Autor Wątek: Najlepsze siano dla królika !  (Przeczytany 451269 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline SiM:)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1839
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #520 dnia: Styczeń 26, 2012, 12:22:43 pm »
A powiedzcie mi jeszcze czy Wasze króliki jadły i czy im smakowało http://www.gutek-zoo.pl/sianka-c-3_44_160.html
? sianko jaśkowe z kwiatami i warzywami, ziołami, owocami leśnymi? bo ja się grubo zastanawiałam nad takim..... Póki co zamówiłam dziś 4 wory od Pana Roberta B  :bunny:
Jak nie bylo zuzali to bralam Jaskowe z ziołami i niczym sie az tak nie rozni od Zuzali. Moje wogole nie lubia siana z ziołami wiec i to nie przypadlo im do gustu :)

Offline Robert B.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
    • Oferta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #521 dnia: Styczeń 26, 2012, 15:05:10 pm »
Panie Robercie a ja bym chciala zapytac o to, jak sianko jest suszone i jak zbierane (przez maszyny spalinowe?)
Prosze o odpowiedz i z gory dziekuje usmiech2

tutaj chyba się narażę części z Państwa...  ;(
Sposób koszenia jest pokazany na zdjęciu w aukcji:
http://allegro.pl/siano-dla-gryzoni-bardzo-duza-paka-promocja-20-i2071828664.html
Kosiarka jest dyskowa, która bardzo równomiernie kosi, lepiej niż słaby kosiarz - ale nie jest to tradycyjna kosa  :icon_confused
Grabienie i zbieranie też odbywa się przy użyciu ciągnika. To co mogę zapewnić - maszyny są w dobrym stanie technicznym, nie dochodzi do skażeń siana olejami i smarami.
Paczki, które Państwu wysyłam niemożliwością byłoby ich wysłanie bez pomocy prasy, która przygotowuje zgrabne kostki.

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #522 dnia: Styczeń 26, 2012, 15:19:12 pm »
Moje zołzy np. hiper-super ekologicznego siana z Biebrzańskiego Parku Narodowego koszonego kosą (całkiem legalnie) jeść nie chciały  :co_jest
Dla mnie maszynowe koszenie to nie jest żaden argument przeciw Pańskiemu sianku.
Jak się chce mieć siano koszone ręcznie, to zawsze można iść samemu sobie nakosić, jak ma się krzepę oczywiście  :krzywy2 A potem stóg usypać  :lol


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #523 dnia: Styczeń 26, 2012, 15:53:28 pm »
Dokładnie, to że sianko jest koszone maszynami to nie jest żaden przeciwny argument :) Panie Robercie- jak wygląda suszenie sianka?

Offline Robert B.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
    • Oferta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #524 dnia: Styczeń 26, 2012, 15:56:18 pm »
Sposób naturalny - rozłożony na pokosach i maksymalnie raz przetrząsane.
Przy sprzyjającej pogodzie od skoszenia do zebrania upływa maksymalnie 5-7 dni. Zbyt długie "wylegiwanie" na słońcu też szkodzi roślinom i ich wartości odżywczej.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #525 dnia: Styczeń 26, 2012, 15:57:27 pm »
Dziękuję ślicznie za odpowiedzi :)

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #526 dnia: Styczeń 26, 2012, 17:04:48 pm »
raczej nie wyobrazam sobie koszenia takich hektarow kosa :oh:

sianko nie smierdzi,jest czyste,dla mnie to zeden argument przeciw Pana sianku

przeciez to w sklepach nie jest inaczej koszone...nieraz rowniutko pociete i sprasowane

pisze pan o kostkach,a dostajemy(przynajmniej ja tak dostalam)sianko luzno w worku?rozumiem,ze ono jest w kostakch,a do worka kladzie Pan luzno?
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline martini_86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Opole
  • Moje króliki: Kokolino i Fifi :***
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #527 dnia: Styczeń 31, 2012, 22:03:29 pm »
to siano to porażka !!!! tak szeroko zachwycaliście więc zamówiłam 4 paki, spodziewałam się grubych zielonych pięknie pachnących źdźbłów z dodatkami jakiś suszonych roślin, takie jakie ostatnio dostałam od rodziny ze wsi. a co dostałam? cienkie w 99,99% zżułkniałe, jakby ze starości  traweczki, które stoją odpakowane już drugi dzień a w domu nie czuć nic,a o znalezieniu jakiegokolwiek zasuszonego liścia w nim mogę tylko pomarzyć, króliki kręcą nosem, nerwowo je przekopując w poszukiwaniu jakiegoś smaczniejszego kąska ...samo siano kosztowało raptem 10 zł, ale będzie mi ono leżało długoooooo, aż pewnie jakieś robactwo się w nim zalęgnie


Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #528 dnia: Styczeń 31, 2012, 22:09:30 pm »
martini a jaki pokos wzięłaś?

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #529 dnia: Styczeń 31, 2012, 22:12:27 pm »
Tak wygląda pokos z pastwiska. Łąkowy jest z ziołami.
Martini_86jeśli czasem jeździsz do Wro to mogę je od Ciebie odkupić - Shiva je lubi :)

Offline martini_86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Opole
  • Moje króliki: Kokolino i Fifi :***
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #530 dnia: Styczeń 31, 2012, 22:16:46 pm »


Offline dorkas

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #531 dnia: Styczeń 31, 2012, 22:31:54 pm »
Martini, bo pewnie dostałaś siano z pastwiska. Łąkowe ma dużo ziół.

