Autor Wątek: Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/  (Przeczytany 534233 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 28, 2009, 11:33:57 am »
Cytat: "nati"
Zauważyłam, że zawsze tam gdzie wypowiada się Shell tam znajdzie się kilka innych osób, które bardzo chętnie uczepią się tego co napisze.
Dajcie już spokój serio, męczące jest to jak ciągle piszecie nie na temat i czepiacie się siebie nawzajem.  :chory

No właśnie, męczące to się zaczyna robić.
Jeśli się z czymś nie zgadzam, to nie omieszkam tego napisać, ale bez przesady.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

nuka

  • Gość
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 28, 2009, 11:35:02 am »
nati, to Shell wiecznie czegoś się czepia i pisze nie na temat, w każdym króliczym temacie który odwiedziła w jej postrach znajdziesz albo "ja" albo "psy". Do tego wulgaryzmy i obrażanie forumowiczów. Bądź obiektywna

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 28, 2009, 11:36:22 am »
nati, Do., gdzie podawałyście linki do forum albo strony SPK??
A to prawda, mogłybyśmy od czasu do czasu wchodzić na głupawe fora dzieci i prostować niektóre odpowiedzi, bo faktycznie jak zapytaj jest pierwsze po wpisaniu w google hasła o królikach, to będziemy mieli coraz głupsze społeczeństwo :/

Cytat: "Shell"
Jak pracowałam w serwisie turystyki krajowej to miałam kiedyś przygodę z pozycjonowaniem, nie jest to trudne ale trzeba troszkę pomyśleć jakich haseł użyć w słowach kluczowych i gdzie je poukrywać np. pod grafiką.
wytłumaczysz coś więcej?? Bo jestem ciekawa o co chodzi w tym pozycjonowaniu... :P
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 28, 2009, 11:37:20 am »
No już, no już, podrapcie za uszami swoje zwierzaki, to pomaga się odstresować :)
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 28, 2009, 11:38:18 am »
Cytat: "Shell"
Nigdy nie spotkałaś się z ludźmi co mają rok młodsze lub starsze rodzeństwo? :>

Ludzie to chyba jednak sami decyduja jak sie czuja i co moga robic. A za zwierze decyduje hodowca. Jedank sama przyznasz, ze nie dla kazdego hodowcy priorytetem jest zdrowie i szczescie samicy. Dla hodowcow krolikow jak sama napisalas priorytetem jest to aby miec gotowa 'kolekcje' na wystawy.
Szanuje Twoja wiedze, wiem, ze takie ktos ustalil procedury i tak sie dzieje na calym swiecie, ale nie musze sie z tym zgadzac i tego popierac.

Shell

  • Gość
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 28, 2009, 11:56:53 am »
U ludzi inaczej to przebiega. Pierwsza owulacja może wystąpić między 4-6 tyg ale u kobiet, które nie karmiły lub karmiły krótko piersią. Jeżeli karmi naturalnie często występuje niepłodność laktacyjna ale w ciąże można zajść nim po porodzie wystąpi pierwszy okres. Jeżeli się mylę proszę o sprostowanie, dzieci nie mam swoich tylko pasierbów.

[ Dodano: Sob Lis 28, 2009 11:59 am ]
nuka, pokaż mi wulgaryzm jeżeli owy napisałam. Tocha, jak odróżniam hodowców od rozmnażaczy.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 28, 2009, 12:00:28 pm »
Shell, ale mnie nie chodzi o biologię. Chodzi o sam fakt, czysto teoretycznie. Wyobraź to sobie, jesteś wykończona po porodzie, a nagle przychodzi do ciebie jakiś samczy człek w celach reprodukcyjnych. Powtarzam, czysto teoretycznie. Zwierzęta nie maja głosu, ale my mamy wyobraźnię i powinniśmy to wykorzystać..
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Nuna

  • Gość
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #67 dnia: Listopad 28, 2009, 12:07:07 pm »
Na kroliczych hodowcow nie mamy wplywu, ale mozemy miec na dzieci, ktore rozmnazaja swoje zwierzeta bo: " maluchy sa fajne" i "mozna zarobic sprzedajac je do zoologa".

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #68 dnia: Listopad 28, 2009, 12:17:59 pm »
Jako,że od pół roku jestem bardzo częstym(bywa codziennym)gościem lecznicy weterynaryjnej zwątpiłam nie tylko w nauczenie czegokolwiek nie tylko dzieci,ale przede wszystkim dorosłych.W całej przygodzie z królikami (tj. 9 lat)spotkałam tylko 3 osoby,które swoje króliki przyniosły w godziwych warunkach (koszyk,transporter,torba),widziałam klatka 60-tka z trocinami bywa postawiona w korytarzu przed nosem charta bardzo zaciekawionego zawartością.W rozmowach dorośli(co najmniej)ludzie uważają króliki za maszynki,co przodem wchodzi,a tyłem wychodzi i są zdziwieni,że króle reagują na imię,opiekuna itp.A żywienie,no cóż.Jedna pani wyznała nawet,że miała królika,ale ponieważ brudził,gryzł wszystko i urósł przesadnie,to go oddała.Druga miała,ale pewnego dnia przestał jeść i po paru dniach zdechł.Leczenie-królika?.Zabiera czas,pieniądze,nie lepiej kupić drugiego?.A wcześniej chwaliła się tytułem magistra.Próbowałam dyskutować,kiwali głowami,a za chwilę to samo.Teraz nie zabieram głosu,gdyby możliwa była zamiana ról i trochę pożyliby w skórze królika,to może dało by im do myślenia.

nati

  • Gość
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #69 dnia: Listopad 28, 2009, 12:51:44 pm »
milka37, ja dałam na razie tu: www.kroliki.zwierzeta.eurocity.pl
Jak będę mieć więcej czasu to poszukam for, gdzie dzieją się podobne rzeczy i podam linki ;)

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #70 dnia: Listopad 28, 2009, 15:19:25 pm »
Ja także podrzucam linki gdzie mogę :) Niestety wiele "dzieci", które pozjadały wszystkie rozumy, to stworzenia tak leniwe, że na myśl o przeczytaniu dłuższego wątku na forum albo artykułu na jakiejś porządnej stronie o królikach, wolą "żalować" i dalej piszą swoje mądrości...

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

Bella

  • Gość
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #71 dnia: Listopad 28, 2009, 18:25:50 pm »
Chcę tylko dodać, że ja również nie jestem wegetarianką. Nie jem często mięsa. NIGDY nie jadłam go ze zwierząt domowych  !!

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #72 dnia: Listopad 28, 2009, 18:34:05 pm »
Nawet jeśli takie dziecko czy nastolatek przekona się do innych poglądów (granulat zamiast mieszanki itp). to wiele z tych osób jest na utrzymaniu rodziców, którzy nie mają lub nie chcą wyłożyć więcej pieniędzy na królika. I co wtedy robić? Znam z innych for dzieciaki, które kupują granulaty z własnych kieszonkowych, ale są takie dzieci które tych kieszonkowych nie mają, a bardzo kochają swoje króliki. To nie ich wina, że królik ma małą klatkę bo większa było o 30 zł droższa. Wiele z tych dzieci opowiada rodzicom dlaczego królik ma jeść to, a tamtego nie może, ale rodzice nie chcą słuchać bo są zajęci i mają inne problemy na głowie niż królik. Według mnie nie należy zaczynać od dzieci tylko od rodziców, ale jak wszyscy wiemy z większością z nich rozmawiać się nie da, bo to są ludzie którzy wszystko wiedzą lepiej, a ty "nie znasz się, zajmij się swoim życiem" itp. itd.

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #73 dnia: Listopad 28, 2009, 19:01:52 pm »
U mnie właśnie tak powstały młode króliki...
Najgorsze jest to, że ojciec twierdzi, że jak mam złe oceny to znaczy, że jestem głupia. oO"
(a oceny są tylko z WKUWANIA, czyli co to za różnica umieć coś na pamięć, czy nie?)

Np. klucze są lewe,
Cytuj
Antropomorfizm (z greckiego "anthropos" - człowiek, "morfe" - kształt), w religioznawstwie i etnologii przypisywanie ludzkich cech istotom, którym one z natury nie przynależą: zwierzętom i tworom przyrody nieożywionej, a zwłaszcza bóstwom

źródło: onet

Miałam pytanie na teście z mitologii "Co to antropomorfizm?"

Ja napisałam, że nadawanie cech ludzkich: bogom, zwierzętom, rzeczom.

Miałam skreślony 1 pkt i zero.

To ja się pytam wychy, czemu mam 0 pkt jednak, a ona żeby się nie wykłócać (ja tylko zadałam pytanie), bo tak jest w kluczu.  :wow

Miałabym 1 pkt jakbym nie dopisała "zwierzętom, rzeczom" -.-'

A właśnie 1 pkt brakował mi do 4. :<


Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #74 dnia: Listopad 28, 2009, 19:18:39 pm »
Ppx nie ma sprawiedliwości na tym świecie.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #75 dnia: Listopad 28, 2009, 20:19:07 pm »
No to nic dziwnego, ze teraz 'taka mlodziez' ;) jest, skoro nauczyciele (niektorzy) nic soba nie reprezentuja.
Ja wierzylam w nauczycieli dopoki nie poszlam do szkoly sredniej. W podstawowce mialam naprawde swietnych. A w technikum przez rok polskiego uczyla nas panienka, ktora byla swiezo po studiach. Glupiutkie to to takie bylo i zamiast lekcje prowadzic to ona sobie z chlopakami pogaduchy urzadzala  :&gt;
Program nauczania mial sie zmieniac, zeby nie bylo pamieciowek a logiczne myslenie. Ale jak widac pomimo reform nic sie nie zmienilo.

ppx, oceny sa wazne, ale te, ktore zaliczaja przedmiot :) Ja znam osoby, ktore w podtstawowce (nie bylo gimnazjum) mialy trojki, a w liceum 'madrzaly', zaczynaly sie uczyc, skonczyly studia...

karola

  • Gość
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #76 dnia: Listopad 30, 2009, 16:17:55 pm »
No,sprzedawcy są naprawde niedoświadczeni.Ja np.byłam z koleżanką w sklepie po smycz i szelki dla jej fretki i sprzedawczyny nawet nie wiedziała jaki są to szelki.SZOK.Przecież to nawet nie znający się na zwierzętach człowiek powinnien to wiedzieć,zwłaszcza jeśli pracuje w zologicznym.


Pozdrawiam

nati

  • Gość
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #77 dnia: Listopad 30, 2009, 19:29:06 pm »
http://www.krolikminiaturka.fora.pl/ - to forum niby nie takie złe ale jest dział o rozmnażaniu ;/ i niektóre informacje są nie do końca poprawne.

Nataszkaa6

  • Gość
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #78 dnia: Grudzień 01, 2009, 10:31:52 am »
Szkoda słów.  :oh:
Widzę, że dla większości z Was to duży szok czytając ten portal. Ja jako nastolatka kilka razy  wpisując do wyszukiwarki (niestety) trafiłam na tego typu strony. Dziewczyny z gimnazjum (gwiazdeczki) ŻALUJĄ i się wypowiadają na te tematy. Proszę zajrzeć na nk- masakra.
Dlatego ja trafiłam na te forum, ponieważ szukam grona dorosłych osób. Dlaczego? Jeśli powstaje jakaś sprzeczka potraficie przyznać rację itd.
Więc jeśli wam mój wiek nie przeszkadza to z wielką chęcią chciałabym tu zostać  :DD
Co do zapytaj.com to nie wiem czy w ogóle jest dalszy sens komentowania ...


http://zapytaj.com.pl/Category/010,005/2,1455006,Czy_kroliki_powinny_jesc_miod.html

I sama już nie wiem ...

Nuna

  • Gość
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #79 dnia: Grudzień 01, 2009, 11:20:23 am »
Nie wolno podawac zadnych slodyczy, miodu tez nie. Na przeziebienia ziolka, inhalacje i lekarstwa przepisane przez weterynarza. Na piekna siersc mozna od czasu do czasu podac siemie lniane, pestki slonecznika lub dyni.

Kurcze tam nie mozna nic sprostowac, zostala wybrana durna odpowiedz i finito  ;(