Autor Wątek: Odchudzanie i waga królika.  (Przeczytany 118364 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline asia4_27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 304
Odchudzanie i waga królika.
« dnia: Wrzesień 30, 2009, 22:31:39 pm »
Witam
Czy kiedys stawialiscie uszolki na wage ?

Ja zwazylam królinke po porodzie wazyla 1,6
2 maluchy razem 1,3
Dmuchawca 2,1  :wow

Czy nie wazy on za duzo ?
Biega jakies 3-4 godzin dziennie
je sniadanko kolacje a w dzien ogólnie troszke mu dam tak to nie dostaje i oczywiscie przysmaki

I przyznam szczerze ze jest ciezki nie to co inne  :co_jest
nawet zrobilam mala konkurencje kto pierwszy schudnie ja czy on xd
rozstrzygniecie w niedziele  :hahaha

Czy idzie jakos odchudzac królika ?
Bo w sumie chce zeby byl zdrowy a nie ze sie roztyje a moze poprostu jest tak dobrze ?



Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 30, 2009, 23:03:38 pm »
asia4_27,  Jeśli nie chcesz,aby woje króliki tyly, to dlaczego dajesz im przysmaki ?  Królika jest ciężko odchudzić i jest to dlugi proces, sama odchudzam Tolka , ale on waży 3kg. Poprzednia wlaścicielka go spasła niemożliwie. Zamiast leczyć-zapobiegaj. Nie podawaj absolutnie żadnych smakolyków jeśli królik jest już poddatny na otyłość - może 1 żurawinkę na tydzień lub kawaleczek bananka(mały)  Ile dajesz jedzenia? Ja podaję dużo warzyw 2razy dziennie, suszek d woli i sianka, do tego ja podaję łyżkę granulatu na dzień. Oto dieta Tolka który jest na 'diecie'  :lol   A ile ty konkretnie czego dajesZ? Może pomogę jakoś.
SylwiaG

olenka8

  • Gość
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 02, 2009, 13:40:57 pm »
Nie podawaj przysmaków lub ogranicz je do minimum! Jeśli nie wiesz jak można odchudzić królika, idź do weta.

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 02, 2009, 21:08:00 pm »
Afruś moja wazy okolo 1,5kg 1,4kg zalezy jaki ma dzien (wazylam ja na zwyklej wadze na ktorej ludzie sie waza)
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


nuka

  • Gość
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 03, 2009, 22:12:43 pm »
Nuka waży 2,6 kg, nie ma nadwagi.
Maluch po kastracji tyje, w czerwcu (8-go) ważył 1,9 kg, dziś 2,25 kg. Nie mam pojęcia jaką dietę zastosować, mały je sianko, wielkią porcję zieleniny kazdego dnia, marchewki i buraczka nie lubi, jabłuszko jako przysmak raz na jakiś czas, granulat 1 płaska łyżka dziennie. Rzuca sie na jedzenie jakby był wiecznie głodny

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 03, 2009, 23:36:30 pm »
Jak Maluch wyzdrowieje to się trochę pobije z Dżekim,więcej ruchu i OK.Zastosowałam to u rekonwalescenta Duszka,który też uwielbiał leżakowanie,chociaż nie był nadmiernym miłośnikiem rozkoszy stołowych.Teraz nocą śmiga (i zostawia niestety liściki, które po ciemku rozjeżdżam)wokół zagrody tanów jak kometa.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 04, 2009, 09:43:21 am »
nuka,  Tiolek tak samo, ale stosuję dietę jaką już gdzieś pisałam , daję ok 3 pałeczek CP na dzień i reszta suszki siano warzywa, zaóważyłam że mój tłuścioszek chudnie :)
SylwiaG

Offline asia4_27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 304
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 04, 2009, 21:18:55 pm »
ja moim daje sniadanie obiad i kolacje
W tygodniu sniadanie przed 7 a kolacja o 23 wiec w miedzyczasie jeszcze troche dam jak krolik strasznie gryzie klatke i sie zuca na szelest worka z jedzonkiem



Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 05, 2009, 20:14:13 pm »
asia4_27,  dzięki za sprecyzowanie bez sprecyzowania ..  A co im dajesz w między czasie ? To bardzo duża różnica czasowa .
SylwiaG

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 05, 2009, 21:00:57 pm »
Asia pojęcie "sniadanie obiad i kolację" jest dosyć mało precyzyjne. Czy na śniadanie dajesz im jajecznicę na bekonie na obiad schabowego z ziemniakami i surówką a na kolację śledika z chlebem (koniecznie bez masła)? Chodzi tu o większe konkrety czyli ile czego. Pojęcie miseczka też nie jest precyzyjne, bo niektózy mają miski 100ml a inni 500 ml.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

karola

  • Gość
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 06, 2009, 13:45:54 pm »
Ja rdziłambym wiecej ruchu i owiele mniej smakołyków.Ja Basi daje tylko śniadanie i kolacje.A tak to wciągu dnia ewentualnie skórki jabka,kawałek banana lub ewentualnie kawałek marchewki.A tak to biega ok.2 godz dziennie.I mój waży ok 1,5kg.


