Autor Wątek: Najlepsze siano dla królika !  (Przeczytany 455187 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #360 dnia: Lipiec 29, 2011, 10:32:34 am »
To dziwne. Niby jedna sieć sklepów a taka rozbieżność w towarze i cenie  :?:

szyszula

  • Gość
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #361 dnia: Lipiec 29, 2011, 13:45:49 pm »
To dziwne. Niby jedna sieć sklepów a taka rozbieżność w towarze i cenie  :?:
też mnie to dziwi. myślałam, że ceny są w każdym Carrefourze takie same, albo przynajmniej różnica wynosi do 20gr, a nie 70gr, czy nawet więcej...

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #362 dnia: Lipiec 29, 2011, 13:58:43 pm »
No właśnie dlatego jak Mas mi napisała że u niej w Gdyni sianko jest po 1.80coś to aż się zdziwiłam, że jedno sianko Szczecińskie to dwa z Gdyni :)

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #363 dnia: Lipiec 29, 2011, 19:50:04 pm »
Bo u mnie jest Carrefour Express,czyli mini dyskont,a nie duży market Carrefoura :P

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #364 dnia: Lipiec 29, 2011, 22:17:43 pm »
Bo u mnie jest Carrefour Express,czyli mini dyskont,a nie duży market Carrefoura :P


A no widzisz! To się wyjaśniła rozbieżność cen :D

szaraczki243

  • Gość
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #365 dnia: Sierpień 16, 2011, 11:17:57 am »
Nam ostatnio skończyło się sianko ze wsi i musiałam kupić nowe, w zwykłym osiedlowym sklepiku znalazłam sianko firmy daphnia - pięknie pachnie, zieloniutkie, mięciutkie, takie, jak Kasia lubi - i wcina, aż jej się uszka trzęsą :) Jeśli nie mamy wiejskiego, to zajada się też siankiem z herbal petsu z ziołami i siankiem węgrowskim - te lubi najbardziej. Bardzo lubiła też sianko małopolskie - można kupić w borku fałęckim w Krakowie w tym mniejszym sklepiku przy pętli autobusowej.

Tu sianko daphnia:





Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #366 dnia: Sierpień 16, 2011, 11:21:18 am »
Oooo sianko rzeczywiście ładne. Zieloniutkie- widać że świeże :)

Halilach

  • Gość
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #367 dnia: Sierpień 17, 2011, 15:17:27 pm »
Natomiast osobiście jestem zwolenniczką siana prosto ze wsi, sama używam takowego dla królików z adopcji. Takowe siano jest najlepsze jakościowo, z pewnością służy zdrowiu królików. Polecane jest dla wszystkich zwierząt, którym tylko służy dobre siano. Myślę, że siano to najważniejszy element diety królików dlatego też powinno się zapewnić im najlepsze jakościowo. Za pomocą siana ścierają zęby, których przyrost sprawia wiele kłopotu. Najlepsze jakościowo siano z pewnością, sprawia iż nasze zwierzę ucieszy się długim zdrowiem a co za tym idzie długim życiem.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #368 dnia: Sierpień 17, 2011, 15:46:11 pm »
Przepraszam bardzo ale co ma siano do zdrowia i życia? Bo jakoś nie rozumiem.
To, że ściera zęby- to normalne i każdy o tym wie, ale siano z powodzeniem można zastąpić świeżą trawą itd.
Ale jeśli mają wystąpić problemy z zębami (ropnie, przerost korzeni itd) to i tak będzie ten problem nawet jakby uszak jadł tony siana.

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #369 dnia: Sierpień 17, 2011, 17:33:27 pm »
Ja zrozumiałam to tak, że jak ktoś nie daje siana ze wsi, to na pewno ono jest złe. :nie_wiem Nie każdy ma dostęp do siana wiejskiego, większość kupuje w sklepie starając się wybrać najlepsze- najładniej wyglądające, najładniej pachnące. Nie widzę w tym nic złego. Podstawowym zadaniem siana jest ścieranie zębów (jeśli się mylę, to mnie wyprowadźcie z błędu, ale wydaje mi się, że jakieś witaminy i inne rzeczy pobiera z warzyw i po części z granulatu). Więc chodzi o to, żeby siano smakowało, żeby królik jadł je z chęcią. Jeśli smakuje mu sklepowe, to nie widzę przeciwwskazań.
Teraz niestety problemy z zębami to najczęściej wada genetyczna. Temu nie zaradzi nawet najlepsze siano, może najwyżej opóźnić niepożądany proces.
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Halilach

  • Gość
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #370 dnia: Sierpień 17, 2011, 18:42:09 pm »
Chciałam jedynie dodać, że źle zrozumieliście. Pisząc, że siano ze wsi jest dobre nie miałam na myśli że jest najlepsze. I, że siana ze sklepów zoologicznych są bardzo złe i nie nadają się do zjedzenia. Miałam na myśli że jestem zwolenniczką wszystkich sian ze wsi i takowe według mnie są najlepsze. Co nie znaczy, że uważam iż siano ze sklepu zoologicznego jest nie wiadomo jak złe jakościowo.

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #371 dnia: Sierpień 17, 2011, 19:00:22 pm »
Okej, widocznie się źle zrozumiałyśmy. :) Każdy karmi swojego królika tak, jak sam uważa najlepiej. :) Najważniejsze, żeby królikowi dobrze było. :)
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #372 dnia: Sierpień 17, 2011, 22:07:32 pm »
Miałam na myśli że jestem zwolenniczką wszystkich sian ze wsi i takowe według mnie są najlepsze.

Werdykt odnośnie siana powinien wyrazić sam zainteresowany (królik). To jego opinia jest najbardziej istotna, nie nasza.
Mój uszak sianko wiejskie miał za wc- i to też nie bardzo.

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #373 dnia: Sierpień 18, 2011, 00:53:08 am »
No, mniejsza z tym, jej królik je, a Halilach jest szczęśliwa, bo karmi sianem wg niej najlepszym. :) Każdy ma do tego prawo. :) Ja na przykład chętnie karmiłabym królika wiejskim, ale nie mam do niego dostępu. Mimo wszystko w sklepie też można dostać zielone, apetycznie pachnące i jeszcze nie słyszałam skarg od Luny. :D
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

szaraczki243

  • Gość
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #374 dnia: Sierpień 18, 2011, 11:02:04 am »
Według mnie dużo zależy też od gustu i smaczku króliczka - Kasia np. miała ostatnio sianko ze wsi i kręciła noskiem, a wolała to z daphni ze sklepu. Ważne, żeby króliś jadł sianko ze smakiem i jadł go dużo :)

Offline Jahcob

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 612
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #375 dnia: Sierpień 18, 2011, 11:33:48 am »
najlepsze sianko jest od misi01 ;) przynajmniej tak twierdzi Chester :)

goldie

  • Gość
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #376 dnia: Sierpień 18, 2011, 11:41:56 am »
Jahcob :) dokładnie tak jest :) mój Ajkju to wielki fan granulatu niestety, jadł bardzo mało sianka a to od misi01 znika w tempie błyskawicy a Momo przez pół nocy siedzi w klatce i tylko słysze jak wcina a rano budzą mnie bo trzeba znowu dosypać :)
Także moje króle najbardziej lubią wiejskie sianko, ale Zuzalowe też było ok

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #377 dnia: Sierpień 18, 2011, 11:46:39 am »
Cuda kupowałam, wiejskie przywoziłam z hiperekologicznych łąk nad Biebrzą (taaakie długie i pachnące) i niewiele schodziło. A raz przypadkiem kupiłam jakieś lokalne, najzwyklejsze z zoologicznego za 2,50 i stał się nagle szał na siano. Na dwa króliki duża paczka starcza na 3-4 dni. I nie że porozwalane i poroznoszone, tyko wyżarte do ostatniego ździebełka. Już z 2 miesiące daję i się jeszcze nie znudziło zwierzom. Szkoda, ze nie znam marki, bo jak kupuję to od razu przesypuję do torby papierowej. Jak znowu nabędę to wrzucę fotę.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Kuniaki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #378 dnia: Sierpień 21, 2011, 23:22:45 pm »
Ja tam uważam, że najlepsze siano to takie, które król je!  :balet:
Kiedy Tycho był mały wpędzał każde siano, jakie podstawiło mu się pod pyszczek. Ale wraz z wiekiem stał się bardziej wybredny. Do wczoraj jadł tylko i wyłącznie siano z Zuzali. A wypróbował już wiele - zarówno sklepowych, jak i ze wsi czy działki.
Jednak Zuzala się skończyła, paczka ze sklepu internetowego jeszcze nie dotarła. W akcie desperacji poszłam do marketu i kupiłam polecane przez Madzię sianko "Szczęśliwy gryzoń". Co prawda Tyszo gryzoniem nie jest ;) ale to siano (piękne, zielone, pachnące) wpędza z takim samym apetytem jak Zuzalę!!! Zupełnie przez przypadek znalazłam więc tanią i pachnącą alternatywę dla wybrednego króla. W naszym przypadku, najlepsze siana to Zuzala i Szczęśliwy gryzoń (ale to nie znaczy, że każdy król będzie je jadł).

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #379 dnia: Sierpień 22, 2011, 07:23:34 am »
U nas na raz idzie duzo sianka ale to dlatego ze peppar nie dostaje granulatu i dlatego ze on lubi sobie podeptac sianko i poszukac najsmaczniejszego ktore akurat lezy na samym dnie..

jego ukochane to jr farm gorskie premium i zuzala z ziolami, mietowe i melisowe zuzali tak srednio idzie. szwedzkie mu nie smakuja :zonka: wiec musze z polski czesto sprowadzac :P