Autor Wątek: Zdarta skóra na "stopach"  (Przeczytany 5774 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

megana88

  • Gość
Zdarta skóra na "stopach"
« dnia: Styczeń 30, 2010, 17:29:53 pm »
Witam,
Piszę w sprawie króliczki mojej siostry - Żako. Otóż Żako większośc swego czasu, nie wiedzieć czemu, spędza w kuwecie, w której jest Pinio. Dziś moja siostra zauważyła, że ma ranę na prawej stopie. Rana jest dość sucha, czerwona, czasem psy mają takie coś na "łokciach" przednich łap. Podejrzewam, że to od tego, że cały czas spędza na twardym podłożu. U szynszyla podobnie (oboje śpią razem w tej nieszczęsnej kuwecie i nie da się ich trzymać osobno). Jak pozbyć się tych "odsiedzin"?

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Zdarta skóra na "stopach"
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 30, 2010, 18:01:40 pm »
Wydaje mi się, że na żwirek musicie położyć chusteczki ,może wkładkę? ..
Takie rany możesz  posmarować alantanem,a przed tem  po prostu polać H2O2 3% ,aby odkazić.
SylwiaG

megana88

  • Gość
Zdarta skóra na "stopach"
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 30, 2010, 19:13:06 pm »
Cytat: "sylwiaG"
H2O2 3%



to woda utleniona?

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Zdarta skóra na "stopach"
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 30, 2010, 19:40:30 pm »
Takie wylysienia na stopach mozna tez smarowac Pentacremem lub Sudocremem. Oba maja podobne wlasciwosci.
Nam kiedys lekarz zalecil smarowanie linomagiem, ale nie pamietam juz czy pomagalo. Pucus wycieral pietki od dywanu.
Ciapusia pisala kiedys, ze sypie warstwe trocin na zwirek, zeby bylo miekko. W takiej sytuacji moze jest to jakies wyjscie. Bo z takich odlezyn robia sie z czasem paskudne rany.

megana88

  • Gość
Zdarta skóra na "stopach"
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 30, 2010, 20:22:27 pm »
tocha Żako to mieszanka angory z lwem, ma okrutnie długą sierść i nie chcesz wiedzieć jak wygląda w trocinach :) spróbuję z tymi maściami o których pisałyście, problem w tym, że ten królik uwielbia twarde podłoża. Zamiast spać na miękkim podłożu woli na półce z szynszylem, albo w kuwecie.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Zdarta skóra na "stopach"
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 30, 2010, 22:09:07 pm »
Tak woda utleniona. Zanim posmarujesz maścią, to należało by odkazić. No i trzeba działać , jak napisala Tocha,aby nie powstało z tego coś brzydszego.Może gumolitem wyłozyc klatkę?hmm.
SylwiaG

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Zdarta skóra na "stopach"
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 30, 2010, 22:27:07 pm »
Z tymi wiórkami to różnie bywa.Barusiowi i Duszkowi powstały takie odgniecenia/ranki na stopach właśnie ze względu na wiórki w toalecie.Smarowałam na przemian maścią tranową i rivanolem.Małemu się szybko zagoiło,Barusiowi paprze się do dziś,ale to ze względu na masę ciała. :(

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Zdarta skóra na "stopach"
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 30, 2010, 22:58:59 pm »
Tak gdybalam z tymi trocinami...  :/ Nie dla kazdego beda dobre, to fakt.
A gdyby na tej polce polozyc poduszke z plaskiej gabki obszytej materialem? Cos takiego jak nakladka na taboret.

megana88

  • Gość
Zdarta skóra na "stopach"
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 31, 2010, 11:14:48 am »
Próbowałam kłaść coś miękkiego. Gryzie i wywala, nie podoba się jej takie rozwiązanie. Klatkę ma wyścieloną elastyczną wykładziną. Spróbuję z tymi maściami. Ona nie ma ran, a wydartą sierść także widać taką grubą skórę na piętach.

kasiagio

  • Gość
Zdarta skóra na "stopach"
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 31, 2010, 11:25:31 am »
Mój Maki gdy ma w kuwecie sam żwirek to ściąga sobie sianko z paśnika i wtedy spokojnie cokolwiek robi  a teraz to już się nauczyłam , to kiedy czyszczę kuwetę najpierw sypię żwirek potem kładę dwa reczniki papierowe i sianko na to  czasami się zdarzy że ręczniki wygryza ale jest sianko i ma miękko , az ten mój Kasiążę taki wymagający jest że szok , mówię Wam  :P  :co_jest