Autor Wątek: Najlepsze siano dla królika !  (Przeczytany 451250 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #160 dnia: Styczeń 30, 2011, 12:24:33 pm »
Tak, probowac trzeba dalej.

Mel

  • Gość
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #161 dnia: Styczeń 30, 2011, 21:18:20 pm »
Generalnie Vitakraft, polecacie?
Bo dzisiaj w sklepie nie było Zuzali, i miałam do wyboru siano węgrowskie, siano Animals i Vitakraft z jakimiś ziołami. Ekspedientka strasznie zachwalała to siano, i chcąc nie chcąc wydałam te 12 zł. Zobaczymy jak reakcja Kiary ;).

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #162 dnia: Styczeń 31, 2011, 18:02:18 pm »
12zl!? Nigdy o takiej cenie nie slyszam jakiegos siana...A jakie wegrowskie? Z ziolami, bez? I jaka reakcja Kiary?

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #163 dnia: Styczeń 31, 2011, 20:21:01 pm »
Ja w 2008 roku też zapłaciłam 12 zł za siano Vitakraftu w sklepie zoologicznym w Szczecinie.Pamiętam że nawet to nie była paczka 500 g.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2011, 23:04:06 pm wysłana przez monika2415 »

Mel

  • Gość
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #164 dnia: Styczeń 31, 2011, 21:38:38 pm »
LeryMosa- Nie wiem jeszcze jak reakcja Kiary, bo mam jeszcze resztkę Zuzali i póki się nie skończy, nie otworzę Vitakraftu.
Chciałam dać zdjęcie tego sianka, ale jakoś nie mogę znaleźć. Pełna nazwa brzmi Vitakraft Vita Verde, i tam mają być jakieś zioła ^^.

Węgrowskie to chyba zwykłe było, bez dodatków. Takie zupełnie zwyczajne zielone siano :?. Niezbyt zachęcająco wyglądało.

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #165 dnia: Styczeń 31, 2011, 22:15:16 pm »
Ja przerzucilam sie z Zuzali na Wegrowskie bo ostatnio Zuzala upadla na swojej jakosci, a Wegrowskie jest naprawde super i tak szybko nie robi sie takie szare i wyschniete. Tak naprawde to w sianie nie musza byc ziola. Najwazniejsze zeby bylo swieze, nie bylo szare, powinno szelescic i byc "chrupkie". W siankach z ziolami ziola i tak zawsze opadaja na dno :)

Offline liz

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #166 dnia: Styczeń 31, 2011, 22:41:44 pm »
A ja mam takie pytanie do osób z Warszawy: gdzie kupujecie sianko? Bo albo ja mam jakiegoś pecha, albo w sklepach typu Kakadu jest naprawdę jakiś marny wybór... bo ostatnio od dłuższego czasu to nawet tam zuzali nie widzę... a moja majka to strasznie wybredna kobieta i póki co to najbardziej lubi zuzalę z ziołami, ale to to mam ze świata królika. a tak to nie wiem gdzie kupić... a do mojego sklepu osiedlowego to aż strach wchodzić : |

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #167 dnia: Styczeń 31, 2011, 23:07:32 pm »
Hmmm www.animalia.pl ma punkty odbioru osobistego w warszawie a maja duzy wybor produktow

Mel

  • Gość
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #168 dnia: Luty 01, 2011, 10:30:19 am »
Liz, ja można powiedzieć jestem z Warszawy (z okolic) i też zauważyłam, że w sklepach jest marny wybór. Mam "niedaleko" dwa sklepy Kakadu i nie zauważyłam tam siana Zuzali. Również polecam Ci Animalię.pl, zwykle tam zamawiam siano itd.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #169 dnia: Luty 01, 2011, 15:30:08 pm »
Nie marnując wolnego czasu doszłam do wniosku, że przeprowadzę eksperyment siana ;)

Mamy tutaj 3 firmy i 3 różne siana.

Nr. 1, 2 i 3. (od lewej zaczynając).



1. To długie, pachnące dzbła sianka, nie rozdrobnione, zielone, luzno zapakowane.
2. To w rzeczywistości wysuszona zielona trwa, wygląda jak spod kosiarki. Piekna ziolona. Luzno zapakowana.
3. To kolejne sianko, w opakowaniu było zmiażdżone, żeby było go więcej, pomięte, pachnące, krótkie.

1.


2.


3.




Tutaj wszystkie trzy sianka na stole (ułożone tak jak worki na zdjęciu wyżej)...



No, a tutaj mamy wynik eksperymentu :) Do badania zgłosiła się trójka chętnych.
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=LrofgiZEWmU" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=LrofgiZEWmU</a>

Jak widać na załączonym filmie króliki chwyciły siano nr. 1 i 2. Natomiast 3 nie chwyciły wogóle. Czemu?
Ponieważ sianko było sprasowane, przeważały kłosy brązowe, powykręcane. Zapach był bardzo ładny, ale niestety przez opakowanie siano straciło swoje walory smakowe. Nie było atrakcyjne wizualnie dla nas, dla uszaków natomiast sprasowane siano nie smakuje.
Morał dla opiekunów jest taki, że najlepiej kupować siano, które zapakowane jest luzno, nie musi kosztować majątek, kłosy są zielone i duże, oraz nie jest sprasowane :)

Trawa, o której wspomniałam wcześniej zaliczyła się do chętnie jedzonego produktu. Mozna ją dodawać do siana przy niejadkach i dodatek do sianka w czasie zimy, kiedy mamy do trawy dostęp ograniczony. Ja osobiście mieszam sianko nr. 1 i właśnie 2.



