Autor Wątek: Czy Ona przestanie go podgryzać?  (Przeczytany 2181 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tyckatychy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Kobieta
Czy Ona przestanie go podgryzać?
« dnia: Listopad 18, 2009, 08:36:34 am »
Witam,
Mam pytanie odnośnie moich dwóch uszatków- ale może zacznę od początku:)
Półtora tygodnia temu adoptowaliśmy ze SPK króliczycę Dudusię (przechrzczona na Zuzię) dla naszego 3 letniego baranka Zuzka- mimo początkowej agresji przez kratki po 2 dniach kicaki biegały całodobowo już razem po pokoju :jupi . Na początku znajomości oczywiście nie obyło się bez agresji za strony dwóch łobuzów- najpierw obydwoje po sobie warczeli (na szczęście bez gryzienia:), później już tylko Zuzia uciekała przed Zuzkiem gdy ten powyrywał jej trochę futra- jednak i jemu bardzo szybko to się to znudziło- po 2 godzinach była całkowita zgoda.
I tu właśnie zaczyna się problem, ponieważ Zuzek bardzo szybko zaczął ją namiętnie lizać ale Ona tylko nastawia główkę i zero rewanżu tylko ciągłe podszczypywanie- nawet jak on sobie gdzieś leży to ona potrafi podejść do niego i go podgryźć. I tak już od tygodnia:(
I tu mam pytanie do bardziej doświadczonych opiekunów- czy Wasze króliki też tak robiły?

Tak właśnie go podgryza :/

Nuna

  • Gość
Czy Ona przestanie go podgryzać?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 18, 2009, 09:42:49 am »
Widac, ze go to boli czy poprostu podgryzajac czysci mu futerko mniej wiecej jak psy ?

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Czy Ona przestanie go podgryzać?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 18, 2009, 10:05:45 am »
U mnie tak wygląda jak Hela liże Barusia,a potem tak go przeczesuje(zresztą mnie też tak "podgryza").

Offline tyckatychy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Kobieta
Czy Ona przestanie go podgryzać?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 18, 2009, 10:27:14 am »
Ale ona go jeszcze nigdy ( przynajmniej na naszych oczach) nie kiziała, a jest to na pewno podgryzanie bo zawsze Zuzek wtedy odskakuje jak oparzony i się max denerwuje :>

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Czy Ona przestanie go podgryzać?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 18, 2009, 10:38:49 am »
tyckatychy, o moja Duddusia!!! Witam na forum.
Moja Chrupka podgryzała Tapka do samego końca, po prostu on wtedy zwiewał. Stopniowo tego podgryzani abyło coraz mniej, ale trwało bardzo długo.
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni