Autor Wątek: Wybierz rodzaj działalności  (Przeczytany 66576 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Klaudynka

  • Gość
Wybierz rodzaj działalności
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 09, 2008, 17:23:40 pm »
A jeśli bym chciała mieć w domu przechowalnie za zgodą rodziców i wogole to czy jest mozliwość wypożyczenia klatki bo ja w domq nie mam odpowiedniej...

Dominikfue

  • Gość
Wybierz rodzaj działalności
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 09, 2008, 17:48:07 pm »
Też zamierzam niedługo stworzyć przechowalnie dla króliczków : ). Jak to formalnie wygląda? Podobno nie przyjmujecie teraz nowych członków.

Sen

  • Gość
Wybierz rodzaj działalności
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 10, 2008, 10:28:04 am »
Nie wiem, jak formalnie, ale na stronie jest deklaracja członkowska http://organizacja.kroliki.net/?p=dolacz_do_nas gdzie ogólnie wszystko jest opisane.

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Wybierz rodzaj działalności
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 10, 2008, 10:54:06 am »
Cytat: "Dominikfue"
Podobno nie przyjmujecie teraz nowych członków.


Na jakiej podstawie piszecie ludzie takie głupoty?

Offline Martuu

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 192
Wybierz rodzaj działalności
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 10, 2008, 14:02:37 pm »
Ais mówiła, że musi zweryfikować i wywalić członków, którzy są i nic nie robią. Nie mówiła nic o tym, że nie przyjmujemy, bo im wiecej rak do pracy tym lepiej.
A przechowalnią można byc bez bycia członkiem spk tak na dobrą sprawę.

berry scary

  • Gość
Wybierz rodzaj działalności
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 11, 2009, 20:39:20 pm »
na czym polega "szkolenie się na inspektora do spraw adopcji" ?

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Wybierz rodzaj działalności
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 12, 2009, 10:05:13 am »
berry scary, grupa adopcyjna się jeszcze wypowie, ale to chyba znaczy, że szkolisz się na pośrednika adopcyjnego (czyli osobę pośredniczącą między oddającym, a biorącym królika).

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Wybierz rodzaj działalności
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 12, 2009, 18:34:18 pm »
Na moim osiedlu już są plakaty : ).  Tylko tyle mogłam zrobić... Przynajmniej tyle wiem. Coś jeszcze mam zrobić ?

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Wybierz rodzaj działalności
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 12, 2009, 19:18:30 pm »
Cytat: "berry scary"
na czym polega "szkolenie się na inspektora do spraw adopcji" ?



Proszę przeczytać 1 stronę tego wątku. Tam pisze na czym polega prac a w adopcjach.

berry scary

  • Gość
Wybierz rodzaj działalności
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 13, 2009, 11:32:48 am »
ale ja się nie pytałam na czym polega praca w adopcjach tylko na czym polega szkolenie na inspektora, dla osób nowych nie są to sprawy oczywiste więc proszę mnie nie zbywac i o rzetelną odpowiedź

o ile szkolenie na inspektora w interwencjach jest dla mnie jasne - znajomość ustaw jest konieczna, poznanie jak się taka interwencja odbywa itp to przy adopcjach "szkolenie się na inspektora" brzmi enigmatycznie bo to jest wydawało by się taki dział gdzie działa się przede wszystkim z potrzeby serca bez jakiejs specjalistycznej wiedzy (ok jakies formularze itp rozumiem że są ale "szkolenie się na inspektora do spraw adopcji" jest bardzo oficjalne i nie jest to dla mnie jasne

inspektor to po prostu osoba zajmująca się adopcjami? czy osoba od adopcji ale od bardziej "wyspecjalizowana" tak jak tajniak napisał odpowiedzialna za kontaktu miedzy adoptującym a oddającym

Offline Klaudunia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Płeć: Kobieta
Wybierz rodzaj działalności
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 13, 2009, 12:40:04 pm »
Ja również wywiesiłam kilkanaście plakatów. Będę dalej jeszcze rozwieszać.  :DD

Offline j_j

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 741
  • Lokalizacja: Opole
  • Moje króliki: Dumbo & Pysia, Popo & Nelson
Wybierz rodzaj działalności
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 03, 2009, 11:14:58 am »
Dziewczyny a gdzie rozwieszacie plakaty?? Nie chciałabym narobić kłopotów SPK. Wiem że czasem się czepiają i wlepiają mandaty...

