Autor Wątek: Ochrona kabli  (Przeczytany 37608 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hordra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1119
  • Płeć: Kobieta
Ochrona kabli
« dnia: Październik 15, 2009, 18:31:44 pm »
Chciałam się zapytać Was - doświadczonych w boju królikomaniaków - czym osłaniacie kable ? Jeśli są to ewentualnie jakieś elementy kupne gdzie to można kupić ? (jakiś link na allegro?)
Mam problem z tym, gdyż zwyczajnie moim zwierzakom nie ufam w tej kwestii i tam gdzie są kable mają bardzo mocno egzekwowany zakaz wjazdu.
Temat oczywiście skierowany do tych osób, które problem dotyczy.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Ochrona kabli
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 15, 2009, 19:09:23 pm »
Ochrona na kable do dostania w obi praktiker, z tego co mi wiadomo.
SylwiaG

Blondi

  • Gość
Ochrona kabli
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 15, 2009, 22:21:11 pm »
Ja kupiłam osłonki na kable nawww.animalia.pl razem z resztą zamówienia - są świetne. W Krakowie w sklepach typu Castorama czy Praktiker spotkałam się tylko z peszlami w kolorze białym, dużo cieńszymi i dodatkowo sprzedawanymi w rulonie po 25m, a aż tyle nie potrzebuję ;) A na "zespół" kabli od internetu i kablówki mam brązowa listwę o przekroju prostokąta, dobrze się komponuje z panelami  :DD

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Ochrona kabli
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 16, 2009, 13:30:24 pm »
Ja an razie na animali tylko zamawiałam. :P


Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Ochrona kabli
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 16, 2009, 15:01:55 pm »
SylwiaG

Blondi

  • Gość
Ochrona kabli
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 17, 2009, 00:14:16 am »
Tak, dokładnie te zamówiłam i mam zamiar zamówić jeszcze trochę, bo nie na wszystkie kable mi wystarczyło  :DD

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Ochrona kabli
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 17, 2009, 09:27:42 am »
Te osłonki chyba się przecina?.Widziałam takie w sklepie za rogiem,tylko we wściekle czerwonym kolorze po 0,7 zł/mb.Jeśli się sprawdzają (proszę o info),to będę musiała je zakupić.

Blondi

  • Gość
Ochrona kabli
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 17, 2009, 10:49:17 am »
Tak, trzeba je przeciąć wzdłuż przed nałożeniem. U mnie się sprawdzają, bo zniechęciły kocmołucha do gryzienia w ogóle, najwyraźniej gorzej się układają między zębami niż guma :]
Wściekłoczerwone mówisz?  :diabelek

Offline Hordra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1119
  • Płeć: Kobieta
Ochrona kabli
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 17, 2009, 11:47:52 am »
Dzięki Blondi ;D
Zamówiłam jedne i drugie po 3m ;d
Przy okazji uporządkuje się kable od komputera ;d

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Ochrona kabli
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 17, 2009, 11:51:32 am »
a po co przecinac wzdluz?myslalam,ze sie kabel wsuwa :/
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Ochrona kabli
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 17, 2009, 12:09:18 pm »
Renia - można i wsunąć,jeżeli wtyczka przejdzie :diabelek
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Ochrona kabli
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 17, 2009, 14:40:20 pm »
Cytat: "Jadwinia"
Renia - można i wsunąć,jeżeli wtyczka przejdzie :diabelek


a wtyczka..zapomnialam :/ ale jak przetnie sie na calej dlugosci to raczej oslonka nic nie da
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Blondi

  • Gość
Ochrona kabli
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 17, 2009, 15:30:30 pm »
Przecięcie w niczym nie przeszkadza, osłonka tak samo siedzi na kablu, jakby go nie było. Poza tym nie widzę innej możliwości jej nałożenia :]

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Ochrona kabli
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 18, 2009, 20:31:35 pm »
reniaw,  nawet jak przetniesz to to jest tak,jakby przecięcia nie było, dlatego,że to wraca do swojego stanu i nawet cięzko to rozciągnąć w miejscu przecięcia. Ja mam takie same tylko białe i nie stety, to żadna przeszkoda dla suska ;] :zdenerwowany
SylwiaG

Offline poulain

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 277
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.poulain.blog4u.pl
Ochrona kabli
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 18, 2009, 21:26:07 pm »
Ja tam się w te osłonki nie bawiłam. Tam, gdzie trzeba było, przybiłam listwę, w innym miejscu postawiłam płotek (coś w tym stylu: http://www.cyberbiznes.pl/ba_ne_rs/ogloszenia/8699_oglosz.jpg ), żeby odgrodzić wielkie kłębowisko kabli od króliczych ząbków. I jak na razie jest super.

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Ochrona kabli
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 18, 2009, 23:31:02 pm »
u mnie kable od kompa za biurkiem są zasłonięte płytą  OSB... a te w pokoju są schowane pod wykładziną... u mnie w domu w ogóle jest tendencja chowania kabli na szafkami więc nawet jak królików nie było to kable były pochowane...

aPa

  • Gość
Ochrona kabli
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 20, 2009, 08:15:13 am »
na tej animalii te peszle są strasznie drogie. ja kupiłem w zwykłym elektrycznym za nie całą złotówkę za metr. były do wyboru rózne średnice (do jednego peszla wkładałem kilka kabli) i różne kolory.
faktem jest że i tak królik potrzebuje kilku minut na przegryzienie tego zanim dobierze sie do kabla :)

Offline Hordra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1119
  • Płeć: Kobieta
Ochrona kabli
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 20, 2009, 08:20:53 am »
Cytat: "poulain"
Ja tam się w te osłonki nie bawiłam. Tam, gdzie trzeba było, przybiłam listwę, w innym miejscu postawiłam płotek (coś w tym stylu: http://www.cyberbiznes.pl/ba_ne_rs/ogloszenia/8699_oglosz.jpg ), żeby odgrodzić wielkie kłębowisko kabli od króliczych ząbków. I jak na razie jest super.

U mnie to raczej nie możliwe, żeby pozastawiać pokój płotkami ;3 Wygodniej o wiele jest kupić osłonki :) Więcej miejsca zostaje do dyspozycji :)

karola

  • Gość
Ochrona kabli
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 30, 2009, 17:02:08 pm »
Ja też musze uważać na kable od kompa,telewizora itp.,i jak dla mnie sprawdzonym sposobem to jest po prostu pilnowanie królika i tyle.Ja tak robie i to sprawdza się już od 6 lat.


Pozdrawiam :icon_smile2

TUSIA555555

  • Gość
Ochrona kabli
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 30, 2009, 18:27:01 pm »
Cytat: "karola"
,i jak dla mnie sprawdzonym sposobem to jest po prostu pilnowanie królika i tyle


ja tez staram się tak robić, że kiedy ją wypuszczam, to mam ją na oku...a wlasnie przed chwilką nie było mnie dosłownie chwilkę w pokoju i Tusia to wykorzystała - wskoczyła na łóżko (czego ogólnie nie może robić) i zdążyła tam nabobczyć i nasikać :bejzbol   Czasem ciężko za nią nadążyć