Autor Wątek: Odchudzanie i waga królika.  (Przeczytany 118436 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Eliminacja zbędnych kg
« Odpowiedź #100 dnia: Lipiec 19, 2011, 21:01:31 pm »
Szukałam podobnego tematu, ale nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytania...
No więc Tomcia ma 1,5 roku. Nie jest to typowa miniaturka. Waży 2,500kg, ale jest trochę za gruba.
Ogólnie cały czas jest głodna, żebrze o jedzenie, a jak już coś dostanie rzuca się jakby była głodzona...
Dziwnie to wygląda bo znajomi twierdzą, że chyba faktycznie ją głodzę.
Problem w tym, że króliki mam dwa, a tylko ona wymaga odchudzenia tych fałdeczek.
Maluchy jedzą razem, i tu pojawia się problem. Mizuki nie jest gruby, więc od czasu do czasu może dostać jakiś przysmak.
Kiedy Tomcia to widzi wpada w głodówkowy szał i też się dopomina, tylko, że ona umie zjeść 3 razy więcej od Mizulca.
Siana nie chce jeść i tu jest minus. Próbowałam wszystkie siana i nic... Jedynie zimą poskubie.
Króliki dostają po 2 łyżki granulatu CC rano i wieczorem. Tak na prawdę to nie jest dużo.
Codziennie duże ilości trawy, babki, mleczy itp, jednak Tomcia nie chudnie.
Warzyw dostają bardzo mało. Wolę nazbierać im mleczy, których jest jak na razie bardzo dużo.
Owoców nie je, bo są kaloryczne. Powiedzcie mi co robię źle, że Toma nie umie zejść z wagi...
I jak je karmić, żeby nie obciążać dietą obojga... Mam karmić Mizukiego w ukryciu?
Bardzo proszę o pomoc, ponieważ boję się, że nadwaga Tomci wpłynie niekorzystnie na jej zdrowie...
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam:)


Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Eliminacja zbędnych kg
« Odpowiedź #101 dnia: Lipiec 19, 2011, 21:12:05 pm »
Karm króliki osobno, zrezygnuj całkowicie z podawania Tomci granulatu, zrezygnuj z podawania warzyw korzeniowych i zapewnij jej jak najwięcej ruchu. Żadnych owoców i żadnych przysmaków. Oczywiście siano, woda i suszki dostępne całą dobę. Za kilka miesięcy powinna ważyć tyle, ile trzeba :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: Eliminacja zbędnych kg
« Odpowiedź #102 dnia: Lipiec 19, 2011, 21:20:43 pm »
Bosniak tylko właśnie problem w tym, że ona nie chce jeść siana ani suszków. Wcinała jak głupia jak karmiła teraz nic... Zje trawę, mlecze, babkę, poobgryza gałązki... Z sianem próbowałam na wszystkie sposoby. Podczas ciąży pochłaniała je kilogramami a teraz... wsadzam im w zabawki, do pudełek itp, ale nie jest chętna. A przecież nie mogę zostawić jej na samej trawie i ziołach...


Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Eliminacja zbędnych kg
« Odpowiedź #103 dnia: Lipiec 19, 2011, 21:47:33 pm »
Możesz ją zostawić na trawie i ziołach, dorzucić parę listków cykorii i jest szansa, że się przeprosi z sianem :)
Przy odchudzaniu królika największa trudność to przełamać w sobie obsesję, że zwierz głoduje ;)

PS
Venus od kwietnia dostaje 2x dziennie kilka listków cykorii + liść sałaty rzymskiej + trochę selera naciowego + parę gałązek koperku, siano wpiernicza cały czas i przez 3,5 miesiąca schudła 60 dkg. Co prawda jak się wchodzi z żarciem, to jest taniec-łamaniec, rzuca się do pałaszowania i nie znosi przeszkadzania podczas jedzenia, ale przynajmniej wszystko się jej unormowało.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: Eliminacja zbędnych kg
« Odpowiedź #104 dnia: Lipiec 19, 2011, 21:53:35 pm »
No właśnie przekonanie, że wiecznie jest głodna...
czyli koniec z granulatem... Siano, trawa i zioła...
Ale co z zimą? Zimą nie ma trawy ani innej zieleniny... Suszków boi się jak ognia, bo wie, że lepsze rośnie za oknem.
A warzywa i owoce chcę ograniczyć, więc co wtedy zrobić, żeby nie było efektu jojo?


Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Eliminacja zbędnych kg
« Odpowiedź #105 dnia: Lipiec 19, 2011, 22:46:08 pm »
Ja tak samo jak bosniak odchudzalam tymczasa Zapiego. Z warzyw dostawał prawie codziennie cykorię, salatę rzymska, seler naciowy, koperek, pietruszkę, jak mialam to mlecze i trawe, liście kalarepy czy kalafiora. Marchewkę lub jabłko dostawał np. raz w tygodniu, brokuła co drugi dzień. Jadł dużo suszonych ziół i siana. Pożerał gałązki. Granulatu minimum czyli niecałą łyżeczkę na śniadanie. Schudł w 1,5 miesiąca 150 gram. Ale z nim był taki problem, że mało biegał, bo się stresował  :/
W sumie to jak patrzę na zdjeciach na porcje warzyw, jakie podają forumowicze, to zawsze mi sie wydaje, ze malo karmię, a z drugiej strony Mierzwiakowa i tymczasy wyglądają i ważą jak należy, więc wyszłam z założenia, że tak jest dobrze i już nie mam wyrzutów sumienia, że króliki nie dojadają  :diabelek
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2011, 22:49:50 pm wysłana przez kata_strofa »


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Eliminacja zbędnych kg
« Odpowiedź #106 dnia: Lipiec 19, 2011, 22:48:16 pm »
Na razie spróbujcie. Jak się nie przekona do siańska, to się wtedy będziemy martwić.
Acha, zapomniałam dodać, że Venus nie jest w ogóle zamykana i jest bardzo aktywnym królikiem, więc ruch też robi swoje :) - polecam każdemu :P
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: Eliminacja zbędnych kg
« Odpowiedź #107 dnia: Lipiec 19, 2011, 22:51:59 pm »
Moje bezklatkowe, ale jedynie biegają, kiedy Tomcia goni Mizukiego... Tak to raczej siedzą, albo leżą no a dupa rośnie :D
Ok od jutra mało granulatu, zieleninka i świeże zioła... Kurcze już widzę te wygłodniałe oczęta, który tak proszą o jeść ...


Offline jolcia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 98
  • Płeć: Kobieta
Odp: Eliminacja zbędnych kg
« Odpowiedź #108 dnia: Lipiec 19, 2011, 23:14:00 pm »
U mnie krolisie tez sianem gardzily ale tylko dlatego, ze granulatu mialy duzo za duzo i miche warzyw. Granulat ograniczylam , warzywa tez i teraz widze jak siedza w sianie i wcinaja az milo. Codziennie musze dokladac a kiedys to przez tydzien moglo lezec i nic.
Blakus byl z nami 4 lata, 1 tydzien i 6 dni.
   

moje slodziaki  http://forum.kroliki.net/index.php?topic=101

Offline otka_a

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 828
  • Płeć: Kobieta
Odp: Eliminacja zbędnych kg
« Odpowiedź #109 dnia: Lipiec 20, 2011, 10:33:24 am »
Dorzucę się do tematu - Frotka ma pół roku, dostaje siano suszki i świeżą zieleninę (mlecz, babka, trawa i co tam znajdę na łące) oraz natkę marchewki, koperek, czasem liść kalafiora, kawałek korzenia marchewki. I granulat na który rzuca się jak głupia. Daję jej rano i wieczorem - w sumie około 3 łyżek stołowych.
Moje pytanie brzmi: Czy nie daję jej za dużo granulatu? Czy ona jeszcze rośnie i czy nie przytyje za szybko?
Bo mam tak samo jak wszyscy - króliczek sprawia wrażenie wiecznie wygłodniałego :]

Offline Kamulka84

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4093
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Moje króliki: Natka
  • Za TM: Niuguś, Chrumek, Zgodzia, Niuchenek vel Heniek
Odp: Eliminacja zbędnych kg
« Odpowiedź #110 dnia: Lipiec 20, 2011, 18:17:03 pm »
Astaroth życze pwoodzenia w odchudzaniu uszaków :D Zgodzia bardzo ładnia zeszczuplała, jak odstawiłyśmy granulat i ograniczyłyśmy warzywa korzeniowe, szczególnie marchewkę. Teraz wcina praktycznie samą zieleninę, suszki, cykorię, gałązki, czasem dostanie coś korzeniowego. No i pilnuję, żeby się ruszała. Jak ma leniwy dzien i nie chce się jej bawic to ją gonię po pokoju w kółko - ja tez mam przynajmniej trochę ruchu :P
Zgodzia była z nami 5 lat 8 miesięcy 2 tygodnie i 6 dni
Heniu był z nami 7 lat 3 miesiące 2 tygodnie i 2 dni
[/url]

Zapraszamy http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11135.new#new

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: Eliminacja zbędnych kg
« Odpowiedź #111 dnia: Lipiec 20, 2011, 22:05:34 pm »
w sumie około 3 łyżek stołowych.
Moje pytanie brzmi: Czy nie daję jej za dużo granulatu? Czy ona jeszcze rośnie i czy nie przytyje za szybko?
Stanowczo za dużo :/   zacznij ograniczać i podawać łyżkę rano i wieczorem a potem stopniowo po pół itd.



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Offline otka_a

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 828
  • Płeć: Kobieta
Odp: Eliminacja zbędnych kg
« Odpowiedź #112 dnia: Lipiec 21, 2011, 09:42:20 am »
Dzięki. Po prostu nie byłam przyzwyczajona do takiego łakomczucha! Fruzia ile jej nie dam i tak zje tylko troszkę...

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: Eliminacja zbędnych kg
« Odpowiedź #113 dnia: Lipiec 21, 2011, 10:02:44 am »
Naprawdę z perspektywy czasu , zdrowia i samopoczucia Makiego , mogę śmiało napisać ,że najlepsza , najzdrowsza dieta to tylko i wyłącznie dieta bez granulatu czyli to co jedzą dzikie króliki na wolności :)



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Offline otka_a

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 828
  • Płeć: Kobieta
Odp: Eliminacja zbędnych kg
« Odpowiedź #114 dnia: Lipiec 21, 2011, 10:23:53 am »
Chyba w końcu się na nią skusimy, przynajmniej teraz latem, jak tyle świeżej zieleninki wszędzie :)
A pół rocznemu królikowi nie potrzeba więcej kalorii?

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: Eliminacja zbędnych kg
« Odpowiedź #115 dnia: Lipiec 21, 2011, 10:26:18 am »
Kalorie zawarte w granulacie możesz zastępować kaloriami zawartymi w warzywach korzeniowych marchew , pietruszka , owocach , przysmakach (rodzynki , żurawina ) i nasionkach lny czy słonecznika łuskanego,  dyni  od czasu do czasu można płatki owsiane :) 



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Offline Króliczara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 451
  • Płeć: Kobieta
Odp: Eliminacja zbędnych kg
« Odpowiedź #116 dnia: Lipiec 21, 2011, 12:12:51 pm »
Raz w tygodniu możesz podać jako smakołyk

Banana , Żurawine , Jabłko lub Rodzynka

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Eliminacja zbędnych kg
« Odpowiedź #117 dnia: Lipiec 21, 2011, 21:10:29 pm »
Raz w tygodniu możesz podać jako smakołyk

Banana , Żurawine , Jabłko lub Rodzynka

Przy odchudzaniu na pewno nie. :)

Ja miałam podobny problem - Tesia jadła za dwoje, a Boniek w związku z problemami z zębami ledwo co skubał. Póki były razem karmiłam je osobno - jedno wypuszczałam z zagrody i jedno jadło wewnątrz, a drugie na zewnątrz. Boniek mógł spokojnie zjeść, a Tesia nie zjadała podwójnej porcji. ;p Boniek zjada teraz zwiększone dawki granulatu, bo ma problemy z utrzymaniem wagi, ale Tesia dostaje po pół łyżki rano i wieczorem.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline jolcia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 98
  • Płeć: Kobieta
Odp: Eliminacja zbędnych kg
« Odpowiedź #118 dnia: Lipiec 21, 2011, 22:15:36 pm »
Zwazylam i ja moje uszaki i sie przerazilam. Blakus wazy 1400gr. A w listopadzie przed kastracja wazyl 800gr. W 8 miesiecy przytyl 600gr. Strasznie duzo .
Lusio wazy 2200gr. i tak sobie mysle, ze tez chyba za duzo???  chyba czas przejsc na diete. Leniuchy moje tylko by lezaly, czy to w domu czy na ogrodku, pokicaja troche i leza.
Blakus byl z nami 4 lata, 1 tydzien i 6 dni.
   

moje slodziaki  http://forum.kroliki.net/index.php?topic=101

Offline miłośnik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #119 dnia: Styczeń 08, 2012, 15:48:50 pm »
Ile powinien ważyć baranek francuski miniaturowy mój król wazy 3,40 ale wet powiedział że to waga normalna jak dla tej rasy więc już nie wiem bo jedni mówią że powinien ważyć do 3 kg inni że może więcej. Nie widzę żeby miał nadwagę biega cały dzień tylko na noc jest zamykany ale to dla jego bezpieczeństwa.