodzi pełną parą, ząbki w porządku. Żadnych ziół suszonych już nie dokupuję.

moje uszaki takze sa na sianku od Pana Roberta kilka miesiecy, nawet na zielone sie juz tak nie rzucaja bo sa brzuchy pelne po sianie, ktore wciaz wcinaja....takze nie bede w tym roku suszyc suszek,ususze troche mleczu,pokrzywy,poziomek, nie ma takiej potrzeby,sianko zawiera duzo ziol

Panie Robercie czekamy do lipca za swieza dostawa siana...takze niech Pan juz mysli o wysylkach...chyba ,ze jeszcze bede musiala domowic
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline eMu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 125
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #564 dnia: Czerwiec 07, 2012, 02:16:30 am »
Kurcze wszystkie tak zachwalacie siano od pana Roberta, a mi wstyd się przyznać, że jeszcze nie próbowałam.. Ostatnio właśnie miałam w planie wybrać już ostatecznie siano, którym będę stale skarmiać uszy, więc w porę zauważyłam temat :) Nie będę się czaić zamówię od razu dużą pakę, skoro tak zachwalacie :)

Offline Paullina555

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 166
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #565 dnia: Czerwiec 22, 2012, 00:00:35 am »
Witajcie. Może to zabrzmi dziwnie ale naprawdę dobre siano kupuje ostatnio w Tesco, po prostu to jest "Siano dla Tesco" a jego cena to nie całe 2 zł (dodam, że nie oszczędzam na króliku :icon_biggrin). Oczywiście siano z Zuzali również uważam za świetne, ale mogę je dostać tylko przez internet, a mój królas chłonie siano jak wodę więc musiałabym je często zamawiać. Kupowałam również Siano z Vitapol'u i Vitakraft'u (500g za chyba 12zł :icon_eek).Co do Vitapolu to zawsze miało jakiś nieprzyjemny zapach, Vitakraft nawet się sprawdzał choć zbyt cienkie źdźbła trawy jak dla Pryksa. Siano z Tesco zawsze pachnie "jak siano", źdźbła trawy są grube i do tego jeszcze nie wygórowana cena. Polecam już dość długo go używam i naprawdę duży +.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #566 dnia: Czerwiec 22, 2012, 11:13:44 am »
Ja ostatnio kupuje "Sianko" w brico marche. Jest super, tanie, zielone, zdzbla grube i pachnace.
Także też polecam, mój uszak przerabia tego siana doslownie tony :) na vitapol przez to się wypial już :P

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #567 dnia: Czerwiec 23, 2012, 12:48:44 pm »
Witajcie. Może to zabrzmi dziwnie ale naprawdę dobre siano kupuje ostatnio w Tesco, po prostu to jest "Siano dla Tesco" a jego cena to nie całe 2 zł (dodam, że nie oszczędzam na króliku icon_biggrin). Oczywiście siano z Zuzali również uważam za świetne, ale mogę je dostać tylko przez internet, a mój królas chłonie siano jak wodę więc musiałabym je często zamawiać. Kupowałam również Siano z Vitapol'u i Vitakraft'u (500g za chyba 12zł icon_eek).Co do Vitapolu to zawsze miało jakiś nieprzyjemny zapach, Vitakraft nawet się sprawdzał choć zbyt cienkie źdźbła trawy jak dla Pryksa. Siano z Tesco zawsze pachnie "jak siano", źdźbła trawy są grube i do
tego jeszcze nie wygórowana cena. Polecam już dość długo go używam i naprawdę duży +.

nie tylko wysoka cena swiadczy o dobrym sianku...juz ktos pisal o sianku z Tesco.ze jest super..u mnie nie ma Tesco,tak bydz moze bym sprobowala,maja jednego stalego dostawce i tylko pakuja..mnie jest najwygoniej zam. sianko Pana Roberta, ja nie wiem jak to robi, ze o tej porze sianko caly czas jest zielone i pachnace, uszaki jedza i narescie nie wyrzucam nic, ani zdzbla
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #568 dnia: Lipiec 21, 2012, 20:27:17 pm »
Panie Robercie jak suszenie świeżego pokosu.. :lol Liczymy na sianko od Pana dlatego nic w tym roku nie suszylam, oprocz lisci poziomek(dopiero bede suszyc),babki. Pogoda nie bardzo ale mysle ze dal Pan rade :rotfl2
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline Billie_Jean

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 51
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #569 dnia: Sierpień 09, 2012, 18:27:17 pm »
Zamówiłam też sianko od Pana Roberta, tylko mam do Was pewne pytanie : )
Siano dostałam poowijane folią czy czymś takim, czy powinnam to do czegoś przepakować, bo chyba nie bardzo żeby to stało kilka miesięcy w tym... ?

