Autor Wątek: Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/  (Przeczytany 534403 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dominique_90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1090
  • Płeć: Kobieta
  • Trafił nam się największy skarb...
    • D&P blog
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Semir
  • Za TM: Dżekuniu...tęsknimy za Tobą...pozostawiłeś okropną pustkę w naszych sercach ;(
Odp: Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #1760 dnia: Marzec 17, 2014, 12:35:42 pm »
Wiesz są ludzie i ludziska. I nie ważny jest wiek i doświadczenie. Po prostu trzeba poszukać informacji, popytać. Ja uważam, że kto pyta nie błądzi, bo nie ma głupich pytań. Sama na początku opieki nad Semirem zadawałam miliardy pytań, ponieważ to mój pierwszy królik i chciałam być do tego dobrze przygotowana. Do dziś zaskakują mnie niektóre sytuacje, ale wtedy znowu pytam- czy to aby normalne, czy inne króliki też tak mają. Może jestem przewrażliwiona, ale wolę zapytać niż później się martwić na zapas.
Wydaje mnie się, że jest więcej ludzi, którzy traktują zwierzęta TYLKO jako zwierzęta. Ale są i tacy, którzy traktują je z troską. Bo kto normalny karmi burka resztkami z obiadu lub daje chomikowi czekoladę...no nikt normalny. Ale są pewne przeświadczenia, które się przekazuje dalej i później wychodzą różne dziwne sprawy- tak jak np. w kwestii żywienia królika. Zanim nie trafiłam tutaj też już miałam w ręku wapno i kolbę. Na szczęście jest miejsce, gdzie można zapytać.
Nie uważam, żeby tu było tak, że jak ktoś nowy jest to od razu na dzień dobry dostaje bęcki. Zapraszam na forum Bollywood. Tam to dopiero jest zastraszanie. I to do takiego stopnia, że większość boi się odezwać, a chyba nie o to w forach chodzi...
Ja z reguły jestem osobą która raczej trzyma język za zębami, ale jeśli mam rację i jestem tego pewna- nie potrafię milczeć. I niestety z ww forum odeszłam właśnie dlatego, że denerwowało mnie to, że każda moja wypowiedź była negowana, zawsze ktoś wiedział lepiej, krytykował. Po pewnym czasie masz dość. A szkoda, bo tematyka jest bliska mojemu sercu.
Na forum znajdzie się zawsze ktoś kogo nie lubisz, kto jest aferzystą i robi z igły widły. To normalne.
https://dpblog.pl -> Fashion, Beauty & Vegan

https://www.instagram.com/dpblogpl/ -> Paris minimalism inspirations

Offline tomeh

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #1761 dnia: Marzec 15, 2017, 09:57:17 am »
Moi dziadkowie hodowali króliki co prawda nie takie domowe ale te duże i zawsze były one piękne i zdrowe. Z czasem gdy się z nimi zaprzyjaźniło mogły żyć bez obawy. Tylko że znowu to inne środowisko bo co innego w domu cz klatce a co innego zagrodzie gdzieś na wsi gdzie jedzą naprawdę bio warzywa owoce i inne dary natury. 
Lubię króliki, ale i koty także.