Autor Wątek: Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/  (Przeczytany 534363 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #560 dnia: Grudzień 23, 2009, 16:13:55 pm »
Black_, dziewczynka sie pytala czy moze wyjechac na 2 tygodnie i zostawic swinke sama w klatce bez zarcia (nie liczac kolb) z poidelkiem...zabije  :bejzbol  kazda moja odpowiedz usuwala

Rabbitka

  • Gość
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #561 dnia: Grudzień 23, 2009, 22:42:26 pm »
Ja także dołączam do was-"króliczych wojowników" :lol
Mam nadzieję,że pomogę....
(nick taki sam jak tutaj)

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #562 dnia: Grudzień 23, 2009, 23:07:09 pm »
Kobiety pomóżcie mi walczyć z niedouczonymi dziećmi.
http://galeria.glitery.pl/pytanie_89950_Co-dla-chomika-

Szkoda, że na zapytaju nie ma takich fajnych adminów jak na gliterach. :D Tak by już dawno któraś z naszego forumowego grona dostała moda i by straszyła dzieci, które dają denne odpowiedzi. buahahaa Fajnie jest tak postraszyć...
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Shaiya

  • Gość
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #563 dnia: Grudzień 24, 2009, 08:34:42 am »
rokiowca, przecież w kuli jest MASA powietrza  :bejzbol  :zdenerwowany

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #564 dnia: Grudzień 24, 2009, 10:02:29 am »
Ktoś mi mówił, że te kulki są złe.
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #565 dnia: Grudzień 24, 2009, 10:18:31 am »
Bo są... To była ironia ze stront Shaiya.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #566 dnia: Grudzień 24, 2009, 10:20:42 am »
aa. Bo ja nie wyspana jeszcze jestem... o_O
A tutaj tak świątecznie.
http://www.sfora.pl/Zobacz-jak-duza-siec-handlowa-torturuje-karpie-WIDEO-a15257
:zonk:
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Shaiya

  • Gość
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #567 dnia: Grudzień 24, 2009, 10:27:28 am »
Cytuj
Bo są... To była ironia ze stront Shaiya.

Właśnie :P

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #568 dnia: Grudzień 24, 2009, 11:18:36 am »
Cytat: "rokiowca"
http://www.sfora.pl/Zobac...ie-WIDEO-a15257


Dlatego w moim domu od dwóch lat nie ma karpia.

A co do tych kul dla chomików, to kiedyś moja koleżanka sie mnie pytała, czy może kupić taką większą dla królika, żeby sobie pobiegał, bo ona ma alergię na króliki ( nie kupiła uszaka)... Ta dziewczyna trzymała dwie szynszyle w klatce 50 cm, i wypuszczała je trzy razy w tygodniu do... toalety ( znaczy miała osobno pomieszczenie z samym tylko kibelkiem - wiecie o co chodzi), żeby sobie pobiegały... :oh:  Jedna szyla "zdechła" (dziewczyna nie pojechała do weta, tylko wyniosła klatkę na balkon, żeby nie śmierdziało...), a druga dalej siedzie w takich warunkach, karmiona SUPER DOBRĄ mieszanką MEGAN. Nie znam się na szynszylach, ale sądzę, że one potrzebują po pierwsze  duużej klatki, po drugie jakiegoś dobrego, urozmaiconego (dziewczyna nie ma pojęcia czym je karmić! Przez dwa lata nie dowiedziała się NIC) pożywienia i kontaktu z właścicielem...
W lecie tego roku, moja "koleżanka" dokonała nowego zakupu, którym była uwaga!... fretka... Zwierzątko szybko się znudziło i teraz siedzi w klatce.

Z dziewczyną zerwałam wszelkie kontakty. Jej matka twierdzi, że krótkie spacerki wystarczą fretce (młody samczyk), a szynszyla ( o ile nie zdechła do tej pory) wylądowała na szafie... Dodatkowo kumpelka ma rasowego-bez rodowodu Collaka ( "Lassie"), trzy koty i rybki. Właściwie miała cztery, w tym dwa rodowodowe, ale jeden pers nie wytrzymał i umarł. Druga kocica (też pers, dwa pozostałe do dachowce) też nie jest w najlepszej kondycji. Co ciekawe Marlena na początku twierdziła, że będzie oba swoje persy wystawiać...

Niedawno ( znaczy się pod koniec wakacji, bo potem przestałam się z tą kretynką widywać), kiedy powiedziałam jej, że mam bzika na punkcie Borderów Collie, stwierdziła, że skoro przeprowadziła się do domu z ogrodem, może kupi sobie takiego psiaka i będzie go trenować do "agiliti" (nawet nazwy nie umie wymówić :nie_powiem ).

Porażka.

Wybaczcie, że się rozpisałam nie na temat.

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

Musta

  • Gość
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #569 dnia: Grudzień 24, 2009, 12:16:22 pm »
Idiotów pełno, a rozważnych ludzi garstka :/

Powiedz mi, ile ona ma lat ? Wygląda na typową 12-nastkę.

Shaiya

  • Gość
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #570 dnia: Grudzień 24, 2009, 12:21:59 pm »
Cytat: "Musta"
Wygląda na typową 12-nastkę.

Poczułam się głęboko urażona.

Black_ znowu pytanie: jej rodzice na to pozwalają?

Musta

  • Gość
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #571 dnia: Grudzień 24, 2009, 12:25:50 pm »
Cytuj
Poczułam się głęboko urażona.


Nie martw się. Ja mam 12 lat, ale jak to milka stwierdziła. Jesteśmy po prostu nienormalne  :rotfl2

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #572 dnia: Grudzień 24, 2009, 12:42:35 pm »
Dziewczyna w moim wieku ( nie, nie ma 99 lat). Czternastolatka, chodzi do dobrej szkoły, w jej rodzinie nie ma żadnych "degeneratów". Po prostu ma mózg wielkości orzeszka ziemnego, a i w nim tylko myśli o chłopakach, dyskotekach, farbach do włosów, lakierach do paznokci i zabawie. Ludzie myślący, to szczególnie wśród nastolatków gatunek zagrożony, żeby nie powiedzieć, że ginący.

Cytat: "Shaiya"
Black_ znowu pytanie: jej rodzice na to pozwalają?

Jej ojciec ma g**** do powiedzenia w domu, a matka gotowa jest wgryźć się w ścianę, byle tylko Marlenka była szczęśliwa. Ta dziewczyna jest zwyczajnie rozpieszczona, ma szalone pomysły, a w jej otoczeniu nie ma nikogo, kto gotów byłby ją pohamować od robienia głupot. Ona po prostu "chce" ( popisowy numer z czasów dzieciństwa - siadanie na chodniku. Do dziś pamiętam jak spacerowałyśmy z naszymi mamami po Krupówkach, a ona siadła na chodniku wrzeszcząc, że KONIECZNIE i W TEJ CHWILI niezbędny do życia jest jej oscypek), ale nie myśli o konsekwencjach.
Strasznie mi żal jej zwierząt, bo jej nieodpowiedzialność je krzywdzi.

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

anix94

  • Gość
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #573 dnia: Grudzień 24, 2009, 12:50:20 pm »
Macie racje. Ja też byłam taka głupia , lecz zrozumiałam swoj bład i od dzisiaj tylko będe pomagała zwirzętą :)

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #574 dnia: Grudzień 24, 2009, 12:55:19 pm »
wiecie co? jak dla mnie na trzymanie zwierzt w domu powinny byc jakies koncesje czy cos, bo jak ja widze to, co sie dzieje :bejzbol to jest przeciez chore! szynszyla w kiblu? u mnie krolik czasem biega po lazience, tylko, ze nasza lazienka jest prawie 2 razy wieksza od mojego pokoju i to jej wybor jesli Trusia chce tam biegac... a nie w kibelku 2x2!

Musta

  • Gość
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #575 dnia: Grudzień 24, 2009, 12:56:09 pm »
A TOZ ?
Chryste, przecież takie warunki to znęcanie się nad zwierzętami w najbardziej perfidnej formie. Ktoś powinien jej się do tyłka doczepić.

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #576 dnia: Grudzień 24, 2009, 12:56:37 pm »
Niestety, nie każdy jest zdolny do zrozumienia, że jego postępowanie nie jest godne naśladowania i zasługuje na potępienie...

Nie sądzę jednak, żeby ta dziewczyna się zmieniła, skoro nawet śmierć dwóch zwierzaków nie skłoniła ją do zastanowienia się, czy aby na pewno jest dobrą opiekunką.

Z Lassie (tak ma na imię nierodowodowa suczka Collie) próbowała ćwiczyć, ale tylko dlatego, że wydało jej się to "fajne". Niestety, psina  była bardzo słabo zsocjalizowana i ćwiczenia mogły zostać przerwane nawet głupim trzaskiem gdzieś w pobliżu. Na dodatek suczka była ( i jest) bardzo energicznym, nadpobudliwym psem i mimo chęci do pracy, jej właścicielka nie potrafiła przywołać jej do porządku... "Treningi" skończyły się więc, właściwie zanim na dobre się zaczęły i suczce pozostał niewielki ogródek, w którym ma "raj" :bejzbol

[ Dodano: Czw Gru 24, 2009 12:59 pm ]
Cytuj
a nie w kibelku 2x2!

tak, właśnie że w kibelku. 2x2 to chyba nawet przedobrzone wymiary. Zresztą nie będę Wam tłumaczyć - jak wygląda toaleta każdy wie.

Kiedyś nawet matka (!) tej dziewczyny zaprosiła na noc mnie i Zuzię - bo jak sama stwierdziła, króliczek sobie pobiega z szynszylkami i będzie szczęśliwy... No sorry, ale IMO kawałeczek kafelków to nie jest dobre miejsce na szaleństwa zajęczaka...

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #577 dnia: Grudzień 24, 2009, 13:03:32 pm »
daj spokoj, moj krolik czasem z wlasnej woli gdzies sie zaszyje w mysiej dziurze, ale nie wyobrazam sobie go zostawic w jakiejs, nie wiem, szafie na pare godzin!a nie idzie wlasnie zrobic cos w guscie TOZ czy cos? postraszyc ja w jaki kolwiek sposob? przeciez to nieodpowiedzialne! ja np. zawsze chcialam zolwia, ale nie mam warunkow, wiec nie kupuje, bo po co mam stwora meczyc w jakims sloiku?

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #578 dnia: Grudzień 24, 2009, 13:10:43 pm »
miguelle, ja dostaje ślinotoku i spazmów na widok BORDERA COLLIE, ale nie jestem na tyle głupia, żeby kupić psa bez rodowodu za pół tysiąca, a potem oddać go do schroniska, bo nie byłam w stanie zapanować nad ogromną potrzebą ruchu i wrodzonym ADHD (to tylko przykład taki).
Ziuta też lubi się wciskać w różne zakamarki, z których potem nie może wyjść i musi "wykicywać" tyłem i czasami mam ochotę ją wsadzić do pudła, spakować i wysłać gdzieś na drugą półkulę...

Co do "koleżanki" - widzę, że aferę wywołałam. Sprawdzę jej profil na NK, może będzie coś o zwierzakach. Chyba, że już zapomniała, że one muszą jeść i pić... :zdenerwowany

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

anix94

  • Gość
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #579 dnia: Grudzień 24, 2009, 13:11:34 pm »
:)sorki pomyłka...