Autor Wątek: Wystawy.  (Przeczytany 5471 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Wystawy.
« dnia: Sierpień 08, 2009, 16:44:03 pm »
Tak mnie ciekawi jak wyglądają królicze wystawy królików rasowych.
Wie ktoś?


Offline agatha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 219
Wystawy.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 08, 2009, 22:50:51 pm »
Byłam na wystawie w ramach FARMA 2008, ale to raczej były kice hodowane w innych celach.
Pełno klatek i grupa ludzi w kitlach, którzy wyjmowali zwierzęta jak mleko z półki sklepowej, ważyli, oglądali i odkładali. Potrafi iść z nimi sporo metrów nie podtrzymując za skoki, po czym wrzucali z odległości metra do skrzynki.
Rozmawiałam z jednym z hodowców...zapewniał mnie, że króliki lubią być głową do dołu, trzymane za skoki (chwilę przed zabiciem...).

Jakiekolwiek wystawy ze zwierzętami są dla mnie chore. Nigdy nie można zapewnić odpowiednich warunków i zawsze jest to stres dla zwierzęcia. A całość i tak się sprowadza do jednego...$$$

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Wystawy.
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 09, 2009, 00:08:39 am »
Dokładnie. x_x
A nie ma wystaw królików miniaturek?
Po prostu ciekawiło mnie jak wyglądają takie wystawy królicze, bo psie to mniej-więcje wiadomo. Zagląda się do paszczy, ogląda się go itd.


Linka

  • Gość
Wystawy.
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 09, 2009, 15:59:29 pm »
Agatha - zależy z jakim kołem /czyt. osobami/hodowcami/ masz do czynienia. A osoby w "kitlach" to sędziowie, którzy muszą wpisać do odpowiednich rubryk ocenę; dlatego dokładnie oglądają każdego królika (np. gdy nie ma obciętych pazurów od razu powinna lecieć ocena) Ja tam spotkałam się z uprzejmością. Oczywiście zwierzętom nie da się zapewnić super ekstra warunków na wystawie. Ważne żeby miały cień/chłód/ i wodę. Poza tym po to jest wystawa żeby ocenić króliki prawda? To także weryfikuje ocene hodowcy - jeśli sędziowie nie patrzą po nazwisku/numerze fermy.
Wystawa zazwyczaj trwa dwa dni. Przeważnie w pierwszym dniu ocenia się króliki, w drugim rozdaje nagrody i dyplomy. W tym czasie można oglądnąc króliki, o coś zapytać hodowcę jeśli się takiego spotka. Przed wejściem są osoby które pobierają opłatę - jest to ok. 5 zł, młodzież szkolna ma zazwyczaj wstęp wolny. W nocy zostaje jakaś osoba lub kilka do pilnowania. Proszę pamiętać, że króliki są taką wizytówką hodowcy na takiej wystawie i te które mają najwyższą ocenę (96, 97) zazwyczaj są championami lub vice-ch. Na wystawie można także kupić króliki.
Myślę, że w na Polagrze coś się trafi. Największa wystawą która cieszy się dużym zainteresowaniem jest Nitra na Słowacji.
Ppx - miniaturki są na wystawach spotykane - głównie hermeliny. Są też zwykłe mieszańce (zazwyczaj do sprzedaży) ale bardzo rzadko, bo hodowcy głównie mają rasy średnie lub duże.

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Wystawy.
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 09, 2009, 22:24:36 pm »
Linka jak często bywasz na wystawach i gdzie można znaleść rozpis, gdzie i kiedy jakie są? :)


Linka

  • Gość
Wystawy.
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 10, 2009, 21:04:26 pm »
Nie jestem często na wystawach, bo nie jestem w związku, mam też dość daleko na każdą.
Jeśli będę coś wiedzieć to napiszę. Linka do podglądnięcia wysłałam na pw. Na pewno będzie w październiku Polagra (Poznań), jest to ogólnopolska wystawa zwierząt hodowlanych, Nitra, myślę, że w Katowicach też coś powinni zrobić (w tamtym roku byłam , mało królików), Mikołów i Czechowice-Dziedzice. Jeśli jesteś z tej Dębicy koło Tarnowa to masz całe Podkarpacie, nie słyszałam o wystawach tam ale jest fajna (czyt. spora) grupka hodowców. Podobno warto zwiedzić hodowlę p. Pawła Szumowicza, wiem że ma cudne barany :>

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Wystawy.
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 11, 2009, 11:57:15 am »
Tak z podkarpacia jestem. :P
A gdzie on ma hodowlę?  :lol
To jest związek króliczy? xD


Linka

  • Gość
Wystawy.
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 11, 2009, 16:12:07 pm »
Dokładnie nie wiem. Dwa-trzy lata temu wiem, że w Dębicy. Czy jeszcze ją ma? Nie wiem.
Są koła oraz związki hodowców królików lub drobnego inwentarza.

Offline Truffle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • 진기씨,사랑해~
    • dA
Wystawy.
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 13, 2009, 19:18:26 pm »
Linka, a kiedy ta Polagra w Poznaniu bedzie? jakieś bliższe info można? chętnie bym poszła :)
Haikus are stupid
I cannot write them at all
Deal with it, retard.

Linka

  • Gość
Wystawy.
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 13, 2009, 21:12:45 pm »
Truffle, chyba pod koniec października ;). Wystawa odbywa się co roku właśnie o tej porze. A jeśli interesują Cię dokładne daty to niestety ale na razie nie mogę podać, bo jeszcze tego nie wiadomo :)

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Wystawy.
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 13, 2009, 21:55:58 pm »
Linka, podasz mi adres jak znasz? :D
A to tak nromalnie można przyjść zobaczyć?


Offline Truffle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • 진기씨,사랑해~
    • dA
Wystawy.
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 13, 2009, 21:56:45 pm »
Linka, jak będziesz coś wiedziała to daj proszę znać :) tzn też sama poszukam, ale wiadomo, co dwie głowy to nie jedna ;)
Haikus are stupid
I cannot write them at all
Deal with it, retard.

Offline Klaudunia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Płeć: Kobieta
Wystawy.
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 14, 2009, 16:24:55 pm »
Ja co roku jeżdżę na polagre i zawsze oglądam wszystkie zwierzaki. W tym i królasy ;p Ostatnio było ich sporo...

Linka

  • Gość
Wystawy.
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 14, 2009, 18:06:29 pm »
Ppx - niestety nie znam, zapytam. No w sumie hodowcy zazwyczaj chętnie opowiadają o swoich hodowlach i często można się od takich "starszaków" sporo dowiedzieć :>

Dziewczyny! jeśli będę coś wiedziała o wystawie na pewno napiszę ;)

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Wystawy.
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 14, 2009, 18:38:53 pm »
A dziwne, że wcześniej nikt na forum króliczym o wystawach nie pisał.  :P


Linka

  • Gość
Wystawy.
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 25, 2009, 20:16:01 pm »
Ppx - pisał.


Data imprezy:
12 -13wrzesień 2009r.

Nazwa imprezy:
Wystawa Królików

Miejsce imprezy:
Bielsko-Biała, ul. Nad Potokiem 24 (Stare Bielsko)

Organizator imprezy
 Okręgowy Związek Hodowców Drobnego Inwentarza
Koło BB3 Bielsko-Biała


Zabrzański Związek Hodowców Drobnego Inwentarza
organizuje
Wystawę królików, gołębi i drobiu
w dniach 11-13 września w Zabrzu przy ul. 3-go Maja
obok Domu Katechetycznego kościoła pw. św. Anny.
Wystawa czynna w godz. od 9-tej do 18-tej, w niedzielę do 15-tej.
Na wystawie eksponowane będą króliki-100 szt., gołębie-210 szt., drób-22 wolierki.
Informacje pod tel. 032-273-82-09 lub 0-509-219-771
Serdecznie zapraszamy do zwiedzania!
www.srokacz.pl

Shell

  • Gość
Wystawy.
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 25, 2009, 21:55:40 pm »
3-4 października 2009 jest wystawa w Opolu
ul.Wrocławska 170
Opole Bierkowice

Offline klaudii105

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
Wystawy.
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 11, 2009, 16:09:52 pm »
Będzie jakaś wystawa królików w W-wie ? chciałabym wiedzieć
bo chętnie się z mamą wybiorę  :*