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Wybierz rodzaj działalności
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 03, 2009, 11:56:44 am »
u weterynarzy, w sklepach zoologicznych, jak przykleisz do słupa ogłoszeniowego, to chyba też się nikt nie przyczepi :hmmm
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline j_j

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 741
  • Lokalizacja: Opole
  • Moje króliki: Dumbo & Pysia, Popo & Nelson
Wybierz rodzaj działalności
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 03, 2009, 12:17:32 pm »
No właśnie u Nas za takie przyklejenie na słupie ogłoszeniowym dostałam mandat  :(  i powiedzieli że bez pozwolenia (oczywiście płatnego) to nie mam o czym mówić

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Wybierz rodzaj działalności
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 03, 2009, 12:27:12 pm »
ups! :nie_powiem
to niech  stowarzyszeni doradzą
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Wybierz rodzaj działalności
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 03, 2009, 12:29:42 pm »
Można w miejscach do tego przeznaczonych, np. słupy ogłoszeniowe, tablice czy inne podobne urządzenia przeznaczone do publicznego użytku. Najlepiej ustalić to w lokalnym urzędzie gminy (miejskim). W przeciwnym wypadku rzeczywiście czyny takie moga być potraktowane jako wykroczenia (art. 63a Kodeksu wykroczeń - § 1. Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nie przeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem,podlega karze, ograniczenia wolności albo grzywny.
§ 2. W razie popełnienia wykroczenia można orzec przepadek przedmiotów stanowiących przedmiot wykroczenia oraz nawiązkę w wysokości do 1.500 złotych lub obowiązek przywrócenia do stanu poprzedniego.).

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Wybierz rodzaj działalności
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 03, 2009, 12:35:54 pm »
j_j najlepiej to w lecznicach i w sklepach. Żeby tam umieścić ulotkę czy plakat musisz mieć jedynie zgodę kierownika a nie musisz lecieć do urzędu gminy. A mnie się wydaje że na słupach informacyjnych nie ma sensu nic zamieszczać. zeby to było zauważone, to musiałby być duży plakat formatu conajmniej A3. A to już kosztuje i to sporo. A i tak mało kto na to patrzy. Wg mnie chodzi o to, żeby dotrzeć do osób które już mają króliki (czyli wieszamy w lecznicach) i do tych, które dopiero planują zakupić (sklepy zoologiczne). Ale decyja i tak nalezy do "góry"



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline j_j

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 741
  • Lokalizacja: Opole
  • Moje króliki: Dumbo & Pysia, Popo & Nelson
Wybierz rodzaj działalności
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 03, 2009, 12:53:49 pm »
No najgorsze jest że w sklepach zoologicznych niechętnie się zgadzają na wieszanie plakatów bo to dla nich strata, dlaczego świat jest tak bardzo materialny. :/

kasiagio

  • Gość
Wybierz rodzaj działalności
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 03, 2009, 13:00:49 pm »
Może spróbuj jeszcze w szkołach podstawowych i gimnazjach , oczywiście najpierw poproś zgodę w Dyrekcji na pewno się zgodzą .

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Wybierz rodzaj działalności
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 03, 2009, 13:05:49 pm »
Cytat: "j_j"
No najgorsze jest że w sklepach zoologicznych niechętnie się zgadzają na wieszanie plakatów bo to dla nich strata, dlaczego świat jest tak bardzo materialny. :/


wybieraj sklepy, które nie sprzedają zwierząt. tam się powinni zgodzić.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey