Autor Wątek: Odchudzanie i waga królika.  (Przeczytany 118428 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cajole

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Odchudzanie i waga królika.
« Odpowiedź #240 dnia: Sierpień 21, 2014, 10:51:02 am »
Dajemy jej "suszki" czyli babkę szeroko i wąsko listną, liście mniszka, liście czarnej porzeczki, liście maliny, trochę krwawnika i rumianku. Czyli to się chyba liczy jako zioła? Z płatków kwiatów to płatki róży, nagietka i czarną malwę. Czyli rozumiem, że lepiej byłoby płatki ograniczyć do jednej porcji dziennie?

Z zieleniny dostaje czasem nać marchewki lub pietruszki, po koperku ma zawsze rozwolnienie. Najgorsze wzdęcie przypłacone prawie śmiercią miała po sałacie cykorii i od tamtej pory nie mam zaufania do zieleniny, tym bardziej, że nie mamy dobrego źródła. Potem miała jeszcze raz wzdęcie nie wiem po czym, ale już nie takie ostre.

Królik jest wypuszczany z klatki rano jak idziemy do pracy i zamykamy ją z powrotem idąc spać. Czyli jest puszczona luzem średnio od 8 do 22, tylko śpi w klatce. Oczywiście nie wiem, co ona robi jak nas nie ma, nie wiem, czy śpi, czy biega. Jak przychodzimy z pracy to zazwyczaj leży. Jak teraz były upały, to w weekendy dużo spała.

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Odchudzanie i waga królika.
« Odpowiedź #241 dnia: Sierpień 21, 2014, 11:12:11 am »
tak jak najbardziej- po prostu z posta wynikalo ze suszki to tylko te korzenie:)
co do platkow - oglnie nie powinno sie ich podawac codziennie
taki np nagietek nie dosc ze kaloryczny to ma w.....uj wapnia
i max 2 razy w tyg po odrobinie wystarczy
1 raz tez by bylo ok:)
te leniwce trójpalczaste w przewazajace wiekszosci w ciagu dnia spia- moje ida spac ok 9-10 i do 17-18 cisza
sporadycznie ktorys tylko wylezie z nory
a szaleja w nocy i nad ranem
wiec mozliwe ze wasza po prostu..spi:))
a masz moze zdj małej i co to jest wogole za krol- karzelek czy normalna miniaturka?
czy brzuch ma podkasany i czy wyczuwalne sa zebra?
bo my tu gadu gadu a jej waga moze jest po prostu w normie
i nei ma potrzeby jej odchudzac
100g to jakos potwornie duzo nie jest
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Cajole

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Odchudzanie i waga królika.
« Odpowiedź #242 dnia: Sierpień 21, 2014, 12:46:16 pm »
Zdjęcia są na poprzedniej stronie w tym wątku, teraz wygląda podobnie, bo zdjęcia były robione przy tej samej wadze. Jak ważyła 1600g to wyglądała lepiej, miała mniejszy tyłek. Wiem, że 100g to nie jest źle, tylko martwi mnie ogólna tendencja zwyżkowa, bo jak tak dalej pójdzie, to do końca roku znowu dobije do prawie 2kg. Przy 1900g wyglądała brzydko, weterynarz nas opierniczył, że królik upasiony. Nie wiem co to jest za rasa, kupiliśmy jako karzełka, wet stwierdziła, że to miniaturka lwa, a tutaj na forum została ochrzczona miniaturką długowłosą i chyba ten ostatni osąd wydaje się słuszny:) Jest dość puchata i ciężko wizualnie stwierdzić czy ma ten tłuszcz, czy nie.

Po brzuchu nie pozwala się dotykać, więc nie wiem jak z żebrami.

Ona w nocy nie szaleje, budzi się tak jak my ok. 6 rano i głośno domaga się jedzenia, rzuca miską i kuwetą, szarpie za pręty, pomimo tego, że siano i wodę ma. A właściwie ile siana królik powinien zjadać w ciągu doby, jest jakaś miara? Bo się zastanawiam, czy nasza gwiazda nie jest za bardzo przyzwyczajona do suszków i siana je jednak za mało, aczkolwiek i tak je go więcej niż przed sterylizacją.

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Odchudzanie i waga królika.
« Odpowiedź #243 dnia: Sierpień 21, 2014, 12:53:46 pm »
karzelki1,2 raczej nie przekraczaja (czesciej 0,8-1kg) i maja tyci uszki, prawdziwego lwa raczej w zoologu nie znajdziesz
a siana- tyle ile tylko chce generalnie zdrowotnie to im wiecej tym lepiej bo zabki pracuja i jelitom to dobrze robi
zawsze mozesz ograniczyc suszki a to co dajesz- mieszaj z sianem
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline anebie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 61
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Pintko
  • Za TM: Wafel,Puchacz, Kicek
Odp: Odchudzanie i waga królika.
« Odpowiedź #244 dnia: Listopad 08, 2014, 21:13:42 pm »
Pintko waży 2,5 kg i nie uważam jej za otyłą. Ma 3.5 roku(odkąd ją mam, a młoda to ona nie była). Codziennie daję jej jakieś warzywko. Wcina jak szalona :)

Offline stryjenka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Płeć: Kobieta
Odp: Odchudzanie i waga królika.
« Odpowiedź #245 dnia: Październik 28, 2015, 00:03:26 am »
Czy zauważyliście u Waszych uszakow zwiększony apetyt w ciągu ostatnich tygodni? Moja Marcysia jest wiecznie głodna! Ciągle biega do kuchni i przybiera pozycję "karm mnie!" :-D Kiedy dostaje jedzenie w porach karmienia rzuca się na nie, jakby nie jadła dwa dni. Podajemy jej takie same porcje jak zawsze. Może robi zapasy z tłuszczyku na zimę?  :bunny:

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Odchudzanie i waga królika.
« Odpowiedź #246 dnia: Październik 28, 2015, 11:18:37 am »
Owszem , zauważyliśmy .Te zapasy  tłuszczyku na uszatych także

Offline Madź

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Płeć: Kobieta
  • heksa.
    • BLOG wyrodnej matki
  • Lokalizacja: Kleve, DE // Ruda Śl., PL
  • Moje króliki: Uszaty i Siarka
  • Pozostałe zwierzaki: Buc :D
Odp: Odchudzanie i waga królika.
« Odpowiedź #247 dnia: Czerwiec 18, 2016, 20:45:32 pm »
Jaką wagę plus/minus osiąga królik w typie lewka?
I do jakiego wieku rośnie a od jakiego powinien trzymać mniej więcej taką samą wagę?



 :heart everybunny needs somebunny! :heart

Nasz wątek: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,18081.0.html

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Odchudzanie i waga królika.
« Odpowiedź #248 dnia: Czerwiec 18, 2016, 20:57:25 pm »
Wagę powinien osiągnąć w wieku 8-9 miesięcy i już raczej nie rosnąć. Ale ile może ważyć docelowo lewek, trudno ocenić, bo one też się między sobą różnią, są większe i mniejsze. Musisz sama ocenić wygląd królika, czy ma "boczki" czy nie, czy brzuszek jest wklęsły.
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Madź

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Płeć: Kobieta
  • heksa.
    • BLOG wyrodnej matki
  • Lokalizacja: Kleve, DE // Ruda Śl., PL
  • Moje króliki: Uszaty i Siarka
  • Pozostałe zwierzaki: Buc :D
Odp: Odchudzanie i waga królika.
« Odpowiedź #249 dnia: Czerwiec 18, 2016, 21:07:16 pm »
Właśnie doczytałam na miniaturce, że od 1,1 kg do 1,6.
Uszaty ma mniej więcej 10 miesięcy.
Jak miał 8 ważył 1356
9 - 1370
10 - 1410

Więc mniej więcej po środku tego co podali. Dla mnie wygląda optymalnie, nie zauważyłam żadnych wałeczków, więc będę uważała, żeby to 1400 trzymał. A w sierpniu zobaczymy co dr Marta powie :)


 :heart everybunny needs somebunny! :heart

Nasz wątek: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,18081.0.html

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Odchudzanie i waga królika.
« Odpowiedź #250 dnia: Czerwiec 18, 2016, 21:36:12 pm »
Brzmi OK, jak na miniaturkę :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Amy777

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 108
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Polska
  • Moje króliki: Monster (karzełek)
Odp: Odchudzanie i waga królika.
« Odpowiedź #251 dnia: Sierpień 07, 2016, 17:03:53 pm »
Czy zauważyliście u Waszych uszakow zwiększony apetyt w ciągu ostatnich tygodni? Moja Marcysia jest wiecznie głodna! Ciągle biega do kuchni i przybiera pozycję "karm mnie!" :-D Kiedy dostaje jedzenie w porach karmienia rzuca się na nie, jakby nie jadła dwa dni. Podajemy jej takie same porcje jak zawsze. Może robi zapasy z tłuszczyku na zimę?  :bunny:
Tak, spokojnie to normalne. Mojemu zdarza się wyrwać mi korzeń pietruszki z rąk i pognać z nim na drugi koniec ogrodu gdzie i tak ciągle wsuwa trawę i koniczynę :DD
(a wagę ma idealną jak na karzełka) Pewnie taki głodny bo ciągle gania przed domem, w domu, w moim pokoju, a nawet w klatce jeśli mu się uda :bunny:)

Offline moniawis95

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Kobieta
    • wypadanie włosów
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: 3
Odp: Odchudzanie i waga królika.
« Odpowiedź #252 dnia: Sierpień 25, 2016, 18:43:00 pm »
U mnie ostatnimi tygodniami bardzo podobnie. Czego jest to wynikiem? Pogoda/klimat wpływa na zwiększony apetyt u królików.
Przyznam, że jestem laikiem w tych kwestiach, a chętnie bym się dowiedziała skąd taki "pociąg" do jedzenia.
Męczy Cię wypadanie włosów <- kilknij

Offline Amy777

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 108
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Polska
  • Moje króliki: Monster (karzełek)
Odp: Odchudzanie i waga królika.
« Odpowiedź #253 dnia: Sierpień 25, 2016, 18:50:30 pm »
U mnie jest tak, że jak mijają chłodniejsze pory roku i królik już może być wypuszczany na trawę , korzysta z tego ile może. lata jak wariat i myślę że z tąd taki apetyt :P

Offline bordercollove

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Mężczyzna
    • royalcanin.pl
  • Lokalizacja: Wawa
  • Moje króliki: Rabbit
  • Za TM: 2
Odp: Odchudzanie i waga królika.
« Odpowiedź #254 dnia: Sierpień 30, 2016, 10:11:45 am »
U mnie też, 3/4 czasu przesiaduje na dworze, wcześniej kładłem na królika taką klatkę by nie uciekł ale nawet bez niej daleko się nie oddala :P