Autor Wątek: "Folwark zwierzecy" galeria baltycka- Gdansk  (Przeczytany 11617 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
"Folwark zwierzecy" galeria baltycka- Gdansk
« dnia: Październik 23, 2009, 14:04:11 pm »
Wczoraj podczas wieczornego szukania pasmanterii (ktorej nie znalazlam) trafilam do pewnego sklepu zoologicznego. Postaram sie napisac to bez zabarwienia emocjonalnego (przynajmniej w jakims stopniu), bo, ze mnie to zdenerwowalo, to malo powiedziane.

W sklepie tym jest wydzielony pokoik wielkosci ok 4m2, z przeszklona szyba, zeby wszyscy chodzacy po galerii mogli ogladac kroliczki (i tluc w ta szybe: "o! jaki slodki kroliczek, chodz tu, kroliczku" ), wprawdzie warunki sa niezle, maja sianko, zwirek nie trociny i granulat (oczywiscie wody tam nie dojrzalam), ale coz im po takich warunkach, skoro kroliczki moga miec NAJWYZEJ 3 tyg (obstawialabym dwa porownujac ze zdjeciami w watku ppx- "nic nie wiem...."). No i sa tez dwa wieksze...

Poszlam do obslugi, siedzialy tam dwie kobietki, z czego jedna moim zdaniem mogla byc szefowa (widac po zachowaniu, ze czula sie jak "na swoim") i pytam: czy te kroliczki to rodzina (czy te maluszki sa dziecmi tych wiekszych)
one ze smiechem na ustach, ze nie. To ja mowie, ze troche chyba sa za male zeby je sprzedawac nie sadza panie? Na to mi ta pani (wg. mnie wlascicielka), ze nie, ze one sa po prostu od innego hodowcy i maja normalnie, czyli 2 miesiace. Stwierdzilam, ze mi to wyglada na 2 tygodnie i im mowie o kroliczych potrzebach itd. Zero reakcji, smialy sie do siebie i wrogo na mnie patrzyly.

Jestem tak zla, ze zaraz wyszperam cos i normalnie nasle na nich inspektorat weterynarii (kto to widzial zwierzatko bez wody w sklepie zoo?).

Poradzcie mi co moge jeszcze zrobic? Kurcze, najchetniej to bym im ten Folwark z dymem puscila  
:wisielec:
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
"Folwark zwierzecy" galeria baltycka- Gdansk
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 26, 2009, 12:55:33 pm »
hej, zglos te interwencję oficjalnie do zrobienia do działu interwencji SPK, wtedy sie jej podejmie Michał Kucharski, ale są okreslone formalnosci do spelnienia.

Zasady zglaszania interwencji są tu:

http://www.kroliki.net/pl/kontakt/kontakt/interwencje

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
"Folwark zwierzecy" galeria baltycka- Gdansk
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 26, 2009, 14:09:43 pm »
dziekuje ais :) wczoraj tam bylam. Kroliczki maja czysciutko, maja wode, sianko i granulat (jednak moja uwaga na cos sie zdala :) ) tylko, ze sa male, ale z tym to chyba juz nic sie nie da zrobic, no nie ??
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
"Folwark zwierzecy" galeria baltycka- Gdansk
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 26, 2009, 17:23:28 pm »
Może je połączyć w jeden? ;)


Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
"Folwark zwierzecy" galeria baltycka- Gdansk
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 26, 2009, 17:35:20 pm »
a da sie?? musze poprosic moderatora??
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

kasica

  • Gość
Odp: "Folwark zwierzecy" galeria baltycka- Gdansk
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 27, 2010, 14:42:09 pm »
o kurcze... za kazdym razem, jak wchodze do galerii to ta "szyba" jest moim punktem "zwiedzania", ale wczesniej dalabym sobie reke uciac, ze te mlodziaki to rodzinka-bo zawsze przy mlodych byl jeden starszy krolik.
btw raz chyba zdarzylo sie im miec rodzinke, bo bylam swiadkiem karmienia mlodych przez matke...
no ale nie zmienia to faktu, ze sa one megamale... na bank 2 miesiecy nie maja...
aaa i zapomnialabym dodac, kiedy wprowadzil sie na moment kotek(nie wiem, czy do sprzedazy, ale pewnie tak) to z automatu kroliczki trafily do malych akwariow...

Offline MałaRosie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 798
  • Płeć: Kobieta
  • Czytając. To. Głos. W. Mej. Głowie. Się. Zacina.
    • Królicze Gadżety
Odp: "Folwark zwierzecy" galeria baltycka- Gdansk
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 27, 2010, 16:30:08 pm »
Ojej :(


Liryanne

  • Gość
Odp: "Folwark zwierzecy" galeria baltycka- Gdansk
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 27, 2010, 16:36:13 pm »
Ostatnio jak byłam w galerii, to nie było małych króliczków, tylko dwa duże. O kotku nic nie wiedziałam (a te akwaria są naprawdę malutkie, więc aż mnie roznosi ze złości) i też jak były małe króliczki, to zawsze myślałam, że są to młode tych większych, no cóż chyba się myliłam.
Podobna sytuacja była u mnie w Tesco (Gdynia-Dąbrowa), ale to było jakieś 2 lata temu. Chyba ktoś musiał im zwrócić uwagę, bo od tamtego czasu, króliczki były już w odpowiednim wieku.

kasica

  • Gość
Odp: "Folwark zwierzecy" galeria baltycka- Gdansk
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 27, 2010, 17:36:34 pm »
ten kotek byl doslownie z 2-3 miesiace temu...

tak poza tematem Liryanne witam sasiadke :D ja w osowej ;P

Liryanne

  • Gość
Odp: "Folwark zwierzecy" galeria baltycka- Gdansk
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 27, 2010, 19:50:22 pm »
No to akurat wtedy w galerii mnie nie było, nie miałam czasu, ani chęci na zakupy ;p
Może, to nie na temat króliczków, ale mają tam pełno szczurków, które cóż ... w większości mają uczulenie na trociny, są źle karmione, trzymane samce z samicami i przede wszystkim mają pchły (zapewne od chomików). Koleżanka zaraz po kupieniu była zmuszona do leczenia świerzbu, alergii na trociny i pcheł, co miłe nie było. Nie wiem czy da się jakoś załatwić sytuację z królikami. Ekspedientki są tam okropne >.<

No witam, witam. Osowej często nie odwiedzam, jak już to real ;P 

kasica

  • Gość
Odp: "Folwark zwierzecy" galeria baltycka- Gdansk
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 01, 2010, 16:16:13 pm »
i nawet mieszkaja z nimi teraz 2 swinki morskie... a kroliczki wystrachane siedza za takim kolem... tylko jeden brykal ;P