EDIT:

Przapraszam, ale jeden z chętnych niestety bardziej zaintrygowany był aparatem, drugi niestetynie za bardzo był głodny, natomiast Bubu jest zawsze chętny do jedzenia.  :oh:  :crazy:

Ostatecznie skończyło się na tym, że nr. 2 znikneło kompletnie, nr. 1 zostało zjedzone praktycznie całe, nr. 3 skubniętę, ale zostawione w całości praktycznie.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2011, 15:39:53 pm wysłana przez mysza »

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #170 dnia: Luty 01, 2011, 16:12:14 pm »
Ja tez mieszkam w okolicach Warszawy i nawet jak bylam w Arkadii to ostatnia paczka byla...

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #171 dnia: Luty 01, 2011, 16:26:36 pm »
Od razu napiszę - Bubu biedna sierotka taki spokojny :(  :przytul: i bardzo dobry eksperyment.

Jeśli chodzi o siano Burgess Excel to też chętnie jadły tych dwóch nie kupowałam bo tu u mnie ich nie ma  :zonka:  dla sprzedawcy zoologa :lanie: .Próbowałam wszystkie siana takie jak : Vitakraft wszystkie jakie mają w ofercie , Excel , Readigrass Friendship Estates ,Oat, Wheat & Barley Hay - Alfalfa King ,Meadow Hay - Pure Pastures , Western Timothy - Oxbow ,Orchard Grass - Oxbow.Wszystko lądowało w koszu.W końcu się uparłam na siano Alpine Meadow Hay - Bunny Nature jest z deczka drogie bo z wysyłką wynosi jakieś 8 funtów za 750 gram ale ok zdecydowałam się że zaryzykuję no i w końcu się udało :) Analiza tego siana (można je również kupic w Polsce http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/podloze_dla_gryzoni/siano/131495#-%203%20kg )

Mała analiza :

Sianko ślicznie pachnie jest długie,grube i widac że jest świeże.I jak pisze producent :
"Naturalna struktura źdźbeł siana, sprawia że zwierzęta mają coś do gryzienia, co jest doskonałym ćwiczeniem dla ich zębów. " a u mnie to najważniejsze :)











I tu dowody :)





mysza czyli tak porównując te siano Su-Bridge i Bunny Naturals niczym sie nie różnią :) No może ceną :P
 
P.S. Chętnie zobaczę analizę innych sianek :)
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2011, 16:30:20 pm wysłana przez monika2415 »

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #172 dnia: Luty 01, 2011, 16:29:47 pm »
Bunnego u nas niestety nie ma. Zapewne róznią się ceną :) Poróbnując Excela który kosztuje bagatela prawie 5 funtów, a jest dziadoski, do nr. 1 w mojej liście, który kosztuje 2 funty to widać sporą róznicę- w kieszeni i jakości siana :)

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #173 dnia: Luty 01, 2011, 17:23:17 pm »
Ja swoim mieszam Zuzalę miętową i melisową (które uwielbiają) ze zwykłym węgrowskim, które jedzą chętnie, ale bez takiego szału jak Zuzalę. :) Raz na jakiś czas, ale bardzo rzadko dostają Zuzalę z ziołami (są na przymusowym odwyku od suszek).
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline liz

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #174 dnia: Luty 01, 2011, 17:53:11 pm »
dzięki za odpowiedzi, w takim razie nie pozostaje mi nic innego jak zamawiać na animalii ;)

a propos sprasowanego sianka - ostatnio kupiłam herbal pets rumniankowe i bardziej sprasowanego to dawno nie widziałam, oprócz tego Majka niechętnie je zjada, a na dodatek trafiłam na kilka zbitych grud z piasku... więc osobiście nie polecam.

Mel

  • Gość
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #175 dnia: Luty 01, 2011, 17:59:29 pm »
Mam teraz w domu trzy siana. Otwartą resztę Zuzali i nieotwarte Vitakraft Vita Verde, oraz sianko rumiankowe Herbal Petsu w takim małym opakowaniu.
Jak uważacie, mieszać siano Vitakraft z Herbal Petsem, czy podawać siana osobno :)?

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #176 dnia: Luty 01, 2011, 18:04:37 pm »
Bunnego u nas niestety nie ma. Zapewne róznią się ceną :) Poróbnując Excela który kosztuje bagatela prawie 5 funtów, a jest dziadoski, do nr. 1 w mojej liście, który kosztuje 2 funty to widać sporą róznicę- w kieszeni i jakości siana :)

U nas też nie ma Bunny Naturals z resztą u nas nie ma żadnego dobrego siana.Kupuje z tej strony :

https://www.thehayexperts.co.uk/Hays%2C+Grasses+%252526+Herbs.4/Select+by+Hay+Type.130/Herbal+Hay.34/Bunny+Nature+Alpine+Meadow+Hay+%3A+750g.383.html

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #177 dnia: Luty 01, 2011, 18:26:17 pm »
Też mi się to rumiankowe nie podoba - skusiło mnie, bo było w takich małych uroczych paczuszkach, ale po otwarciu opakowania nie spodobało mi się.

Też zamawiam na animalii - mają kuriera na terenie Warszawy za 5zł :)
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #178 dnia: Luty 02, 2011, 07:50:22 am »
Monika swietna analiza!

ja kupilam witakraft to z roza ale sama mam na nie uczulenie... wybor siana jest tu slaby  :zonka: ale niedlugo szykuje zamowienie z swiatkrolika to zrobie zapas sianek  :hura:

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Najlepsze siano dla królika !
« Odpowiedź #179 dnia: Luty 02, 2011, 16:41:07 pm »
Tez raz mialam wziac to siano z Herbal Petsu w tej malej paczuszce. Ale zrezygnowalam. Taka mala paczka a 3zl?! Pozatym ciekawie nie wygladalo, kwiatostan tylko na dnie paczki...Szkoda pisac. HP ma lepsze suszki niz sianko.