Offline Robert B.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
    • Oferta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #570 dnia: Sierpień 09, 2012, 18:31:17 pm »
W taki sposób pakuję wszystkie przesyłki. Siano można w tej folii przechowywać - rozcina się folię od góry, żeby wybierać siano - a po bokach należy zrobić nacięcia do wentylacji. Paczka nie może stac na betonie w piwnicy - ponieważ może naciągnąć wilgoci i zacząć pleśnieć. Można postawić ją na deskach lub złożonym kartonie - i w taki sposób siano będzie dobrze zabezpieczone.  :)

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #571 dnia: Sierpień 09, 2012, 21:13:28 pm »
Ja sianko od Pana Roberta zawsze przesypuję do dużego kartonu, żeby sobie ładnie oddychało a przy okazji mój Grzyb ma niezłą zabawę i karton z sianem to jego drugi dom :P

i nie ważne, czy akurat jest otwarty....



czy zamknięty... :D



a jak się rano budzę - widok mam taki: :P



Sianko od Pana Roberta - zdecydowanie POLECAM!  :bunny:

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #572 dnia: Sierpień 09, 2012, 21:20:18 pm »
My przechowujemy siano w piwnicy tak jak mówi Pan Robert - w rozciętej folii, na podstawce. Siano wcale nie łapie wilgoci (ale my w piwnicy akurat mamy sucho i ciepło). W domu, siano "bieżące" przechowujemy w kartonach.
Dzisiaj przyszła kolejna paczka, ledwie do samochodu wlazła :D Trzeba kupić większy samochód się znaczy  :icon_eek


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline FankaFrugo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 190
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #573 dnia: Sierpień 09, 2012, 21:22:16 pm »
Ja przetrzymuję je w worku takim jak na ziemniaki na przykład.
Przy okazji dodam, że Hasan totalnie olał siano, które mu sama ususzyłam :urazony: Woli to od Pana Roberta ;)

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #574 dnia: Sierpień 09, 2012, 22:30:09 pm »
Cytuj
Tak jak pisze dorkas jest różnica między łąkowym - bardziej pachnącym i ziołowym, a pastwiskowym z dodatkiem koniczyny, którymi większość "tutejszych" królików się zajada.

To ja jeszcze przed zakupem chcę się upewnić - 2 pokos łąkowego zamówić ?
Czy jeśli kupię oprócz tego po małej paczce pozostałych rodzajów, to przesyłka kurierska nadal będzie darmowa?

"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #575 dnia: Sierpień 11, 2012, 20:14:20 pm »
To ja jeszcze przed zakupem chcę się upewnić - 2 pokos łąkowego zamówić ?
Czy jeśli kupię oprócz tego po małej paczce pozostałych rodzajów, to przesyłka kurierska nadal będzie darmowa?

Jadwinia zadzwon do Pana Roberta ,poleci Ci sianko, wybierze takie jak Twoje uszaki lubieja...ja w tych pokosach sie gubie, zawsze dzwonie i prosze
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline Dominique_90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1090
  • Płeć: Kobieta
  • Trafił nam się największy skarb...
    • D&P blog
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Semir
  • Za TM: Dżekuniu...tęsknimy za Tobą...pozostawiłeś okropną pustkę w naszych sercach ;(
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #576 dnia: Sierpień 20, 2012, 20:26:44 pm »
Kupiłam dziś sianko z tesco, jestem ciekawa czy Semir je polubi.
Kupiliśmy ostatnio sianko kaszubskie już nie wiem jakiej firmy, dziś znalazłam w nim robaki. A nie było ich widać. Jestem załamana, mam nadzieję, że Semir żadnego nie zjadł. Oczywiście siano kaszubskie dwa opakowania poszły do kosza.
https://dpblog.pl -> Fashion, Beauty & Vegan

https://www.instagram.com/dpblogpl/ -> Paris minimalism inspirations

Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #577 dnia: Sierpień 20, 2012, 20:39:44 pm »
Dominique według mnie sianko z Tesco i Leclerca jest najlepsze :D Sianka z HerbalPetsu Tola nie tknie, Jaśkowego też... Tylko to z Leclerca, no eweutualnie właśnie z Tesco :D
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline Dominique_90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1090
  • Płeć: Kobieta
  • Trafił nam się największy skarb...
    • D&P blog
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Semir
  • Za TM: Dżekuniu...tęsknimy za Tobą...pozostawiłeś okropną pustkę w naszych sercach ;(
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #578 dnia: Sierpień 20, 2012, 21:02:08 pm »
Sianko wygląda tak samo ładnie jak zuzala, chyba Semir też tak myśli skoro się na nie rzucił jak szalony:D
Mam nadzieję, że nie będzie po nim kichał, co czytałam, że czyjś królinek tak miał... mam nadzieję, że znalazłam w końcu dobre sianko. Na prawdę ładnie wygląda, ładnie pachnie i jest bardzo tanie w porównaniu do siana zuzali:) jestem już zirytowana sianem zuzali, bo już nawet na świat4lap nie ma go. Mam dość szukania tego siana, całe trójmiasto za nim objeździłam, to samo było ze sklepami internetowymi. Mam po prostu dość. Semir dalej je siano, a jestem już pod koniec pisania tej wiadomości:P chyba mu smakuje. Zobaczymy jak się sprawi na dłuższą metę. Siano nie jest tak sypkie jak to kaszubskie, co ostatnio kupiliśmy. Jest bardziej zbite i pachnie...siankiem:)

Nie widziałam jeszcze siana w leclercu, ale to co kupiłam w realu okazało się niezbyt ciekawe... nie polecam. Znalazłam w nim robaki:/

Ogólnie nie polecam siana: Chico, Alex, z reala i kaszubskiego.
https://dpblog.pl -> Fashion, Beauty & Vegan

https://www.instagram.com/dpblogpl/ -> Paris minimalism inspirations

Offline fokida

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 159
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #579 dnia: Sierpień 20, 2012, 21:09:40 pm »
moje uszy chętnie jedzą węgrowskie