Autor Wątek: wogóle nie pije  (Przeczytany 5912 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

foxia

  • Gość
wogóle nie pije
« dnia: Październik 22, 2009, 12:30:20 pm »
Witajcie.

Mój królas to chyba jakiś wybryk (przynajmniej tak mi się wydaje).
Od przeprowadzki, która miała miejsce ponad miesiąc temu wogóle nie pije wody. Ani kropli.  :wow  Wymieniam jej wodę w poidełku, ale nawet nie podchodzi do niego :buu
Czy to normalne, żeby królik wogóle nie pił?? Przecież to organizm żywy i potrzebuje wody...
Może uzyskuje płyny z pożywienia?? Dostaje sianko, 2 marchewki dziennie, dropsy i cukierasy dla królików, chrupki dla królików, jak jest sałata to około 5 liści na dzień. Możliwe, żeby po takiej diecie nie miała wogóle pragnienia?? :hmmm

Offline Truffle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • 진기씨,사랑해~
    • dA
wogóle nie pije
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 22, 2009, 12:36:20 pm »
Cytat: "foxia"
2 marchewki dziennie, dropsy i cukierasy dla królików, chrupki dla królików, jak jest sałata to około 5 liści na dzień


prawie spadłam z krzesła.. źle karmisz swojego ukochanego uszatka..

dropsy i cukierki, chrupki tez - nic z tego nie powinno sie podawac krolikowi, bo nie sa zdrowe, wrecz szkoda, a sa sprzedawane tylko po to, zeby nabic kieszenie producentow.

marchewki nie podajemy tak duzo, jest slodka i kaloryczna.
co do sałaty się nie wypowiem, niech odpowie ktoś bardziej doświadczony.
jest masa innych warzyw, ktore mozna podawac krolikowi, urozmaicic mu diete :)

może wymień swojej Królewnie poidelko na miseczke, bedzie jej latwiej i obserwuj :) i koniecznie zmien diete.. dla jej dobra.

pozdrawiamy  :bukiet
Haikus are stupid
I cannot write them at all
Deal with it, retard.

Nuna

  • Gość
wogóle nie pije
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 22, 2009, 12:36:51 pm »
Daj jej wode w miseczce moze sie skusi. Dropsow, cukierkow i chrupkow nie podajemy, zawieraja cukier, produkty mleczne, sztuczne aromaty i farbe spozywcza, jednym slowem - niezdrowe.
Oprocz powyzszych warzyw mozesz podawac tez:
http://www.miniaturkabeztajemnic.com/listaw.html
 To wazne zeby jedzenie bylo urozmaicone nie tylko ze wzgledu na witaminy i mineraly,  kroliki to smakosze, uwielbiaja jesc  :)

foxia

  • Gość
wogóle nie pije
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 22, 2009, 13:05:01 pm »
:wow
To mnie bardzo zdziwiłyście. Muszę jeszcze dużo poczytać o diecie królików.
A Królewna tak uwielbia marchewkę...
Aż wstyd mi, że nie interesowałam się wcześniej co powinna jeść :buu
 :placze  :niespodzianka

Shell

  • Gość
Re: wogóle nie pije
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 22, 2009, 13:08:05 pm »
Cytat: "foxia"
Od przeprowadzki, która miała miejsce ponad miesiąc temu wogóle nie pije wody.

Podajesz królikowi wodę z kranu? Jeżeli tak to bardzo możliwe, że w miejscu gdzie teraz mieszkasz jest niesmaczna woda. Co do żywienia ja się nie wypowiadam, ale zaraz Cię zlinczują. Trzymaj się.

foxia

  • Gość
wogóle nie pije
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 22, 2009, 13:11:20 pm »
Cytat: "Shell"
Co do żywienia ja się nie wypowiadam, ale zaraz Cię zlinczują

Wolę, żeby mnie ktoś zlinczował, niż moja króliczka dalej ma przeze mnie źle jeść :(
A co do wody, to podaję jej tylko przegotowaną, w temperaturze pokojowej. Nie próbowałam dawać jej mineralnej.
Kranówa by jej zapewne smakowała, bo mam wodę ze studni głębinowej z ogrodu.

Offline Truffle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • 진기씨,사랑해~
    • dA
wogóle nie pije
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 22, 2009, 13:35:31 pm »
Cytat: "Shell"
Co do żywienia ja się nie wypowiadam, ale zaraz Cię zlinczują


nie czuję się, jakbym foxie zlinczowała, zwróciłam jej grzecznie uwagę, a zrobi co chce z moją uwagą.
chyba, że czuje się zlinczowana - to przepraszam. ale nie popadajmy w paranoję.
Haikus are stupid
I cannot write them at all
Deal with it, retard.

foxia

  • Gość
wogóle nie pije
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 22, 2009, 13:41:50 pm »
Nie czuję się zlinczowana :)
Za to chętnie poczytam wasze rady. :bukiet

TUSIA555555

  • Gość
wogóle nie pije
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 22, 2009, 13:47:26 pm »
foxia, wywal te świństwa tak jak poradziły dziewczyny  czyli te wszystkie chrupki czy tam dropsy....zastąp to poprostu warzywkami, tez nie przesadzając w ilościach, ja np Tusi podaje od czasu do czasu natkę pietruszki, koperek, brokuły- uwielbia to...czasem też zje kapustę pekińską-ale jej jakimś ulubionym przysmakiem to nie jest...kup jej jakieś suszki (no chyba że masz jakieś zapasy) np liście malin czy czarnej porzeczki...
Ja nie cuduję za bardzo w diecie mojej Tuśki-tzn staram sie nie przesadzać z niczym, a ona czuje się ok :DD

foxia

  • Gość
wogóle nie pije
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 22, 2009, 15:03:11 pm »
To moja ma za dużo jedzenia?
Ja mam wrażenie, że ona jest wiecznie głodna.

