Autor Wątek: Najlepsze siano dla królika !  (Przeczytany 451084 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

panimama

  • Gość
Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 20, 2010, 13:47:15 pm »
Ja również zauważyłam że Borys woli sianko grubsze a cieniutkie zostawia.Tylko u nas w zoologicznym jest aby zwykłe sianko no i nawet porządnej karmy nie mają .

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 21, 2010, 18:46:43 pm »
A czy takie sianko ze wsi , będzie samkować uszom ? :lol

Offline konopniczanka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 180
  • Płeć: Kobieta
    • HerstoriA
Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 21, 2010, 19:15:00 pm »
A moja króliczka nie chce jeść sianka zuzali, woli grubsze. Jak jej wymieszałam resztę sianka wiejskiego grubego i listkami gdzie niegdzie z zuzalą to moja króliczka wyjadała te wiejskie. Jak mieszam produkty Zuzali: sianko, pokrzywe i owies to sianko zostaje. Zdecydowanie muszę kupować sianko grube z listkami, bo takie cienkie jak włosy to mój królik olewa :D

TUSIA555555

  • Gość
Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 22, 2010, 09:17:18 am »
Cytat: "Fallen"
A czy takie sianko ze wsi , będzie samkować uszom ? :lol


z pewnością :DD Tusia takim zajada się najbardziej

Offline MałaRosie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 798
  • Płeć: Kobieta
  • Czytając. To. Głos. W. Mej. Głowie. Się. Zacina.
    • Królicze Gadżety
Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 22, 2010, 15:01:44 pm »
Tak czytam i czytam... Rosie jest inna jakaś :)

Bo jedyne siano jakie je z zapałem to siano z Vita Kraft Vita Verde z pokrzywą.

Wcześniej miała paczkę siana jakiegoś SuperTanie siano bez nazwy, ale skubała niby skubała ale jakoś za duzo nie ubywało :)

Jedziemy za nidługo na zakupy specjalnie dla Rosie (bo wszystko już jest na wyczerpaniu) to zaobaczymy tą Zuzalę i Pepe, może jej zasmakuje :P


Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #65 dnia: Luty 22, 2010, 18:50:07 pm »
konopniczanka,  moje tez lubią grube - kupuję firmowe carrefour. Dzią bylam w katowicach w Kakadu kupiłam Zuzalę,mam nadzieję,że chociaż to zjedzą.
SylwiaG

Bella

  • Gość
Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #66 dnia: Luty 24, 2010, 23:12:31 pm »
SylwiaG, Zuzala powinna im smakować  !!

Offline konopniczanka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 180
  • Płeć: Kobieta
    • HerstoriA
Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #67 dnia: Luty 26, 2010, 11:15:40 am »
A no właśnie mojej królce sianko Zuzali nie smakuje. W ogóle nie chce go jeść. Jest strasznie cienkie. Za to wyjadła bardzo szybko owies Zuzali, który dawałam jako dodatek. Ale domagała się go. Sianko leżało nie ruszane, a królik buszował w kuchni po torbach z jedzonkiem.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 26, 2010, 15:52:32 pm »
Ja mam sianko z melisą. Smakuje im, nawet tak bardzo,że tego 'starego' za bardzo nie chcą.
SylwiaG

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 26, 2010, 16:45:38 pm »
u nas też grube siano cieszy się powodzeniem. Jak mamy cienkie to w pierwszej kolejności wyjada grube źdźbła a potem juz z braku laku to co zostało...no chyba, ze siano jest nadzwyczaj aromatyczne to zjada nawet cieniusieńkie :D niestety z tym sianem to różnie bywa, jak kiedyś byłam na maxa zadowolona z węgrowskiego tak ostatnią partię miałam okropnie zakurzoną i z kępkami ziemi :/

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #70 dnia: Luty 26, 2010, 17:45:35 pm »
U nas jest sianko melisowe i miętowe :) Po ziołowym Pusio kichał, więc pewnie na coś był uczulony. Ostatnio po suszkach też zaczął, więc dajemy po trochu i pojedynczo, żeby znaleźć łobuza :P



