Autor Wątek: Najlepsze siano dla królika !  (Przeczytany 451532 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #380 dnia: Sierpień 22, 2011, 10:38:56 am »
Ahhh z tymi naszymi krolami :) Kuniaki bardzo sie ciesze ze polecone przeze mnie sianko, Tyszko tak chetnie szamie, to duza radosc i dla mnie samej :)

Tusiatko, krole to straszne wybredy sa. U nas to teraz idzie to Carrefourowskie sianko, a najblizej po nie mam 100km i trzeba sprowadzac albo jechac po nie.
Ale co poradzic, co krolas chce to musi miec.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #381 dnia: Sierpień 22, 2011, 10:59:14 am »
Tusiatko, krole to straszne wybredy sa. U nas to teraz idzie to Carrefourowskie sianko, a najblizej po nie mam 100km i trzeba sprowadzac albo jechac po nie.
Ale co poradzic, co krolas chce to musi miec.
To tez masz niezle... Jakby nie mogly jesc tego co im dajemy :zonka:

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #382 dnia: Sierpień 22, 2011, 11:06:31 am »
No wlasnie. By mialy pod dostatkiem innego siana ale jak te cholery male nie chca to sie nic nie zrobi :)

szyszula

  • Gość
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #383 dnia: Sierpień 22, 2011, 12:10:56 pm »
mój ma teraz zuzali melisowe, ale bardziej niż je jeść, to na nie leje. muszę mu dlatego kupić kulę na sianko, bo teraz to paśnik mu wyjęłam i sianko dałam tymczasowo w róg klatki, to wziął nasikał, przełożyłam gdzie indziej- też nasikał. wredna ta bestia moja. :P
pofatyguję się chyba do carrefoura po szczęśliwego gryzonia, może mi zacznie jeść jak królik :)

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #384 dnia: Sierpień 22, 2011, 13:16:38 pm »
mój to stale leje na siano, przecież panicz w kuwecie musi je miec pod pupą bo inaczej nie nasika :P
Dlatego pod tyłek daje mu gorsze sianko- vitapol, a do kartonika do jedzenia "szczęśliwego gryzonia".

Będzie trzeba za jakiś czas zapas ponowny zrobić :)

szyszula

  • Gość
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #385 dnia: Sierpień 22, 2011, 13:27:16 pm »
to ja mojemu pod tyłek zuzalę włożyłam, bo nie miałam nic innego   :icon_curve:
i dopiero mi zaczął do kuwetki robić ;p
właśnie nie wiem co teraz wykombinować, w czym mu siano dać, bo kuli u mnie w zoologu nie dostanę, a do paczki na necie to jeszcze mi daleko :c

Offline Apogeum

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 406
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #386 dnia: Sierpień 22, 2011, 14:56:42 pm »
siano tesco moje maluchy wcinają jak trzeba :DD

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #387 dnia: Sierpień 22, 2011, 21:49:58 pm »
ja dzisiaj kupiłam tescowe przy okazji, wygląda ładnie, grube, zielone, do tego pachnie. jestem ciekawa, czy posmakuje, na pewno dam znać. ;)
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Offline Kuniaki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #388 dnia: Wrzesień 04, 2011, 18:20:13 pm »
Ja tam uważam, że najlepsze siano to takie, które król je!  :balet:
Kiedy Tycho był mały wpędzał każde siano, jakie podstawiło mu się pod pyszczek. Ale wraz z wiekiem stał się bardziej wybredny. Do wczoraj jadł tylko i wyłącznie siano z Zuzali. A wypróbował już wiele - zarówno sklepowych, jak i ze wsi czy działki.
Jednak Zuzala się skończyła, paczka ze sklepu internetowego jeszcze nie dotarła. W akcie desperacji poszłam do marketu i kupiłam polecane przez Madzię sianko "Szczęśliwy gryzoń". Co prawda Tyszo gryzoniem nie jest ;) ale to siano (piękne, zielone, pachnące) wpędza z takim samym apetytem jak Zuzalę!!! Zupełnie przez przypadek znalazłam więc tanią i pachnącą alternatywę dla wybrednego króla. W naszym przypadku, najlepsze siana to Zuzala i Szczęśliwy gryzoń (ale to nie znaczy, że każdy król będzie je jadł).

Cytuję siebie, bo mam małą aktualizację w tym temacie.
Zuzala ciągle króluje - pachnąca, zielona, nie pyli, król ją uwielbia. Gdyby tylko była tańsza, to byłaby idealna!
Szczęśliwy Gryzoń - odkryłam, że to siano ma w sobie niesamowite ilości pyłu/kurzu. Niektóre partie są piękne i niezakurzone, inne toną w pyle! Przy przetrzepywaniu ja dostaję napad kaszlu, oczy łzawią, kicham - co dopiero król, który przecież w tym sianie siedzi... Trzeba na to uważać. Zdarzają się partie cudowne, ale zdarzają się też buble, które lądują w śmietniku. :( Spróbuję jeszcze to z Tesco.

