Autor Wątek: śmiertelność królików podczas sterylizacji  (Przeczytany 2127 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

milacure

  • Gość
śmiertelność królików podczas sterylizacji
« dnia: Listopad 23, 2009, 14:35:29 pm »
jak duże jest ryzyko śmierci królika podczas zabiegu lub po, w razie komplikacji...?? chcę wysterylizować moją królisię, ale się boję

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
śmiertelność królików podczas sterylizacji
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 23, 2009, 14:40:56 pm »
Wszystko zależy od weta (jak "króliczy", to ryzyko minimalne), wieku i stanu zdrowia królika. Przy młodym, zdrowym króliku i "króliczym" specjaliście ryzyko jest bliskie zeru. W Warszawie na szczęście masz kilku lekarzy znających się na królach i możesz wybierać :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
śmiertelność królików podczas sterylizacji
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 23, 2009, 14:44:58 pm »
myślę, że to niewłaściwie postawione pytanie. duże znaczenie dla powodzenia zabiegu ma doświadczenie weterynarza któremu powierzasz królika - powinien być to króliczy specjalista, który z powodzeniem wykonywał tego typu operacje i potrafi dobrać odpowiednia dawkę narkozy. dlatego raczej powinnaś zadawać konkretnym wetom pytania o ilość przeprowadzonych zabiegów i ich rezultat, zamiast wyciągać "średnią ogólnopolską".

edit: widzę, ze już Bośniaczka Ci odpisała :P
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey