Autor Wątek: Odchudzanie i waga królika.  (Przeczytany 118403 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Aga803

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 11, 2010, 20:48:35 pm »
czy suszki tupu herbal pet mozna pdawac bez ograniczeń? suche listki, gałązki wzrzywa itd...?
początki...:)

nuka

  • Gość
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 11, 2010, 20:54:42 pm »
tak, ile dusza zapragnie a pyszczek przegryzie

marcia18

  • Gość
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 14, 2010, 23:42:53 pm »
przekarmilam krolika :/ co mam teraz zrobic zeby on schudł ?  boje sie go zagłodzic...

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 14, 2010, 23:46:53 pm »
marcia królika ma kilka miesięcy i już przekarmiony?? :| Po czym tak wnioskujesz? Wrzuć jakieś aktualne zdjęcie. A najlepiej jest znacznie ograniczyć granulat, wyeliminować owoce i przysmaki, no i zwiększyć ilość ziół i mało kalorycznych i mało słodkich warzyw



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

marcia18

  • Gość
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 14, 2010, 23:49:20 pm »
warzy juz juz jakies 800gr a ma 3 miesiace prawie....
przesadzilam z karmieniem go... za duzo granulatu  mu nadawalam.

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 14, 2010, 23:56:01 pm »
a ile dajesz tego granulatu?



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

marcia18

  • Gość
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 14, 2010, 23:57:11 pm »
no zalezy ile mi sie sypnie ale staram mu sie dawac tak ze 20-30ziarenek

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 15, 2010, 00:01:07 am »
dziennie? Czy jak? No i jaki granulat? Przyjmuje się, ze maluchom daje się 2 razy dziennie po 2 łyżki granulatu. Dorosłe dostaje 2 łyżki dziennie. Ile dawałaś wcześniej i ile teraz dajesz objętościowo? A może króliczek po prostu nie jest miniaturką (skoro kupiony w sklepie, to jest taka opcja). jak masz taka możliwość zrób zdjęcie i wstaw - będzie łatwo ocenić.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

marcia18

  • Gość
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 15, 2010, 00:10:07 am »
nie mam narazie jak zdjęcia zrobic... królik dostaje 2 razy dziennie po 20 ziarenek do 30. plus do tego jakies od czasu do czasu warzywka i zioła podstawowe

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 15, 2010, 00:59:08 am »
Warzywa powinien dostawać codziennie, granulatu nie dostaje chyba za dużo, zioła suszone może chyba jeść bez ograniczeń. Z tego co piszesz nie wygląda na to żeby był przekarmiany...



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 15, 2010, 01:13:15 am »
jpuasz, mi sie zdaje ze powinien jesc granulat bez ograniczen do 6 miesiaca, pozniej dopiero zmniejszyc dawke do 2 lyzek stolowych. Popraw sie jesli sie myle :) . Ja tak karmie chlopakow i zadnej nadwagi nie maja. Trus wazy ok 1kg, Bubu kolo 900gram, a maja 5 miesiecy.

Krolik wg. mnie wazy prawidlowo.
Jezeli faktycznie bedzie wygladal na grubszego niz powinien miec, to proponuje zapewnic mu duzo wiecej ruchu, tak do 10 godzin dziennie.

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 15, 2010, 09:52:32 am »
Mysza teoretycznie tak, ale chyba raczej zależy od królika. No i co znaczy bez ograniczeń? Miska cały czas pełno? To powoduje złe nawyki. Niektórzy mówią dwa razy dziennie do syta, czyli jak królik się naje, to zabieramy miskę. Ja w ten sposób robiłam z Puśkiem i wyszły mi mniej więcej 2 łyżki przy każdym podaniu. Mówi się też, że przez pierwszy rok czy może odrobinę krócej powinno się tak dawać, ale w wieku 6 miesięcy Pusiek zaczął się znacznie rozrastać, więc wtedy ograniczyłam mu do 2 łyżek dziennie. Poza tym myślę, ze to też zależy od królika. Bo jak zostawia się miskę cały czas w klatce, to jeden królik będzie po trochu podjadał a drugi będzie prawie cały czas jadł. U nas tak z Puśkiem było powiedzmy po tygodniu czy dwóch jak był u nas (wtedy dawaliśmy faktycznie bez ograniczeń). Tzn rano miał już pustą miskę, jak dostał nową porcje w miseczkę, to zjadł prawie wszystko, położył się, po pół godzinie znów do miski i jadł. I tak cały czas. Czasem troch pobiegał. Dlatego ograniczaliśmy podawanie do dwóch porcji dziennie. Także mój komentarz, to tak z mojego doświadczenia :)

A co do wagi, to cóż, są króliki, które w wieku dorosłym ważą mniej niż 1 kg i wtedy 800g w wieku 3 miesięcy to dużo. Dlatego bez zdjęcia ciężko stwierdzić czy waga jest prawidłowa, zwłaszcza, że króliczek bez rodowodu, czyli może być trochę większą miniaturką.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 15, 2010, 10:05:32 am »
jpuasz, mialam na mysli to samo. Chodzilo mi o jedzenie do syta. Ja robie tak, ze podaje rano granulat, jest w zasiegu krolika przez godzine, zabieram i wieczorem granulat daje tez na godzine i zabieram. Wtedy uwazam ze najedza sie do syta, bo po 5 min jedzenia im sie odechciela i reszte godziny miska lezy nietknieta. Co krolika marcia18, przydaly by sie zdjecia, tylko takie w miare dokladne i pokazujace ta "nadwage". Ja postawilabym na wiecej ruchu i odstawienie granulatu (zalezy jakiego uzywasz- podaj nazwe) tak jak polecil jpuasz. Moze zainwestujesz w zagrode? Albo jak sie nie da, to moze da sie zabezpieczyc pokoj przed zniszczeniem i krolas bedzie mowgl swobodnie biegac?Pamietaj, ze jego zachowanie moze sie zmiec w okresie dojrzewania (bo pisalas, ze teraz mu ufasz i puszczasz samego po pokoju) i wtedy moze nie byc wesolo :) Moze brakuje mu zabawek? Rolki papieru toaletowego, kula smakula... Jest duzo pomyslow na rozruszanie krolika :)

Poczytaj tutaj na temat otylosci: http://www.miniaturkabeztajemnic.com/artykuly.html

Nuna

  • Gość
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 15, 2010, 10:06:50 am »
Tez jestem zdania, ze pelna miska prowadzi do tego, ze krolik zjada bardzo malo siana i suszek, zywi sie glownie granulatem. Przez co zeby sie nie scieraja tak efektywnie jak u krolikow, ktore czesto siegaja po sianko. Stad w pozniejszym wieku problemy z zebami, przerosnietymi korzeniami, ropniami itd.
No i czego Jas sie nie nauczy tego Jan nie bedzie umial, czyli "moj krolik nie chce jesc sianka".

Puszek

  • Gość
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 15, 2010, 10:17:47 am »
Podczepię się do tematu bo mam wątpliwości jeżeli chodzi o zioła dla królików. Kupuję uszolkom : ziele owsa, korę wierzby, liście brzozy, mniszek lekarski, babkę lancetowatą lub szerokolistną. Na każdej torbie producent (Zuzala) umieścił informację żeby podawać tylko kilka listków dziennie, ale Puszki babkę pałaszują aż dosłownie im się uszy trzęsą i domagają się aby dawać im więcej niż te kilka listków. Czy jeżeli będę im dawała każdego dnia trochę więcej np garść babki nie zaszkodzi to im? (słyszałam , że zioła w nadmiarze mogą być szkodliwe)

marcia18

  • Gość
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 15, 2010, 12:01:00 pm »
mój królik biega bez ograniczeń..ja go nie zamykam w ogólę w klatce nawet jak mnie nie ma...królik po prostu robi sobie co chce...jak ma ochote biegać to biega a jak ma ochote się legnąć to leży :) daję mu rano i wieczorem granulatu "vitapol" warzywka (póki co pietruszkę żeby się przyzwyczaił) zioła , siano (siana ma zawsze dużo pod dostatkiem żeby nie zabrakło to i tak zjada je na raz...) czasami mu daję takie dropsy miodowe ale to jeden w jakimś dniu żeby nie przesadzić :)

[ Dodano: Pią Sty 15, 2010 12:07 pm ]
ja głównie daję sianko a granulat rano i wieczorem :)

Offline MałaRosie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 798
  • Płeć: Kobieta
  • Czytając. To. Głos. W. Mej. Głowie. Się. Zacina.
    • Królicze Gadżety
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 15, 2010, 13:56:00 pm »
no to tak:
dropsy i vitopol jest  :bejzbol
oprócz tego to ok


Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 15, 2010, 23:45:26 pm »
Wiecie co? Natchnęłyście mnie, kupuję wagę.
Coś mi się wydaje, ze będe musiała zastowsoać dietę  :chory
Ale u siebie  :buu
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Chucky123

  • Gość
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 16, 2010, 10:13:06 am »
szczerze to trochę nie się nie dziwie ze króliczek może być lekko za gruby..Vitapol i dropsy...poczytaj dział " dieta"

marcia18

  • Gość
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 16, 2010, 16:22:40 pm »
dropsika mu jednego daję  ale nie codziennie... a granulat będę musiała inny kupić taki który nie tuczy...