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #71 dnia: Luty 26, 2010, 18:05:31 pm »
alana,  a teraz jakie kupujesz - grube ?

jpuasz,  Tolek nie dość że kicha bez sianka i suszków, to jak np macierzanke je (drobne)to kicha, niekiedy jak sianka nie wytrzepie(nie przesieje) :P
SylwiaG

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #72 dnia: Luty 26, 2010, 18:18:01 pm »
jak kupowałam 10 szt jaśkowego to akurat nam się trafiła "gruba" partia, a ponoć jaśkowe jest cieńkie. Tak więc miałyśmy szczęście bo np. 8 paczek węgrowskiego z ziołami dostał od nas Tymek od maro bo Muniek się na to siano wypięła  :oh:   dlatego teraz juz tak duzej ilości siana na necie nie będę kupowąła

Bella

  • Gość
Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #73 dnia: Luty 26, 2010, 21:38:01 pm »
Ja jestem bardzo zadowolona z siana Zuzali.

Ashoa

  • Gość
Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 15, 2010, 19:10:18 pm »
Ja Apiśkowi kupuję (niestety nie pamiętam firmy) sianko zwyczajne z przeróżnymi dodatkami, z ziołami, rumiankiem,suszoną marchewką.. Kocha je :)

Offline jonQuilla

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 293
  • Płeć: Kobieta
Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #75 dnia: Marzec 16, 2010, 15:04:34 pm »
Jakiś czas temu kupiłam sianko HP, którego Teoś nie chce jeść...mieszam je z Vitapolem bowiem ten wsuwa bardzo chętnie. Dzisiaj wybrałam się do zoologicznego po siano z Vitapolu ale nie było ale natknęłam się na inne - Siano Łąkowe z firmy Alex
wygląda bardzo fajnie, nie ma tak dużo cienkich trawek jak w HP i nie jest sprasowane a do tego bardzo ładnie pachnie
czy ktoś z Was miał styczność z tym sianem?


a tak na marginesie to przeszłam wszystkie zoologiczne w mojej okolicy i żaden nie prowadzi Zuzalowych produktów  :/

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #76 dnia: Marzec 16, 2010, 20:22:03 pm »
jonQuilla,  czemu nie zamowisz z internetu ?
SylwiaG

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #77 dnia: Marzec 16, 2010, 21:02:12 pm »
Cytat: "jonQuilla"
a tak na marginesie to przeszłam wszystkie zoologiczne w mojej okolicy i żaden nie prowadzi Zuzalowych produktów  :/

zobacz na
http://zuzala.com/?p=gdzie_nas_znajdziesz

Offline jonQuilla

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 293
  • Płeć: Kobieta
Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #78 dnia: Marzec 16, 2010, 21:14:05 pm »
Cytat: "sylwiaG"
jonQuilla,  czemu nie zamowisz z internetu ?


ponieważ nie opłaca mi się zamówić jedną czy dwie paczki sianka a ja nie lubię zamawiać w ilościach hurtowych i potem składować tego w domu
w sieci kupuję jedynie karmę dla psa i przy okazji jej zamawiania na pewno zgarnę też coś dla królika ale póki co nie mam potrzeby składać zamówienia na psie jedzenie


tusiatko, dzięki :)
sprawdziłam i nic dziwnego że nie znalazłam Zuzalowych produktów...oba sklepy w Gda. są poza moim zasięgiem spacerowym :)

Offline siemka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1028
  • Płeć: Kobieta
    • skoki z Wichrowego Wzgorza
Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #79 dnia: Marzec 17, 2010, 01:02:45 am »
Hym... A czy liczy się aż tak bardzo firma? Ja przeważnie przyglądam się samemu sianku :) Taka tradycyjna organoleptyczna ocena ;) Nawet u najlepszego producenta sianka mogą się w poszczególnych partiach znacznie jakościowo różnić, więc nie przywiązuję się do konkretnej firmy.  No a moje oglądanie i obniuchiwanie sianka niestety wyklucza zakupy internetowe ...
Teraz futrzak dostaje dietetyczne- cieńsze, bardziej włókniste w ramach wiosennej akcji "fit" :)