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #389 dnia: Wrzesień 04, 2011, 19:46:16 pm »
a widzisz, obiecałam, że dam znać i zapomniałam o wątku. :P sianko naprawdę posmakowało, nawet Hektor niejadek się skusił i wsuwał na wyścigi z Luną. :)
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Offline Kuniaki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #390 dnia: Wrzesień 04, 2011, 21:08:30 pm »
Gumi, a jak się dokładnie nazywa i ile kosztuje to tescowe siano? Jutro po pracy bym poszła do sklepu i wzięła na spróbowanie.

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #391 dnia: Wrzesień 04, 2011, 21:30:26 pm »
Szczerze mówiąc nie mam pojęcia jak się nazywa. Ale wiem, że nadruk na pewno był z 'Tesco', czyli siano typowo tescowe, a nie jakieś sprowadzane innej firmy. Kosztowało chyba niecałe 2zł. Ale musisz poprzebierać trochę, bo ja chwyciłam szybko takie ładne, najzieleńsze, a była też taka paczka z 'resztkami'- krótkie, pojedyncze ździebełka, generalnie do niczego.
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Offline Kuniaki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #392 dnia: Wrzesień 04, 2011, 21:33:16 pm »
Ok, w takim razie jutro wezmę jedno tescowe na spróbowanie. :D Szkoda mi tego z Carrefoura, bo Tyszo bardzo je lubi. Jednak tak niesamowicie pyli, że boję się o nosia i oczy króla. :(

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #393 dnia: Wrzesień 04, 2011, 21:53:04 pm »
Kuniaki większość sian pyli także "szcześliwy gryzoń" ale osobiście nie spotkałam się z masową ilością pyłu w nich. Na ogól tak troche, przy resztkach było pył widać ale nie sypało się go nie wiadomo ile.
A w razie czego to nawet można wytrzepać to sianko gdzieś na świeżym powietrzu.

Offline Kuniaki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #394 dnia: Wrzesień 04, 2011, 21:55:03 pm »
Wytrzepuję mu każde siano przed podaniem, aby nie pyliło. Z Zuzali tego kurzu wypada tyle co nic a niestety z Gryzonia ostatnio (z trzech paczek) tak mi się posypało, że nie dosyć, że wszystko dookoła było w kurzu, to jeszcze ja zaczęłam kichać. Masakra.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #395 dnia: Wrzesień 04, 2011, 22:06:21 pm »
No to może faktycznie lepiej z gryzonia zrezygnować, choć jak mówiłam- można je wytrzepywać na świeżym powietrzu. Wtedy nie udusisz sie od tego kurzu i sianko będzie czyste.
Z masowymi ilościami kurzu spotykałam się w sianie Vitapol jakiś czas temu (przez dłuższy okres), ale co zauważyłam ostatnio- Vitapol ma znów sianko zielone, aczkolwiek cienkie. Może to nowy pokos teraz mają, a tamten sprzedawali stary.

Offline Kuniaki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #396 dnia: Wrzesień 04, 2011, 23:06:40 pm »
WYpróbuję to siano z Tesco, a jak małemu nie podejdzie, to dam jeszcze jedną szansę Gryzoniowi. ;) Zgodzę się, że w Vitapolu było dużo pyłu. Kiedyś, kiedy Tyszo jeszcze to siano jadł :D :D :D bardzo często musiałam porządnie je otrzepywać. Jak jest teraz to nie wiem, bo z Vitapolu zrezygnowałam. :)

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #397 dnia: Wrzesień 05, 2011, 10:27:17 am »
No ja vitapol kupuje stale. Pylu zawsze bylo duzoo ale ostatnie 2 paczki sianka tej firmy mile mnie zaskoczyly. Sianko pachnace, zielone i mniej pylu. Zobaczymy jak dlugo ten stan sie utrzyma :)

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #398 dnia: Wrzesień 05, 2011, 12:56:10 pm »
No ja vitapol kupuje stale. Pylu zawsze bylo duzoo ale ostatnie 2 paczki sianka tej firmy mile mnie zaskoczyly. Sianko pachnace, zielone i mniej pylu. Zobaczymy jak dlugo ten stan sie utrzyma usmiech2

ja juz kupuje Vitapol wiecej niz pol roku..wciaz jest takie samo,pachnace i rzeczywiscie teraz jest cieniutkie,swieze z tego roku,poprzednie bylo grubsze dla moich lepsze,pachnace i zielone jest wciaz...
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #399 dnia: Wrzesień 05, 2011, 15:37:35 pm »
reniaw u nas sianko vitapolu do tego czasu było bardzo pożółkłe, cienkie i niezbyt apetyczne. Dlatego kupowałam je jedynie jako podkład na żwirek w kuwetce. A teraz właśnie jestem mile zaskoczona że sianko jest zielone.