Autor Wątek: Pierwszy królik  (Przeczytany 36870 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Pierwszy królik
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 27, 2009, 11:18:26 am »
Cytat: "MichalC"
Próbowałem, brałem trochę siana w reke lub "smakołyki" z tej mieszanki :( . Przed klatką jest wykładzina i gruby koc położony.Ogólnie to nie wiem czy on nie jest za mały do tej klatki bo dno jest dosyć wysokie.


To sprobuj żurawinę albo rodzynki. Mieszanka czy siano to nic nowego dla niego.

to moze poloz na podloze jakies schody w postaci pudelka albo recznika. Cokolwiek.

twoja klatka to 100 czy 120?
Jest dobra, baranki ponoc sa rozmiarowo duze, wiec za pol roku bedzie juz dla niego za mała ;D

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Pierwszy królik
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 27, 2009, 11:23:08 am »
Cytat: "MichalC"
Ogólnie to nie wiem czy on nie jest za mały do tej klatki bo dno jest dosyć wysokie


Jeśli tak jest, to zrób mu podeścik z jednej i z drugiej strony, żeby swobodnie mógł wychodzić. Jeśli ma za wysoko, to się boi wyskoczyć, bo nie widzi, co jest z drugiej strony. Z kolei, jeśli się odważy na skok, to może nóżką zaczepić o drzwiczki i sobie ją złamać.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

MichalC

  • Gość
Pierwszy królik
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 27, 2009, 11:25:42 am »
Klatka ma 100cm. We wcześniejszych odpowiedziach ktoś mi napisał,że można juz wprowadzać powoli koperek i bazylię. Trzeba to jakoś specjalnie przygotowywać czy wystarczy umyć i wysuszyć.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Pierwszy królik
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 27, 2009, 11:32:18 am »
A może zamiast siana na podłożu to byś dał tylko ręcznik/dywanik i kuwetke (do kuwetki zwirek drewniany). Miej roboty miałbyś z sprzataniem klatki. Myślę, że będzie to dla was jak i dla niego wygodne :)

Wystroj klatki http://forum.kroliki.net/viewtopic.php?t=2959&postdays=0&postorder=asc&start=240

Mozesz umyc i ususzyc koperek i bazylie. Na pcozatek w malych ilosciach, potem obserwowac czy bobki sa w porzadku i nei ma niepokojacych zmian. Wtedy mozna by zwiekszyc dawke

MichalC

  • Gość
Pierwszy królik
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 27, 2009, 11:50:05 am »
Ok, zamienię sianko na ręcznik, co do żwirku jakieś uwagi.?? Ten który posiadam nazywa się Peats Dreams czy jakoś tak, na opakowaniu jest zdjęcie dużej papugi, chomika, królika i kota.

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Pierwszy królik
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 27, 2009, 11:52:16 am »
drewniany i ważne żeby nie był zbrylający :)

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Pierwszy królik
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 27, 2009, 11:56:31 am »
MichalC, do żwirku nie mam żadnych uwag :P Ale tak sobie myślę, bo jak ja oswajałam swoja pannice Mercedes, to przeniosłam się z całym życiem (jedzeniem, spaniem, uczeniem się, graniem w karty itd) na podłogę :) Mercedes się przyzwyczaiła do moich ruchów, nauczyła się dostrzegać związek przyczynowo- skutkowy :) wiedziała np, że jak biorę sobię książkę, to usiąde w tym i tym miejscu, po prostu znała mój styl życia :P No i teraz to się w ogóle niczego nie boi :P
Z Jogobelką gorzej, bo nie znamy sie "od zawsze", jest ze mną dopiero dwa miesiące, ale już też wie mniej więcej czego się po mnie może spodziewać :P
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

MichalC

  • Gość
Pierwszy królik
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 27, 2009, 12:02:15 pm »
No z takim doradztwem nie zginiemy :lol  Dzięki w imieniu Rikiego

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Pierwszy królik
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 27, 2009, 14:05:23 pm »
MichalC, Ale fajny baranek  :rotfl2  swietny!  :jupi  :D no i widze, ze krolik pomalu sie oswaja z tego co piszesz :)
mozesz znalesc pasnik w sklepie zoologicznym i tam dawac sianko- jest to bardziej higieniczne i nie powoduje rozmnazania bakterii. Do kuwetki polecany jest oczywiscie zwirek drewniany- najlepiej wchlania i nie jest grozny dla zwierzat. No i co jeszcze... mozesz tak jak radza Kitty27 i kasiek,  zmieniac stopniowo karme przechodzac na polecany granulat granulat. A co do karm z Vitapolu- mole sa, potwierdzam, widzialam kiedys w opakowniu kolezanki, ktora kupila to swojemu chomikowi (dawno temu) :/ ochyda i te kokony gasienic...

pozdrawiam serdecznie :0

MichalC

  • Gość
Pierwszy królik
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 27, 2009, 14:36:16 pm »
Pierwsze zwiedzanie pokoju


Nygus śmiga jak oszalały po całym pokoju :jupi

nati

  • Gość
Pierwszy królik
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 27, 2009, 16:33:30 pm »
Super  :jupi
Niedługo odkryjesz uroki wynikające z posiadania królika.
Jedno jest pewne, nudno nie będzie  :diabelek

MichalC

  • Gość
Pierwszy królik
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 29, 2009, 18:49:18 pm »
No nudno nie jest :lol , królik zżera wszystko co napotka na drodze, łącznie z ława firanką i wykładziną :wow

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Pierwszy królik
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 29, 2009, 19:01:18 pm »
MichalC, zaryzykowałabym stwierdzenie ze to normalne :D pooglądaj sobie na co stać króliczka :D
http://www.miniaturkabeztajemnic.com/pgaleria.html

MichalC

  • Gość
Pierwszy królik
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 02, 2009, 23:17:50 pm »
Riki jest już z nami 7 dni i wydaje mi sie że schudł w ciągu tego tygodnia. Cały czas ma świeże siano, pełną michę granulatu i wodę. Czy to może świadczyć o jakiejś dolegliwości? Na moment spuściłem go z oka i napchał się starego chleba(może mu coś po tym być?). A co najlepsze za każdym razem jak mu otwieram klatkę to od razu pędzi (dosłownie pędzi) do kuchni do miejsca gdzie stała reklamówka z niezjedzonym chlebem :lol
Wygląda to tak jak by był nie wiem jak wygłodzony

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Pierwszy królik
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 03, 2009, 10:30:48 am »
Królik nie powinien tak chudnąć, żebyś to zauważył w ciągu tygodnia. Czy on zjada to, co mu dajesz? Czy jak nasypiesz granulatu, to tak leży, a królik nie je?

Jak nie je, to koniecznie trzeba działać - iść do weta, sprawdzić zęby, brzuszek, bobki.

Na przyszłość pochowaj rzeczy, które mogą zaszkodzić królikowi, a do których może się potencjalnie dobrać (włączając stary chleb :> ).
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Pierwszy królik
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 03, 2009, 10:35:46 am »
jeżeli je i chudnie, to też trzeba go zbadać - może mieć np. pasożyty.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

MichalC

  • Gość
Pierwszy królik
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 03, 2009, 12:22:39 pm »
Królik zjada to co mu nasypię. Bobki ma normalne i ogólnie nie zachowuje się jak by mu coś dolegało. Tak czy tak pojedziemy do weterynarza.

Nuna

  • Gość
Pierwszy królik
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 03, 2009, 12:38:17 pm »
Mozesz zebrac trohe bobkow i zawiesc do badania, profilaktycznie.

CriX

  • Gość
Pierwszy królik
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 13, 2009, 07:26:06 am »
Witam. Alastora mam już 3 dni. Na razie moja wiedza na temat króliczków nie jest za duża ale sporo już przeczytałem. Tak więc chciałem się zapytać co może być powodem że króliczek nie chce pić wody z poidełka. Pierwszego dnia nie pił ale jak mu podsunąłem pod pyszczek to wypił połowę zawartości, a obecnie nawet to nie pomaga. Poza tym po wyjedzeniu części karmy (paszy, bo na razie tylko ją mam i sianko) przewraca miseczkę do góry dnem. Marchewkę je jak najęty. A i często podczas jedzenia dostaje jakiegoś napadu i biega po akwarium i czasem lekko podskakuje. Może już pora wypuścić go żeby pokój poznał, chociaż jeszcze trochę się mnie boi. Ale tak to rozsypaną paszę potrafi wyjadać nawet cały dzień.
Proszę o odpowiedź.

lenka_44

  • Gość
Pierwszy królik
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 13, 2009, 09:25:55 am »
Może po prostu nie umie pić z poidełka? A może poidło się zatkało? Radziłabym wstawić miseczkę.
Po pierwsze zmień jak najszybciej ( nie znaczy gwałtownie, powoli wprowadzaj dając cora większe ilości do poprzedniej karmy aż w końcu wyeliminujesz ją całkiem) pokarm królika na granulat np Cuni Complete lub Cuni Pro. Poczytaj też o żywieniu króliczków, to podstawa :)
Chyba każdy królik wysypuje z miseczki jedzenie ( mój też ) bo jest mu tak wygodniej jeść ( tak mi się wydaje), musisz się do tego przyzwyczaić.
A to co najważniejsze. Królików nie trzyma się w akwarium! Powinnaś jak najszybciej pomaszerować do sklepu zoologicznego i kupić DUŻĄ klatkę ( minimum 100cm ).  
Mam nadzieję, że pomogłam :) Pozdrawiam  :przytul
Jeszcze pytanko takie od siebie :) Ile ma króliczek?