Autor Wątek: Odchudzanie i waga królika.  (Przeczytany 118419 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 01, 2009, 22:56:12 pm »
nuka, a kula smakula?? z rodzynkami... bo widzę ze granulatu nie... Ukryj ja uwielbia i goni jak szalony za nią :) wiec może i Maluch by się skusił na zawartość :D

nuka

  • Gość
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 01, 2009, 23:02:04 pm »
kasiek, ale właśnie rodznki też są zakazane, wszystko słodkie łącznie z marchewką.  :(

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 01, 2009, 23:04:03 pm »
hmmm... to może coś nie zakazanego do środka... sama nie wiem... :/

nuka

  • Gość
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 01, 2009, 23:12:48 pm »
dozwolone tylko siano, suszki i swieża zielenina. Ogólnie dostępna non stop w klatce.  Nic innego nie wolno.
Chyba zacznę ograniczać ulubione suszki w klatce i dawać je wyłącznie do kuli. Już widzę te czarne oczy z pytaniem "jak to, to już wszystko? A babka? "

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 02, 2009, 19:28:39 pm »
nuka,  ostrzegam Cię przed przejściem na same warzywa. Ja tak zrobiłam i teraz mocno żałuję. Też chciałam odchudzić Tolka. Ogólnie jadły dużo warzyw i po ok 5 granulek CP,kiedy wycofałam CP na ok 2 dziennie i podawałąm warzywa ,zaczęły się tak straszliwe wzdęcia , że nie wiedziałam z wet jak temu zaradzić. Kiedy wróciłąm do karmy  burczenia ustały,no czasem się pojawiają,a ja teraz muszę warzywa wprowadzać powoli na nowo.
SylwiaG

nuka

  • Gość
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 02, 2009, 20:16:34 pm »
Dzięki, to co mam robić dopóki Mały nie może biegać z Dżekim i Nuczką?

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 02, 2009, 20:24:11 pm »
Nie jest powiedziane w prawdzie,ze Twój tak zareaguje,chcialam tylko ostrzec. Może  zrób taką gałązkę a na niej jakaś zielenina ,mały trochę się pogimnastykuje ,zeby dosięgnąć,albo poukładaj małe kawałeczki w odległościach,zeby je tropił i zjadał po kolei :)
SylwiaG

nuka

  • Gość
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 16, 2009, 06:08:47 am »
Mały od kilku dni szaleje :)
Już prawie nie ma łupieżu, nie drapie się (leki działają). Teraz nadrabia zaległości, nie usiedzi w miejscu tylko goni gdzieś na łeb na szyję, skacze, piruety wyczynia najróżniejsze a najwięcej frajdy sprawia mu wskakiwanie mi centralnie na twarz jak już zaczynam sobie słodko przysypiać i liże mnie wtedy po nosie smyrając wąsiskami. Wczoraj chciał sprawdzić ile jeszcze mam rozumku w głowie - przekopywanie na czole  :diabelek na szczęście mam fryzurę z grzyweczką  :/
I jak tu nie zwariować z takimi wariatami, nic dziwnego, że uszole sprawdzają na ile jeszcze mogą sobie pozwolić  :bejzbol
To się nazywa "dać sobie wejść na głowę"?

Shaiya

  • Gość
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 19, 2009, 20:36:46 pm »
Cytat: "nuka"
a najwięcej frajdy sprawia mu wskakiwanie mi centralnie na twarz jak już zaczynam sobie słodko przysypiać i liże mnie wtedy po nosie smyrając wąsiskami. Wczoraj chciał sprawdzić ile jeszcze mam rozumku w głowie - przekopywanie na czole :diabelek na szczęście mam fryzurę z grzyweczką :/

jejku skąd ja to znam  :diabelek i jeszcze ta głupiamina mówiąca dosłownie: "Osochozi"? XD :co_jest  :co_jest  :co_jest

rockeen

  • Gość
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 21, 2009, 14:35:24 pm »
Mój królik waży 2,2kg. I szczerze mówiąc nie wiem czy ma nadwagę w co wątpię bo mój ''raczej'' na pewno nie jest miniaturką. Wydaję mi się że to zależy od królika, niektóre rasy ważą tyle, inne tyle.

nat149

  • Gość
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 01, 2010, 19:31:02 pm »
Cześć! Ostatnio mój królik strasznie przytył .Wyjeżdżaliśmy więc  zostawiłam go u cioci na 5 dni powiedziałam ile
dawać granulatu itd ... ale jak wróciłam to normalnie koszmar ciocia powiedziała mi że dawała
mu ponad dwie łyżki granulatu rano i wieczorem (powiedziałam żeby dawać jedną)dawała mu też co dziennie pokrojoną marchewkę i jabłko tak żeby przez cały czas miał w misce (ja powiedziałam że można od czasu do czasu wsypać mu trochę do kuli smakuli) teraz jest okropnie gruby.Daje mu teraz oczywiście normalną dawkę jedzenia ale pomyślałam że więcej by schudł gdy by trochę pobiegał ale Kleo jest strasznym leniuchem i nie chce się ruszyć nawet
na krok.Czy nie wiecie jak można zachęcić ją do biegania ??

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 01, 2010, 19:33:02 pm »
nat149, drugi kroliczek może zachęcić go do biegania :)

a tak na serio może daj mu jakiś karton do zabawy albo kocyk?

nat149

  • Gość
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 01, 2010, 19:37:26 pm »
Cytuj
a tak na serio może daj mu jakiś karton do zabawy albo kocyk?



Karton ma kocyk ma i nadal leży :spie:

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 01, 2010, 19:45:23 pm »
nat149, na uszatej jest opisana dieta dla przytytych króli ;) Moze zmień jej na jakiś czas menu, albo zapewnij towarzysza do zabaw xD

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 01, 2010, 20:58:36 pm »
Trudno mi uwierzyć, że w ciągu pięciu dni królik aż tak przytył.  Nawet jakby jadł cały czas granulat (co nie jest możliwe) nie utyłby znacznie w takim czasie.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

nat149

  • Gość
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 01, 2010, 23:02:54 pm »
Cytat: "bosniak"
Trudno mi uwierzyć, że w ciągu pięciu dni królik aż tak przytył. Nawet jakby jadł cały czas granulat (co nie jest możliwe) nie utyłby znacznie w takim czasie.


Tu nie chodzi o granulat tutaj chodzi o marchewkę i jabłko gdy skończyła jeść granulat to
ciocia wsypywała jej marchew i jabłko a sama marchew ma dużo cukru a co dopiero
jabłko wiem bo moja mama jest znajomą wolontariuszki z SPK i wszystko się jej wypytała .

Nuna

  • Gość
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 02, 2010, 11:25:28 am »
To teraz granulat wsypuj mu tylko do kuli smakuli i niech biega jesli chce cos zjesc :)
Warzywa lepiej zielone, korzeniowe sa tuczace, zadnych przysmakow, siano, lyzka granulatu i suszki .

nat149

  • Gość
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 02, 2010, 11:35:59 am »
Cytat: "Nuna"
To teraz granulat wsypuj mu tylko do kuli smakuli i niech biega jesli chce cos zjesc :)


dobry pomysł Nuna ;)

nuka

  • Gość
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 02, 2010, 14:04:01 pm »
Cytat: "nat149"
dobry pomysł Nuna
Nuna zawsze ma dobre pomysły  :przytul

nat149

  • Gość
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 02, 2010, 19:54:45 pm »
Cytat: "nuka"
Nuna zawsze ma dobre pomysły


Zgadzam się w stu procentach :)