Autor Wątek: Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/  (Przeczytany 539782 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MiA__89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 304
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #320 dnia: Grudzień 10, 2009, 19:16:46 pm »
Ta od świnki sama powinna wejść pod ten kaloryfer .  Może jak jej się mózg zagrzeje to zacznie działać  :P

(*) Amonek 29.03.2010 (*) Kocham cię Perełko (*)
(*) Blaze`ik 09.09.2010 (*) Kocham cię Płomyczku (*)

Offline Hordra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1119
  • Płeć: Kobieta
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #321 dnia: Grudzień 10, 2009, 19:19:39 pm »
Ops. U mnie jest dowodów i to pełno XDD
Z tym, że ja w wieku 13 lat najeżdżałam na fora gryzoniowe i uświadamiałam ludzi o tym, że królik to zajęczak  :lajkonik:
Nie mówiąc już o batalii na temat króliczej diety :D
Jeszcze dobrze pamiętam bzdury jakie wypisywali na forum o gryzoniach (gryzonie.info jeśli mnie pamięć nie zawodzi) :D I jak twardo szłam w zaparte, że królik nie powinien jeść ziarna, tylko granulat (te chore teksty o drzewach granulatowych mi się przypomniały) :D
Było wesoło :D
A teraz człowiek w wieku statecznym, poważna 18 dyszy nad karkiem, to przynajmniej mam pociechę na zapytaju XDD
Notabene, co kolejne pokolenie to łapię się za głowę. Jak nie pokemony, fala, kaleczenie języka polskiego to jeszcze głupota oO
Dlatego lubię to forum :D
Jakoś mało tutaj osób tego typu, uchroniło się przed pokemonami, o dziwo oO

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #322 dnia: Grudzień 10, 2009, 19:45:19 pm »
a ja lubie zapytaj - zawsze jakas rozrywka - to kady kopalne, to Matejko jako romantyk czy kroliki - gryzonie :D

Musta

  • Gość
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #323 dnia: Grudzień 10, 2009, 19:50:44 pm »
Ej! Ja mam TERAZ 12 lat  :rotfl2
Jakiś wyjątek jestem czy co ?  :PP

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #324 dnia: Grudzień 10, 2009, 19:51:53 pm »
Musta, nie obrażając nikogo ale wyjątki potwierdzają regułę :P

Offline Hordra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1119
  • Płeć: Kobieta
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #325 dnia: Grudzień 10, 2009, 20:11:28 pm »
Cytat: "Musta"
Jakiś wyjątek jestem czy co ?

Nie, ty jesteś tutaj pod moim kierownictwem i wychowawstwem >D
Moja tyrania po prostu tak na ciebie działa :diabelek

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #326 dnia: Grudzień 10, 2009, 21:24:42 pm »
Cytat: "Musta"
Ej! Ja mam TERAZ 12 lat  :rotfl2
Jakiś wyjątek jestem czy co ?  :PP


Ja powiem tak. Patrząc na to co się dzieje na świecie, to jesteś po prostu nienormalna :] Ale w tym wypadku normalność nie jest dobrą rzeczą... niestety.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

nati

  • Gość
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #327 dnia: Grudzień 10, 2009, 22:38:38 pm »
Dobra, może w wieku 12-15 lat byłam głupkowata i brakowało mi czasem pokory. Może też, trudniej było mi się przyznać do błędu i wytrzymywać pouczania.
le do jasnej cho..ekehemm.. NIe przeginałam tak jak dzisiejsze dzieciaki.
Po 1 aby się czegoś dowiedzieć sięgałam po encyklopedie, słownik, a co najważniejsze pytałam rodziców! Dzisiejsze nastolatki, w większości,nie znają takich wartości. Szkoda..
Do tego internet nie poprawia sytuacji i nie pomaga. Bo dzieciaki zamiast sięgać do rzetelnych źródeł informacji, wymieniają się bzdurami. Idealnym przykładem jest właśnie zapytaj.com

Bella

  • Gość
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #328 dnia: Grudzień 10, 2009, 22:47:33 pm »
Ja również tak jak Musta mam 12 lat.

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #329 dnia: Grudzień 11, 2009, 10:10:42 am »
Bella, tylko drobna różnica polega na tym że chcecie z Mustą słuchać... ja pracowałam w zeszłym roku z 12-latkami... i potrafią być super młodzieżą... chętną do pracy, słuchającą, chcącą się uczyć itd. itp. ale to niestety niewielki odsetek 12,13 latków...

Offline j_j

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 741
  • Lokalizacja: Opole
  • Moje króliki: Dumbo & Pysia, Popo & Nelson
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #330 dnia: Grudzień 11, 2009, 10:31:17 am »
Musta, a nawet jeżeli jesteś wyjątkiem, to pamiętaj że wyjątek potwierdza regułę.

wiki

  • Gość
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #331 dnia: Grudzień 11, 2009, 10:58:38 am »
Cytat: "madzia85"
co zrobić gdy trafią na taką stronę jak ta http://zapytaj.com.pl/Cat...c_i_wogole.html ??

Jezus, Maryja!!! Jakie bzdury! Najlepszą odpowiedzią (!!!) została wybrana jakaś bzdeta! No bo nie przewozi szię królików w klatce tylko w transporterku. W klatce mogą się poobijać!!! Warzywa i owoce daje się dopiero od 12 tygodnia!!! Ja współczuję temu królikowi co ma ta dziewczyna co to napisała, bo pisze, że to wszystko z jej doświadczenia!!! I jeszcze to była najlepsza odpowiedź! Ona jeszcze ma honor mówić, że można zaufać! Skandal! Zobaczcie sami! http://zapytaj.com.pl/Category/010,005/2,240138,Co_jedza_krolikijak_je_przyzwyczaic_i_wogole.html


rockeen

  • Gość
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #333 dnia: Grudzień 11, 2009, 12:52:07 pm »

nati

  • Gość

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #335 dnia: Grudzień 11, 2009, 13:46:10 pm »
Jak się czyta takie posty, to aż strach pomyśleć, że istnieją tak głupi ludzie... Bo mnie się to w głowie nie mieści :oh:

Ja jako dwunastolatka też sądziłam, że królik to gryzoń ( :nie_powiem ), ale przed decyzją o zakupie się douczyłam, w końcu nigdy nie jest za późno na edukację.

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #336 dnia: Grudzień 11, 2009, 13:50:34 pm »
bo te dzieci mysla, ze wszystko wiedza i ze nie musza czytac fachowych artykulow na te, czy inne tematy. jak ja czytam o tych wszystkich nieszczesnych zolwiach bez lamp jedzacych salate, o krolikach ktore maja na sniadanie suchy chleb itp to naprawde zal mi tych zwierzat :(

nati

  • Gość
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #337 dnia: Grudzień 11, 2009, 13:55:40 pm »
miguelle, cóż, jest wiele przestarzałych mitów na temat opieki nad zwierzętami i ich diety. Sama pamiętam, jak mój sąsiad karmił swoje króliki obierkami od ziemniaków.
A teraz? Nauka poszła do przodu, wiele dotychczasowych zasad karmienia przechodzi do lamusa. Problem polega na tym, że ta wiedza nie dociera do zwykłego zjadacza chleba, w takim tempie, jakim byśmy chcieli. Nie ma co ukrywać, problemem są też dorośli, którzy przekazują starą "wiedzę" dzieciom.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #338 dnia: Grudzień 11, 2009, 13:58:39 pm »
To jest chyba najwiekszy problem, bo jak juz maja kogos sluchac, to rodzicow, ktorzy nie zawsze dobrze doradzaja. Sama pamietam, jak jeszcze mieszkalam w PL to moja mama mi wciskala, ze codzienne podawanie krolikom kapusty nic nie zrobi  :oh: . Oczywiscie sie z nia klocilam :P jak zawsze z reszta :P wyszlo na moje tylko dlatego, ze pokazalam jej w necie, ze tak nie mozna zywic kroliki i co sie wtedy dzieje :)

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #339 dnia: Grudzień 11, 2009, 14:06:14 pm »
ja mam wieczne spory z babcia - ona mieszka od urodzenia na wsi, dziadek dawno, dawno temu hodowal kroliki i babcia mysli, ze wsyztsko wie. sie smiala jak jechalam z krolikiem do weta i probowala na sile pod moja nieobecnosc dawac malenstu nieodpowiednie zarcie co sie skonczylo mega klotnia.
a co do zapytaja mam zamiar dzisiaj zalozyc ze 2 pytania nt. krolikow - mysle o tym, by sie spytac o zator i o transport, bedziecie udzielac odp.?