Autor Wątek: Okropny królik  (Przeczytany 22683 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Okropny królik
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 24, 2009, 12:17:32 pm »
Cytat: "Shell"
Niestety królik to szkodnik i nie każdy nadaje się do trzymania bezkalatkowo, gdyby mój BuBu nie robił po całym mieszkaniu i nie niszczył też by mieszkał bezklatkowo ale niestety to jest królik a nie kot czy pies.


koty ipsy nie są szkodnikami? to zapraszam cię do siebie :)

bez wzgledu na to  czy to kot, krolik i pies to z nudow zabieraja sie do demolacji mieszkania.

Nuna to piłowanie prętów niekoniecznie może oznaczac wypusć mnie, nudze się itd.
Mój Zorruś kiedyś jak siedział w klatce i miał otwarte drzwi, zatem uznalam, ze skoro siedzi w klatce to zamknie drzwi i tak uczyniłam. Ten nagle wstał i zaczął namietnie piłować klatkę, wiec otworzylam, bo myslalam, ze sie obudzil i chce sobie pobiegać. Ale nie wyszedł, wrocil na swoje miejsce i kontynuował siedzenie na kurkę. W tym przypadku chciał mi powiedzieć "Nie zamykaj drzwi!"

Nuna

  • Gość
Okropny królik
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 24, 2009, 12:23:56 pm »
Wiesz, ja walcze o poprawe warunkow w jakich zyja zwierzeta , kot, jez, krowa nie ma dla mnie znaczenia. Wiem w jakich warunkach zyja w hodowlach, schroniskach, budynkach gospodarczych itp., moge tyle zrobic ile robie gloszac te swoje prawdy i teorie. Jesli chociaz jednemu opiekunowi raz na jakis czas przemowie do rozsadku lub wskaze inna lepsza droge to jest to sukces moj i zwierzaka.
Jesli niektore rzeczy udalo sie wprowadzic w innych krajach to dlaczego w Polsce nie mozna? Dlaczego prawo zwierzat w Polsce ma byc na poziomie  krajow typu Indie, Chiny itp.

Kitty chodzilo mi o nagminne gryzienie klatki :) no i oczywiscie o to, ze krolik usiluje nam cos powiedziec w ten sposob.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Okropny królik
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 24, 2009, 12:25:25 pm »
Cytat: "Shell"
Nuna, piszesz o kotach. W schronisku jest pełno pozamykanych w klatkach na króliki kociaków czekających na nowe domy. Nikt się z nimi nie bawi, nie wypuszcza ich bo nie ma na to czasu ani warunków.

I dlatego wiele organizacji wyciąga je stamtąd i szuka im nowych domów, w których będą miały zapewnioną swobodę i miłość.
Cytat: "Shell"
Niestety królik to szkodnik i nie każdy nadaje się do trzymania bezkalatkowo, gdyby mój BuBu nie robił po całym mieszkaniu i nie niszczył też by mieszkał bezklatkowo ale niestety to jest królik a nie kot czy pies.

Nie wiem, czy niestety czy stety, ale na tym między innymi polega odpowiedzialność, że się najpierw poznaje specyfikę i potrzeby gatunku, a potem bierze zwierza. Jeśli z przeprowadzonego rozpoznania wynika, że zwierz nam nie odpowiada, bo np. jest szkodnikiem, to odpowiedzialnie nie bierzemy go sobie na głowę, żeby potem zamykać w akwarium czy wynosić do kibla.
Cytat: "Shell"
Kraty szarpią na ogół te króliki co zaznały swobody

Nie będę się zastanawiać, czy kilkadziesiąt Twoich zwierząt jest szczęśliwych czy też nie - jest dla mnie oczywiste, że potrzeba swobody jest jedną z kilku najbardziej podstawowych potrzeb większości żyjących na ziemi gatunków i nic dziwnego, że królik nie chciał nocować w klatce.
Przykład z królikami zabijanymi na fermach - no comment, nie będę mierzyć szczęścia mojego królika miarą tego, że inne mają gorzej.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Shell

  • Gość
Okropny królik
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 24, 2009, 13:07:14 pm »
POST SKASOWANY ZE WZGLĘDU NA ZŁAMANIE REGULAMINU FORUM.

kasiagio

  • Gość
Okropny królik
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 24, 2009, 13:22:07 pm »
Shell, a czy nie myślisz ,że jest tez winy z Twojej strony że
Cytat: "Shell"
"zbyt dużo kretynów
pisze jakie ma zdanie na Twoje wypowiedzi , mi się wydaje że Ty podpuszczasz i prowokujesz osoby takimi właśnie odpowiedziami !!

Shell

  • Gość
Okropny królik
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 24, 2009, 13:30:18 pm »
Cytat: "bosniak"
Cytat: "Shell"
Nuna, piszesz o kotach. W schronisku jest pełno pozamykanych w klatkach na króliki kociaków czekających na nowe domy. Nikt się z nimi nie bawi, nie wypuszcza ich bo nie ma na to czasu ani warunków.

