Autor Wątek: Odchudzanie i waga królika.  (Przeczytany 118350 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Odchudzanie i waga królika.
« Odpowiedź #180 dnia: Listopad 06, 2013, 18:59:42 pm »
Szarańcza waży obecnie 2,4 kg i nie wyobrażam sobie, aby ważyła mniej :) Dla Dory około 2,3-4kg to też była optymalna waga. Przy 2,7 była już pulpetem ;)
Ale miałam baranka- miniaturkę- który ważył 3,1kg i wcale nie miał nadwagi ;)
Miałam również barana 1,2kg :P

Odpowiednią wagę trzeba określać w stosunku do konkretnego królika.
W przypadku stojącouchych- fakt, spora część mieści się w widełkach 1,5-1,8kg, ale spotkać można miniatury i odrobinę lżejsze i te dobijające do 2 kg prawidłowej masy.
O karzełkach się nie wypowiadam, bo to osobna klasa ;)
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Odchudzanie i waga królika.
« Odpowiedź #181 dnia: Listopad 06, 2013, 19:03:47 pm »
miniklasa bym rzekła nawet:))))
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Odchudzanie i waga królika.
« Odpowiedź #182 dnia: Listopad 07, 2013, 12:44:09 pm »
Nosek wcale nie jest Barankiem. Jest królikiem, ale nie miniaturką, bo jak patrzyłam czasem na obraski w książce to jest wielki. Chyba nie jest typową miniaturką.

Słyszałam już takie teksty setki razy, serio. A potem się okazywało, że ten "duży królik", "zwykły królik", "zbyt wyrośnięty", "nie miniaturka", "oszukana miniaturka" to zwierzątko ważące 1,5 kg i zupełnie typowa miniatura.
Jeszcze nie zdarzyło się, by ktoś naprawdę trafił na hodowlańca :P

Po raz kolejny w tym wątku, zachęcam do zajrzenia na Miniaturkę i porównanie swojego zwierzaczka wg opisanych tam kryteriów. http://www.miniaturkabeztajemnic.com/otyly.html
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline moj_krolik_nosek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 72
  • Płeć: Kobieta
Odp: Odchudzanie i waga królika.
« Odpowiedź #183 dnia: Listopad 10, 2013, 10:07:54 am »
Wg. kryteriów... nadal nie wiem :(
Nosek ma kręgosłup wyczuwalny, lecz fałdka jest. Lubi spać, ale skacze na łóżko, biega, często staje słupka, jest ruchliwy. Gdy się chce go podnieść... zależy od humoru. Czasem wyrywa się, a czasem pozwala się przenieść. Najbardziej martwi mnie dość duża fałdka :(
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Odchudzanie i waga królika.
« Odpowiedź #184 dnia: Listopad 10, 2013, 11:04:27 am »
Jesteś z Krakowa, zawsze się możesz dogadać z kimś zakróliczonym, aby Ci pomógł określić, czy budowa ciała Twojego królika jest OK, albo po prostu zapytać któregoś z króliczych wetów :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Aga 1982

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Odchudzanie i waga królika.
« Odpowiedź #185 dnia: Marzec 17, 2014, 17:39:13 pm »
Dzis na wizycie dr powiedziała-"Megan już nie tyj". Tydzień temu na wizycie wazyła 2630..dziś 2670.Dr mówi,że waga książkowa..ale z racji tego,że Megi pogardza troszkę siankiem, więc z dwóch garsci Cuni Nature zeszłyśmy na jedną, z rana, do tego sianka pod dostatkiem.Po południu lub wieczorem dostaje znów sianko z suszkami, poł marchewki, cwiartkę jabłka, brokuła, nać pietruszki..zależy co tam mamy,żeby jej dać..Dzis zakupiłam jej cykorię zuzuali i nowść zurwainkę też z zuzali..ale to będzie dostawała okazjonalnie..Czy to jest dużo? Bo Megi kawał kobiety.
Dodam ,że to baranek , troszkę ponad rok, sterylizowany.

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Odchudzanie i waga królika.
« Odpowiedź #186 dnia: Marzec 17, 2014, 17:46:09 pm »
Aga hmnn jakby ci to powiedziec...troche duzo tych kaloryji:)
cn to mieszanka nie granulat- o ile twój uszak to nie dzidzius a po wadze w to wątpie to mieszanek jesc nie powinien bo sa za kaloryczne,najlepiej by było bezgranulotowo (oczywiscie dochodzi sie do tego stopniowo) a jak sie nie da cp, cc lub grainless, pół marchwi i cwierc jablka to tez mało nie jest- mneij tych kalorycznych warzywek i owoców a daj jej np sporo selera naciowego, swiezej cykorii, swiezych ziół, troche koperku, czasem kalafiorek, salate rzymską, pekinke- wprowadzaj nowe warzywka po kolei- po1 na tydzien zaczynajac od malego kawaleczka
generalnie duuuuzo siana i zieleniny, mniej tresciwego
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Odchudzanie i waga królika.
« Odpowiedź #187 dnia: Marzec 17, 2014, 17:48:33 pm »
Megi pogardza troszkę siankiem
Gardzi, bo jest najedzona innymi rzeczami :) Gdybyś ją zostawiła przez 3 tyg. na samym sianie, to jestem prawie pewna, że przestałaby się boczyć na siano ;)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Aga 1982

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Odchudzanie i waga królika.
« Odpowiedź #188 dnia: Marzec 17, 2014, 17:57:59 pm »
ale ona nie dostaje naraz takiego zestawu :jabłko marchew i reszta...dostaje np.o 14 marchewke...wieczorem cwiartke jabłka i sianko..a dr mówi,ze CN może być, ale garsteczka mała z rana,,,i sianaaaaaaaaaaaaaa..wiec jak przestaliśmy dawać garsc wieczorną to i sianko się teraz pałaszuje..Mamy jeszcze Cuni complete wymiennie...ale ona naprawdę miszanki/granulatu od tygodnia dostaje niewiele..

czy ja mam jej dawać np. lisc pekinki i 3 krązki marchewki na dzień? jedno jakies warzywko? czy robić zestawik warzywek?

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Odchudzanie i waga królika.
« Odpowiedź #189 dnia: Marzec 17, 2014, 18:04:39 pm »
Aga zrób np tak ze jednego dnia z warzywek troche marchewki, koperek, pekinke, seler,cykoria (ze 3-4 listki), z troche salaty rzymskiej; innego dnia zamiast marchewki malenki kawalek buraka, natka zamiast koperku, i seler naciowy , cykoria, kawalek brokula itd
owoce z 1-2 razy w tyg po plasterku- cwiartka to za duzo- ja wiem ze to lakomczuchy ale trza byc stanowczym:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Aga 1982

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Odchudzanie i waga królika.
« Odpowiedź #190 dnia: Marzec 17, 2014, 18:14:59 pm »
dzieki..burak surowy?ze skórką czy bez??natka jest kaloryczna bardziej niż koperek?

ok..bedziemy troszkę modyfikować dietę...choc Megi na czas antybiotyku ma od dr przyzwolenie na nasączonego probiotykiem biszkopcika..ale to tylko na czas leczenia ...choć zamiast biszkopta spróbuję jej podać ten probiotyk w niewielkiej ilosci picia na noc...może przejdzie..

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Odchudzanie i waga królika.
« Odpowiedź #191 dnia: Marzec 17, 2014, 18:21:34 pm »
bez skórki i surowy, marchewa tez bez skórki:)-najlepiej wszystko dokładnie myć i obierać- no chyba że owoce z własnego ekologicznego sadu lub takiego co do którego mamy pewnośc ze niczym nie pryska- to ze skórka-w końcu w skórce siedzi najwięcej witaminków:)

ps yyyya po co biszkopcik?????? jesli juz daj jej w rodzynku ten proch-mniejsze zło
mozesz tez jej to podac w niewielkie ilosci karotki  (sok marchwiowy przecierowy bez cukru- u nas hitem jest z malina i z truskawa)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline ellessa

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 1831
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Francisz & Niusia
Odp: Odchudzanie i waga królika.
« Odpowiedź #192 dnia: Marzec 17, 2014, 18:32:45 pm »
A nie możesz podać jej po prostu rozrobionego z wodą strzykawką do pysia?
Przy antybiotykach = walce z bakteriami powinno się unikać podawania cukrów! Przecież cukier to pożywka dla bakterii..

Offline Aga 1982

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Odchudzanie i waga królika.
« Odpowiedź #193 dnia: Marzec 17, 2014, 19:14:56 pm »
Własnie problem w tym,że Megan jest królikiem adoptowanym przez nas miesiąc temu.Bardzo się lubimy i jesteśmy zaprzyjaźnione ale nie aż tak,żebym mogła jej podać cokolwiek doustnie:( stad też wybór na antybiotyk w iniekcji,ktory będą sama podawać(Chryste ,jak ja to zrobię?).Będę jeszcze robić próbę podania w poidełku w niewielkiej ilości wody na noc.Z racji tego,że Megi dużo w nocy pije, może uda nam się przemycić coś osłonowego w piciu, bez podawania inaczej.

Offline ellessa

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 1831
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Francisz & Niusia
Odp: Odchudzanie i waga królika.
« Odpowiedź #194 dnia: Marzec 17, 2014, 19:49:46 pm »
Aga - tu nie chodzi o długość Twojego zaprzyjaźnienia z królikiem - Francisz jest u nas pół roku i podanie mu czegokolwiek było wyzwaniem dopóki nie znalazłam sposobu na niego, sposób działa też na Niuśkę, która jest u nas 2 tygodnie (sprawdzane wczoraj, dostali siemię oboje).
Klękasz na podłodze, królik między kolana <tak żeby był otoczony z 3 stron, ale nie ściskasz, po prostu odcinasz drogę ucieczki>, pochylasz się nad nim jedną ręką zasłaniając oczka <uszak jest spokojniejszy> i w ten sposób jest 'zamknięty' z 4 stron, a drugą ręką wstrzykujesz co trzeba.
Im szybciej nauczysz siebie i królika takich zabiegów - tym lepiej, bo jeśli będzie kiedyś MUS podania czegoś dopyszczowo to się namęczycie niepotrzebnie.
U nas podanie czegoś w wodzie nie wchodzi w grę, Francisz pije tylko czystą wodę, albo NIC :)

Offline Aga 1982

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Odchudzanie i waga królika.
« Odpowiedź #195 dnia: Marzec 24, 2014, 10:19:39 am »
mam pytanie..ale nie wiem czy piszę w odp. wątku..
Megi jest tydzien na antybiotyku już- jeszcze 3 tyg zostały, jeśli będzie postęp w wybijaniu gronkowca.
Wczoraj zauważyłam,że trochę się pokładała, nie bobczyła od rana...biegała cały dzien, ganialiśmy ją, ale nie była taka zywotna jak zawsze..może jest osłabiona i ciut apatyczna z racji leków. Dostała plasterek jabłuszka, buraczka, po południu natkę...z rana kilka granulków CC.Dopiero wieczorem zrobiła troche ceko, które pozjadała..Słabo podjadła suszków, w nocy nadgoniła (znikły wszystkie suszki i połowa siana)..Myslałam już o zatkaniu ale rano zabaczyłam,że w kuwecie bobków jest sporo, moczu dużo , picia przez noc ubyło 120 ml..Teraz dałam jej samego sianka z babką, mniszkiem i nagietkiem..rzuciła sie jak wsciekła,aż głowę do worków wsadzała...po czym pojadała 3 minuty i padła w pozycji"królik zdechł"..
Moje pytanie: czy to normalne ,że przy tak krótkim jedzonku tak szybko zaległa na odpoczynek ? i czy antybiotyk podawany podskórnie może jej spowalniać perystaltykę?może być od leku apatyczna (nie bardzo, ale trochę?)

Dr mówiła,że może być brak apetytu,ale po wczorajszych problemach z kupcianiem(na szcescie ruszyła w nocy, nadgoniła picie) nie daję jej dziś żadnego granulatu, tylko sianko i ziółka.

i jeszcze jedno głupie,może pytanie:czy u królika mogą wystepwać zmiany nastrojów w związku z pogodą?? pytam , bo już nie pierwszy raz obserwuję, że kiedy na dworze pochmurno i deszczowo, królik się pokłada, przesypia i jest apatyczny...tylko dochodzi też kwestia antybiotyku, bo jedno z drugim nakłada się na siebie..

Offline ellessa

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 1831
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Francisz & Niusia
Odp: Odchudzanie i waga królika.
« Odpowiedź #196 dnia: Marzec 24, 2014, 10:24:22 am »
i jeszcze jedno głupie,może pytanie:czy u królika mogą wystepwać zmiany nastrojów w związku z pogodą?? pytam , bo już nie pierwszy raz obserwuję, że kiedy na dworze pochmurno i deszczowo, królik się pokłada, przesypia i jest apatyczny...tylko dochodzi też kwestia antybiotyku, bo jedno z drugim nakłada się na siebie..
U moich zdecydowanie tak jest, jak brzydko za oknem to króliki smętne. Nie wiem jak ma się do tego antybiotyk, bo nigdy nie podawałam.

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Odchudzanie i waga królika.
« Odpowiedź #197 dnia: Marzec 24, 2014, 10:27:26 am »
U moich zdecydowanie tak jest, jak brzydko za oknem to króliki smętne.
u mnie to samo. Jeśli królik je i bobczy to nie co się martwić :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Aga 1982

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Odchudzanie i waga królika.
« Odpowiedź #198 dnia: Marzec 24, 2014, 10:32:57 am »
wczoraj zrobiła tą jednodniową dietę sobie( jadła ale jak na jej możliwości i zapał) to srednio..ale w nocy nadrobiła i picie i siano... dzis tak jak pisałam,rzuciła się na siano, w ogole latała jak usłyszała szelest worka..pojadła 3 minuty- padła..popiła, padła..ok..więc nie nabijam sobie głowy, bo juz normalnie osiwieję,że coś jej jeszcze prócz gronkowca dolega..Mąż się denerwuje, że wiecej czasu poswiecam krolikowi niż dziecku, co nie jest oczywiscie prawdą,ale jak zwierzę jest to i patrze dokładnie na Megi i na córkę.. no tak trzeba aczkolwiek prawdą jest,że i na jednej i drugiej punkcie jestem przewrażliwiona..

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Odchudzanie i waga królika.
« Odpowiedź #199 dnia: Marzec 24, 2014, 10:34:48 am »
rzuciła się na siano, w ogole latała jak usłyszała szelest worka..pojadła 3 minuty- padła..popiła, padła..ok..
no to wszystko wygląda ok :) nie martw sie na zapas :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa