Autor Wątek: dziwna króliczka pokrywa samczyka  (Przeczytany 2779 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

milacure

  • Gość
dziwna króliczka pokrywa samczyka
« dnia: Listopad 23, 2009, 12:54:58 pm »
mam 2 króliczki. jeden samczyk ok. 2 i poł miesięcy, drugi to samiczka około 4 miesięcy. problem jest taki, że samiczka pokrywa samczyka. on biedny malutki nie wie o co chodzi, a ona jest agresywna w stosunku do niego i chce z nim uprawiać sex :P to chyba moment, aby wysterylizować samiczkę prawda?? chociaż nie wiem czy nie jest za młoda. w jakim wieku się sterylizuje królicze samiczki??

nuka

  • Gość
dziwna króliczka pokrywa samczyka
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 23, 2009, 12:59:19 pm »
Klasyczna sytuacja, królewna dojrzewa, hormony szaleją - możesz już sterylizować, pomyśl też o zabiegu u samca, jak zacznie dorastać i zrozumie o co chodzi - będzie męczył małą.

milacure

  • Gość
dziwna króliczka pokrywa samczyka
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 23, 2009, 13:05:03 pm »
wiem, wiem za jakiś miesiąc wykastruję też samczyka... dzięki za odp. ale na pewno nie za młoda samiczka 4 miesięczna?? kiedyś słyszałam coś o 8 miesiącach, z drugiej strony moja króliczka jest już duża i wydaje się dojrzała ponad wiek

nuka

  • Gość
dziwna króliczka pokrywa samczyka
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 23, 2009, 13:08:00 pm »
Były przypadki ciąży u młodszych królic (3 m-ce). Skoro mała dojrzała do gwałtów to jest już gotowa przyjąć samca. A to oznacza, że można sterylizować. Decyzja zawsze należy do weta, więc jeśli będzie zbyt wcześnie to nie podejmie sie wykonania zabiegu.

milacure

  • Gość
dziwna króliczka pokrywa samczyka
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 23, 2009, 13:11:45 pm »
a i jeszcze dodam, że dziwnie intensywnie pachnie , chyba znaczy teren czy cos... smród w pokoju... :P

nuka

  • Gość
dziwna króliczka pokrywa samczyka
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 23, 2009, 13:13:04 pm »
Rujkę ma dziewczyna, ten zapaszek ma necić samców, dla nich to piękny aromat.

Bella

  • Gość
dziwna króliczka pokrywa samczyka
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 27, 2009, 21:07:07 pm »
Co ile króliczka ma rujkę  ??