I dlatego wiele organizacji wyciąga je stamtąd i szuka im nowych domów, w których będą miały zapewnioną swobodę i miłość.

Nie musisz mi tego tłumaczyć na piechotę jak bym nie widziała, sama jestem siłą fizyczną takiej organizacji i co prawda nie kotami a psami się zajmuję. Nie mam zamiaru po króliczym forum rozpisywać się o psach jakimi się opiekowałam i dlaczego, zbyt dużo w Was jest agresji do innych osób z poza Waszej sekty i zastanawiam się dlaczego tak się dzieje.  :hmmm
Zapisałam się na to forum bo myślałam, że jesteście zwartą, prężnie działającą organizacją miłośników królików a tu niespodzianka.

nuka

  • Gość
Okropny królik
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 24, 2009, 13:33:45 pm »
Cytat: "Shell"
Nim się kogoś skrytykuje za postępowanie przydało by się tą osobę poznać. Tak to ja sobie mogę oceniać kogoś u kogo byłam w domu i widziałam jak traktuje zwierzęta i w jakim one są stanie a Ty odchody widziałeś a nie moje szczury, psy czy królika.

kilka osób jednak raczyłas ocenić, pomimo słów które zacytowałam. A czy byłaś u nich w domu, poznałaś je choćby w rozmowie telefonicznej? Zacznij sprzątać swoje podwórko, potem wytykaj nieporządek u innych.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Okropny królik
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 24, 2009, 13:35:12 pm »
Cytat: "Shell"
"zbyt dużo kretynów się tu zasiedziało".


Cytat: "Shell"
działacie niczym sekta lub kościół katolicki


to po co dolaczylas do rzekomych ww. kretynow i sekty?  :/
Z tym kosciolem katolickim przesadzilas, bo w tym momencie wdeptujesz innym na uczucia religijne.

Widocznie nie znajdujesz w tym forum nic pozytywnego, nie umiesz pogodzic sie z mysla, ze inni chceli ci powiedziec swoje przekonania dotyczace akwariow.
Czasem warto przemyslec swoje postepowanie i rady innych. Ja takze, robilam zle dajac krolikom kolbe, uzytkownicy zaznaczyli czemu nie dawac i zaprzestalam tego. Wyszlo na dobre, bo podane argumenty, nie wychodzily od "kretynow"- ja tu takich nie widze.

Wg. mnie cale forum to skupisko ludzi, do ktorych odnosi sie ta wypowiedz. Jestesmy przeciez jakas spolecznoscia.

Shell

  • Gość
Okropny królik
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 24, 2009, 13:36:42 pm »
nuka, czy napisałam personalnie do kogoś, że np. jest pusty, głupi lub zły? mysza, określenie "kretyni" nie wyszło ode mnie kochana a od osoby co jak pisałam była tu kiedyś członkiem, użytkownikiem kiedy forum powstawało. To był cytat. I nie chodzi o akwaria a o kalumnie pod moim adresem.

Nuna

  • Gość
Okropny królik
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 24, 2009, 13:39:39 pm »
Moze sprobuj nas zrozumiec zamiast ciagle nas poprawiac i wytykac, ze cos zle robimy, zle piszemy, myslimy .

zabir

  • Gość
Okropny królik
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 24, 2009, 13:42:27 pm »
Cytuj
zabir, posłuchaj dziecko


Nie jedno dziecko ma więcej wyobraźni od Ciebie, wiec nie czuje się jakoś źle ze swoimi opiniami o tobie(mała litera w tym wypadku jest jak najbardziej zrozumiała), które wynikają z twoich wypowiedzi. Domyślam się że ty musisz być zdecydowanie po 60-tce( nie obrażając innych które przekroczyły ten wiek), bo dla ciebie każdy ma zbyt mało lat, a twoje poglądy na temat zwierząt są tak archaiczne, że pewnie pochodzą z epoki gdy ludzie zaczynali hodowlę zwierząt, tylko na cele spożywcze.
Każdy inny pogląd od twojego, jest traktowane jako nawoływania religijne, lub ideologiczne, przyjmij do wiadomości że żyjesz w błędzie, kłamstwie, dla ciebie królik to szkodnik, a dla mnie szkodnikiem jesteś ty i tobie podobni, wiec dlaczego nie umiesz tego uszanować, tak samo jak my mamy szanować twoje zdania o "królikach szkodnikach", czyżby kolejny objaw hipokryzji?

Cytuj
Nie mam zamiaru czytać tekstów o tym, że jestem zła, pusta, snobistyczna


Pewnie chętniej byś czytała jaka jesteś wspaniała i nie mogąc znaleźć takich ludzi w rzeczywistym świecie szukasz ich na forach, a tu kolejne rozczarowanie.

Cytuj
(...)więc załóż sobie na mordę kaganiec i cállate

Właśnie na takim poziomie jest twoja kultura i poziom inteligencji, dla ciebie, niektóre wyrażenia są obce, a coś takiego jak synonimy nie istnieją, aby było grzeczniej i bardziej kulturalnie. Komunikujesz się słownictwem zwierząt (prostym i nieskomplikowanym), a nie potrafisz odczytać ich prawdziwych potrzeb

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Okropny królik
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 24, 2009, 13:46:22 pm »
Cytat: "Shell"
"zbyt dużo kretynów się tu zasiedziało". Dziś całkowicie się z nią zgadzam.


Sama zgodzilas sie z wypowiedzia tej osoby, wiec juz cie nie rozumiem...  :hmmm

Czemu tak trudno pogodzic ci sie z mysla, ze, ktos chcial dobrze, mowiac o zlych wlasciwosciach akwarium (od tego chyba sie zaczela ta burza),a ty nie moglas przemyslec tego. Od razu najezdzanie, ze niby my jestesmy zli i niedobrzy. Forum dziala na zasadze pomocy, doradzaniu drugiemu- TU NIKT NIE CHCE DLA NIKOGO ZLE. czy to trudno naprawde zrozumiec? :(

Offline Tamcia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 484
  • Płeć: Kobieta
Okropny królik
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 24, 2009, 13:47:12 pm »
Proponuję wrócić do tematu lub go zamknąć,bo albo albo się w końcu dowiemy co z "okropnym"królikiem,czy coś pomogło,albo dalej będzie spór.Szkoda by było jednak zamykać,bo być może więcej osob ma problem z "nadpobudliwym"uszatkiem.Czy możemy wrócić do tematu??

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Okropny królik
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 24, 2009, 13:48:10 pm »
Będę nawoływać, drodzy forumowicze, o ochłonięcie. Już chwilę temu niektóre wypowiedzi zaczęły sie kwalifikować do ostrzeżeń. Proszę się nie wyzywać.

Do Shell: proszę, żebyś odpuściła deko - to jest forum dyskusyjne, jeśli masz dość dyskutowania z nami, jak to wyżej oznajmiasz, to nie dyskutuj, proszę.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

kasiagio

  • Gość
Okropny królik
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 24, 2009, 13:51:07 pm »
A czy nie ma opcji ignoruj ?? Może to by coś rozwiązało ??

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Okropny królik
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 24, 2009, 13:51:20 pm »
Ja bym właśnie się chciała dowiedzieć co z tym "okropnym królikiem" i czy już jest mniej okropny czy nie, a nie czytać kto i w jakim stopniu jest kretynem. :P
Wg mnie jakoś tak mocno odbiegliśmy od tematu :P
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Shell

  • Gość
Okropny królik
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 24, 2009, 13:53:04 pm »
zabir, obyś tyle w życiu szczęścia doznał ile prawdy mówisz.mysza, forum nie działa na zasadzie pomocy a stręczycielstwa.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Okropny królik
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 24, 2009, 13:54:39 pm »
bosniak,  ma racje.

Ja ze swojej strony przepraszam za zasmiecanie watku, ale czlowiek jest tylko czlowiekiem i czasem mu nerwy puszczaja, niestety :/ :)

Co to tematu, to faktycznie trudno sprecyzowac, czemu kroliki obgryzaja prety. Chyba najwlasciwszym wyjsciem jest podpatrzenie zachowania zwierzaka.
Czesto jest tak, ze:
1.krolik gryzie, bo go cos boli.
2. sprawa jest NUUUUUUDA,
3. scieranie siekaczy (co na pretach nie wychodzi najlepiej- prowadzi to do wady zgryzu)
4.Za mala ilosc ruchu.

Proponuje puscic krolika wieczorem, najlepiej do innego pokoju gdzie nie stoi klatka, tak na 2-3 godziny, zeby sie wyszalal. W tym czasie dac mu wszystkie zabawki do dyspozycji.

Moze taki eksperyment sie uda :) powodzenia zycze :)

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Okropny królik
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 24, 2009, 13:58:20 pm »
Bo moja Mercedes np. wyjątkowo lubi obryzać kratki kojca, kiedy ten jest otwarty :P Najczęściej od strony zewnętrznej :P ( nie siedząc w kojcu :P ) Nie wiem czemu, ale nie powinno sie jej nudzić, boleć, raczej też nie. Ruchu ma dużo, bo nawet jak są zamknięte w kojcu to jednak mają dwa metry kwadratowe przestrzeni... ściera siekacze ??
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Okropny królik
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 24, 2009, 14:01:05 pm »
Moze, tez wplywa na to opcja 'widzimisie'?  :hmmm  

A czy nam, forumowiczom, nie czesto zdarzalo sie obgryzac zakretki od dlugopisow, gumki od olowkow i rurki od napojow?

Nie swiadczylo to o scieraniu siekaczy rzecz jasna, ale o tak zwanym 'widzimisie'  :lol