Autor Wątek: Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/  (Przeczytany 540423 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #700 dnia: Grudzień 27, 2009, 13:33:26 pm »
Ja tez głupieję przez te glitery pismo PoKe itd. :D Widziałam w zoologicznym do kupienia szampon do morskich.

Mam pytanie. Widziałam w zoologicznych takie butelki z wodą dla gryzoni jakieś witaminy w niej są. Co to jest za woda i dobre to czy nie?
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #701 dnia: Grudzień 27, 2009, 13:44:16 pm »
slyszalam tez o tych butelkach, ale slyszalam, ze to czyste zUo. po prostu kolejny chwyt marketingowy. mi sie wydaje, ze jak gryzon/krolik jest zdrowy, to nie powinien brac zadnych witamin. takie rzeczy wg mnie powinien zlecac weterynarz, a nie opiekun na wlasna reke.

PS to jak z tym kapaniem swinek? mi anix na gg powiedziala, ze sie nie powinno, chyba, ze jest max zabrudzony latem. jakies inne opinie? bo mi ktos na zapyaju powiedzial, ze nie mam racji i teraz baranieje

Bella

  • Gość
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #702 dnia: Grudzień 27, 2009, 13:46:10 pm »
Black_ to ty założyłaś tą stronę http://swiat-kroliczki-zuzi.blog.onet.pl/

Nuna

  • Gość
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #703 dnia: Grudzień 27, 2009, 13:50:15 pm »
Nie powinno sie podawac zadnych sztucznych witamin. Krolik wiekszosc witamin potrafi wytworzyc sam inne uzyskuje nawet z bardzo ubogiego pozywienia. Swinki potrzebuja witaminy C, ale mozna ja dostarczyc wraz z pozywieniem( warzywami, zielenina, owocami ).

kasiagio

  • Gość
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #704 dnia: Grudzień 27, 2009, 13:52:49 pm »
Black_, Oj przeczytałam na Twoim blogu ,że kochasz samotność , w cale się z tym nie zgodzę , sam fakt ,że posiadasz Zuzię i siedzisz z nami to już jakieś towarzystwo i nie jesteś taką samotnicą jak piszesz  :>  :*

anix94

  • Gość
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #705 dnia: Grudzień 27, 2009, 14:19:09 pm »
Na forum SPSM pisze o pielęgnacji świnki morskiej http://www.swinkimorskie.eu/forum/viewtopic.php?f=15&t=156
oraz ten http://www.swinkimorskie.eu/forum/viewtopic.php?f=15&t=758 . Jakby co mam konto tam i mogę się czegoś spytać :)

[ Dodano: Nie Gru 27, 2009 2:39 pm ]
A tutaj macie coś o tych wodach w butelkach :)

http://www.swinkimorskie.eu/forum/viewtopic.php?f=10&t=872

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #706 dnia: Grudzień 27, 2009, 16:47:28 pm »
Jest stronka typu spch? albo spm?
Moja Afruś właśnie kica zrobiłam jej fajne schodki wskakuje najpierw na pudełko później na klatkę a z klatki na wiklinową szafeczkę. Wszystko starannie zabezpieczone poduszkami.
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Musta

  • Gość
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #707 dnia: Grudzień 27, 2009, 17:01:11 pm »
http://zapytaj.com.pl/Category/010,001/2,1888003,Wroc_do_wybranego_pytania.html
Minusujemy wszystkie odp typu "York chihuahua" a plusujemy pluszaki !
Do akcji! xD

ps. Tutaj Insolent xdd

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #708 dnia: Grudzień 27, 2009, 17:15:13 pm »
Tak Świat Króliczki Zuzi należy do mnie. Lubię się izolować od ludzi (ten typ tak ma), wolę przebywać ze zwierzakami.

Musta, zminusowałam idiotyczne odpowiedzi. Poziom odpowiedzialności ludzi spadł poniżej zera...

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller


Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #710 dnia: Grudzień 27, 2009, 18:07:55 pm »
Sama niech się, kurczę za uszy podniesie :/

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

anix94

  • Gość
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #711 dnia: Grudzień 27, 2009, 18:09:52 pm »
No hehe....nie wolno tak traktować królika

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #712 dnia: Grudzień 27, 2009, 18:14:15 pm »
te dzieci sa glupsze niz ustawa przewiduje...
http://zapytaj.com.pl/Category/010,005/2,1888963,Czy_kroliki_moga_jesc_takie_rosliny.html  cebula dla krolika? zeby odkical za TM? :/

Musta

  • Gość
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #713 dnia: Grudzień 27, 2009, 18:15:13 pm »
Cytat: "Nuna"
Swinki potrzebuja witaminy C, ale mozna ja dostarczyc wraz z pozywieniem( warzywami, zielenina, owocami ).

Ja właśnie na forum czytałam coś zupełnie innego.
Ludzie majacy świnki właśnie pisali, ze o wiele bezpieczniej ejst podawać im witaminę C, niż liczyć na to, że uzupełni ewentualne niedobory warzywami i owocami.
A niedobory witaminy C u śwniki morskiej są straszne jeśli chodzi o objawy, jak trochę poczytałam, to włos się jeży.

Offline kata97

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 312
  • Płeć: Kobieta
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #714 dnia: Grudzień 27, 2009, 18:19:37 pm »
''Ja lapie za siersc, pod brzuch, za uszy, a czasem jak zwiewa to przytrzymuje mu tylne lapy mocno ;D'' o rany !. ona ma coś z głowa nie tak ?  :/

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #715 dnia: Grudzień 27, 2009, 18:29:11 pm »
kata97,  pewnie matka tez ja podnosila za uszy... (przydalo by sie)

anix94

  • Gość
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #716 dnia: Grudzień 27, 2009, 18:37:27 pm »
Napisałam jednej nieodpowiedzialnej osobie na forum : kroliki.fora.pl

Witaj :)

Nie zrozum mnie źle . Chciałabym ci powiedzieć(napisać) , gdyż niektóre twoje wypowiedzi są złe i mogą zaszkodzi wielu królikom. Zdajesz sobie sprawe iż nie odpowiadasz tylko tej jednej osobie , lecz kilku . I dajmy na to ,że ja mając królika nie wiedziałabym czegoś na ich temat np; choroby i przypadkiem szukając na google trafiła na tą stronę i na twój post a ty pisząc cyt."może i tak... nieprzejmuj się pewnie niedługo mu przejdzie" na pytanie cyt."mój pulpecik ostatnio jest wyjątkowo apetyczny, nie dokazuje jak kiedys, nie skacze tylko leży cały czas, nie żadnych innych objawów więc nie wiem co może byc tego powodem, nie kicha, nie ma czerwonych oczek, kupe ma normalna...
w poniedziałek i tak mamy wizyte u weta ale troche sie niepokoje
czy ktos wie co może byc tego powodem??" Faktycznie jeżeli napisałaś ,żebym się nie przejęła to bym nic nie zrobiła , a królik mógłby być chory np; zapalenie płuc , które bez leczenia jest śmiertelne , wtedy królik zdechł by mi. Robisz wielki błąd, że tak piszesz. Nie wiesz ,a odpowiadasz na pytania. Polecam ci poczytać fora na których piszą 100% prawdę. A wtedy ty byś się czegoś nauczyła i dobrze doradziła komuś kto nie ma zielonego pojęcia na jakiś temat. Dawanie złych odpowiedzi grozi usunięciem konta. To jest moje pierwsze i ostatnie ostrzeżenie . Jeżeli zobaczę jeszcze raz jakieś nieodpowiedzialne odpowiedzi twoje , niestety będę zmuszona zgłosić cię do administracji ,a tego bym nie chciała , gdyż każdy popełnia błędy i wolałabym ,żebyś się czegoś nauczyła ,a nie robiła to dla zabawy.

Pozdrawiam serdecznie.
Iroan

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #717 dnia: Grudzień 27, 2009, 22:29:30 pm »
Kobiety co mam napisać kto sie zna na świniach niech mi powie jeśli nie macie konta na gliterach http://galeria.glitery.pl/pytanie_94436_Jak-rozpoznac-czy-swinka-jest-w-ciazy
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #718 dnia: Grudzień 27, 2009, 22:56:42 pm »
plusujcie miguelkę w temacie o podnoszeniu. No i jak się ktoś wzburzył, że tyle minusów jest w temacie "psowym" :P



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

nuka

  • Gość
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #719 dnia: Grudzień 28, 2009, 05:00:30 am »
rokiowca, tak jak u królic, początkowo nic nie widać a potem w szybkim tempie prosiaczek nabiera ciała na brzuszku, dostaje figurę w kształcie gruszki, trzymając ciężarną na rękach można wyczuć ruchy maluszków i niedługo są cudowne narodziny. Matka nie robi gniazda. Małe rodzi sie ofutrzone, ma otwarte oczka i jest od razu gotowe jeść to co mama. Oczywiście podstawą diety jest mleko matki ale zjada też stały pokarm. I super wygląda jak maleństwo do karmienia albo jak czuje się zagrożone i niepewne dla bezpieczeństwa włazi pod matkę - zawsze od przodu daje nura i już.