Autor Wątek: Ochrona kabli  (Przeczytany 37620 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Ochrona kabli
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 30, 2009, 19:10:04 pm »
Cytat: "karola"
dla mnie sprawdzonym sposobem to jest po prostu pilnowanie królika i tyle.Ja tak robie i to sprawdza się już od 6 lat.


a ja bym chyba osiwiała, gdybym miała obserwować 2 nicponie 24 h na dobę/7 dni w tygodniu :diabelek  (w sumie na blond włosach aż tak nie widać - może już częściowo osiwiałam :diabelek ) u mnie po prostu kable są pochowane za szafą oraz większość (modem, telefon, telewizor, antena, zasilacz, ładowarka od tel.kom. oraz listwa zasilająca) leży na parapecie i biurku, za laptopem.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Ochrona kabli
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 30, 2009, 22:23:39 pm »
U mnie tak wygląda ochrona kabli i urządzeń przed uszatymi "gilotynkami",a mam dwie,w tym jedną tajną (Helenkę) i gryzaka nagminnego (Duszka)-powinnam się cieszyć,że nie 5-obydwoje nie do upilnowania. :bejzbol

Daguchna

  • Gość
Ochrona kabli
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 30, 2009, 23:24:18 pm »
Mój sposób to pozastawianie wszystkich możliwych przejść pudełkami, michą itp. Tylko, że to kiepsko wygląda, jak goście przyjdą :P

Jovitte

  • Gość
Ochrona kabli
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 01, 2009, 13:13:32 pm »
Ja mam każdy kabel w osłonkach, tzw. peszelach (czy jakoś tak).. Kupiłam w OBI, 25 m za 13 zł:).. Może nie wygląda pięknie, ale na pewno lepiej niż luźne kable (teraz wszystkie mają ten sam wygląd), no i król się do nich nie dorwie:P..

karola

  • Gość
Ochrona kabli
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 01, 2009, 18:12:43 pm »
Ja mam akurat tylko jedenego łobuz i takie go "pilnowanie" to dla mnie czystka przyjemnośc,bo moge przy okazji obserwować swojego ukochanego uszatka i coraz le*iej go rozumieć.


Pozdrawiam

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Ochrona kabli
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 01, 2009, 19:19:14 pm »
karola, no to widocznie masz grzecznego "łobuza" :)

Jovitte

  • Gość
Ochrona kabli
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 01, 2009, 21:57:10 pm »
Zazdroszczę:D.. Ja mojego Kluchę też cały czas obserwuję, a mimo to nie udało się uratować ładowarek, nawet nie zauważyłam kiedy zostały rozkawałkowane;).. Dlatego dla bezpieczeństwa Bestii wolę mieć osłonki:)..

karola

  • Gość
Ochrona kabli
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 02, 2009, 15:27:57 pm »
No Basia jest bardzo grzeczna,chociarz raz to prawie by przegryzła kabel,ale ja na szczęćie szybko ją odgoniłam i nic się nie stało,na szczęćie :DD




Pozdrawiam

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Odp: Ochrona kabli
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 28, 2010, 15:13:22 pm »
Czy są na internecie gdzieś osłonki na kable (oprócz animalii) i chodzi mi o dokładniej jakieś nie plastikowe, najlepiej może metalowe?
Z animalii już wszystkie zgryzły...

W jakich to sklepach kupowaliście (z tego co pamiętam, to chyba Ikea i Castorama), jak u nich to się nazywa i jak wygląda, z czego jest zrobione i ile kosztuje?


Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: Ochrona kabli
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 28, 2010, 15:38:08 pm »
Peszele. osłonki plastikowe w Castoramie,Obi i większych sklepach z art.elektrotechnicznymi-1,8 zł/mb,metalowe by się nie zgieły i jak być je założyła?

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Ochrona kabli
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 28, 2010, 17:13:04 pm »
U nas te ikeowe w miare zabezpieczaja, bo Jozka sie nie interesuje. Ale jak sie dorwala do kabla od zamrazalnika to i peszel nie byl przeszkoda. Podziobala oba. Dlatego oprocz peszli ja dodatkowo zagradzam dostep do kabli. Skutkuja butle z woda.

Offline serducho

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ochrona kabli
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 29, 2010, 05:51:19 am »
hehe, jak te ikeowe kupilismy to Lucky w trakcie zakladania ich na kabel juz nam pokazal ze to dla niego zadna przeszkoda - przezarl oslonke w chyba 5 miejscach :) trzeba bylo po prostu pochowac je - pozaslaniac i juz :)

WeronikaM

  • Gość
Odp: Ochrona kabli
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 11, 2010, 17:02:34 pm »
znalazłam na allegro -dużo taniej niż na animalii

http://allegro.pl/weze-ochronne-karbowane-peszel-4-5-7-mm-duzo-i1297032234.html
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2010, 17:09:36 pm wysłana przez WeronikaM »

Offline thunderbird

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ochrona kabli
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 11, 2010, 22:10:07 pm »
W castoramie też jest.

Co do grubości, to i tak, nawet jeśli jest gruby ten peszel, to co to za przeszkoda dla królika... U mnie peszle mają inną funkcję. Kabel w peszlu już dla królasów jest nieinteresujący, nie wygląda już jak pyszna gałązka.:D Niebezbieczne kable (220V) mam tak pochowane, że się nei dostaną. W peszlach mam kable, które mają niskie napięcie, na przykład kable od głośników i kabel z kablówki. Na wierzchu jest tylko ten ostatni i go nie ruszają.

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Odp: Ochrona kabli
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 11, 2010, 23:15:54 pm »
Kupiłam te z Castoramy peszele w Bielsku, później okazało się, że u mnie w Nomi też są XD".
Ale i tak już poprzegryzały... Niestety te plastikowe listwy z elenktycznego nie na wszystkie kable się nadają...


Offline thunderbird

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ochrona kabli
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 12, 2010, 09:49:04 am »
Nie ma rady, jak kable pochować. Fajne są listwy do paneli z otworkiem na kable.:)
Albo wkuć kable w ścianę, ale to trochę więcej roboty. ;)

aniaijuz

  • Gość
Odp: Ochrona kabli
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 27, 2010, 08:52:32 am »
heh ale ich wkucie to chyba taka dożywotnia wersja :P
Jakby padł internet i gościu chciał sprawdzić kable to do tego wręczyłabym mu kilof :P
chyba mimo wszystko najdłużej żywotne są te panele drewniane na ścianę w ramach osłonki :)
ja większość kabli mam poprowadzoną po podłodze i schowane w takiej specjalnej listwie przypodłogowej :)

Sassenka

  • Gość
Odp: Ochrona kabli
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 24, 2011, 16:50:36 pm »
Moja babcia ma w domu wszystkie kable w ścianach :) bardzo mi się to podoba ale ona rok temu miała zmienianą całą elektrykę w domu itp.

Ja dzisiaj wypowiedziałam wojnę ;)

Listwy kupiłam by nie było tyle przedłużaczy :)





no i kable osłonięte ;) jedyny problem, że musiałam rozcinać niektóre :) bo nie wszystkie wtyczki udało mi się odkręcić....

kagome19

  • Gość
Odp: Ochrona kabli
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 03, 2011, 12:10:07 pm »
Uff, co za szczescie ze moja Pusia nauczyla sie ze kabli nie wolno ruszac. Widze, ze niezle problemy sa z tym.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ochrona kabli
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 03, 2011, 12:36:57 pm »
Mój Groch to zawsze miał pyszczek do kabli :D

Listwy plastikowe zdają swój egzamin idealnie :)