Autor Wątek: Lista kosmetyków nie testowanych na zwierzętach  (Przeczytany 21533 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Lista kosmetyków nie testowanych na zwierzętach
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 30, 2009, 19:48:26 pm »
http://mazidla.com/
A tutaj dla 'farmaceutow' ;) Czyli zrob to sam. Polprodukty do kosmetykow.
cytat ze stonki:
'*to również dobra opcja dla osób unikających zakupu gotowych kosmetyków testowanych na zwierzętach oraz unikających surowców kosmetycznych pochodzenia zwierzęcego. Zdecydowana większość półproduktów oferowanych w sklepie jest pochodzenia roślinnego, z wyjątkiem: Jedwabiu hydrolizowanego, Jedwabiu-proszek, Colostrum i Keratyny;'

Jadwinia do dziela!!!  :lol ;)

Wiem, ze na poczatek trza troche zainwestowac w kilka produktow. Ale jak ktos lubi takie rzeczy to moze to byc nawet fajnym hobby.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Lista kosmetyków nie testowanych na zwierzętach
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 30, 2009, 22:16:29 pm »
Na kremach Nuvea na dzien i na noc pisze Beiersdorf Hamburg, na balsamie tez.  Mam jeszcze pod pachy sztyft, na nim pisze tylko bez sztucznych substacji i barwników ,składu niema. :>

Jak się skonczą to się w takim razie przerzucam na coś innego - Ziaja ? Ale tam jest wszystko podejrzanie tanie - czy te produkty są dobre ?  A Dr Irena Eris-testują ? Jakie firmy w ogóle mi polecacie ?Chodzi głównie o krem na dzien na noc i balsamy do ciała.
SylwiaG

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Lista kosmetyków nie testowanych na zwierzętach
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 30, 2009, 22:23:03 pm »
Wiecie co? Ja bym sie chciala dowiedziec, czy produkty marki rossman, te z niemieckimi napisami sa testowane. Bo maja serie dla dzieci, nie zawiera oleju parafinowego, ma same naturalne skladniki. Np. oliwka ma bodajrze 5 skladnikow a nie kilkanascie.
mnie z ziaji nie odpowiadaly szampony i odzywki. Rozjasniam wlosy i nie widzialam, za bardzo dzialania tych kosmetykow. Balsamy sa raczej ok. Kremy dosc tluste, wiec nie kazdej cerze posluza.
Co do Eris, to na jakims forum kolezanka czytala, ze testuja polprodukty i to nie w naszym kraju czy cos w tym stylu. Ale to podejrzenia byly... Oficjalnie nie testuje.
Rowniez slyszalam, ze na forach internetowych podejrzewa sie body shopa o nie do konca czyste intencje. I wez tu czlowieku badz madry... :dobani

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Lista kosmetyków nie testowanych na zwierzętach
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 30, 2009, 22:55:46 pm »
Właśnie..  nie wiadomo do końca, a szkoda, jeśli ktoś testuje, to niech się przyzna ..
Więc co, Yves rocher moze .. hmm ..   A kremy Ziaji .. miałąm kiedyś kozie mleko to niby nawilżające a miało bardziej tłusta konsystencję od nivea. W sklepach teraz to tylko  Garnier Nivea Bielenda.
A kiedyś słyszałam ze mozna isc gdzies (Eris?nie wiem) i oni mieszają kremy na miejsscu , ale i tak z tego z czego mieszają produykty ..to tez nie ma pewności  ..
SylwiaG

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Lista kosmetyków nie testowanych na zwierzętach
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 30, 2009, 23:55:03 pm »
jeśli chodzi o balsamy do ciała i szampony, to mogę polecić Farmonę.
masła do ciała pięknie pachną i kosztują ok 13 zł.

Krem do twarzy i pod oczy mam teraz firmy Tołpa - seria FuturiS (mama przyniosła za darmo z apteki :lol )
i jest naprawdę super, tylko mam nadzieję że zanim się skończy to się dowiem czy testują .

Sylwia, a może z Oriflame albo Avonu zamówisz? bo np. jeśli chodzi o kosmetyki do makijażu, to poza tymi dwiema firmami ciężko będzie coś znaleźć na polskim rynku :/
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Lista kosmetyków nie testowanych na zwierzętach
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 31, 2009, 13:20:00 pm »
no właśnie kurcze .. Teraz mam jakis puder z Rimmela na bazie rumianku costam costam ..  Krem  - jak się dowiesz to daj znać :) skorzystam pewnie jesli nie kosztuje więcej niz 50zł. Avon-gazetki do mnie nie przemawiają muszę sama chwycić produkt i poczytać  :DD  No ale mam jakieś wyjście ..Może się skuszę ..
SylwiaG

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Lista kosmetyków nie testowanych na zwierzętach
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 01, 2009, 23:11:28 pm »
no jeśli chodzi o cienie, tusze czy inne paćkudy, to ja też wolę kupować w sklepie a nie zamawiać z katalogu... ale chyba w każdym większym mieście jest jakiś punkt Avon, gdzie można "pomacać" i kupić :lol  przynajmniej w Krakowie koleżanka-konsultantka mi taki pokazała :P
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey