Autor Wątek: Odchudzanie i waga królika.  (Przeczytany 118352 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #80 dnia: Styczeń 16, 2010, 17:12:35 pm »
marcia18, nie lepiej w ogole bez dropsow? jak juz cos slodkiego to jabluszko, rodzynka.

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 16, 2010, 17:42:35 pm »
A podpowiecie mi jaką wagą można zważyć królika? Jestem ciekawa ile moja Zuza waży ;)

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #82 dnia: Styczeń 16, 2010, 17:44:10 pm »
moj wet wazyl krolasa na wadze dla niemowlat, a ja raz zwazylam Trusie na wadze... kuchennej :D jest dosyc dokladna. probowalam na lazienkowej, ale ona nie wazy nic lzejszego od dwoch kilo :/

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #83 dnia: Styczeń 16, 2010, 21:13:00 pm »
Można też wejść z królikiem na rękach na wagę łazienkową,potem samemu,poodejmować co trzeba i wyjdzie sam królik. :DD

Nuna

  • Gość
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #84 dnia: Styczeń 16, 2010, 21:24:17 pm »
Moje sie mieszcza na wadze kuchennej :) ale psa i koty waze metoda MAS .

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #85 dnia: Styczeń 17, 2010, 12:05:28 pm »
Aha...

Ja nie mam ani wagi lazienkowej ani kuchennej. Moze kiedys cos zakupie :)

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

nuka

  • Gość
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #86 dnia: Luty 03, 2010, 07:07:21 am »
Będę się chwalić  :lol  a w zasadzie to pochwalę Malucha. Waga 2,45 kg już nieaktualna, teraz mam przystojniaka 2,30 kg i nie ma obwisłego brzuszka  :jupi

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #87 dnia: Luty 03, 2010, 09:22:33 am »
nuka, to u ciebie chyba najmniejszy jest Dżekuś?
A maluszka chwalimy, głaskamy po nosku, że taki wytrwały był - a raczej jego pani  :diabelek

nuka

  • Gość
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #88 dnia: Luty 03, 2010, 09:31:37 am »
Cytat: "Misokyaa"
to u ciebie chyba najmniejszy jest Dżekuś?
oj tak, moje szczęście ukochane waży tylko 1,3 kg.

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #89 dnia: Luty 03, 2010, 10:26:10 am »
A mój Miluch ważył przed kastracją 1,3 kg a teraz 1,8 kg i w sumie nie wiem czy powinien wrócić do poprzedniej wagi. Wetka mówiła że waga jest ok, ale sama nie wiem.

efyra

  • Gość
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #90 dnia: Luty 03, 2010, 10:56:23 am »
Wataha,  jak mu jajka obcięli to powinien mniej ważyć (:P)
A tak na serio to jeśli nie jest widocznie i wyczuwalnie zbyt grubiutki to mysle, ze nie ma powodów do zmartwień:)

Offline agu_gu88

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Płeć: Kobieta
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #91 dnia: Styczeń 30, 2011, 18:05:29 pm »
Hej!
Przygarnęłam dwa króliki pare dni temu. Poprzednia właścicielka mówiła,że mają jakieś 3 miesiące, ale moim zdaniem są jakieś duże-nie mam doświadczenia w tych sprawach... :balet: 
Ważyłam je na bardzo starej wadze łazienkowej i było tak nie całe 0,5kg - to dużo?? króliczki mam na moim zdjęciu.
ILE POWINNY WAŻYĆ W TYM WIEKU?? :icon_question
Może są starsze? Nie wiem który ile je, bo jedzą z jednej miski. Zaczne od jutra wymierzać im jedzenie dokładnie.

Offline agu_gu88

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Płeć: Kobieta
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #92 dnia: Styczeń 30, 2011, 18:08:10 pm »
Podbijam prośbę o wzorcową tabele wieku i wagi króliczków :megafon

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #93 dnia: Styczeń 30, 2011, 18:42:26 pm »
Agu_gu  trzymiesieczne króliczki ważą właśnie tyle ile twoje. Ja bym sie wagą  nie martwiła. Martwilabym sie  na twoim miejscu tym ,zebys ich wkrotce nie miała więcej. Jak widze masz samca i samiczke , a  one rosną i dojrzewają .

Offline agu_gu88

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Płeć: Kobieta
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #94 dnia: Styczeń 30, 2011, 20:23:19 pm »
nom, ja też się boje,że może już tam coś jest..może przygarnęłam je z "dodatkiem"w brzuchu.... :slub:
Ale czy w tym wieku mogliby już coś zbroić Łobuzy? :lanie:
Na początku Bercik ganiał Tosie, ale już przestał, bo ona uciekała. W lutym idę do weterynarza i dowiem się kiedy mam "załatwić" Bercika na cacy placzek
Oby nie było za późno.

kkf

  • Gość
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #95 dnia: Luty 02, 2011, 03:07:15 am »
a jak moje kroliki jedza razem i do tego stopnia sa zazdrose ze jeden drugiemu w pyszczek zaglada czy maja to samo :P to jak ja mam jednego z nich tylko odchudzic ?:)

Offline agu_gu88

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Płeć: Kobieta
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #96 dnia: Luty 02, 2011, 13:56:37 pm »
Moje uszaki to sobie nawet zabierają jak jedzenie wystaje im z pyszczków!! :bunny: :bunny:

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #97 dnia: Luty 02, 2011, 14:10:24 pm »
Moje po kastracji i sterylizacji jedza ogromnie duzo. nie nadazam z kupowaniem siana. A jak slysza ze ide z jedzeniem to zachowuja sie jak wyglodniale zwierzaki nie karmione od miesiecy. Tadzia nawet nauczyla sie wchodzic po kratach kojca pionowo do gory tak ze wchodzi na wysokosc 90 cm. Wstyd mi czasem strasznie jak sie tak zachowuja bo mam wrazenie ze ludzie mysla ze je glodze :/ nie daje im wiecej jesc niz wczesniej ale one sa tak okropnie glodne ze czasem sie lamie i daje wiecej. Doszlo do tego ze 3 marchewki, 3 patyczki selera naciowego, 4 kawalki papryki, 3 liscie kapusty pekinskiej, 2 cykorie, kawalek banana czasem i 1/4 selera, 6 brukselek to malo na dwa posilki dla mojej parki. Do tego dopychaja sie sianem a te dwa posilki dostaja w odstepie moze 2-3 godzin. (wieczorem sa najbardziej glodne bo tak wczesniej wystarcza im sianko i 2 mniejsze posilki bo glownie spia). Tadzia wazy 2,2 kg a Leon 2,1 kg i wydaja mi sie one bardziej kosciste niz pulchne (jak sie je glaszcze czuc kostki). Powinnam im dawac wiecej jesc? Czy nie uginac sie?

kkf

  • Gość
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #98 dnia: Luty 02, 2011, 20:15:44 pm »
moje tak samo...zachowuja sie jak nie wiem jak glodzone...jak rano wstaje to nie przejde do lazienki, najpierw musze im dac jesc ... maly kiedys nawet przeskoczyl przez zagrode :P filip jest ruchliwy wiec wybiega wszystko a kuba len tylko by lezal i sie kizial ... juz ma falde na tylku jak siedzi ..i w sumie nie wiem czy to tluszcz czy skora ..bo jak go glaszcze to tez wszystki kosci czuje wazy cos pod 2,4
wiec nie wiem jak bym go miala odchudzac to jak? jak on i tak malemu wyrwie z pyska jak bedzie chcial :P ...chyba zaczne go ganiac wiecej zeby sie zaczal troche ruszac wiecej...
czasami potrafia nawet w konia mnie zrobic.. np moj chlopak da im jesc... ja 10 min pozniej  wracam z pracy a oni takich wyglodnialych udaja zeby ode mnie tez dostac :P cwaniaczki :P

Offline agu_gu88

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Płeć: Kobieta
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #99 dnia: Luty 08, 2011, 16:31:29 pm »
Hej!
Przygarnęłam dwa króliki pare dni temu. Poprzednia właścicielka mówiła,że mają jakieś 3 miesiące, ale moim zdaniem są jakieś duże-nie mam doświadczenia w tych sprawach... balet
Ważyłam je na bardzo starej wadze łazienkowej i było tak nie całe 0,5kg - to dużo?? króliczki mam na moim zdjęciu.
ILE POWINNY WAŻYĆ W TYM WIEKU?? icon_question
Może są starsze? Nie wiem który ile je, bo jedzą z jednej miski. Zaczne od jutra wymierzać im jedzenie dokładnie.


POPRAWKA: jak zważył je weterynarz, to Tośka waży 0,7 kg a Bercik 0,65 kg!! za dużo?
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2011, 18:35:08 pm wysłana przez agu_gu88 »