Autor Wątek: Pierwszy królik  (Przeczytany 36900 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

CriX

  • Gość
Pierwszy królik
« Odpowiedź #100 dnia: Grudzień 17, 2009, 15:15:24 pm »
Aktywne nocą? A ja czytałem że rano.

Spokojnie. U mnie też na początku kapało z poidełka a teraz przestało. Króliczek jak się uspokoi to zacznie jeść i nie będzie podskakiwał na każdy dźwięk, w tym otwieranie klatki. Ja na początku podtykałem mu ostrożnie poidełko pod pyszczek to zaczynał pić, a teraz pije kiedy tylko chce.

Kupiłem mu dzisiaj granulat i muszę go wymieszać z poprzednią karmą bo jej nie wyrzucę. A tak to cały dzień je na zmianę z siankiem. Widać granulat mu smakuje.

Chciałem go dzisiaj wypuścić z klatki ale się bał wyjść więc go nie zmuszałem. Niedługo na pewno się odważy szczególnie że teraz klatka stoi na podłodze.

Dzisiaj Alastor dostał czkawki i tak mu się śmiesznie odbijało, ale podałem mu poidełko i przeszło po popiciu.

marcia18

  • Gość
Pierwszy królik
« Odpowiedź #101 dnia: Grudzień 17, 2009, 21:03:31 pm »
ja swojego wyciągam ...przyzwyczajam go do tego że nie będzie siedział ciągle w klatce :) zresztą dzisiaj nasiedział się długo...
podskakuje na każdy dźwięk :/ musze mu też podtykać poidełko pod noc... bo on pewnie nie wie że w czymś takim ma wode... jeszcze mi umrze z braku wody...
mój pies jest tak strasznie zazdrosny :/

nati

  • Gość
Pierwszy królik
« Odpowiedź #102 dnia: Grudzień 17, 2009, 21:09:50 pm »
Cytuj
mój pies jest tak strasznie zazdrosny


hehehe skąd to znam :D

marcia18

  • Gość
Pierwszy królik
« Odpowiedź #103 dnia: Grudzień 17, 2009, 21:12:16 pm »
aż mi go szkoda normalnie... ale kocham go bardzo :)
ciągle mnie martw to że ten królik taki przestraszony:( co ja mam robić żeby on się do mnie przyzwyczajał powoli? żeby wiedział że mu nigdy krzywdy nie zrobie :(

nati

  • Gość
Pierwszy królik
« Odpowiedź #104 dnia: Grudzień 17, 2009, 21:15:25 pm »
Nie wyciągać na silę z klatki ;) Sorka ale to ogromny błąd i nie powinno tego robić. Zostaw klatkę otwartą, a jak już wyskoczy to nie rzucaj się na niego. Sam podejdzie, obwącha, da się pogłaskać. Pamiętaj, że to wymaga czasu, a i przekupstwo w postaci owocu czy warzywa się przyda ;)

marcia18

  • Gość
Pierwszy królik
« Odpowiedź #105 dnia: Grudzień 17, 2009, 21:21:04 pm »
on nawet mi z ręki nie chce jeść jak mu podsuwam pod nosek :( ja go nie mam szans trZYmać na podłodze z otwartą klatką... więc nie wyskoczy sam :/ ja go trzymam na komodzie takiej... i wypuszczam go żeby pobiegał po podłodze czasami... bo mój pies by mu coś mógł zrobić :/

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Pierwszy królik
« Odpowiedź #106 dnia: Grudzień 17, 2009, 21:32:58 pm »
Cytat: "marcia18"
ja go trzymam na komodzie takiej... i wypuszczam go żeby pobiegał po podłodze czasami...


I w takich chwilach stwierdzam, że edukacja jest pracą zaiste syzyfową...
Królik na komodzie - genialny pomysł, że też sama na to nie wpadłam  :oh:
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

marcia18

  • Gość
Pierwszy królik
« Odpowiedź #107 dnia: Grudzień 17, 2009, 21:37:39 pm »
póki co go mam na komodzie... bo klatka jest tak wielka że nie mam jej gdzie położyć... muszę poczekać aż mi zabiorą z pokoju stolik...

nati

  • Gość
Pierwszy królik
« Odpowiedź #108 dnia: Grudzień 17, 2009, 22:10:14 pm »
marcia18, na ziemi. Klatkę stawia się na ziemi :)

marcia18

  • Gość
Pierwszy królik
« Odpowiedź #109 dnia: Grudzień 17, 2009, 22:12:14 pm »
nati, ja wiem... ale nie mogę póki co :( pies szkód narobi.... jutro spróbuję ją jakoś przestawić...

[ Dodano: Czw Gru 17, 2009 10:12 pm ]
bosniak,  chce Ci powiedzieć że jesteś trochę nie miła...

nati

  • Gość
Pierwszy królik
« Odpowiedź #110 dnia: Grudzień 17, 2009, 22:14:23 pm »
marcia18, jeśli chcesz wpuszczać psa do swojego pokoju to prędzej czy później będziesz usiała go oswoić z królikiem.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Pierwszy królik
« Odpowiedź #111 dnia: Grudzień 17, 2009, 22:18:37 pm »
Marciu, przepraszam Cię najmocniej  :bukiet  Mam dużo pracy, dużo problemów, nikt nie pomaga, a każdy się czepia - wiem, że to mnie nie tłumaczy, ale jakoś tak jestem ostatnio smętna i nie zawsze zachowuję ten smęt dla siebie. Przedświątecznie obiecuję poprawę :)

Klatka powinna stać na ziemi, żeby uszol mógł swobodnie wskakiwać i wyskakiwać. Wyciąganiem go, zwłaszcza w pierwszych dniach pobytu u siebie, możesz go bardzo zniechęcić. Mam nadzieję, że stolik szybko wyemigruje z pokoju i uszak rozkica się na dobre.

Pozdrawiam,
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

marcia18

  • Gość
Pierwszy królik
« Odpowiedź #112 dnia: Grudzień 17, 2009, 22:22:12 pm »
bosniak,  rozumiem :)
ja postawię klatkę na podłodze , boje się tylko o to żeby pies go przypadkiem nie uszkodził...bo króliś delikatny a mój bokserek jest takim dużym dzieckiem i on potrafi zrobić krzywde niechcący...

Aneczka

  • Gość
Pierwszy królik
« Odpowiedź #113 dnia: Grudzień 18, 2009, 10:55:37 am »
dajcie królikom miseczki, bedą miały łatwiejszy dostęp do wody i mniej się namęczą przy piciu, chętneij będą piły. Mój jeden królik tez miał poidło i potrafił z niego korzystac, ale odkąd byłam zmuszona zmienić na miseczke pije zdecydowanie więcej. To jest dla zwierzątka dużo prostsze

marcia18

  • Gość
Pierwszy królik
« Odpowiedź #114 dnia: Grudzień 18, 2009, 11:49:07 am »
ja swojemu daje i poidło i miseczke z wodą :) chociaż... on do tej wody dzisiejszej nocy nabobował :/ albo wleciało przypadkiem jak skakał jak szalony po całej klatce...
w ogóle mam pytanie...dlaczego mój królik całą noc przesiedział w kuewcie... od wczorajszego wieczora :/ on nie śpi tylko siedzi w kuwecie ciągle... martwi mnie to:/

Aneczka

  • Gość
Pierwszy królik
« Odpowiedź #115 dnia: Grudzień 18, 2009, 12:21:12 pm »
jeżeli tam wrzucasz jego bobki, to tam jest najwięcej jego zapachu i tam czuje się najbezpieczniejszy, dużo małych króliczków tak robi.

marcia18

  • Gość
Pierwszy królik
« Odpowiedź #116 dnia: Grudzień 18, 2009, 12:26:20 pm »
aaaa.... to o to chodzi... no ja wlasnie tam wrzucam pelno jego bobkow.. co tylko zobacze to odrazu wrzucam :) no to teraz mam odpowiedz czemu siedzi tam w kuwecie cala noc...