Pozdrawiem

nuka

  • Gość
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 06, 2009, 13:57:37 pm »
Cytat: "karola"
Ja rdziłambym wiecej ruchu i owiele mniej smakołyków
a komu tak doradzasz?

anna_b5

  • Gość
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 06, 2009, 14:27:08 pm »
Wiecie co, moja Miśka waży 3,7 kg. Akurat ważył ją wet przy wizycie. Nie uważam ją za grubą, przy głaskaniu można się żeber doliczyć. Apetyt ma normalny, je śniadania, obiad i kolację. Śniadanie ok 6:30, dostaje łyżkę granulatu i świeże siano. Obiad 15-16 i tu już tylko zielenina, kapusta pekińska, brokuł, ze dwa cieńkie krążki marchewki, cykoria, liście buraka i co tam jeszcze mam. Oczywiście dokładam sianka też. Kolacja 22-23 to jest łyżka granulatu i oczywiście znow sianko. Nie dostaje żadnych zapychaczy, czasem jak obieram jabłko to dostanie troszkę, ale nie przepada. Bobkuje normalnie, ceko nie widzę. Rusza się jak jej się chce - raz żwawo, raz nie.
Jest to rasa baran.
Z tego co tu czytam to wychodzi na to, że wychowalam sobie grubasa :/
Ale nie zamierzam jej odchudzać.

Nina

  • Gość
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 06, 2009, 14:38:42 pm »
No a ile właściwie powinny ważyć króliki, wiadomo barany więcej a takie "zwykłe" miniaturki?
Moja Tośka waży 1,7 kg i wydaje mi się wręcz chuda, żeberka można policzyć, natomiast Munio jest mniejszy a waży 1,8 kg i czasami mówimy na niego klopsio. Jest taki bardziej ubity.

Offline klaudii105

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 06, 2009, 14:57:54 pm »
Mój waży około 60 dag ma 4 miesiące

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 06, 2009, 16:18:59 pm »
Nie sugerujcie się tym , że żebra można policzyć . anna_b5,  W Twoim przypadku tez je policzę, a Twój królik to tłuścioszek, widać na zdjęciu od razu, u królikow tłuszcz zwisa za dupką, po bokach, widzę, że Twój baranek jest otyły , dietę stosujesz dobrą,jednak może nie dobra dla grubaska, może na korzyść wieczornej łyżki daj suszki sianko i cykorię. I skłoń go do większgo ruchu, otyłym królikom się żyje źle, gdyż ich ruchu są skrępowane, nie umieją się dokładnie umyć no i pod względem zdrowotnym też to raczej nie jest wskazane.

Nina,

Wasza waga nie jest zła, jeśli królik wygląda i czuje się dobrze, ma dobrze dobraną diete oraz zjada ceko to niema obowiązku go tuczyć .


klaudii105, zapoznaj się z dietą młodych króliczków.Oraz z wprowadzaniem jedzonka.
SylwiaG

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 06, 2009, 18:12:37 pm »
Moja Kicusia  wazyła w ubraniu 1,80 , jak jej obcięłm loki   waży 1,73. Ale jak ja zobaczylam  to ;(  ;(  ;(  Taki chudzielec.
Nigdy jej njie żałowałam  , CC pełna micha + jabłka Zuzali   kilka granulek, suszki cała micha , zieleninka cała micha  sianko 3 michy, Dama podejdzie łaskawie ( nigdy sie nie rzuca  na jedzenie, dystynkcja w pełnym słowa znaczeniu. Poje CC + 4 kosteczki jabłka  reszte zostawi i odejdzie , przyjdzie poje sianka  i suszki odejdzie. , pośpi ., Wieczorem  dostaje zieleninki mleczyki , trawki, wierzby , zioła , babki, natka pietruszki  i marchewki
 do rana jej schodzi z jedzeniem . Cały czas  powaga . Może przy jedzeniu spać , a przekupic sie nie da niczym. Luz blus. Za nic nie moge jej   troszke utuczyć. Zdecydowalam ,że nie będe jej obcinać loków , bo mnie ktoś posądzi ,że głodzę królika.

gary126

  • Gość
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 06, 2009, 18:46:28 pm »
byłem u weta, obciął jej pazurki i poprosiłem, żeby ja zważył, Zuzia waży 1.5 kg czy to nie za dużo na 4 miesięcznego królika ? ??

karola

  • Gość
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 06, 2009, 20:01:58 pm »
Ja doradzam asi_27

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 06, 2009, 20:55:30 pm »
gary126,  wróciles dopiero od weta, to on nic nie mówil na temat wagi uszatego ?
Jak dajesz jeść ? Konkretnie?
# od 8 tygodni do 8 miesięcy króliki są w wieku "dziecięcym" i "nastoletnim", rosną i dieta powinna wspomagać ich rozwój;
przez cały ten czas powinny mieć nieograniczony dostęp do granulek (w czasie posiłków do syta, co nie oznacza, że miska z granulatem ma stać cały dzień - to wytwarza złe nawyki) i nieograniczony dostęp do siana (cały czas, w małych porcjach wielokrotnie podawanych w ciągu dnia);
dopiero od 12 tygodnia można powoli wprowadzać do diety warzywa, po jednym na raz i w małych ilościach, choć zdrowe, silne króliki mogą dobrze tolerowac zielenine już wcześniej. Jeśli królik pochodzi ze sklepu, należy odczekać kilka tygodni, aby upewnić się, że jest zdrowy, z wprowadzaniem zieleniny.
# od 8 miesiecy do roku liczy się wiek młodzieńczy, króliki wciąż rosną, ale już nie tak szybko; granulki mogą być zmniejszone do pół szklanki na trzy kg masy ciała; można zwiększać ilość podawanych warzyw, siano oczywiście powinno być dostępne cały czas; można zacząć podawać owoce, ale w bardzo małych ilościach

To material z uszatej.
SylwiaG