Autor Wątek: Najlepsze siano dla królika !  (Przeczytany 451358 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lenka_44

  • Gość
Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 26, 2010, 14:05:50 pm »
A ja się pochwalę ! A co tam :P
Byłam na 3 dni u cioci na wsi. Mają oni gospodarstwo a co za tym idzie góóóóóóry siana :P No i dostaliśmy w prezencie wielki worek ( taki jak na śmieci, albo nawet jeszcze większy ) sianka :) Taką jedną belkę :P Rabi chyba wystarczy tego do wiosny  :diabelek
Ale mowię Wam jest wielka różnica. To sianko ze sklepu w ogóle nie pachnie ( przynajmniej moje ) A to od wujka mmmm.. po prostu siedzieć cały dzień i wąchać. JA to uwielbiam takie zapachy..  :rotfl2  Szkoda, że nie mieszkam na wsi :(

TUSIA555555

  • Gość
Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 28, 2010, 13:51:24 pm »
Cytat: "lenka_44"
Byłam na 3 dni u cioci na wsi. Mają oni gospodarstwo a co za tym idzie góóóóóóry siana :P No i dostaliśmy w prezencie wielki worek ( taki jak na śmieci, albo nawet jeszcze większy ) sianka :) Taką jedną belkę :P Rabi chyba wystarczy tego do wiosny :diabelek
Ale mowię Wam jest wielka różnica. To sianko ze sklepu w ogóle nie pachnie ( przynajmniej moje ) A to od wujka mmmm.. po prostu siedzieć cały dzień i wąchać. JA to uwielbiam takie zapachy.. :rotfl2 Szkoda, że nie mieszkam na wsi :(



mogę również się pod tym podpisać...również dostałam od rodzinki 2 takie duże wory wiejskiego sianka, zgadzam sie z tym co piszesz.. Wczesniej testowałam różne siana z zoologów...i różnie bywało ze zjadaniem go przez Tusię...teraz nie mamy takich problemów, bo Tusia ładnie je wcina   :DD  Ale jakbym nie miała możliwości zdobycia takiego polnego siana i musiałabym kupować, to kupowałabym firmy CHICO-bo to było kiedys jedyne sianko, które moja królewna jadła.

Offline Salix

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 233
Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 28, 2010, 21:25:39 pm »
Hmmm znalazłam dzisiaj ciekawą ofertę na allegro dotyczącą sianka,ale nie jestem do niej tak ostatecznie przekonana.
http://www.allegro.pl/item888353071_sianko_siano_sciolka_do_40_szt_kurier_20zl_okazja.html
myślicie,że może smakować uszakowi?ktoś widział już takie?
Maryś będę o Tobie pamiętać....

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 28, 2010, 21:34:34 pm »
Moje by go nie jadły, za drobne i jakies takie ciemne.  Jeśli Twój lubi takie drobniutkie, to może polubi,ale chyba sie nie opłaca kupić na zapas czegoś,czego nie znacie.
SylwiaG

Offline parafka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Kobieta
Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 28, 2010, 22:36:53 pm »
ja myslę, że to poprostu ktos kto ma łąki, kosi trawę i sprzedaje poporcjowane jako sianko :)


Offline klaudii105

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 01, 2010, 15:10:02 pm »
Ja kupuję Guinnessowi ,,Sianko Węgrowskie,, zajada je aż mu się uszy trzęsą :hahaha

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 01, 2010, 18:32:40 pm »
A my zjadamy tylko takie sianko , zieloniutkie grube i pachnące  prosto z łąk  nad rzeką Jedlanką , są tam tylko łąki .



Robimy różne cudaki , Kicusia ma urozmaicenie. Tutaj choinka siankowa bożonarodzeniowa.



Dla porównania sianko iłżeckie , a w kuli sianko Zuzali. . Nawet jak pomieszam to Kicusiek wyjada to zielone. Potrafi doskonale rozeznać.


Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 01, 2010, 19:57:53 pm »
Dori, ależ Kicusia ma cudny króliczy kącik :lol  i ikeowy paśnik widzę na pierwszej fotce :P pomysł z choinką zrobioną ze stojaka na kubki kradnę...o ile takowy stojak nadal posiadam <idzie sprawdzić>.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 01, 2010, 20:08:03 pm »
Jadwinia, ikeowe paśniki to rewelacja :) u mnie też wisi i sprawdza się super :)

dori, choinka super :)

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 01, 2010, 21:28:00 pm »
Ikeowy paśnik  na noc jest  tam dgzie widać . Na dzień wędruje na podeścik ten z lewej strony , a w  miejsce paśnika ,,wchodzi " pudełko z piaskiem , który wcześniej  wygotowalam i wysuszylam w brytfannie na kuchni  gazowej. Kicusia uwielbia  grzebac w nim . Poza tym  zaczyna bobczyć i sika  trochę do klatki a trochę do pudła ze żwirkirm. Pomysł z piaskiem podrzuciła mi  NUNA. Może nie jest jeszcze idealnie, ale jest lepiej niz było. :PP

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 01, 2010, 23:48:36 pm »
dori, co to za Ikeowy paśnik oO? Możesz podesłać linka, albo cuś?

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 02, 2010, 00:07:57 am »
Miso, chodzi ło ten:

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80010222

ja mam jeszcze taki - tzn. zajce mają, w fortecy :P

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/10072647
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 02, 2010, 00:12:19 am »
Ja nie dori, ale linka mogę podać :) http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80010222



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 02, 2010, 00:17:08 am »
Jadwinia, jpuasz, podziękował  :bukiet  :bukiet

XXBrilliant

  • Gość
Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 04, 2010, 10:15:09 am »
ja kupuje sianko z marchewką, króliczek je uwielbia. Mieszam je z vitapolem lub innym zwykłym siankiem.

Offline jonQuilla

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 293
  • Płeć: Kobieta
Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 17, 2010, 18:33:39 pm »
co sądzicie o sianku firmy Herbal Pets?
chciałam kupić dzisiaj Zuzali sianko ale zoologiczny w którym się zaopatruję nie prowadzi Zuzalowych produktów tak więc wzięłam siano rumiankowe i z mieszanymi ziołami (HP)
firma ta wydaje mi się być dobra ale chciałabym poznać Wasze zdanie na ten temat.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 17, 2010, 20:44:05 pm »
A Peppara pokopalo i nie widze zeby zjadal siano..  :oh:  nic spobuje inne ze swiatkrolika co doszlo do mnie i polozyc w rulce od papieru toaletowego

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 17, 2010, 21:29:18 pm »
jeśli chodzi o siano HP to miałam raz i Muniek jadła. Ładnie pachniało, ale nie pasuje mi to, ze jest takie sprasowane. Moim zdaniem nie ma "wentylacji". Ale nie widzę przeciwwskazań do jego zakupu. Ale z tymi ocenami to różnie bywa - jak ostatnio zakupiłam na necie 22 paczki siana ogólnie polecanego ( jaśkowego i węgrowskiego) to byłam max niezadowolona bo w paczkach było mnóstwo ziemi a do tego jedno jak i drugie bardzo zakurzone :/ Musisz kupić i zdać się na Teodora :D

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 18, 2010, 08:42:02 am »
Zobaczylam ze to co mialam to bylo mietowe zuzali, nie smakuje mu chyba skoro nie bral.. zmienilam na http://animalia.pl/produkt,17067,105,Zoo-Market_Siano_mazurskie_z_dodatkiem_zi%C3%B3%C5%82_300g.html
i zobaczymy!

idzie do mnie tez paczka z tym
http://www.husdjursbutiken.se/catalog/product_info.php?cPath=48_27_83&products_id=272

W pakiet wchodzi:
    * 1x Botanical Hay, 425 g
    * 1x Brome Hay, 425 g
    * 1x Oat Hay, 425 g
    * 1x Western Timothy Hay, 425 g

Moze oxbow posmakuje mu sianko?

stokrotka.af

  • Gość
Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 20, 2010, 11:45:36 am »
w moim zoologicznym na osiedlu mają sianko z Częstochowy- dosyć grube i wymieszane z ziołami- Zuzie smakuje, ale kupiłam tez kiedyś sianko z Animals-cieniutkie strasznie jak włos, nie polecam. W każdym mieście jest inaczej :&gt;