Offline martini_86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Opole
  • Moje króliki: Kokolino i Fifi :***
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #532 dnia: Styczeń 31, 2012, 22:37:53 pm »
Tak sobie pomyślałam że wszyscy stąd dostali wypas siano a ja pomimo że też dowiedziałam się o Panu Robercie z tego forum, napaliłam się na nie niesamowicie to dostałam jakiś ogromny badziew!!!! bo nei zaznaczyłam w meilu że jestem stąd ( tzn z forum spk!!!) jeszcze w ilości przeogromnej i nie do przerobienia przez królaski bo wcale im ono nie smakuje, tylko czekać aż wylęgną mi się jakieś insekty.....
Moja bratowa, od której rodziny mam to super siano powiedziała że takie co ja dostałam to u niej używają jako ściółki..........
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2012, 22:42:44 pm wysłana przez martini_86 »


Offline Robert B.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
    • Oferta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #533 dnia: Styczeń 31, 2012, 22:47:48 pm »
Dobry wieczór
Z tej samej kostki co martini_86 otrzymały jeszcze dwie osoby. Żadna nie zgłosiła do tej pory zastrzeżeń.
Tak jak pisze dorkas jest różnica między łąkowym - bardziej pachnącym i ziołowym, a pastwiskowym z dodatkiem koniczyny, którymi większość "tutejszych" królików się zajada.
Jednocześnie dorkas może potwierdzić, że otrzymała dwa rodzaje siana i te ziołowe jej podopiecznym nie posmakowało.

Offline dorkas

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #534 dnia: Styczeń 31, 2012, 22:52:16 pm »
Jednocześnie dorkas może potwierdzić, że otrzymała dwa rodzaje siana i te ziołowe jej podopiecznym nie posmakowało.

Zgadza się, potwierdzam :icon_biggrin

Offline Robert B.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
    • Oferta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #535 dnia: Styczeń 31, 2012, 22:56:39 pm »
A dziękuję bardzo.  :bukiet
Produkcji siana nie da się zaplanować. Niestety - tak jak pisałem wcześniej - nawet w obrębie jednej kostki mogą się zdarzyć znaczne różnice w składzie. Przy wysyłaniu dokładam staranności, żeby jakość była wysoka i jednolita, ale nie zawsze to się może udać. Zwłaszcza, że w ostatnim czasie muszę trochę podróżować i paczki przygotowuje ktoś inny.

Offline dorkas

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #536 dnia: Styczeń 31, 2012, 23:08:20 pm »
Tak sobie pomyślałam że wszyscy stąd dostali wypas siano a ja pomimo że też dowiedziałam się o Panu Robercie z tego forum, napaliłam się na nie niesamowicie to dostałam jakiś ogromny badziew!!!! bo nei zaznaczyłam w meilu że jestem stąd ( tzn z forum spk!!!)

Martini bzdury piszesz i obrażasz tym samym osobę Pana Roberta.
Twoja wypowiedź sugeruje, że Pan Robert wysyła dobre sianko osobom, które zaznaczą, że są z forum. A te które nie zaznaczą (czyt. Allegro i nie tylko) to dostają jak to ujęłaś "badziew".  Ja zamawiając I raz u Pana Roberta sianko nic nawet nie wspominałam o forum, kupowałam w ciemno i nie zawiodłam się. Potem oczywiście zamawiałam jeszcze parę razy i wszystko w porządku. Króle wcinają sianko. Ale zaznaczałam w e-mailu, że proszę o pokos 2.
Nie wiem jakie były Twoje ustalenia z P.Robertem. Ten "badziew" nie smakuje akurat Twoim królom, ale to nie znaczy, że innym uszakom nie przypadnie do gustu. Po co od razu taka forma Twojej wypowiedzi?!
Parę razy już korespondowałam z tą osobą i złego słowa nie powiem - to bardzo życzliwy i wyrozumiały człowiek ;)
Mogłaś napisać e-maila do P. Roberta i zgłosić mu swoje zastrzeżenia. Na pewno starałby się znaleźć wyjście z tej sytuacji :)


Offline Robert B.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
    • Oferta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #537 dnia: Styczeń 31, 2012, 23:16:41 pm »
Teraz to już potrzebuję kilku bukietów, żeby się odwdzięczyć za obronę mojej osoby  :*
Żeby zobrazować zmienność towaru, który wysyłam to powiem jedynie, że do aukcji robiłem po trzy zdjęcia, czyli 1 do 3; 4 do 6 i 7 do 9 i pochodzą kolejno z tych samych kostek siana. Dzieli je raptem kilkucentymetrowa różnica w obrębie jednej kostki! 

Offline martini_86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Opole
  • Moje króliki: Kokolino i Fifi :***
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #538 dnia: Styczeń 31, 2012, 23:19:22 pm »
macie rację ! PRZEPRASZAM ! i Pana Panie Robercie...
niedoczytałam informacji o tych pokosach,że są łąkowe i pastwiskowe...tak je zachwaliliście więc po prostu z rozpędu zamówiłam nie uściślając jakie dokładnie chcę, myślałam że wszystkie są takie same :( :( :( jeszcze raz PRZEPRASZAM, zwracam honor Panu Robertowi. Nie było tematu...soryyy....


Offline Robert B.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
    • Oferta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #539 dnia: Styczeń 31, 2012, 23:23:32 pm »
Ja tam się nie gniewam, bo by mi fąfle dziś zamarzły...  :hahaha:
Proszę zwrócić jeszcze uwagę na zdjęciu do aukcji dałem akurat zdjęcie jeszcze sprzed koszenia - jakie jest bogactwo roślin. Niestety, część ziół tam zawartych ulega naturalnemu wykruszeniu podczas zbioru.