Autor Wątek: Królik dużo je a chudnie  (Przeczytany 10665 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

szurnietaa

  • Gość
Królik dużo je a chudnie
« dnia: Październik 25, 2009, 18:12:29 pm »
Mam pytanie. Bo mój królik dużo je. Jednak tak schudł, że nie wiem co mam zrobić. Jest lekuśki i strach go dotknąć żeby go nie połamać bo normalnie mu czuć kręgosłup ;( Nie wiem co jest grane. Bo je i pije  tyle co zawsze, bobki tez ma normalne, może tylko trochę jaśniejsze. Co mam zrobić ?
Pozdrawiam Ania :)

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Królik dużo je a chudnie
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 25, 2009, 18:28:08 pm »
Niezwłocznie udać się do weterynarza. Gwałtowny spadek wagi jest jednym z poważniejszych wskazań na jakąś chorobę. Ile królik ważył przed schudnięciem (kiedy to było?), a ile waży teraz?
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

szurnietaa

  • Gość
Królik dużo je a chudnie
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 26, 2009, 07:24:13 am »
Nie wiem ile ważył, ale był dużo grubszy niż teraz. Był taką kuleczką, a teraz jest dużo mniejszy i chudszy. Ta waga nie spadła aż tak szybko. 2-3 miesiące temu wyglądał normalnie i od miesiąca tak schudł. Nie wiem też, czy to nie ze starości jest. Bo Tuptuś ma już około 6 latek :(

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Królik dużo je a chudnie
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 26, 2009, 10:12:57 am »
6-letni królik to nie jest stary królik. Skoro "od miesiąca tak schudł", to uważam to za drastyczny spadek wagi. Idź do weta. Zrób badania kału, usg brzuszka. Na przyszłość - dobrze jest ważyć królika co jakiś czas, choćby przy okazji wizyt u weta czy szczepień, i zapisywać sobie wynik ważenia.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

progalska

  • Gość
Królik dużo je a chudnie
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 11, 2009, 15:41:59 pm »
Proszę!! Pomóżcie mi!! Nie wiem co robić!!! Mam taki sam problem  i taki sam wiek królika  ;(  ;(  ;(  ;(  ;(  ;( A mam tylko 23zł oszczędności, ale nie wiem czy mi starczy i czy mogę sama z królikiem iść, i jak??Rodzice myślą że królik to takie etam, a pies to o tak  ;(  ;(  ;(  ;( Nie zgadzają się na pójście z króliczkiem za ich pieniądze do weterynarza  ;(  ;(  ;(  ;(

nuka

  • Gość
Królik dużo je a chudnie
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 11, 2009, 19:18:44 pm »
Musisz iść do weta. Poproś rodziców o pożyczkę na leczenie, umów się, że będziesz oddawała z kieszonkowego jakieś drobne kwoty, wylicz sobie ile to może być. I jak obiecasz a rodzice sie zgodzą to muszisz się z tej obietnicy wywiązać.
Możesz powiedzieć, że rezygnujesz z jakiegoś prezentu na rzecz leczenia królika bo ważniejsze jest dla Ciebie jego zdrowie.
Jeśli masz sprawdzonego weta to z nim też możesz negocjować rozłożenie płatności na jakieś raty. Tylko muszisz szczerze powiedzieć, że teraz akurat nie masz kasy a nie możesz przecież zrezygnowac z leczenia.
Powodzenia

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Królik dużo je a chudnie
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 11, 2009, 21:35:01 pm »
nuka, dzięki, właśnie wpadłam na świetny pomysł :) Co roku pisze list do św. Mikołaja (zapobiega niechcianym prezentom), napiszę w tym roku, że jestem na czekoladowym odwyku i zamiast mojej ukochanej czekolady chce mnóstwo suszków i sianka :)  :jupi
dzięki  :*
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"