Mogę iść po listki malin i porzeczek do ogrodu, bo mam jakieś późne odmiany. Ususzyć je??

Offline Truffle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • 진기씨,사랑해~
    • dA
wogóle nie pije
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 22, 2009, 15:42:31 pm »
mozesz ususzyc na zime, ale z tego co mi wiadomo, mozesz tez podac swieze jak bedzie miala ochote. tak samo mlecz, babke, itd.
tu masz strone z dozwolonymi owocami, ziolami i warzywami :)
http://www.miniaturkabeztajemnic.com/zywienie.html
Haikus are stupid
I cannot write them at all
Deal with it, retard.

foxia

  • Gość
wogóle nie pije
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 22, 2009, 16:06:36 pm »
Dzięki dziewczyny za radę. To ruszam do ogrodu, a później do warzywniaka :)
 :bukiet  :bukiet

TUSIA555555

  • Gość
wogóle nie pije
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 22, 2009, 17:53:07 pm »
Cytat: "foxia"
Ja mam wrażenie, że ona jest wiecznie głodna.
 hehe..ja też mam takie wrażenie jak patrzę na mojego głodomorka, wiem ze najchętniej jadłaby non stop...ale wlasnie dlatego staram sie nie przesadzać zeby jej nie przekarmić i zeby to się nie kończyło luźnymi kupkami

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
wogóle nie pije
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 22, 2009, 20:38:51 pm »
foxia, większość króli może jeść cały czas  :rotfl2 ale wystarczy jak na stałe bedzie miała dostęp do sianka i wody- tym napełni żołądek :D

foxia

  • Gość
wogóle nie pije
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 22, 2009, 22:09:33 pm »
kasiek,  :bukiet
Dzięki za radę. Sianko wcina bardzo chętnie.
Dziś dostała kawałeczek kiwi. Ale chyba też nie przypadł jej do gustu.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
wogóle nie pije
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 22, 2009, 22:18:22 pm »
foxia,  jak na noc zostawisz mu tylko wodę sianko i kiwi to pewnie polubi, chyba że wyjątkowy smakosz  :rotfl2
SylwiaG

TUSIA555555

  • Gość
wogóle nie pije
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 23, 2009, 08:13:45 am »
ja wlasnie dokladnie tez tak robię- tzn zostawiam Tusię na noc tylko z siankiem i wodą (bez kiwi) i do rana większość sianka znika :DD

karola

  • Gość
wogóle nie pije
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 27, 2009, 14:37:26 pm »
Tak jak napisały dziewczyny musisz zmienić jej diete.Ja daje Basi dwa razy dziennie granulat,czasami kawałek banana lub ogryzek jabka bez pestek 5 czasami kawałeczek marchewki.


Pozdrawiam

lenka_44

  • Gość
wogóle nie pije
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 27, 2009, 16:53:15 pm »
Hmm... Ja też mam taki problem, że moja królisia nie chce pić. Pije, ale czytając na forum to bardzo mało. Dzienna dieta to: czasami, jak mi się uda mlecze, jakieś gałązki, kawałek pietruszki chociaż nie przepada i czasem natka marchewki bądź pietruchy. Zawsze ok. 1,5 łyżki granulatu, kawałeczek marchewki, buraczka, pół liścia kapusty pekińskiej, troszku brokuły, od czasu do czasu jakieś suszone warzywko bądź jakiś owocek. Staram się wprowadzać nowe warzywa oraz idę jutro kupić suszone ziółka choć królik jest już nie młody ( 3 lata ) to jednak nie urozmaicałam jej diety za bardzo :/ Teraz podawałam kiwi, ponieważ Rabi ( królik długowłosy ) cały czas linieje i pożera wielkie ilości swojej sierści i pojawiły się tak zwane " koraliki ". Pewnie wiecie o co chodzi. Myślicie, że ma dobrą dietkę? Może nie potrzeba jej wody, wystarcza jej z pokarmu? No i to jest oczywiste siano i woda dostępne 24h/dobę. Ostatnio po prostu dostała jakiegoś szału sianowego :P Po prostu wżera go dużymi ilościami, co jest dziwne bo wcześniej nie przepadała :P A jeszcze dodam, że wode podaję przegotowaną, w poidełku. Choć poidełko ma od początku to może jednak nie lubi z niego pić, spróbuję zmienić na miseczkę, zobaczymy :) Z góry dziękuję za wszystkie porady :bukiet . Pozdrawiam Lenka

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
wogóle nie pije
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 27, 2009, 18:09:10 pm »
z miski pije się wygodniej, może więcej wody będzie ubywać. poidła czasem się zacinają a królik przecież nam o tym nie powie...
dobrym pomysłem jest urozmaicenie diety i dawanie jak największej ilości zieleniny. to dobrze, że pożera sianko :lol  takiego puchacza trzeba często czesać, szczególnie w czasie linienia.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey